Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

fallow

  • 6457 / 5857
  • Ekspert
12-05-2021, 21:18
Cóż no nie jest to mała rodzinna spółeczka, tylko kongolmerat który istnieje po to by dowozić hajs. I najlepiej jak najefektywniej, cóż no taka kolej rzeczy.

Sennheiser z resztą jakiś czas temu ogłosił, że ma w dupie audiofilii i będzie skupiał się na segmencie Pro. Wiadomo, hajs leży w skali. Także tyle.

AKG kupione przez Harmana. Beyer odpuścił i pewnie za kilka lat rzucą T1 v4 z jeszcze większą bułą.

Jedynie ze starych klasyków robią coś Japończycy w ATH i Sony (chociaż Ci też, o tyle o ile).

Pozostają małe manufaktury i Linsoul Tsiengcośtam, Słuchawki Dr. Fian Bian-coś tam czyli HiFi-Many.

Jak to kiedyś powiedział Andy Warhol, że każdy będzie miał w przyszłości swoje 5 minut sławy, tak teraz każdy może zacząć produkować słuchawki w "amerykańskim startupowym garażu" i mieć swoje sławy minut 5 :)

Chyba pozostaje to po prostu zaakceptować.

Radical

  • 721 / 5190
  • Ekspert
13-05-2021, 08:43
Samsung kupił Harmana i zamknęli AKG jakie znamy. Byli pracownicy założyli sobie Austrian Audio.

Krzysztof_M

  • 1469 / 5279
  • Ekspert
13-05-2021, 09:45
Austrian Audio
No i jak do tej pory nie widziałem nigdzie by się ktoś zachwycał słuchawkami z Austrian Audio, co sugeruje, ze może niekoniecznie najlepsi i najlotniejsi inżynierowie z AKG tam przeszli ...
Patrzę co mają w ofercie i raczej są nastawieni na sprzęt studyjny, chociaż gdyby ich słuchawki były wybitne to zapewne byśmy o tym już usłyszeli.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Shakhal

  • 617 / 5580
  • Ekspert
13-05-2021, 11:45
Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica miedzy HD800 i 800s, które warto wybrać i dlaczego, lub może HD820?
Z senkami nie mam do czynienia od 10 lat a tak chodzi za mną ta seria 8 nawet tylko po to by je protestować, choć może mile zaskoczą i zostaną.

fallow

  • 6457 / 5857
  • Ekspert
13-05-2021, 11:53
Austrian Audio
No i jak do tej pory nie widziałem nigdzie by się ktoś zachwycał słuchawkami z Austrian Audio, co sugeruje, ze może niekoniecznie najlepsi i najlotniejsi inżynierowie z AKG tam przeszli ...
Patrzę co mają w ofercie i raczej są nastawieni na sprzęt studyjny, chociaż gdyby ich słuchawki były wybitne to zapewne byśmy o tym już usłyszeli.

To może również znaczyć nie mniej nie więcej niż to, że po prostu celem tej firmy jest głównie generowanie skali sprzedaży :) Może po prostu lubią pieniądze, wiadomo że pieniądze robi się skalując sprzedaż a nie sprzedając kilkaset sztuk bardzo drogich słuchawek.

Wcale niekoniecznie musieli tam przejść słabi inżynierowie i dlatego nie słyszymy o ich produktach. Zaprojektowanie słuchawek bardzo dobrych w ryzach budżetowych dla segmentu pro też jest wyzwaniem.

Ci co chca sprzedawać mało ale drogo i dla audiofilów to nie założyli po wyjściu z AKG https://mysphere.at ?



Radical

  • 721 / 5190
  • Ekspert
13-05-2021, 13:06
Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica miedzy HD800 i 800s, które warto wybrać i dlaczego, lub może HD820?
Z senkami nie mam do czynienia od 10 lat a tak chodzi za mną ta seria 8 nawet tylko po to by je protestować, choć może mile zaskoczą i zostaną.

Inny kolor, eSki mają nieco przytemperowany peak na 6khz na który wszyscy narzekali i modowali go oklejając słuchawki folią aluminiową czy cośtam. Jest tez ponoć minimalnie więcej basu, ale gorszej jakości. Tak czy inaczej wyboru nie ma bo eSki zastąpiły zwykłe 800.

HD820 to zamknięta wersja i sam nie miałem okazji ale opinie o nich są ekstremalnie niepochlebne.
« Ostatnia zmiana: 13-05-2021, 13:20 wysłana przez Radical »

majkel

  • 7476 / 5887
  • Ekspert
13-05-2021, 14:10
HD800s to taka upośledzona wersja HD800 uzyskana poprzez zasłonięcie centralnego otworu przed przetwornikiem. Zapewne wynik żalów ze strony nabywców na trudność uzyskania satysfakcji z HD800 czy też bardziej wprost - jej nieuzyskanie. Wynikiem jest to, co @Radical napisał. Cała wyczynowość HD800 poszła się paść, powstał dźwięk dla mas na poziomie poniżej oczekiwanego na tym pułapie cenowym. Przynajmniej dla mnie. Nie widzę opcji, żeby się HD800s tak skalowały jak "bezesy". Jakość basu dla mnie jest na nich poniżej średniej w segmencie cenowym i w ogóle zaskakująco niska, choć lepiej niż w Sony Z1R. Góra się tak nie otwiera, ale ogólny balans tonalny jest przyjazny. Nie widzę opcji, żeby "eski" z czymś zagrały źle. Wystarczy je dokarmić napięciowo.

Jeśli to ma być pod Brystona, to szedłbym w "eski". HD820 nie znam, ale opinie są sprzeczne. Cena IMHO przegięta, a patent ze szkiełkiem mnie totalnie nie przekonuje akustycznie.

Shakhal

  • 617 / 5580
  • Ekspert
13-05-2021, 16:38
Dziękuję, eski są o jedna trzecia droższe niż 800 (używki) i gdzieś tam czytałem, ze coś z nimi kombinowali by grały dobrze ze wszystkiego, dlatego zastanawiałem się czy pod BHA-1 same 800 nie zagrały by tak dobrze jak eski, jeśli maja synergie.

Krzysztof_M

  • 1469 / 5279
  • Ekspert
13-05-2021, 18:24
Kiedyś miałem okazję gościć u siebie HD800 plus dedykowany do nich wzmacniacz HDVD 800.
I dzisiaj z perspektywy czasu uważam, że zbyt chłodno do nich podszedłem.
Nawet mi trochę wstyd, że byłem dla nich zbyt surowy. I chyba jeszcze kiedyś skuszę się na uzupełnienie kolekcji właśnie o HD800 - szczególnie, że kolejnych flagowców to raczej już nie zobaczymy.
Prawie 20 lat posiadam HD600 i to nadal są świetne nauszniki i nadal jedne z najwygodniejszych.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Leszek

  • 256 / 5888
  • Zaawansowany użytkownik
13-05-2021, 19:35
HD820 wczoraj słuchałem przez chwile w Mp3store WAW poprzez komputer>Hugo2 i gdyby kosztowały 5kzł i gdybym nie posiadał HD800 first edition :O)to myślę,że bym sobie sprawił prezent.Dla moich małżowin usznych oraz umysłu(mam coś takiego?-żart)to bym je kupił.Przestrzeń,wyrazistość to co lubię.Jedynym  mankamentem jest odsłuch via komputer i jakieś tam stremingi czy cuś takiego po prostu w domu słucham albo z CD albo LP.Alboalbo :O)
Jednym słowem:O-D-S-Ł-U-C-H-Y.
« Ostatnia zmiana: 13-05-2021, 20:51 wysłana przez Leszek »

fallow

  • 6457 / 5857
  • Ekspert
14-05-2021, 00:30
Shakhal: Osobiscie jeżeli HD800 to zdecydowanie HD800, bez "s". Natomiast abstrahujac juz od tego w jaki sposob graja i jak buduja przestrzen - za kazdym razem dokladnie w ten sam troche sztuczny sposob (na poczatku wow, potem zastanowienie, potem to przeszkadza), to nie sa sluchawki kompletne. Brakuje im jednej rzeczy by cieszyc sie "kompletna" muzyka - ludzko rzecz ujmujac, brakuje im basu i dociazenia. Koniec, niechaj beda najznamienitsze na swiecie, ja z taka ulomnoscia nie potrafie na dlugi dystans.

Jako ciekawostka w kolekcji, sluchawki wyczynowe do waskich zastosowan, pocieszenia sie akustyka podana w oryginalny sposob - jak najbardziej frajda.

Mozna sie w nich doszukiwac wybitnych cech, na pewno sie znajda, trzeba miec tylko swiadomosc razacych brakow i te braki akceptowac.

"s" - mam takie samo zdanie jak napisal Majkel.

820 nie znam na tyle, zeby sie wypowiadac

majkel

  • 7476 / 5887
  • Ekspert
14-05-2021, 11:09
Ja się upieram przy 800s w kontekście BHA-1, bo one przymaskują pewne cechy wzmacniacza na górze jego pasma, które przynajmniej ja nie chciałbym mieć non stop podawane do wiadomości. Na precyzyjnych słuchawkach to słychać, wszelkie Audeze czy nawet HD800s skutecznie to wygładzą.

W HD800 musiałbym mieć wymieniony kabel na miedziany, i wtedy mi wystarcza dociążenia. Zresztą ja temu kablowi fabrycznemu zarzucam zmatowienie średnicy i lekki bałagan przestrzenny. Reszta to być może kwestia zbalansowania systemu. Miałem też Grado GS1000(i), i prędzej bym teraz poszedł właśnie w HD800. Ich problemem może być duży przetwornik o faktycznie dużym zapasie mocy. Te 500mW to na pewno prawda. Ciśnienie akustyczne, jakie te słuchawki generują ze wzmacniacza zdolnego do pchnięcia w nie 200% normy jest imponujące, i zabójcze dla uszu w niedługim czasie. ;) I nie kręciłem potencjometru do oporu. A wszystko to bez popadania w jazgot i odchudzenie.

ptx

  • 651 / 5889
  • Ekspert
14-05-2021, 20:39
Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica miedzy HD800 i 800s, które warto wybrać i dlaczego, lub może HD820?
Z senkami nie mam do czynienia od 10 lat a tak chodzi za mną ta seria 8 nawet tylko po to by je protestować, choć może mile zaskoczą i zostaną.

Inny kolor, eSki mają nieco przytemperowany peak na 6khz na który wszyscy narzekali i modowali go oklejając słuchawki folią aluminiową czy cośtam. Jest tez ponoć minimalnie więcej basu, ale gorszej jakości. Tak czy inaczej wyboru nie ma bo eSki zastąpiły zwykłe 800.

HD820 to zamknięta wersja i sam nie miałem okazji ale opinie o nich są ekstremalnie niepochlebne.

Sluchalem hd820 z dedykowanym wzm. i moim zdaniem sporo lepsze od nudnych hd 800...

Krzysztof_M

  • 1469 / 5279
  • Ekspert
14-05-2021, 21:56
Ad HD820
Te dwie górki i dołek w zakresie basu z pewnością może się podobać, ale dużo pewnie zależy od muzyki.
Do klasyki i akustycznego jazzu wolałbym aby słuchawki jednak bardziej liniowo prezentowały ten zakres, nawet jeśli byłoby to skromniej  w sensie ilościowym.
Takie górki z dołkiem między nimi to ostatecznie cecha wspólna większości zamkniętych konstrukcji, polecam odwiedzić tą stronkę, z której wziąłem wykres.
https://headphonetestlab.co.uk/home-welcome
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Leszek

  • 256 / 5888
  • Zaawansowany użytkownik
15-05-2021, 11:38
A ja do moich HD800 kupiłem srebro,a dlaczego? bo chciałem :O)Lubie wyrazistość,przestrzeń a bass mnie nie interesuje,wykresy też.
https://pl.aliexpress.com/item/33055117886.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fbcxeUP