Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

mirek10

  • 1212 / 4394
  • Ekspert
07-12-2023, 14:08
Teraz sluchawek nie brakuje fajnych na swiecie,recenzeci maja problem, kiedy je przesluchac przy tej ilosci  i nowosci,pozostane przy swoich najlepszych K-1000 ciagle mowie wszystkim ze sluchawki bardzo dobre nie powinne wiecej kosztowac niz 1000funtow czyli 5000zl powyzej tej ceny to juz tylko naciaganie pacjetow na wydatki...

pastwa

  • 3815 / 5894
  • Ekspert
07-12-2023, 14:14
Bardzo dobre byly Sennheiser HD600 za 1000PLN, wiec teoretycznie wszystko powyżej tej kwoty to juz naciaganie klienta. Kwestia perspektywy.

Karol

  • 2011 / 4324
  • Ekspert
07-12-2023, 15:05
Bardzo dobre byly Sennheiser HD600 za 1000PLN, wiec teoretycznie wszystko powyżej tej kwoty to juz naciaganie klienta. Kwestia perspektywy.

Zgadzam się, szczególnie z ostatnim zdaniem.
Po nabyciu ISK HD9999 za jedyne 299,99 zł, czuję się naciągnięty na wszystkich słuchawkach, za które zapłaciłem więcej.
;-)

Alucard

  • 2551 / 3602
  • Ekspert
07-12-2023, 15:26
Diametralnie inne doznania mówisz Karol... Czyli jeden mówi to a drugi tamto. Widzisz jak miałbym się kierować recenzjami z youtube to nic bym nie kupił. A wolę słuchać sam. Mam 2 pary słuchawek w domu które niejednokrotnie były jechane za wiele rzeczy, a to za bas że za duży, a to brak sopranu, a to za duży sopran, a to cena itd. Można tak bez końca.  Ale mam i słucham i zatrzymam obie bo są unikatowe na swój sposób.

 Bo ja np myślę żeby je sobie wciągnąć i samemu obadać temat. Po prostu mam takie przeczucie jak mam nieraz, miałem takie przy Anni, że to będzie dobry  sprzęt i że strzelę mocno pod siebie. Jak tylko je zobaczyłem to pomyślałem że to chyba będzie strzał w dyszkę. Jak mp3store puści mi za 2 koła to może zaryzykuję. Zawsze można oddać.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3602
  • Ekspert
07-12-2023, 15:30
Patrząc tylko tak mniej więcej na recenzję maciuxa z forum mp3 i na zagraniczne które są dość zgodne co do ich charakteru, myslę że dysponuję akuratnie praktycznie idealnym torem do nich żeby pokryć ich "wady".
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3602
  • Ekspert
07-12-2023, 15:36
Chodzi mi bardziej o odrobinę bardziej chillowe słuchawki, bo D8000 z Qutest/Anni są bardzo intensywne a Pioneery grają jakby chciały człowiekowi urwać łeb. Nie zawsze jest ochota na takie doznania, szczególnie non stop. Coś ciemnego i zaokrąglonego z mniejszą intensyfikacją by się przydało po ciężkim dniu w pracy. Zazwyczaj te urywanie łba Pioneerami  mi odpowiada albo ten trójwymiarowy intensywny sopran  Finali, robiący fantastyczny pogłos i obrys. Ale są dni że człowiek chce wyczilować przy jakichs Audeze. Po co przepłacać za Audeze jeśli te Fiio tak dobrze wygladają?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3602
  • Ekspert
08-12-2023, 04:55
A propo jeszcze Finali, Final tydzien temu jakos, odpalil info o swoich nowych sluchawkach. D7000. Podejrzewam ze bedzie to odrobine tansza wersja D8000 i wygladaja tez jak D8000 ttle ze te czarne w wersji limited. Chociaz na sluchawki ponizej 10 kzl raczej nie ma co liczyc.Tak mi sie wydaje.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3602
  • Ekspert
13-12-2023, 17:36
Słuchawki Fiio FT5 stały się moją własnością. Być może pierwsza prywatna sztuka w Polsce. Czekam na dostawę.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2011 / 4324
  • Ekspert
13-12-2023, 18:18
Gratuluję i czekam na Twoją ocenę jak sobie te słuchawki radzą z "wymagającą muzyką". :)

pastwa

  • 3815 / 5894
  • Ekspert
13-12-2023, 19:06
Do wymagającej to Alu juz ma D8k, te sa raczej do tej latwiejszej, chyba :)

Alucard

  • 2551 / 3602
  • Ekspert
13-12-2023, 21:07
Pytanie jaką określamy jako wymagającą? :) Czy wymagające jest EDM z toną basu który trzeba dobrze zagrać żeby nie utopić w nim reszty, czy wymagajace są skomplikowane aranzancje z mnóstwem instrumentów? Myślę że im lepsze słuchawki i im lepszy sprzet towarzyszacy, w miarę możliwości dobre słuchawki powinny realizować jak najwięcej aspektów dobrego brzmienia. Niezależnie od materiału jaki grają. Faktycznie, do najbardziej skomplikowanych najlepsze są D8000, są też mocno róznicujące i najmniej nudne. Pioneery mniej bo są bardziej jednostajne i uniwersalne przez to. Za to jednymi i drugimi można urwać łeb. Pioneery nastrojone z naciskiem na uderzenie i dokręceniem zakresu poniżej 80 - 100hz dal większej efektowności, D8000 bardziej wyszukane z najlepszym chyba sub basem w słuchawkach. Lub jednym z lepszych, Całościowo bardziej kompletne. Pioneery pomagają słabszym nagraniom, Finale je obnażają. Więcej Finale zyskują przy dobrej jakości plikach, co pozwala sądzić że ich możliwości są jeszcze większe niż myślałem i będą pewnie zyskiwać więcej i więcej z lepszym osprzętem w miarę inwestycji w tor.  Te Fiio mają być ciemne i relaksujące, bez wczuwania się w szczegóły i do głośnego łupania. Takie jest założenie, jak wyjdzie to nie wiem. Jestem dobrej myśli. Bedziemy testować. Jak dobrze pójdzie to przybedą w piątek.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5894
  • Ekspert
13-12-2023, 21:18
Najlepsze zejscie, potege i trójwymiarowość niskich częstotliwości slyszalem na dawnych Abyss 1266 wpiętych do McIntosha MHA150. Pozniej długo nic, a następnie cala reszta sluchawek wszelkiej maści wlacznie z Ulrasone E7/8. Tyle ze samym walnieciem basu zyc sie nie da, choc akurat i inne aspekty u nich sa całkiem udane, specjalistyczne nauszniki dla basolubow, choć na poziomie.

Alucard

  • 2551 / 3602
  • Ekspert
13-12-2023, 21:47
Mówiłem ogólnie o dźwięku, ale wiadomo że zawsze patrzę na pewne aspekty bardziej wiec przy pisaniu o dźwieku tak wychodzi jakos samo że więcej pisze o dole pasma. Zamówiłem Fiio bo szukam słuchawek ciemnych i gęstych do trochę innych celów niż Pioneery i Finale, ale na całościowo dobrym poziomie. No i nie chciałem zmasakrować portfela. Oczywiście chciałem też sprawić sobie prezent :D Trafienie wydaje się względnie pewne ale zobaczy się.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3602
  • Ekspert
17-12-2023, 13:09
Nowy cudak flagowy od speców z dawnego AKG.
https://austrian.audio/headphones/thecomposer/
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3602
  • Ekspert
17-12-2023, 13:16
Nowe sluchawki Dana Clarka
https://danclarkaudio.com/e3.html
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.