Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

fallow

  • 6457 / 5869
  • Ekspert
28-12-2021, 22:03
Gustaw, wex w swej surowosci słusznej pod uwage ze ...moze i skwapliwie, ale jednak - tylko sie odniosłem ;-)

Przepraszam, za uczynienie z low-lightowej jak mówią niegdysiejsi kolonizatorzy światów na tej planecie, myśli hi-lightowej ale myślę, że inaczej niż jako jeno odniesienie, rozpatrywać sie tego nie da.

Na drodze wątpliwości możemy tylko poprosić o orzecznistwo trybunał Pani Jul2i.

Gustaw

  • 3856 / 3320
  • Administrator
28-12-2021, 22:45
"Nie, myślę że to ludzi już przestaja powoli jarać i będzie ich jarało coraz mniej. To co stoi - ginie. Chyba, że ginie godnie jak R10, K1000 czy TDA1541."

R10 nie sluchalem, pozostale mialem przyjemnosc. Czy wyjatkowosc moze być v6 ?
cos tam mozna pewnie po latach lekko musnąc i tyle.

Gustaw, wex w swej surowosci słusznej pod uwage ze ...moze i skwapliwie, ale jednak - tylko sie odniosłem ;-)

Następnym "odniesieniem" będzie dłuższy urlopik. Żeby nie było, że bez sygnału.
« Ostatnia zmiana: 28-12-2021, 22:48 wysłana przez Gustaw »

Alucard

  • 2553 / 3607
  • Ekspert
28-12-2021, 23:07
99% sluhawek jest spoko, kwestia swiadomego wyboru, nie kazde dla kazdego.
No przymierzam sie do napisania o HEDDphone i chcialem uwzglednic jakies porwnania. Sluchalem w domu tez moich superluxow i jednak niektorych rzeczy po innych, sluchac nie da rady ;) ale to prawda ogolnie, na Grado np nie kazdy da rade sluchac, to nie jest uniwersalna sluchawka studyjna brxmiaca bezpiecznie :)  pomimo tego sprawdzam dostepnosc RS2x co pare dni.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

mirek10

  • 1212 / 4399
  • Ekspert
29-12-2021, 09:28
99% sluhawek jest spoko, kwestia swiadomego wyboru, nie kazde dla kazdego.
No przymierzam sie do napisania o HEDDphone i chcialem uwzglednic jakies porwnania. Sluchalem w domu tez moich superluxow i jednak niektorych rzeczy po innych, sluchac nie da rady ;) ale to prawda ogolnie, na Grado np nie kazdy da rade sluchac, to nie jest uniwersalna sluchawka studyjna brxmiaca bezpiecznie :)  pomimo tego sprawdzam dostepnosc RS2x co pare dni.
Mysle ze bardziej jest zainteresowanie na swiecie, jak graja wieksze przetworniki te w RS1x i raczej o tych sluchawkach sie mowi,trzy rodzaje drewna i jak to sie ma do sonicznych efektow,szkoda ze nie mozesz przyczaic sie na RS1x...

fallow

  • 6457 / 5869
  • Ekspert
29-12-2021, 09:41
99% sluhawek jest spoko, kwestia swiadomego wyboru, nie kazde dla kazdego.
(...) ale to prawda ogolnie, na Grado np nie kazdy da rade sluchac, to nie jest uniwersalna sluchawka studyjna brxmiaca bezpiecznie :)  pomimo tego sprawdzam dostepnosc RS2x co pare dni.

Dokładnie, nie zapominajmy jak zmienia się  wrażliwość na poszczególne zakresy częstotliwości wraz z wiekiem. Generalnie wyabstrahowano jakieś generyczne ujęcie tego zjawiska w wielu pracach badawczyh.

Przykład w załączniku a tutaj link do jednego z badań:
https://www.sciencedirect.com/topics/medicine-and-dentistry/high-frequency-hearing-loss

Tak więc, zmiany nie są drugorzędne. Ja sam o ile kiedyś słuchawki Grado wierciły mi w głowie i uciekałem się do róznych zabiegów by się nimi cieszyć, dzisiaj odbieram je jako przyjemne bez stosowania tricków. I nie jest to lepszy wzmacniacz, lepsze kable czy też bardziej wyszukane lampy...

...po prostu w sposób naturalny, po audiofilsku ujmując do nich dorosłem, z pomocą ubytków :) Naprawdę wraz z wiekiem wszystko brzmi coraz lepiej i wykwintniej. Jak z winem.

W rozmowach o percpecji sprzętu grającego i róznicach w dB w kontekście tej wrażliwości, gdybyśmy podchodzili rzeczowo do sprawy - każdy w profilu powinien mieć w którą grupę wpada, bo to determinuje jego percepcje.

Ale przecież jesteśmy dalecy od rzeczowego podchodzenia do tej materii a poza tym nie chcemy bo było smutno i nudno :) To nie sarkazm.
« Ostatnia zmiana: 29-12-2021, 09:45 wysłana przez fallow »

mirek10

  • 1212 / 4399
  • Ekspert
29-12-2021, 09:54
Jesli chodzi o Piotra Ryke to wybitny recenzent, jak dla mie,to co odsluchal w swoim zyciu to kosmos,moze komus sie jego recenzje mniej lub wiecej podobaja,ale dla mnie recenzje sluchawek w 90% przypadkach pokrywaja sie z moim zdaniem a juz K-1000 to trzeba przyznac rekomendacja w 100% trafna.Byly tez opisywane przez niego piekne sluchawki firmy Meze Empyrean lekkie,najladniejsze,najwygodniejsze i najpiekniejsze sluchawki dla mnie na swiecie,ale sonicznie porazka absolutna,jak mogly podpasowac Piotrowi to nie mam pojecia do dzisiaj..??? teraz wypuscil recenzje nowych Meze ELITE i pisze ze duzo lepsze od poprzednich,sprawdze osobiscie w Londynie, moze w kocu piekno bedzie polaczone z sonicznymi walorami tych sluchawek?

Zmelmag

  • 1280 / 1761
  • Zmelmag
29-12-2021, 09:55
Gustaw, mysle ze dluzszy urlop z AH dobrze zrobi kazdemu.
Z mojej strony jak uznam ze nie przegialem i bedzie jakis klopot to ostatni raz sie tu bawimy.

fallow
"PS. Zmelmegu, gdyby zamienić g na c, to byłbyś Alfem :)"

taki byl zamysl, fontycznie poszlo :-)

A jak chodzi o technike to tak juz ten swiat jest zrobiony ze ludzi z wyobraxnia prozno szukac w corpo. Jak ktos ma jej na tyle zeby zrobic cos wyjatkowego to ew. sprzeda pomysl. Przeciez nie da sie zmielic corpo, bo zalozylismy ze ma wyobraxnie i nie idzie tam "karierowac" ;-)
Gdyby bylo inaczej produkty korporacyjne bylyby wyjatkowe, dzialy rozwoju w nich pelne kreatywnych pasjonatów i dawno przejely 100% rynku swoja lepszoscia....bo technologia, naklady i inne pierdolety.
Ja rozumiem ze robi sie zupy z paczki i ktos ma po takiejj zwyczajnie tylko nie pasc, ale miales w przeszlosci kilka wysokonakladowych produkcji high end np. Sony, Denona zeby wskazac tuzow rynku i jakos nie przeskoczyly topu (ew. na papierze) pomimo pewnie wielomilionowych nakladów na opracowanie projektow (czego nie maja "maluchy"). Kasy cos tam trzeba wlozyc ale stawiam teze ze nie o kase chodzi ;-)
To nie jest kwestia oplacalnosci, przy takiej skali wszystko sie oplaca. Top symulacje sie sypia, czego ostatnio bylem swiadkiem. swiat nie jest idealny.
A w tej branzy trzeba jeszcze wiedziec jak wlozyc w dxwiek choc odrobine emocji.


sony R1....gdyby to tak bylo ze chwycili bluesa to co ich powstrzymalo przed wpuszczeniem tej techniki nizej i zrobienie 90% R1 w przystepniejszej cenie ? np. superplastik majacy lepszy klang od drewna :-)

Ktos , moze nawet Ty  pisal ze senn zakonczyl projekt hd800 bo odszedl designer, tak to wlasnie w rzeczywistosci wyglada. Pojawia sie czlowiek ktory cos robi, wie dlaczego i "udaje sie" za 0,1% nakladów corpo. To dlatego w corpo sie "nie oplaca". Zwlaszcza ze czesto nawet przy 1000x wiekszych nakladach niekoniecznie jest rownie dobrze.
A z kolei maluch nie ma milionow na badania materialowe.

« Ostatnia zmiana: 29-12-2021, 10:04 wysłana przez Zmelmag »
https://banbye.pl polecam :-)

Gustaw

  • 3856 / 3320
  • Administrator
29-12-2021, 13:52
Gustaw, mysle ze dluzszy urlop z AH dobrze zrobi kazdemu.
Z mojej strony jak uznam ze nie przegialem i bedzie jakis klopot to ostatni raz sie tu bawimy.

OK. Sprawa jasna. Wszystko mamy zatem ustalone.

mirek10

  • 1212 / 4399
  • Ekspert
29-12-2021, 13:54
https://www.head-fi.org/showcase/meze-elite.25441/
Czyli w nowych Meze-Elite prawie nic sie nie zmienilo poza cena o 33% wyzsza,napiekniejsze i najwygodniejsze na swiecie, tylko z jakoscia grania  za $4000 to juz widac proplem...

fallow

  • 6457 / 5869
  • Ekspert
29-12-2021, 19:36
Z tym najpiękniejsze to nie wiem. Dla mnie wygląda naprawdę ohydnie :)

fallow

  • 6457 / 5869
  • Ekspert
29-12-2021, 19:39
Może mam wypaczony gust ale dla mnie w dalszym ciągu najładniejsze słuchawki to HD800 wersja S klasse oraz Sony Qualia.

Z drewniaków Fostex TH900 :)

Zmelmag

  • 1280 / 1761
  • Zmelmag
29-12-2021, 20:11
dla mnie najladniejsze sa grado, design jak z nimieckiej lodzi podwodnej wiozacej (za blogoslawienwem "stolicy apostolskiej") uchodxcow(niebawem tez z zoliborza) do Argentyny ;-)


qfa, ale sobie grabie ;-)

PS. serio sa sliczne moim zdaniem, zaden przekombinowany hitech, prosta ponadczasowa forma
https://banbye.pl polecam :-)

Gustaw

  • 3856 / 3320
  • Administrator
29-12-2021, 21:56
qfa, ale sobie grabie ;-)


Nie zaprzeczam, nie zaprzeczam. :-)

fallow

  • 6457 / 5869
  • Ekspert
29-12-2021, 22:17
hehe :)

No, mnie się grado bardzo podobają...dopóki nie założy się ich na głowę, zwłaszczy tych bardziej wysokogórskich

fallow

  • 6457 / 5869
  • Ekspert
29-12-2021, 22:20
Ale np. tutaj juz z kuferkiem, wygladaja zacnie.

Musze sie przyznac, ze o ile nie mam obecnie sluchawek Grado, to jestem w posiadaniu tegoż oryginalnego kuferka, co na zdjęciu :)


Czeka cierpliwie, aż stanie się kiedyś pełny, nie mogę się zdecydować.