Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

mirek10

  • 1212 / 4396
  • Ekspert
10-01-2020, 18:09
RAAL nie potrzebują 100W tylko trzeba dedykowanego wzmaka.
tak pytalem producenta,dedykowany... najlepiej jak ma ok.150W...

nsk

  • 549 / 4866
  • Ekspert
10-01-2020, 18:54
150W @ 8 Ohm przez ten adapter. My mówimy o dedykowanym rozwiązaniu, gdzie pomijasz adapter i wtedy nie trzeba tyle pary. Jotunheim R ma chyba 15W.

saudio

  • 724 / 5276
  • Ekspert
10-01-2020, 19:03
K1000 nie są najlepsze, poza tym nie mają subbasu, co je dyskwalifikuje kompletnie do niektórych gatunków muzycznych.
https://estradaistudio.pl/technologia/30579-zrozumiec-subbas
Widocznie uzywales K-1000 w zlym torze odsluchowym,wzm,kabel sluchawkowy lub transport,lub byly uszkodzone,jestes jedynym z niewielu, ktory ma takie zdanie o K-1000 tak ze twoja opinia jest niemiarodajna...
Tak jestem jedyny, wydaje mi się że koledzy tu na audiohobby też o tym pisali, no ale mój tor jest do bani, ale przynajmniej wiadomo że Twój najlepszy na świecie, nawet Piotr Ryka ma już czasami tego dość.
Moja opinia jest tak samo miarodajna jak Twoja.
A wracając do Raali to z recki którą podlinkował Gustaw to wystarczy 25W od Passa.
« Ostatnia zmiana: 10-01-2020, 19:06 wysłana przez saudio »

mirek10

  • 1212 / 4396
  • Ekspert
10-01-2020, 23:38
K1000 nie są najlepsze, poza tym nie mają subbasu, co je dyskwalifikuje kompletnie do niektórych gatunków muzycznych.
https://estradaistudio.pl/technologia/30579-zrozumiec-subbas
Widocznie uzywales K-1000 w zlym torze odsluchowym,wzm,kabel sluchawkowy lub transport,lub byly uszkodzone,jestes jedynym z niewielu, ktory ma takie zdanie o K-1000 tak ze twoja opinia jest niemiarodajna...
Tak jestem jedyny, wydaje mi się że koledzy tu na audiohobby też o tym pisali, no ale mój tor jest do bani, ale przynajmniej wiadomo że Twój najlepszy na świecie, nawet Piotr Ryka ma już czasami tego dość.
Moja opinia jest tak samo miarodajna jak Twoja.
A wracając do Raali to z recki którą podlinkował Gustaw to wystarczy 25W od Passa.
Piotr Ryka obecnie nie zna mojego toru odsluchowego,nie wiem co znaczy ze ma dosc mojego toru ,cos ta wypowiedz bardzo falszywa,romawialem z nim niedawno na AVS w Warszawie a ty mysle chyba nie!
Teraz odnosnie roznych barwnych opowiesci o wzm do RAAL nie wiem co tam kazdy wymyslil i podloncza,bylem i odsluchiwalem i rozmawialem z wlascicielem i producentem sluchawek RAAL i wytlumaczyl dokladnie ze nie ma nic innego jak mocny wzm trazystorowy ok.150W do tych sluchawek...

saudio

  • 724 / 5276
  • Ekspert
11-01-2020, 10:58
K1000 nie są najlepsze, poza tym nie mają subbasu, co je dyskwalifikuje kompletnie do niektórych gatunków muzycznych.
https://estradaistudio.pl/technologia/30579-zrozumiec-subbas
Widocznie uzywales K-1000 w zlym torze odsluchowym,wzm,kabel sluchawkowy lub transport,lub byly uszkodzone,jestes jedynym z niewielu, ktory ma takie zdanie o K-1000 tak ze twoja opinia jest niemiarodajna...
Tak jestem jedyny, wydaje mi się że koledzy tu na audiohobby też o tym pisali, no ale mój tor jest do bani, ale przynajmniej wiadomo że Twój najlepszy na świecie, nawet Piotr Ryka ma już czasami tego dość.
Moja opinia jest tak samo miarodajna jak Twoja.
A wracając do Raali to z recki którą podlinkował Gustaw to wystarczy 25W od Passa.
Piotr Ryka obecnie nie zna mojego toru odsluchowego,nie wiem co znaczy ze ma dosc mojego toru ,cos ta wypowiedz bardzo falszywa,romawialem z nim niedawno na AVS w Warszawie a ty mysle chyba nie!
Teraz odnosnie roznych barwnych opowiesci o wzm do RAAL nie wiem co tam kazdy wymyslil i podloncza,bylem i odsluchiwalem i rozmawialem z wlascicielem i producentem sluchawek RAAL i wytlumaczyl dokladnie ze nie ma nic innego jak mocny wzm trazystorowy ok.150W do tych sluchawek...
Nie spotkałem Piotra na AVS, ale byłem u niego kilka lat temu i słuchałem jego K1000, niewiele mają wspólnego ze zwykłymi K1000.
Możliwe, że to nie Ty tylko jakiś inny Mirek komentuje na blogu Piotra po każdym teście słuchawek, że dalej jego K1000 z Carym najlepsze na świecie, także przepraszam jeśli to nie Ty.

A Raal to nie tylko moc, na AVS wzmacniacz był mocny i były zniekształcenia, na spotkaniu w Łodzi też był mocny wzmak tranzystorowy, ale grały gorzej od większości słuchawek na spotkaniu pomimo dobrego źródła.

mirek10

  • 1212 / 4396
  • Ekspert
12-01-2020, 08:07
K1000 nie są najlepsze, poza tym nie mają subbasu, co je dyskwalifikuje kompletnie do niektórych gatunków muzycznych.
https://estradaistudio.pl/technologia/30579-zrozumiec-subbas
Widocznie uzywales K-1000 w zlym torze odsluchowym,wzm,kabel sluchawkowy lub transport,lub byly uszkodzone,jestes jedynym z niewielu, ktory ma takie zdanie o K-1000 tak ze twoja opinia jest niemiarodajna...
Tak jestem jedyny, wydaje mi się że koledzy tu na audiohobby też o tym pisali, no ale mój tor jest do bani, ale przynajmniej wiadomo że Twój najlepszy na świecie, nawet Piotr Ryka ma już czasami tego dość.
Moja opinia jest tak samo miarodajna jak Twoja.
A wracając do Raali to z recki którą podlinkował Gustaw to wystarczy 25W od Passa.
Piotr Ryka obecnie nie zna mojego toru odsluchowego,nie wiem co znaczy ze ma dosc mojego toru ,cos ta wypowiedz bardzo falszywa,romawialem z nim niedawno na AVS w Warszawie a ty mysle chyba nie!
Teraz odnosnie roznych barwnych opowiesci o wzm do RAAL nie wiem co tam kazdy wymyslil i podloncza,bylem i odsluchiwalem i rozmawialem z wlascicielem i producentem sluchawek RAAL i wytlumaczyl dokladnie ze nie ma nic innego jak mocny wzm trazystorowy ok.150W do tych sluchawek...
Nie spotkałem Piotra na AVS, ale byłem u niego kilka lat temu i słuchałem jego K1000, niewiele mają wspólnego ze zwykłymi K1000.
Możliwe, że to nie Ty tylko jakiś inny Mirek komentuje na blogu Piotra po każdym teście słuchawek, że dalej jego K1000 z Carym najlepsze na świecie, także przepraszam jeśli to nie Ty.

A Raal to nie tylko moc, na AVS wzmacniacz był mocny i były zniekształcenia, na spotkaniu w Łodzi też był mocny wzmak tranzystorowy, ale grały gorzej od większości słuchawek na spotkaniu pomimo dobrego źródła.
Zawsze jak pisze moich o K-1000 ze sa najlepsze z Carym300B to z nutka humoru,bo nie ma czegos najlepszego na swiecie,dla mnie jest to najlepsze zestawienie i granie jakie ja slyszalem,tak ze wprost nie podchodzic do tego tak powaznie.Piotra Ryki K-1000 to nie  sa zadne ufo...tylko zdjete ma siatki, czyli graja mu bez oslon metalowych i maja  wypasiony ibardzo drogi  kabel sluchawkowy, ktory podlaczyla mu zaprzyjazniona firma,tak ze maja teraz tez zajebisty bas, co zawsze wytykano kiedys K-1000 ze niby maja go za malo,w moich z moim tez specjalnie dedykowanym kablem  rowniez maja basu pod dostatkiem, tak ze mit o slabym basie upadl.
Co do odsluchow sluchawek RAAL to tak jak Piotr pisal w Warszawie zle podlaczony byl wtyk,dlatego graly cos nie tak,akurat u niego graly super,kiedy ja sluchalem w Londynie tez graly super,tak ze to tylko problemy moga wynikac ze zlego podlaczenia.

pastwa

  • 3815 / 5896
  • Ekspert
12-01-2020, 09:55
w Londynie tez graly super,tak ze to tylko problemy moga wynikac ze zlego podlaczenia.

W Londynie graly dobrze, ale slyszalem je tez wyraznie lepiej grajacymi (inny wzmak, zrodlo i kable), wiec to na wystawie bylo dosc daleko od ich optimum mozliwosci, a z napedem bezposrednim powinna nastapic dalsza poprawa, zwlaszcza w przejrzystosci.

saudio

  • 724 / 5276
  • Ekspert
12-01-2020, 12:54
Ok, rozumiem, że to dość specyficzny humor;)
Dla mnie K1000 owszem są dobre w pewnych aspektach, ale w moim rankingu nie są na topie choć mieszczą się w pierwszej dziesiątce.

Miał ktoś już może okazję posłuchać HEDDphone, zapowiadają się ciekawie są już pierwsze recki:
https://www.headphones.com/blogs/news/heddphone-review

Tytus1988

  • 148 / 1721
  • Aktywny użytkownik
12-01-2020, 16:13
Osobiście mnie poczucie humoru Mirosława odpowiada i te wpisy zawsze traktowałem z przymrużeniem oka ;) W końcu to mój system, moje okablowanie... są najlepsze :DDD

pastwa

  • 3815 / 5896
  • Ekspert
12-01-2020, 16:19
Ja wypadlem juz z gry sluchawkowej, ale moze ktos z kolegow zakupi (inaczej sie nie da, jak ma byc rzetelnie) i cos napisze, poczytac zawsze przyjemnie ;')

Heddy na pewno dobrze graja, zwlaszcza w swojej cenie, tyle, ze takich sluchawek jest juz sporo, jedynie znacznie drozszych i to pewnie najmocniejszy atut niemieckich nausznikow, blizsza realiow wycena wzgledem rozwydrzonej stawki (Susvara, Utopie, LCD4z, D8000, Meze itd.).

Firestarter

  • Gość
13-01-2020, 00:41
Witam wszystkich,

Założyłem tu konto, ponieważ stoję przed wyborem zestawu do słuchania muzyki. Sam jestem muzykiem, głównie gram, a nie słucham, ale ostatnio dużo słucham cudzych wykonań. Sprawa się wzięła z tego, że posłuchałem w studio kilku własnych rejestracji po miksie i znacznie to lepiej jednak brzmi niż na telefonie. 

Z góry zaznaczam, że interesują mnie tylko słuchawki z racji warunków mieszkaniowych (z innym muzykiem) i jakiś zewnętrzny odtwarzacz do plików. Posiadam Macbooka i chcę słuchać z głównie z niego z tym odtwarzaczem/wzmacniaczem. W studio widziałem, że mają słuchawki Beyer i AKG i na niektórych bardzo realistycznie brzmią nagrania. Niestety żadne ze słuchawek, które mi się podobały w studiach nie były dostępne w dwóch salonach, które odwiedziłem na Śląsku. Były tam jakieś okropnie drogie marki, które nic mi nie mówiły. Sprzedawca mi je podłączył i niestety tam brzmienie interesujących mnie nagrań brzmiało beznadziejnie, modele które miałem zapisane, to jakieś stare, podobno tylko do sprowadzenia.

Proszę o pomoc, może macie jakieś swoje typy, co z dobrych słuchawek tak do 1500 zł, maksymalnie 2000 zł jest godne uwagi plus ten odtwarzacz maks drugie tyle, chciałbym się zamknąć w 1000 euro całość?
Zadaję pytanie na forum, ponieważ jak słyszałem można się nieźle nabrać, bo gdy słuchałem muzyki w sklepie ze sprzętem na jakiś słuchawkach Ultrasonee za kosmiczne 12 tysięcy to brzmiało to wg mnie miernie, potem jakieś pioneer za też gigantyczną kwotę i były jeszcze gorsze. Wnioskuję, że tu trzeba mieć znaczną wiedzę w tej materii, stąd laickie pytanie.

Pozdro Artur

Tytus1988

  • 148 / 1721
  • Aktywny użytkownik
13-01-2020, 04:07
Witaj Arturze,


postaram się krótko i treściwie podejść do tematu. W przypadku słuchawek do 2k nowych warto sprawdzić następujące modele: Beyerdynamic (DT1990, DT990 PRO), AKG (812 PRO - w promocjach bywają za ok. 2100, K702 lub K702), Sennheiser (HD600, HD660s),  Neumann NDH20, Fostex T60RP, AQ Nighthawk , Focale Eleary  (jak uda się trafić na okazję w zagranicznym sklepie), Sonorousy II lub III, Audeze LCD-1. Mam nadzieję, że w tej grupie powinno udać się znaleźć z grubsza zadowalające brzmieniowo słuchawki.

W przypadku DAP-ów może to być TEAC HA-P90SD (jest na Amazonie, umożliwia jednak odtwarzanie przenośne tylko z plików na karcie SD), Astell&Kern, np. używka Kann, Fiio X7 II, iBasso DX150, ze słuchawkami AQ przetwornik ze wzmacniaczem Dragonfly Red, może być też Chord Mojo... podejrzewam, że Koledzy z forum będą jeszcze mogli zaproponować inne modele, ale mnie w tej chwili (i o tej porze) przychodzą na myśl tylko takie. Nie chciałbym wskazywać, który zestaw kupiłbym dla siebie. Mogę jedynie zachęcić do podjęcia odsłuchów w kolejności, w jakiej wymieniłem nauszniki.

Mam nadzieję, że chociaż trochę mogłem pomóc. Życzę powodzenia w doborze odpowiedniego zestawu!

Tytus1988

  • 148 / 1721
  • Aktywny użytkownik
13-01-2020, 04:14
Jeszcze możesz sprawdzić Sundary od Hifimana.

-Pawel-

  • 4724 / 5501
  • Ekspert
13-01-2020, 09:54
Niestety żadne ze słuchawek, które mi się podobały w studiach nie były dostępne w dwóch salonach, które odwiedziłem na Śląsku.

Napisz proszę, jakie to modele (te znane Ci ze studia), najlepiej podaj też wersję/rocznik jeśli wiesz, wówczas będzie łatwiej doradzić Tobie coś co zabrzmi podobnie i spełni Twoje oczekiwania, oraz ewentualnie dobrać urządzenia towarzyszące.

Alucard

  • 2552 / 3604
  • Ekspert
13-01-2020, 12:17
A ktore to byly te drogie Pioneery ktore tak beznadziejnie zagraly?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.