Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

Krzysztof_M

  • 1469 / 5279
  • Ekspert
11-02-2022, 12:08
Zdaje się, że mimo początkowych przeszkód, wszystko zmierza do szczęśliwego finału.
Przed chwilą dostałem numer do śledzenia przesyłki. Jutro słuchawki powinienem mieć w domu.
Czekam z niecierpliwością na dalszy rozwój sytuacji :)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

pastwa

  • 3815 / 5887
  • Ekspert
11-02-2022, 14:54
Shakhal,

Pioneery moim zdaniem najlepiej byloby oddac do jakiegos fachowca od przerobek sluchawkowych/kablowych i poprosic go aby zwyczajnie zrobil im w muszlach wejscia na mini XLR albo Lemo i temat zamkniety, masz solidne podpiecie i spory wybor kabli, a do tego pewnie i sam dzwiek sie jeszcze poprawi bo i jakosc stykow bedzie solidniejsza.

Shakhal

  • 617 / 5580
  • Ekspert
12-02-2022, 02:07
Pomyślę o tym, jedne dynamiki warto mieć w kolekcji :)
Z forza rozmawiałem, ale zniknął i już się nie odezwał przed nowym rokiem, chyba go te MMCX odstraszyły ;)

RadekBe

  • 31 / 1991
  • Użytkownik
07-04-2022, 08:52
Czołem. Planuję zakup drugiego zestawu, jako uzupełnienie do stacjonarnego opartego na SR-007mk2. Szukam słuchawek, które będę mógł podłączyć do DAPa. Jedyne wymaganie to muszą być najbliższe prezentacji elektrostatycznej - zwiewność, szybkość i holografia to jest must - zbyt się do tego typu grania przyzwyczaiłem :).  Otwarte także wchodzą w rachubę. Budżet zbliżony do 007ek. Które jako pierwsze przychodzą Wam do głowy? ;)
« Ostatnia zmiana: 07-04-2022, 09:18 wysłana przez RadekBe »

Krzysztof_M

  • 1469 / 5279
  • Ekspert
07-04-2022, 09:08
Szybkość? Pierwsze mam na myśli Utopie.
Ale z nimi nie pasuje potem reszta porównań do 007 - czyli nie ma holografii, scena wąska i barwą dalekie od 007.
Jedynie ta szybkość w przekazie, reakcja na impuls. Ale to chyba za mało wspólnych mianowników.

Może HD800 - też całościowo nie są blisko 007 ale wolne nie są a przestrzennie - starają się to zrobić w ciekawy sposób.
Za mało je miałem aby to chyba dobrze ocenić, ale też odbiór przestrzenności to cecha mocno osobnicza.
Mogą się Tobie spodobać - możesz znienawidzić. Trzeba spróbować.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
07-04-2022, 09:26
Mam takie słuchawki w domu ale zwiewność w nich to tak nie do końca bo kojarzy mi się z lekkością jednak, reszta cech podanych jest na maksa. Problem w tym że do DAPa się nie nadają. Skuteczność bardzo niska. Utopie za to pasują do opisu jak najbardziej.  Holografii w nich wystarczy spokojnie, chociaż nie pamiętam czy jest na takim poziomie jak w moich HEDD. Ale szybkie są diabelsko ;) Przychodzą mi do głowy z najtańszych jakie słuchałem Grado GS1000e, szybkość barwy i zwiewność. Brakuje trochę holografii i kształtowania brył na pewno.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
07-04-2022, 09:34
Tańsze zamknięte Audiotechniki się nadają też W1000x czy jakoś tak albo LCDX. LCDX chyba najbliżej będa tego. To takie nieplanarne planary.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2009 / 4317
  • Ekspert
07-04-2022, 10:18
Czołem. Planuję zakup drugiego zestawu, jako uzupełnienie do stacjonarnego opartego na SR-007mk2. Szukam słuchawek, które będę mógł podłączyć do DAPa. Jedyne wymaganie to muszą być najbliższe prezentacji elektrostatycznej - zwiewność, szybkość i holografia to jest must - zbyt się do tego typu grania przyzwyczaiłem :).  Otwarte także wchodzą w rachubę. Budżet zbliżony do 007ek. Które jako pierwsze przychodzą Wam do głowy? ;)

Proponuję HE-R10D i wcale nie dlatego, że grają jak elektrostaty.
Graja inaczej, ale słuchając ich typu prezentacji, Twoje dotychczasowe przyzwyczajenie, może już nie być aż tak bardzo istotne.
To jak zwykle kwestia gustu, ale moim zdaniem słuchawki są warte zachodu.
Nie wiem czy to istotne, ale w dzisiejszych czasach, te kwestie też zyskują na znaczeniu. Kosztują 2 razy mniej niż SR-007mk2.
Za pół ceny możesz mieć inny, ale wcale nie gorszy dźwięk, który naprawdę może się podobać.
Wziąłbym też pod uwagę i to, że w odróżnieniu od elektrostatów sprawdzą się w prawie wszystkich gatunkach.
Poza tym, że mają ogromny potencjał, dodatkowym walorem jest to, że wiele utworów zaczniesz "poznawać na nowo".
Nie wiem, jak obecnie jest z powtarzalnością egzemplarzy produkowanych przez HIfimana, ale ten mój gra rewelacyjnie.
Jedyny warunek - materiał muzyczny, (czy to na płytach, czy w gęstych plikach), musi być bardzo dobrej jakości.
Wszelkie podbicia, grzebanie przy dynamice, itp., wyciągną na wierzch i nie za bardzo da się tego słuchać.
Podsumowując.
@RadekBe nie straszę, ale może się okazać, że więcej będziesz na nich słuchał niż elektrostatach. :)
« Ostatnia zmiana: 07-04-2022, 10:58 wysłana przez Karol »

whero2

  • 275 / 2052
  • Zaawansowany użytkownik
07-04-2022, 16:19
Czołem. Planuję zakup drugiego zestawu, jako uzupełnienie do stacjonarnego opartego na SR-007mk2. Szukam słuchawek, które będę mógł podłączyć do DAPa. Jedyne wymaganie to muszą być najbliższe prezentacji elektrostatycznej - zwiewność, szybkość i holografia to jest must - zbyt się do tego typu grania przyzwyczaiłem :).  Otwarte także wchodzą w rachubę. Budżet zbliżony do 007ek. Które jako pierwsze przychodzą Wam do głowy? ;)
meze empyrean używane być może byś dał radę ogarnąć w takiej cenie

mirek10

  • 1210 / 4387
  • Ekspert
07-04-2022, 16:28
Chyba bym zaryzykowal na miejscu kolegi i kupil te sluchawki Grado ,nie ma sensu sluchac podobnych sluchawk do elektrostatow,powielanie tego samego,chyba nie ma sensu...

RadekBe

  • 31 / 1991
  • Użytkownik
07-04-2022, 19:33
Hej, dzięki wszystkim za sugestie - rozpietość jest spora a żadnych z tych słuchawek nie miałem okazji posłuchać.
Każde w wymienionych mieszczą się w zamierzonym budżecie - muszą po prostu spełnić pewne minimalne wymogi :).
Po części zgadzam się, ze stwierdzeniem że nie ma sensu słuchać podobnych - pewien typ cech (jak szybkość oraz precyzyjna holografia i scena), musi jednak wystąpić.
Aktualnie drugą parą są LCD-2C i tu właśnie brakuje mi w/w cech.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
06-05-2022, 20:45
Właśnie mi wpadły w ręce nowiuśkie Ultrasony PRO 900 improved, z mega przeceny z Thomanna. To są pierwsze Ultrasony po Tribute 7 któych tak naprawdę słucham, kupiłem bo jakoś nie mogłem się oprzeć okazji a zawsze chciałem je wypróbować. kurka wodna, jak ktoś myśli że jego słuchawki mają bas, to niech posłucha tego. Takiej młócki już dawno nie słyszałem, to jest jakiś stwór z piekła. Dziwne że średnica i sopran w ogóle tutaj nie giną. Słuchawki chyba stroili żeby ludziom basem głowy rozwalać. Zaskoczenie roku dla mnie. Za 690zł znalazłem potwora którego wiem już po dwóch dniach że prędko się nie pozbędę :D Głupi zawsze ma szczęście jednak :D I pomyśleć że się tego pozbywają bo zalega w magazynach i czyszczą magazyn bo narobili nowych modeli.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
06-05-2022, 20:46
Tłuczek z Tribute 7 za ułamek ceny. Wiadomo całościowo gorsze  ale cena Tribute 7 jak wychodziły to było 11 baniek.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2543 / 3595
  • Ekspert
06-05-2022, 20:51
Spróbuję napisać jakąś pseudo reckę niedługo ale jakbym miał opisywać jednym słowem te słuchawki, to na myśl przychodzi mi tylko "armata" ;D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5492
  • Ekspert
09-05-2022, 21:31
To ja czekam na tą reckę ;-)