Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
10-02-2021, 22:28
Norne Audio S4 ;')

Karol

  • 2002 / 4294
  • Ekspert
10-02-2021, 22:58
@Alucard, tu możesz sobie taki zamówić:
http://www.norneaudio.com/litzheim/SilvergardeS3HeadphoneCable?fbclid=IwAR1z0TrKQNDP41ZsxbacOPSkRa4NG72yHTmWpwybj0ST2bW7dNz_96pOiRc
Są też na tej stronie pokazane Focal Clear Pro z takim kablem. To może i do Stelli byłby dobry??!
@pastwa, jak on tam się sprawuje z twoimi Audio-Technicami?

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
11-02-2021, 12:29
Napisze cos jak pogra dluzej, dopiero co przyszedl, na pewno jest lepszy od balansa fabrycznego, tyle slychac juz teraz, w detale wejde za jakis czas ;')

Na pewno Focalom nie zaszkodzi on, ani zadnym innym sluchawkom. Nie jest to kabel do korygowania czegokolwiek, ale nie po to sie kupuje kable raczej, ma byc oddane w nieskrepowany sposob pelne pasmo, od niskiego basu az po najwyzsze soprany, bez obcinania ich itp. zabiegow, i tego chcialem dla swoich ATH.

Mysle ze z Drauska bylbys rowniez super zadowolony, jego srednica przewodow byla jednak za duza do wtykow A2DC ktore posiadal producent, ale do innych sluchawek spokojnie mozna go zrobic, choc teraz mam juz zapewnienie ze Norne ma nowe wtyki A2DC ktore przyjma tez i 17AWG.

saudio

  • 724 / 5244
  • Ekspert
11-02-2021, 13:19
To może zboróweczkę to coś się da negocjować ?

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
11-02-2021, 14:50
Oni robia co jakis czas takie okresowe promocje, w grudniu byl Black Friday, 20% znizki, co prawda kupowalem swoj w styczniu ale zalapalem sie na ten upust. Jedyny minus takich 'okazyjnych' cen to spora ilosc zamowien potem i czas oczekiwania sie robi dlugi ;') Choc 4-5 tygodni to i tak nie jest jeszcze zle, kabel jest przynajmniej dopracowany w szczegolach, koszulki termokurczliwe dane gdzie trzeba itp.

ps. Powiedziano mi tez ze ceny srebra poszly ostatnio sporo w gore i ze na dobra sprawe Norne powinno podniesc swoje (tak jak konkurencja), ale na razie tego nie zrobili.

saudio

  • 724 / 5244
  • Ekspert
11-02-2021, 18:03
Ciekawe jak nasze Argentum, no nic pomyślimy jak przyjdzie czas.

Shakhal

  • 616 / 5557
  • Ekspert
12-02-2021, 22:11
Kilka stron wczesniej bylo cos o uzywaniu kabli od nowego producenta zamiast FAW, ma ktos jakis namiar ? :)

maccoo

  • 162 / 4153
  • Aktywny użytkownik
12-02-2021, 23:05
Brak nadmiernej aktywności oznacza, że sprzęt cieszy. Cieszmy się wraz z zadowolonymi. ;)

To jak u mnie - ostatni wpis na forum z 2015-stego. Dobrze grało aż przestało. Od miesiąca się uaktywniłem, bo mi w T90 padł przetwornik. Dziś dojechały T60RP nadziwić się nie mogę jak gładko to plumka z Headonic. Jak już zanurzyłem się w czeluści internetu, to jestem w lekkim szoku - co przez ostatnie 5 lat w słuchawkowych świecie się wydarzyło. 

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
12-02-2021, 23:30
Przyszłość jest teraz starcze. Hedonic również ewoluował dźwiekowo, zdaje się że przez naciski psychologiczne  użytkowników na Michała ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

maccoo

  • 162 / 4153
  • Aktywny użytkownik
12-02-2021, 23:58
Hedonic również ewoluował dźwiekowo, zdaje się że przez naciski psychologiczne  użytkowników na Michała ;)
Fakt, dopiero co wrócił po poprawkach, coś tam Michał się nauczył 😎
« Ostatnia zmiana: 13-02-2021, 00:22 wysłana przez maccoo »

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
16-02-2021, 21:33
Dobra czas cos napisac o kablu, czlowiek sie szybko przyzwczaja do dobrego i pozniej juz nie ma parcia na zadne opisy...

Ujme to tak, fabryczny kabel z duzym jackiem 6.3mm (ten sam ktory daja do ADX5000) jest ok, mozna na nim sluchac bez mega parcia na jakies FAWy, natomiast zbalansowany, ktory dodaja tylko do L5k i ktory luzem kosztuje chyba 1500PLN jest wyraznie lepszy od SE, wiecej masy w dzwieku, lepszy bas, obszerniejsza scena...

Silvergarde 4 od Norne Audio, mimo ze to czyste srebro, gra spojniej i plynniej od powyzszych miedziakow, bas schodzi nie tylko nizej ale ma tez lepsze uderzenie, rowniez gora jakby wyciagnieta piekniej, ale najwieksze wrazenie zrobil na mnie sposob w jaki L5k pokazuja przestrzen z S4. Zupelnie nowa jakosc, napowietrzenie, precyzja lokalizacji, holografia/efekt 3D, delikatne odsuniecie sceny, fajna sprawa.

Dzieki wyraznie lepszej przestrzeni (zgraniu czasowemu dzwiekow = precyzja) slychac tez wiecej, zamaskowane dotad szczegoly wychodza zza inych dzwiekow w nalezne im miejsce i robi sie 2 razy wiecej muzyki, cala przestrzen ozywa tym sposobem. Nigdy nie uwazalem ze Staxy 009 czy takie Abyss 1266 TC podaja za duzo detali, dla mnie zawsze moglo byc ich wiecej, no i tu z S4 przez chwile czulem niemal pelna satysfakcje w tym wzgledzie (super przejrzystosc sceniczna, ktora jednak jest latwa w odbiorze, nie meczy, tworzac soba czesc muzyki), ale juz przywyklem i znowu gra 'normalnie' ;')

Teraz sie mozna zastanawiac ile dobrego wnosi 8 zylowy S4, ale to juz chyba dosc drobny przyrost jakosci za praktycznie podwojenie ceny, tak to zrozumialem ze slow producenta i tego chce sie trzymac  ;')

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
16-02-2021, 21:49
tak to zrozumialem ze slow producenta i tego chce sie trzymac  ;')
Lepiej tak zrobić, portfel będzie wdzięczny ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

saudio

  • 724 / 5244
  • Ekspert
16-02-2021, 22:55
Dzięki za opis, kiedyś trzeba się będzie skusić na kabelek od Trevora.

Gwos

  • 361 / 5639
  • Zaawansowany użytkownik
17-02-2021, 00:15
Dobra czas cos napisac o kablu, czlowiek sie szybko przyzwczaja do dobrego i pozniej juz nie ma parcia na zadne opisy...
...
przez chwile czulem niemal pelna satysfakcje w tym wzgledzie (super przejrzystosc sceniczna, ktora jednak jest latwa w odbiorze, nie meczy, tworzac soba czesc muzyki), ale juz przywyklem i znowu gra 'normalnie' ;')

Znowu gra normalnie, ale zazwyczaj nie ma już powrotu do tego co było i człowiek, gdy się zdarzy wrócić w to samo miejsce, powiedzmy po latach, będzie się dziwił, że żył tu tak długo i całkiem przyjemnie i nic nie wiedział o lepszym świecie.
Sprzedam SR-007mk1/K1000/D8000

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
17-02-2021, 01:17
człowiek, gdy się zdarzy wrócić w to samo miejsce, powiedzmy po latach, będzie się dziwił, że żył tu tak długo i całkiem przyjemnie i nic nie wiedział o lepszym świecie.
Musisz zanieść tę nowinę dla północnych Koreańczyków. 
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.