Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

Alucard

  • 2552 / 3604
  • Ekspert
10-05-2022, 03:17
Na razie muszą dostać jeszcze trochę czasu. Ewidentnie słychać że zmieniły się nieznacznie przez pierwsze kilkanascie godzin. Po wyciągnięciu z pudełka sieją zniekształceniami a bas jest odrobinę rozlazły i wypełnia wszystko w miejscach gdzie nie powinien, podbarwiając całość. Bardzo subwoferowy, z czasem przechodzący w coraz większe skupienie i twardość. Upgrade dostał też Hedonic więc on swoją drogą musi przez chwilę pogra. O nim też chciałe mnapisać  bo nowa wersja to jest bardzo szybki, zwinny i twardo brzmiący wzmacniacz aczkolwiek kulturalny. Po agresywnej stronie ogólnie więc z tymi Ultrasonami się dogaduje mocno podobnie jka mój DAC. Słuchawki jak na razie wykazują tendencję do pogrubiania trochę wszystkiego bardziej niż to koniecznie ale nie barwią już tak cąłego tła.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Shakhal

  • 617 / 5589
  • Ekspert
13-05-2022, 21:25
Alucard, lubiac basowe HP powinienes zaopatrzyc sie w jakis MultiBit DAC, one maja tendecje do uwydatniania szczegolow i detali, co przy takim dole mogloby to dac pozytytwny efekt.
« Ostatnia zmiana: 13-05-2022, 21:36 wysłana przez Shakhal »

Alucard

  • 2552 / 3604
  • Ekspert
16-05-2022, 17:24
Mój DAC ma już wystarczająco uwydatnione szczegóły, uwierz mi  :D W Qutest akurat tego mi nigdy nie brakowało, on ma swoje wady, ale leżą gdzie indziej.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Shakhal

  • 617 / 5589
  • Ekspert
17-05-2022, 01:00
Dobrze miec DAC, ktory cieszy ;)
Sprzedales HEED?

Ja mysle ostatnio nad Erzetich Phobos, ma ktos jakies doswiadczenia z nimi?

https://www.erzetich-audio.com/products-phobos/

Alucard

  • 2552 / 3604
  • Ekspert
17-05-2022, 05:52
Tak, są sprzedane bo nie miałem chęci wyciskać z nich kombinatoryką tego co do końca bym chciał, ale słuchawki generalnie uważam za bardzo dobre. Myślę że to jest świetne narzędzie dla realizatorów dźwięku i do pracy w studiu oraz do odsłuchów krytycznych, ze względu na ten specyficzny profil który pozwalał na takie granie w wzorcowym stylu. Szybkość i ogólna przezroczystość były pierwszej wody. Do słuchania taka pełną gebą z wielkimi basami wolę Pioneery, Ultrasony albo inne tego typu bardziej skoczne słuchawki z wielkim dołem. Kwestia preferencji. Ale można np wybrać HEDDy jeśli ktoś chce idealnie obrysowane instrumenty, wokalne z wzorcową separacją i wyciągnięciem przed szereg oraz mieć obrazowanie grubo ponad przeciętne. Niektórzy tylko dla wokali kupili te słuchawki, sam nie słyszałem chyba lepszych. Tylko że u mnie gra zazwyczaj elektronika więc.... Teraz mam PRO900i, niedługo chcę coś o nich napisać bo w swoim budżecie oferują niespotykaną frajdę w muzyce elektronicznej. Kupiłem tylko ze względu na wielką promocję w Niemczech na starsze produkty tej firmy. PRO 900i da się kupić za 700zł a Signature PRO np, za 2500zł. Pionerr Master czy D8000 się z tego nie zrobi ale mała armata ma swój styl :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2552 / 3604
  • Ekspert
17-05-2022, 05:55
Phobosy to na pewno dobre słuchawki ale  nie widzę sensu słuchać planarów do 10 000 skoro używane Finale są do kupienia do 8000zł. Mi by się nawet nie chciało jeździć i zamawiać jakichś odsłuchów.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2552 / 3604
  • Ekspert
19-05-2022, 13:27
      Dziś znowu usiadłem do PRO900i po wytężonym wczorajszym wygrzewaniu, złapały chyba jakieś 10 godzin spokojnie z miejsca. Nie liczę tego tak dokładnie ale niedługo będą dobijać do jakichś 30. Pamiętam jak kiedyś stary Jarek "Beale" pisał tutaj o swoich Edition 5 z drewnianymi muszlami. I o przygodach z wygrzewaniem słuchawek marki Ultrasone ogólnie. Membrana w PRO900i to jest klasyczny mylar napylony tytanem. Wiele się tu czytało ale też w internecie na temat wygrzewania tych słuchawek i nawet sama firma Ultrasone zaleca wygrzewanie, podobnie teraz zaleca Erzetich wygrzewanie wspomnianych wcześniej  jego słuchawek (ok 24 godziny).  Nie wiem jak wygrzewają się Erzetichy ale muszę przyznać że nie słyszałem tak podatnych na ten proces słuchawek jak Ultrasone z tą membraną napylaną tytanem dla utwardzenia. Niecałe 30 godzin starczyło żeby dźwięk zmienił się zauważalnie. Wielu twierdzi że te 30 godzin w przyapdku większości słuchawek jest praktycznie końcówka dopalania.
       Boję się że z tymi Ultrasonami może być gorzej bo np HiFiMan na początku zalecał 150 godzin i faktycznie zmiana była zauważalna po około 130 godzinach i słuchawki zmieniały  się znacznie. Grado zmieniały się powoli za to ale inaczej, trochę. Tam przybywało basu i znikała ziarnistość, pojawiało się ciepło.
        PRO900 za to na początku tracą podbarwienie z podstawy basowej, potem wysuwa się średnica, znika spora część zniekształceń, pojawia się większa klarowność i czytelność dźwięku, odkrywają się detale z tła, średnica przestaje się ukrywać w dołkach. Słuchawki przestają tak szarpać jak na początku i wydają się teraz szybsze. Pierwszy raz widzę taki wpływ pierwszych paru godzin na przetworniki. Oczywiście wejście w przekaz robi swoje też, ale  to nie jest wszystko gdy słuchawki leżą na biurku łapiąc godziny na dudniącej basami muzyce.
        A więc coś się tam znowu dzieje a ostatnio chciałem już sadzić rzepę i skończyć z tym całym audio. Najważniejsze dla mnie jest ostatnio że cokolwiek się dzieje i coś się tam posuwa do przodu, są jakieś nowe testy, doświadczenia. Cieszy nie cel a droga, bo cel z Pioneerami praktycznie już był osiągnięty przecież 2 lata temu tak naprawdę. Cieszy mnie patrzenie jak te moje dziecko, PRO900, raczkuje i dorasta, traci zęby, zmienia na silniejsze i zastanawiam się co z niego wyrośnie. Łobuz? Czy ułożona słuchawka? :)
        Do mojej początkowej konkluzji o armatach dodam że słuchawki tej firmy postrzegam trochę jako niemieckie Grado. Tribute 7 których słuchałem grały ze słabego wzmacniacza ale przede wszystkim to musiały być baaaardzo nieograne. PRO900i ogólnie grają na początku tak samo jak tamte Tribute tylko  dźwiękiem ogólnie niższej próby, ale to jest ten sam deseń.
« Ostatnia zmiana: 19-05-2022, 13:31 wysłana przez Alucard »
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pień

  • 2239 / 1033
  • Ekspert
22-05-2022, 00:12
Właśnie mi wpadły w ręce nowiuśkie Ultrasony PRO 900 improved, z mega przeceny z Thomanna. To są pierwsze Ultrasony po Tribute 7 któych tak naprawdę słucham, kupiłem bo jakoś nie mogłem się oprzeć okazji a zawsze chciałem je wypróbować. kurka wodna, jak ktoś myśli że jego słuchawki mają bas, to niech posłucha tego. Takiej młócki już dawno nie słyszałem, to jest jakiś stwór z piekła. Dziwne że średnica i sopran w ogóle tutaj nie giną. Słuchawki chyba stroili żeby ludziom basem głowy rozwalać. Zaskoczenie roku dla mnie. Za 690zł znalazłem potwora którego wiem już po dwóch dniach że prędko się nie pozbędę :D Głupi zawsze ma szczęście jednak :D I pomyśleć że się tego pozbywają bo zalega w magazynach i czyszczą magazyn bo narobili nowych modeli.

Ja tu nowy i w tym dziale nie mam szans żeby cokolwiek napisać -  bo się znam jak wilk na gwiazdach :)
    Ale chciałem zapytać czy jakieś w miarę fajne słuchawki da się kupić w cenie do ok.  500Euro.
Wchodzę i widzę ten post :)
   Właśnie jestem u Thomanna i mam to w koszyku.    Mam kliknąć >zapłać< ?

Shakhal

  • 617 / 5589
  • Ekspert
22-05-2022, 00:57
Pytanie jaki dzwiek lubisz jasny, ciemny?
Do czego beda podlaczone i jakie zrodlo?
Jakie sluchawki miales swoje naj i jakie odczucia z tym byly zwiazane?


pień

  • 2239 / 1033
  • Ekspert
22-05-2022, 01:35
Nie mam aktualnie  wzmacniacza przeznaczonego typowo do słuchawek.  Posiłkuję w zastępstwie tym który wbudowany jest Audiofuse Arturia i na moje drewniane ucho jest OK z podłączonymi >najlepszymi <  słuchawkami jakie miałem i mam :)
  Tymi słuchawkami są Bayerdynamic DT 770.   Mam kilka innych ale to są słuchawki z marketów typu Real - jakieś tam Sony i ......
nie pamiętam nawet jak się nazywają.  Przy DT  wypadają raczej kiepsko i w zasadzie wcale ich nie używam poza Soniaczami-  ale one bezprzewodowe i to z konieczności raczej i drażnią mnie bo są za jasne
 Dźwięk- jasny czy ciemny-hmmmm.    Bardzo ciemnego nie lubię tak samo jak bardzo jasnego- resztę trawię i przyzwyczajam się szybko do brzmienia.
  Źródło to przede wszystkim magnetofony (różne)  i gramofon.  Konkretnie Techniks SL-D2  z wkładką 270C-  czyli standardową MM.
Od czasu do czasu CD.
ed:   Bezłuchawkowo że się tak wyrażę to odpowiada mi to czym sobie gram w domu aktualnie.  Źródła jak wyżej wzmak to Harmam PM655
z B&W  Matrix 3 s2.   Ale również Rotel 820a  i kolumienki na Revelatorach
« Ostatnia zmiana: 22-05-2022, 01:46 wysłana przez pień »

pastwa

  • 3815 / 5896
  • Ekspert
22-05-2022, 12:07
Ja pozostaje niezmiennie przy zdaniu ze jesli sluchawki beda graly z dziurki kompa/magnetofonu/odtwarzacza itp., czyli bez dedykowanego wzmaka sluchawkowego, to celowalbym w nauszne Grado, jak chociazby RS2e, akurat sie wpisuja w cene.

ps. jak cos, to bede byc moze mogl podarowac calkiem fajny wzmacniacz sluchawkowy, ale to dopiero pod koniec roku, ze wzgledow logistycznych.

pień

  • 2239 / 1033
  • Ekspert
22-05-2022, 13:16
Ja pozostaje niezmiennie przy zdaniu ze jesli sluchawki beda graly z dziurki kompa/magnetofonu/odtwarzacza itp., czyli bez dedykowanego wzmaka sluchawkowego, to celowalbym w nauszne Grado, jak chociazby RS2e, akurat sie wpisuja w cene.

ps. jak cos, to bede byc moze mogl podarowac calkiem fajny wzmacniacz sluchawkowy, ale to dopiero pod koniec roku, ze wzgledow logistycznych.

Hehe- jest tylko jeden mały szczegół z tą ceną.  W Thomannie,  Ultrasone rzucili w promocji za 149 Eu i księgowy z portfela łatwiej to przełknie :)
  Jak by nie było > kliknąłem.   W razie gdyby mi nie podeszły po prostu zwrócę.
A co do dziurek to odtwarzacze, kompy itp. telefony odpadają.  Jedyna strawna jaką mam pod ręką z tych wbudowanych to ew.  z Harmana.
 Nie licząc tej z Arturii  bo całkiem dobra jak dla mnie.    Poprawkę trzeba brać że ja nie mam doświadczenia z jakimś słuchawkowym wypasem i Wy obeznani w temacie i osłuchani moglibyście pouciekać :)  od dźwięku jaki to z siebie wydaje.
 Jednak, wzmacniacz słuchawkowy prędzej czy później mnie nie ominie :)

Alucard

  • 2552 / 3604
  • Ekspert
22-05-2022, 22:01
Cieszę się że pomogłem aczkolwiek nie chcę dzielić skóry na niedźwiedziu. No jeśli już kliknąłeś zamów to kliknąłeś i pozostaje mieć nadzieję że podejdą. Może powiem wprost że Ultrasone zarówno te drogaśne Tribute7 jak i te tańsze  PRO900i to są słuchawki które mają swoją specyficzną szkołę brzmienia, to są trochę takie niemieckie Grado, jak już ktoś tu je określał dawno temu. Co podłapałem bo pasuje to bardzo dobrze :D Trzeba dać im trochę czasu na dopalenie bo z pudła mają bas rozlany jak tłusty olej na podłodze. Łatwo się w tym taplać  i łatwo sobie wszystko pobrudzić, na szczęście potem to przechodzi. Soprany są gładkie i ich ogólna jakość jest na miarę takich jakie można usłyszeć w najlepszych słuchawkach ale nie będzie tu takie królewskiego rozciągnięcia z Tribute albo Utopii. Ogólnie bardzo ciśnieniowy dźwięk z wielką masą i wibracją ale brakuje skali. One mogą pasować zależnie od gustów i repertuaru  ale łatwo z nimi przestrzelić, to jest troszkę coś innego niż wszystko i wejście w przekaz jest odrobinę utrudnione. Ta podstaw na dole która tu pracuje na swoich warunkach nie przypadnie do gustu wielu osobom, to wiadomo od razu jak się je założy na uszy. Ogólnie dużo radochy podczas słuchania, jeśli się akceptuje taki styl. Dopalać co najmneij 30 godzin na start.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pień

  • 2239 / 1033
  • Ekspert
23-05-2022, 00:21
 Dzięki bardzo za twój trud w opis tych słuchawek :)
     Ja zaś czytając to,  jak to mówią - jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów.



Przyjadą jednak za parę dni to może wypadnę lepiej :)  Na bank zdam relację.

pień

  • 2239 / 1033
  • Ekspert
24-05-2022, 19:49
No dobra,  przyszły dzisiaj :)
   Co ja mogę powiedzieć po 3 minutach a nie 30 godzinach?
Zajebiste :)
   Grają całkiem podobnie do moich aktualnych ulubionych kolumn zasilanych przez PM 655 z odpalonym loudness-em   Który w nim działa bardzo przyzwoicie :)   Tak jakbym je przyczepił do głowy
  Chyba te folijki zabezpieczające zdejmę już dzisiaj :)



Bardzo się cieszę że zobaczyłem post Alucard-a



Gdybym był laską to tak by wyglądało teraz
« Ostatnia zmiana: 24-05-2022, 19:51 wysłana przez pień »