Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
12-03-2021, 13:09
Z opisu wynika ze to ten sam dzwiek plus inny styl obudowy, wygladajacy wlasciwie gorzej. I 1000 euro drozej. Ech.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
12-03-2021, 17:35
1000euro doplaty za kolor czerwony to faktycznie jest wydanie skierowane do majetnych kolekcjonerow.

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
12-03-2021, 20:02
Nie podobaja mi sie w ogole. Oryginalne sa niczego sobie ale to co tu zrobili to naprawde nie jest w dobrym guscie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Karol

  • 2011 / 4325
  • Ekspert
13-03-2021, 10:21
Jak piszą Empyrean Phoenix, to ekskluzywna, robiona na zamówienie, wersja kolekcjonerska.
To nie koniecznie są słuchawki dla melomanów czy audiofilów. To limitowana seria dla kolekcjonerów i za samo to trzeba płacić.

mirek10

  • 1212 / 4395
  • Ekspert
13-03-2021, 14:55
Sluchalem te sluchawki parokrotnie i nidy mi nie podeszly sonicznie,nie moge pojac, jak spodobaly sie P.Ryce? moze trafil w jakis cudowny tor i go ujely...oczywiscie wspaniale wykonane,lekkie,materialy swietne,bardzo wygodne,prima walerina, ale nie graja i czar prysl...

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
13-03-2021, 15:24
Mysle ze zasadnicza roznica jest taka, ze Ty sluchales ich Mirek jedynie na roznych Audio Szol, a zeby docenic Empyreany wypada je miec nieco dluzej do dyspozycji, zatem najlepiej w domu.

whero2

  • 275 / 2061
  • Zaawansowany użytkownik
13-03-2021, 15:33
Mysle ze zasadnicza roznica jest taka, ze Ty sluchales ich Mirek jedynie na roznych Audio Szol, a zeby docenic Empyreany wypada je miec nieco dluzej do dyspozycji, zatem najlepiej w domu.
potwierdzam.. akurat świeżo po premierze miałem okazję usiąść z nimi na spokojnie na 2-3 godziny... grały na równym poziomie (nie dokładnie tak samo pod każdym względem - na tym samym poziomie) z he1000v1 / k1000 / d8000 (tylko poziomem - paradoksalnie nie podchodzą mi byciem "zbyt neutralnymi")
... albo też powiem po prostu że podchodzą bardzo blisko do tego co dają mi staxy ;)

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
13-03-2021, 16:02
Nie słuchałem ale jeśli jest tak jak pastwa mówi że grają jak Pioneery Master, to na pewno ciężko je docenić po paru minutach. Na krótkich odsłuchach  wrażenie zawsze robią słuchawki które próbują czymś urwać dupsko słuchaczowi, na długich sesjach te bardziej ułożone. I takei zazwyczaj zostają do słuchania na dłużej.  Pioneery też zacząłem "kumać" tak dopiero po pierwszych 2 - 3 godzinach, potem było już tylko lepiej. Na początku były za miękkie i za ciemne, trochę dziwnie jakby rozlane i po Grado PS500e jak poduszka. Z tym że właśnie to nowe Grado grają tak wyrywnie, skocznie i szarpiąco. Stąd takie wrażenie gdy zaistniał spokój i porządek :D To na pewno są dobre słuchawki ale do słuchania muzyki a nie próbek na kilkunastu minutowym spotkaniu. Po prostu w tej wersji Phoenix są zwyczajnie brzydkie i mi ot zalatuje jakąś tandetą z wyglądu. Takie dystyngowane nauszniki z wyglądu, a zrobili tu jakiś wiejski tuning. Trochę jak Lamborghini ze spoilerem od Golfa.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

mirek10

  • 1212 / 4395
  • Ekspert
13-03-2021, 23:26
Mysle ze zasadnicza roznica jest taka, ze Ty sluchales ich Mirek jedynie na roznych Audio Szol, a zeby docenic Empyreany wypada je miec nieco dluzej do dyspozycji, zatem najlepiej w domu.
to nie jest tylko moje zdanie na temat tych pieknych sluchawek,mialem kolege, ktory poznal piekna dziewczyne,byla fantastyczna,ale nie w lozku,ciagle mowil mi ze moze sie zmieni z czasem,moze sie dotrze,ale miesiace mijaly i lata i sie nie zmienila,stracil duzo czasu....

pastwa

  • 3815 / 5895
  • Ekspert
13-03-2021, 23:47
Kazde sluchawki Mirek znajda swoich przeciwnikow, wkliczajac w to Twoje K1000, ale to nie znaczy, ze komus innemu nie maja prawa sie bardzo spodobac, a jak widac jest sporo osob ceniacych brzmienie Empyreanow, co wiecej, doszli do tego bez stawania na glowie ;')

Zmelmag

  • 1280 / 1757
  • Zmelmag
13-03-2021, 23:58
Mysle ze zasadnicza roznica jest taka, ze Ty sluchales ich Mirek jedynie na roznych Audio Szol, a zeby docenic Empyreany wypada je miec nieco dluzej do dyspozycji, zatem najlepiej w domu.
to nie jest tylko moje zdanie na temat tych pieknych sluchawek,mialem kolege, ktory poznal piekna dziewczyne,byla fantastyczna,ale nie w lozku,ciagle mowil mi ze moze sie zmieni z czasem,moze sie dotrze,ale miesiace mijaly i lata i sie nie zmienila,stracil duzo czasu....

noooo Mirek, cos tam czasmi marudzilem na to co pisales, ale tu i teraz gleboki uklon z mojej strony, pozdrowienia :-)

tylko kretyn, albo osoba bez mozliwosci "nie widzi", ze jak nie ma to nie ma.
https://banbye.pl polecam :-)

Shakhal

  • 617 / 5588
  • Ekspert
26-03-2021, 17:45
Tak na poprawę humoru na weekend, trochę podobnie u mnie przy planach kupna słuchawek dziś ;)

Alucard

  • 2551 / 3603
  • Ekspert
26-03-2021, 19:30
Niezle zakupy jak na jeden miesiac :D
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Shakhal

  • 617 / 5588
  • Ekspert
12-04-2021, 23:43
Dzisiaj doszły. Dopiero kilka utworów, są jakby mixem dynamicznych, planarnych i głośników. Bas potrafi byc stożkowy jak w dynamikach, czasami uderzy ścianą jak w planarach a czasami zadrzeć jak w głośnikach i nabieramy wrażenia, ze zaraz przeszyje nas dreszcz na wylot ;)
Główny wokal wydaje się stać przed nami, jest blisko intymnie, ale nie nachalnie a instrumenty dzięki temu sprawiają wrażenie jakby były bardziej oddalone.
Scena, przestrzeń nie jest trójwymiarowa, bardziej bym określił horyzontalna, pozioma. Dźwięki potrafią się nieść daleko lecz jakby na boki i na wprost. Trudno coś sensownego napisać po kilku utworach, ważne ze chce się słuchać, coś do nich ciągnie, struny gitar są jakby żywe, aż chce więcej tego typu dźwięków ;)

Przed chwila gość mi fletem zagrał jakby stal kilka centymetrów ode mnie, ale nie było w tym nachalności tylko przyjemność z obcowania z bliskością dźwięku, tak jakby nagle pojawił się znikąd i zagrał do ucha i zniknął, magia ;)
« Ostatnia zmiana: 12-04-2021, 23:59 wysłana przez Shakhal »

Shakhal

  • 617 / 5588
  • Ekspert
13-04-2021, 13:50
Chcących poprawić komfort użytkowania słuchawek może zainteresuje ta opcja na eBay o nazwie: Pure Wool Headband Cushion For LCD-2 LCD-3 LCD-XC LCD-X Headphones, ale powinny pasować do innych modeli. Zamówiłem i czekam, robione na drutach przez chińczyków, wygląda to trochę obciachowo, ale komfort ważniejszy chyba ;)