Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

Shakhal

  • 617 / 5585
  • Ekspert
09-05-2021, 19:24
Dziękuję, zaznajomię się z tematem szerzej :)

HEDD mnie od wczoraj pozytywnie zaskakują, chyba mózg mi się wygrzał pod nie, bo jest dobrze ;)

Radical

  • 721 / 5195
  • Ekspert
09-05-2021, 23:46
HEDDy są super, tylko ta waga....

Shakhal

  • 617 / 5585
  • Ekspert
10-05-2021, 00:57
Męczyło bardzo na początku a teraz praktycznie zapomniałem, głowa się przyzwyczaja, jak inne HP.

fallow

  • 6457 / 5862
  • Ekspert
10-05-2021, 09:44
https://www.linsoul.com/products/timsok-ts-1024

Yyyy.... Timsoun Linsoul cośtam..

Chciałoby się skomentować słowami polskich rajdowców na WRC, którzy zastali ciężarówkę na drodze... :)

Krzysztof_M

  • 1471 / 5284
  • Ekspert
10-05-2021, 09:50
HEDDy są super, tylko ta waga....
W HEDD jeszcze rozumiem wagę ze względu na rodzaj sporego przetwornika.
Ale w takich Utopiach wagi w ogóle nie rozumiem - chociaż są wygodne i długo można je nosić, to np. do czytania się już słabiej nadają.
Jak spuszczam głowę by zatopić się w lekturze, to Utopie potrafią się lekko w dół przesunąć.
Komfort jest zachowany, ale brzmienie ulega radykalnej zmianie, znika plankton z muzyki, ogólnie siadają wysokie.
Może kwestia tego, że nie mam wielkiej głowy, ale generalnie efekt ten spowodowany jest głównie nieuzasadnioną wagą tych słuchawek.
Z pewnością też idiotycznie ciężki i sztywny oryginalny kabel jest pomyłką ergonomiczną, co też dociąża konstrukcję.

A jak kabel w HEDD? Też dokłada swoje do wagi i ciągnie słuchawki?
« Ostatnia zmiana: 10-05-2021, 10:54 wysłana przez Krzysztof_M »
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Radical

  • 721 / 5195
  • Ekspert
10-05-2021, 12:21
Kabel przy Heddach niezbyt gruby, ale trochę sztywny. Przy wadze samych słuchawek różnicy już nie robi. Nie wiem jaki kabel jest przy Utopiach ale przy Elearach to rzeczywiście miałem bodaj 4 metrowy wąż ogrodowy czy inny boa dusiciel :)

Radical

  • 721 / 5195
  • Ekspert
10-05-2021, 12:24
https://www.linsoul.com/products/timsok-ts-1024

Yyyy.... Timsoun Linsoul cośtam..

Chciałoby się skomentować słowami polskich rajdowców na WRC, którzy zastali ciężarówkę na drodze... :)

Od tyłu Timsok to kosmiT- widać nie z tej ziemi ;)

Shakhal

  • 617 / 5585
  • Ekspert
10-05-2021, 13:19
Kabel z HEDD jest sztywny, po zgięciu nie odbija za szybko, średnio ciężki z tego co pamiętam, bo przesłuchaniem na nim z trzy utwory i zmieniłem na lekka plecionkę, która przy wadze HEDD jest jak żyłka przy betonowym klocu a oryginał poszedł do pudelka ;)

Generalnie HEDD jako ze są prądu żerne, to potrzebują (przy niektórych rozwiązaniach) wyjścia zbalansowanego. Na dziurce trzeba było słuchać na godzinie 17 a po balansie 9 to max.

Pomimo tej sceny przed oczami, choć szerokiej na boki, bardzo od siebie uzależniają. Wykonują  pewne rzeczy perfekcyjnie a inne słabiej, ale to co jest na plus zatrzymuje. Ta umiejętność separacji dźwięków i nadania każdemu z nich charakteru, ze zamiast cieszyć się całością, to tu pocieszenie znajdujemy w detalach i każdym dźwięku z osobna i to jest to co robią chyba trochę inaczej niż większość HP i dzięki temu tak zatrzymują.
Do ciężkiej muzyki się nie nadają jak heavy metal etc, ale male kameralne spotkania jak jazz, blues lub klasyczne hity lat 80 ;) Muzyka klasyczna, brzmienie instrumentów jest fenomenalne a jedyne do czego można się przyczepić, to ta głębia sceny, której może zabraknąć gdy jest to koncert na wiele instrumentów. Ps. wybaczcie pseudo poetycki język, jako humanista ciężko mi pisać technicznym ;)

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
10-05-2021, 13:35
HEDDy są super, tylko ta waga....
W HEDD jeszcze rozumiem wagę ze względu na rodzaj sporego przetwornika.
Ale w takich Utopiach wagi w ogóle nie rozumiem - chociaż są wygodne i długo można je nosić, to np. do czytania się już słabiej nadają.
Jak spuszczam głowę by zatopić się w lekturze, to Utopie potrafią się lekko w dół przesunąć.
Komfort jest zachowany, ale brzmienie ulega radykalnej zmianie, znika plankton z muzyki, ogólnie siadają wysokie.
Może kwestia tego, że nie mam wielkiej głowy, ale generalnie efekt ten spowodowany jest głównie nieuzasadnioną wagą tych słuchawek.
Z pewnością też idiotycznie ciężki i sztywny oryginalny kabel jest pomyłką ergonomiczną, co też dociąża konstrukcję.

A jak kabel w HEDD? Też dokłada swoje do wagi i ciągnie słuchawki?

Utopie to nie sa sluchawki do czytania dziadek :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
10-05-2021, 13:38
https://www.linsoul.com/products/timsok-ts-1024

Yyyy.... Timsoun Linsoul cośtam..

Chciałoby się skomentować słowami polskich rajdowców na WRC, którzy zastali ciężarówkę na drodze... :)

https://m.youtube.com/watch?v=a56Se27v0aE
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Krzysztof_M

  • 1471 / 5284
  • Ekspert
10-05-2021, 13:47
Utopie to nie są słuchawki do czytania dziadek :D
Ano, nie są, przyznam, że tego "drobiazgu" podczas sesji w sklepie nie dostrzegłem.
Innym tworem nie do czytania przy muzyce to ERGO AMT albo Jecklin Float, ale te hełmofony już wyglądają tak, że z mety człowiek wie, ze musi siedzieć sztywno i się nie ruszać.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

fallow

  • 6457 / 5862
  • Ekspert
12-05-2021, 09:09
Nowe Sennheisery....


https://en-us.sennheiser.com/ie-900

   ....też mi premiera :)

Dyj Pan spokój.

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
12-05-2021, 09:23
:__:

&ab_channel=milosans
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
12-05-2021, 17:48
Premiera na obecne mozliwosci tej firmy, duza cena i male sluchaweczki ;')

ps. za miesiac oglosza kolejny przelomowy produkt, futeral dla tych ie-900.

SonnyBurnett88

  • 15 / 1436
  • Nowy użytkownik
12-05-2021, 18:29
Kiedy zobaczyłem cyfrę '900' już przez moment myślałem, że chodzi o następcę HD800.
Nie 800s, nie 820 tylko pełnoprawnego sukcesora - coś ala Orfi 2 w stosunku do Orfiego 1.

Po tym jak Axel Greel opuścił firmę na dużo bym nie liczył :)