Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

mirek10

  • 1212 / 4399
  • Ekspert
29-12-2021, 22:44
Ale np. tutaj juz z kuferkiem, wygladaja zacnie.

Musze sie przyznac, ze o ile nie mam obecnie sluchawek Grado, to jestem w posiadaniu tegoż oryginalnego kuferka, co na zdjęciu :)


Czeka cierpliwie, aż stanie się kiedyś pełny, nie mogę się zdecydować.
te drewniana skrzynka kosztuje $150 na stronie Grado ,jest caly wybor,niskich i wysokich do roznych sluchawek Grado,bardzo ladne, tak ze jak ktos nie lubi po pizzy to do wyboru....

fallow

  • 6457 / 5869
  • Ekspert
29-12-2021, 23:09
Ale np. tutaj juz z kuferkiem, wygladaja zacnie.

Musze sie przyznac, ze o ile nie mam obecnie sluchawek Grado, to jestem w posiadaniu tegoż oryginalnego kuferka, co na zdjęciu :)


Czeka cierpliwie, aż stanie się kiedyś pełny, nie mogę się zdecydować.
te drewniana skrzynka kosztuje $150 na stronie Grado ,jest caly wybor,niskich i wysokich do roznych sluchawek Grado,bardzo ladne, tak ze jak ktos nie lubi po pizzy to do wyboru....

Nawet nie wiedziałem, że to kosztuje 150 usd.  Wersja którą mam z shippingiem 225 USD a jeszcze pewnie VAT i cło :)

Przy okazji eksperymentowanie z różnymi wersjami GS1000, była dołączona do słuchawek, więc postanowiłem że o ile słuchawki puszczam dalej to skrzynkę zatrzymam, okazuję się że to był całkiem słuszny ruch.

Nie no jak się już ma taki kufer to ewidentnie wypada tam włożyc jakieś Gradosy :)

fallow

  • 6457 / 5869
  • Ekspert
29-12-2021, 23:20
Przyznam się Wam do czegoś jeszcze, były ostatnio do nabycia Beyery T1v2 z kablem Tonalium. Dużo czytałem jak opisywał jego wpływ na brzmienie P. Ryka.

Zawsze mnie ciekawiły te T1 z tym kablem. Skusiłem się być nabyć wiedzę drogą doświadczalną.

Słuchawki przyszłym w marnym stanie co do padów i pałąka. Ten z wersji V2 w ogóle ma taką przypadłość, że szybko się degraduje. Zepsute również ślizgacze (kolejna przypadłość T1). Pady od T1 v1. Natomiast słychać, że dużo pograły, pięknie "wygrzane".

Doinwestowałem, zamówiłem właściwe pady od V2, zamówiłem w Konsbudzie nowy pałąk, nowe ślizgacze, pięknie to wypucowałem. Cacy.

Ale do meritum, T1 to jedne ze słuchawek do których mam sentyment, siłą rzeczy ma się sentyment do wysoko ohmowych słuchawek jak się ma kolekcji wzmacniacz OTL. Tak czy siak, T1v0 to były jedne z moich ulubionych słuchawek, T1v1 grały podobnie tonalnie ule uleciało coś z tego iskrzenia i czaru trójwymiaru.
T1v2 zapamiętałem jako napucowane już dość basowo i z niewystarczająco roździelczą jak dla mnie, powtarzalną w każdym nagraniu górą, dość monotonnym ale fajnym w doznaniu basem. T1v3 nie znam.

Te wygrzane T1v2 z tym Tonalium, Piotr Ryka ma rację, to nie są oczywiście inne słuchawki ale to gra naprawdę co najmniej bardzo dobrze. Bas zyskał różnorodność a ta góra nie jest już też tak monotonna. Przy tym się nie wyostrzyła.

Dawno nie miałem kontaktu z kablem który by tak dobrze robił słuchawkom, chyba tylko słynny kabel dla HD650 - Zu Audio Mobius. Pewnie najmłodsi audiofile tutaj już go nie kojarzą :) To jest coś na miarę takiej zmiany.

Była to ciekawość - została zaspokojona a słuchawki mialy być tymi wykwintnymi ale raczej do łupania, one już teraz nie łupią a stały się wyczynowe. Do tego dziedziczą po lampowym OTLu doze artyzmu.

Nie wiem czy je zostawię, bo jednak mam inne, lepsze które tak grają więc po co mieć dwie pary idące w to samo.

W każym razie, a myślałem że już nic mnie tak nie zaskoczy a tu taki rodzimy kabel, co najmniej b.dobry jak nie ....no boję się trochę tego słowa, ale nich wybrzmi, dla T1v2 - wybitny :) nie używam tego słowa na tyle często, aby traciło swoją moc.

PS. Zamówilem też przy okazji do tych T1 pałąk od T70, T70p i T90. Moim zdaniem jest wygodniejszy od tego dla T1, ale to czysto subiektywnie - ja mam naprawdę dużą głowę, on też nie jest z jakiejś pseudoskóry która z czasem ulegnie degradacji - może komuś się przyda to info, ja pewnie zostałbym na stałę z tym, gdybym miał te słuchawki zatrzymywać.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2021, 23:27 wysłana przez fallow »

Alucard

  • 2553 / 3607
  • Ekspert
30-12-2021, 02:20
Rozne sluchawki wychodza i wychodzily ale ladnieszych niz Grado RS1/RS2  i seria LCD od Audeze nie widzialem. Audeze LCD3 ze starych wypustow z brazowa skora, chromowwnymi dodatkami  i drewnem zebrano to dla mnie arcydzielo, chociaz mialy swoje wady. Ale sam wyglad to cudo, nie ma piekniejszych sluchawek. Grado RS2e zmelmaqa albo GH2 pastwy mozna kupic chociazby dlatego ze kasuja reszte sluchawek wygladem. Audeze kiedys mialy dodawany taki plyn do pieleganacji drewna i sluchawki pachnialy takim slodkim zapachem.Tylko tak w kwestii samego wygladu. Ladne tez sa nowe staxy tylko za tanie ;) 33 tysiace.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Zmelmag

  • 1280 / 1761
  • Zmelmag
30-12-2021, 03:47
Prosta budowa, ktos moze powie cepowata, dla mnie to zaleta, nawiazanie do konstrukcji z poczatku epoki audio, cos jak np. Klipsch w linii Heritage (podlize sie adminowi tym razem;-)), dxwiekowo dla mnie przynajmniej nie wszystkie modele, ale jest ich troche, nie kosztuja majatku jak na dzisiejsze czasy (seria sr i rs). Wygoda jakas tam jest, ale dt990e na dluzsza mete wygodniejsze dla mnie.

Lubie je za charakter grania jako calosc, slyszalem lepsze w podzakresach jakby sie uprzec i chciec wyszukiwac. To samo mozna powiedziec chyba o wszystkich sluchawkach, pewnie kazde sa troche slabsze od innych pod jakims wzgledem :-)
Z innych k1000 tez mi sie podobaja za wyglad i brzmienie, ale z kolei nie sa mobilne. Wyglad 0,5pkt mniej, brzmienie musialbym dluzej posluchac ale chyba jako calosc bardziej. k1000 sa na pewwno finezyjniejsze, bardziej audiofilskie w dobrym znaczeniu tego slowa. Po ostatnim odsluchu k1000 przy rs2e nadal nie mam potrzeby k1000, rs2e maja dla mnie ciekawy charakter grania, nie zwracam uwagi na detale prezentacji nie majac bezposredniego porownania.
https://banbye.pl polecam :-)

mirek10

  • 1212 / 4399
  • Ekspert
30-12-2021, 08:59
Prosta budowa, ktos moze powie cepowata, dla mnie to zaleta, nawiazanie do konstrukcji z poczatku epoki audio, cos jak np. Klipsch w linii Heritage (podlize sie adminowi tym razem;-)), dxwiekowo dla mnie przynajmniej nie wszystkie modele, ale jest ich troche, nie kosztuja majatku jak na dzisiejsze czasy (seria sr i rs). Wygoda jakas tam jest, ale dt990e na dluzsza mete wygodniejsze dla mnie.

Lubie je za charakter grania jako calosc, slyszalem lepsze w podzakresach jakby sie uprzec i chciec wyszukiwac. To samo mozna powiedziec chyba o wszystkich sluchawkach, pewnie kazde sa troche slabsze od innych pod jakims wzgledem :-)
Z innych k1000 tez mi sie podobaja za wyglad i brzmienie, ale z kolei nie sa mobilne. Wyglad 0,5pkt mniej, brzmienie musialbym dluzej posluchac ale chyba jako calosc bardziej. k1000 sa na pewwno finezyjniejsze, bardziej audiofilskie w dobrym znaczeniu tego slowa. Po ostatnim odsluchu k1000 przy rs2e nadal nie mam potrzeby k1000, rs2e maja dla mnie ciekawy charakter grania, nie zwracam uwagi na detale prezentacji nie majac bezposredniego porownania.
K-1000 tylko graja  swietnie z mocnym wzm i podpiete do zaciskow glosnikowych,inaczej nie graja, z moim Carym 300B fruwaja, ale Cary ma (15W) nie porownuj K-1000 do Grado to 100% inne granie,mowisz tak jakbys nigdy nie slyszal K-1000 tylko gdzies przeczytal recenzje!!!

Zmelmag

  • 1280 / 1761
  • Zmelmag
30-12-2021, 10:15
Mirek, nasz forumowy kolega, ktory mieszka "rzut beretem" ode mnie ma k1000, podpiete do z tego co pamietam icepower a kiedys do sun audio pracujacego w trybie 300B (ok9W).
Kiedys na jakiejs imprezie audio sluchalem egzemplarza innego naszego kolegi forumowego w polaczeniu z vintage wzmacniaczem sansui i tez bardzo sie podobalo, wtedy byl to moj pierwszy kontakt z k1000 i od razu mi sie spodobaly dxwiekowo, ale nie spodobało mi sie podpinanie ich do duzych ampów. W sluchawkach, przynajmniej na razie najbardziej cenie ich mobilnbosc. Dxwiekowo wole kolumny, nie ze sa lepsze bezwzglednie, tylko po prostu je wole.

Tak jak pisze k1000 sa lepsze, ale rs2 lubie ze wzgledu na ich charakter na tyle ze odsluch k1000 nie psuje mi radochy ze sluchania gradosów.
Bezposrednie porownanie dla k1000.

https://banbye.pl polecam :-)

Zmelmag

  • 1280 / 1761
  • Zmelmag
30-12-2021, 10:18
i jeszcze trzeba wziac pod uwage, ze k1000 graly ostatnio z tidala, maliny, icepowera.
a rs2e z jutuba i samsunga galaxy ;-)
https://banbye.pl polecam :-)

whero2

  • 275 / 2065
  • Zaawansowany użytkownik
30-12-2021, 13:43
.Byly tez opisywane przez niego piekne sluchawki firmy Meze Empyrean lekkie,najladniejsze,najwygodniejsze i najpiekniejsze sluchawki dla mnie na swiecie,ale sonicznie porazka absolutna,jak mogly podpasowac Piotrowi to nie mam pojecia do dzisiaj..???
a to że ludzie zaczęli na nie narzekać bardzo mi odpowiada - miałem okazję ich próbować bezpośrednio po premierze (jeszcze przed recenzjami) i bardzo mi podpasowały dźwiękowo - jeszcze rok/półtorej 'hejtu' i ceny zejdą do takich akceptowalnych przeze mnie ;)

Alucard

  • 2553 / 3607
  • Ekspert
30-12-2021, 13:56
Ostatnio stała sztuka za 7000zł ale Pan coś się zreflektował i podniósł na 9000zl prawie :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

mirek10

  • 1212 / 4399
  • Ekspert
30-12-2021, 15:06
Ostatnio stała sztuka za 7000zł ale Pan coś się zreflektował i podniósł na 9000zl prawie :D
o jakich sluchawkach piszesz???

mirek10

  • 1212 / 4399
  • Ekspert
30-12-2021, 15:07
Mirek, nasz forumowy kolega, ktory mieszka "rzut beretem" ode mnie ma k1000, podpiete do z tego co pamietam icepower a kiedys do sun audio pracujacego w trybie 300B (ok9W).
Kiedys na jakiejs imprezie audio sluchalem egzemplarza innego naszego kolegi forumowego w polaczeniu z vintage wzmacniaczem sansui i tez bardzo sie podobalo, wtedy byl to moj pierwszy kontakt z k1000 i od razu mi sie spodobaly dxwiekowo, ale nie spodobało mi sie podpinanie ich do duzych ampów. W sluchawkach, przynajmniej na razie najbardziej cenie ich mobilnbosc. Dxwiekowo wole kolumny, nie ze sa lepsze bezwzglednie, tylko po prostu je wole.

Tak jak pisze k1000 sa lepsze, ale rs2 lubie ze wzgledu na ich charakter na tyle ze odsluch k1000 nie psuje mi radochy ze sluchania gradosów.
Bezposrednie porownanie dla k1000.
Ok....rozumiem,nie tylko przelotnie sluchales...

mirek10

  • 1212 / 4399
  • Ekspert
30-12-2021, 15:12
Wady i zastrzeżenia dla Meze ELITE

Nie dla zwolenników analiz.
Nie dla lubiących mocne kontrasty.
Nie dla lubiących sztuczne podniety.
Jakościowe okablowanie za osobne pieniądze.
Tor musi być dobrej jakości, bo one mu niewiele pomogą.
Duży wzrost ceny względem poprzednika, a poprawiono samą membranę.
Widzicie te okreslenia P.Ryki( NIE) to ciekawe dla kogo?dziwne mam przeczucie ze nowy model plumka jak stary,nic sie nie zmienilo!
 

whero2

  • 275 / 2065
  • Zaawansowany użytkownik
30-12-2021, 15:39
Ostatnio stała sztuka za 7000zł ale Pan coś się zreflektował i podniósł na 9000zl prawie :D
wiem, widziałem - fajne... mam nadzieję na połowę tej kwoty ;)

Alucard

  • 2553 / 3607
  • Ekspert
30-12-2021, 15:51
Ostatnio stała sztuka za 7000zł ale Pan coś się zreflektował i podniósł na 9000zl prawie :D
wiem, widziałem - fajne... mam nadzieję na połowę tej kwoty ;)
No tak dobrze to nie ma Panie kolego :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.