Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
12-12-2019, 09:01
Nie ma dla mnie czegos takiego jak muzyka nieaudiofilska, slucham na nich niemalze wszystkiego, wlacznie z Merzbowem, Ruichim Sakamoto, Alva Noto, czy tez Marilyn Menson, itp. Slychac roznice w jakosci nagran (jak nie ma basu to go nie ma) choc sporo zalezy tez od sprzetu, na pewno Pioneery wiecej wybaczaja I same z siebie koryguja, upiekszaja ale na L5000 jest bardziej ekstremalna jazda, nawet przy tych nieco slabszych realizacjach.

-Pawel-

  • 4724 / 5497
  • Ekspert
12-12-2019, 18:49
@pastwa słuchasz może na L5000 muzyki nie-audiofilskiej, np. elektronika z niskim subbasem, słabo nagrany rock, Metallica?

Metallica jest bardzo dobrze nagrana, tylko hiper-ostro skompresowana :-((

Słabo nagrane płyty to np. Old Funeral. Ale za to jaki klimat ;-)

gruesome

  • 778 / 5830
  • Ekspert
12-12-2019, 20:56
Metallica jest bardzo dobrze nagrana, tylko hiper-ostro skompresowana :-((

Stare płyty mają raczej bardzo dobrą dynamikę: http://dr.loudness-war.info/album/list/year?artist=metallica Nowsze co najwyżej średnią, "Death Magnetic" w wydaniu CD/streaming fatalną, przestery nawet wyraźnie słychać (można ją kupić na metallica.com w lepszej wersji plikowej "ITunes mastering", choć też nie jest bardzo dobra).

Bardziej mi chodziło o to czy np. szum tła i ogólnie nie tak przejrzyste brzmienie, wynikające z ograniczeń technologicznych lat 80-tych i wcześniejszych, nie powodują, że na takich L5000 ciężko się tego słucha z przyjemnością.

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
12-12-2019, 21:16
Bardziej mi chodziło o to czy np. szum tła i ogólnie nie tak przejrzyste brzmienie, wynikające z ograniczeń technologicznych lat 80-tych i wcześniejszych, nie powodują, że na takich L5000 ciężko się tego słucha z przyjemnością.

Metalica - dynamic range to jakies +6 (tak mi wyswietla Roon), zatem taka niezgorsza srednia, lepsze realizacje pop maja moze +8/9, a dobra klasyka +22-25.

Jak pisalem, z L5000 bardzo duzo zalezy od elektroniki towarzyszacej, akurat z Naimem sporo wiecej nagran brzmi muzykalnie niz z Hugo 2, ten byl dobry do Pioneerow ze swa charakterystyka. Szum tla jak jest to brzmi niemeczaco (mam rowniez monofoniczne nagrania z lat 30-tych i tez ich slucham), tak analogowo, o ile to cos mowi ;")

Album Metaliki z 1991 akurat leci, tam nie ma specjalnych niedomagan, mozna sluchac z satysfakcja od strony technicznej, nawet na tych transparentnych AT, jest plynnie, zero sybilacji, a do tego wyraziscie i realistycznie/namacalnie.

ps. mimo wszystko, te GH2 sa moim zdaniem do metalu (ten slabo zarejestrowany dostanie drugie zycie) oraz wokalizy, wrecz stworzone (monstrualny bas i ponadprzecietne wypelnienie srednicy oraz slyszalnie przygaszone soprany), za to w swietnych realizacjach moga juz zmeczyc, wowczas EQ i aplikacja -2dB od 80Hz w dol pomaga znacznie.

euter

  • 10 / 1589
  • Nowy użytkownik
18-12-2019, 17:13
Cześć wszystkim,

Mam pytanie odnośnie słuchawek Pioneer SE Master 1. Pamiętam, że ktoś z Was jest w ich posiadaniu, lecz nie pamiętam niestety, kto... Ryka w swojej recenzji sugeruje wymianę kabla. Nie wiem, czy brać tą sugestię serio, bo on ZAWSZE sugeruje wymianę kabla ;) Czy rzeczywiście taka operacja ma sens? A jeśli tak, to jaki byłby sprawdzony zamiennik kabla do tych Pioneerów?

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
18-12-2019, 18:44
Hej Euter,

Pierwszy ruch to odsluch (dlugi) u siebie Pioneerow z kablem fabrycznym, byc moze nic Ci nie bedzie z nim brakowalo (np. bardziej wyciagnietych/zaznaczonych wysokich tonow, a to tez kwestia towarzyszacej elektroniki i preferencji wlasnych) wowczas mozna sie smialo wstrzymac z jakakolwiek wymian kabla.Ja gralem na fabrycznym blisko rok i na dobra sprawe moglem z nim zostac, ale ze zaczalem marudzic po audiofilsku to sobie sprawilem inny.

Gbyby jednak Cie swedzialo w portfelu, wowczas warto rozwazyc kabel z koncowka 4 pinowa (XLR), pod warunkiem, ze taki wzmak tez posiadasz, Pionki sie na bank odwdziecza za takie polaczenie.

Co do potencjalnych kabelkow, polecam napisac do Han Sound Audio i sprecyzowac swoje wymagania (koncowki MMCX do sluchawek - podajac ze to Pioneer SE Master 1 - oraz zakonczenie kabla od strony wzmaka SE lub XLR, no i dlugosc). Kabel ichni ktory mam na mysli to AEGIS 8-wire.

Odradzam przeplacac za takowy kabel, wiecej niz 1-1.5kPLN nie ma sensu wydawac.

euter

  • 10 / 1589
  • Nowy użytkownik
18-12-2019, 19:05
Bardzo dziękuję Ci za konkretną odpowiedź. Rzeczywiście, najpierw osłucham się z nimi, potem zmodyfikuję tor, a na końcu ewentualnie kabel.

Znalazłeś dla nich jakieś szczególnie synergiczne połączenie (DAC, wzmacniacz)?

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
18-12-2019, 19:39
Zalezy w jakich kwotach operujemy ?

1. Najtansze, niezwykle udane to Chord Qutest (DAC) plus Rapture 3 (wzmak by Mikolaj),
2. Drozej i sporo lepiej (przejrzystosc, wypelnienie, kontrola przestrzenna): Chord Hugo TT2 jako kombo DAC/amp - mozna w sumie tak zyc dosc dlugo, lub po jakims czasie dodac sobie zewnetrzny zmak (ten w Chordzie juz jest znakomity, ale zawsze mozna lepiej, np. z Rapture),
3. Jeszcze lepiej i niestety drozej, Naim NDX2 (DAC/streamer) i akurat u mnie wciaz wspomniany Rapture 3, choc mozna sobie kombinowac ze sporo drozszymi Trilogy 933 albo takim Niimbusem czy innym Passem itp.

Mialem wszystkie kombinacje powyzej (tylko zamiast Qutest byl Hugo 2) no i moim zdaniem do tych Pioneerow bardzo sensownym rozwiazaniem (cena/jakosc) jest wlasnie Chord Hugo TT2, dobrze sie bowiem zgrywa niezwykle precyzyjny i przejrzysty charakter tego zrodla z ogromna plastycznoscia/muzykalnoscia Pioneerow.

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
18-12-2019, 19:51
Qutest to kosa ogolnie. Widziałem uzywke gdzies ostatnio na allegro za 4800zl chyba. Sam sie zastanawiam nad zbyciem swojego ale na razie jeszcze to odloze. A Ty euter zdaje sie Hugo2 masz w domu albo moze slrzedales? Bo chyba bylo wystawione na allegru z tego co pamietam. A te nowe cos od ifi, PRO IDSD? Jest w Poznaniu w sklepie za 10500zl w promocji. Ludzie sobie chwala, tryb pracy z lampa albo bez, wbudowany wzmaniacz sluchawkowy, tryb extra bass. Sam bym chcial posluchac ICANA jako samego wzmaka.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
18-12-2019, 20:09
Sam Hugo 2 sie nie nadaje do Pioneerow, za cienkie ma wyjscie sluchawkowe do ich napedzania (a przynajmniej ja mialem nieco wyzsze wymagania w tym wzgledzie).

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
18-12-2019, 20:18
Chodziło mi o samego DACa, ten wbudowany amp nie nadawał sie chyba za bardzo do Utopii, gdzies ta gora szalala za bardzo, Ultrasone 7 nie mialy tez kontroli na basie za bardzo, z Pionkami pewnie tez nie zagra. Chociaz z D8000 zapamietalem go bardzo dobrze.
« Ostatnia zmiana: 18-12-2019, 20:22 wysłana przez Alucard »
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

euter

  • 10 / 1589
  • Nowy użytkownik
18-12-2019, 20:23
Hmm, no właśnie z Hugo2 mam taki problem, że obiektywnie to jest świetny DAC, ale jednak dla mnie zbyt techniczny. Te Pioneery są wspaniale muzykalne, można słuchać i słuchać, muzyka wciąga i nie daje odejść. A w połączeniu z Hugo 2 część tego czaru pryska. Ja chyba wolę być oczarowany, niż dążyć do doskonałości w wydaniu Chorda ;) Ale, ale... Hugo2 wciąż u mnie, zaraz podłączę i zrobię drugie podejście. Z drugiej strony, jak łączę z lampą, to już za dużo tego dobrego.

Te Pioneery to dla mnie nowość. Mam je od niedawna, ale czarują, choć prawdopodobnie - jak czytam wpisy @pastwy - nigdy nie słyszałem ich jeszcze prawidłowo napędzonych. I tutaj podziękowania dla @Alucarda, który na forum mp3store napisał: "Jak podobały Ci się Emperyany, to zainteresuj się Pioneerami Master" (albo coś w ten deseń) - rzeczywiście, świetne słuchawki!

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
18-12-2019, 20:25
Jako sam DAC jak najbardziej, tylko nieco szkoda takiej zaledwie czesciowo wykorzystanej inwestycji. Ja bym jednak doradzal, jesli finanse pozwola, uderzenie od razu w cos pokroju TT2.

Edit. do Euter, no wlasnie to jest dokladnie to samo co ja mialem, Hugo 2 sam sie meczyl z Pioneerami, gralo to kanciasto, bez nalezytej plynnosci i zejscia na basie, to sie pojawilo dopiero po dodaniu duzo lepszego wzmacniacza zewnetrznego i dopiero takie polaczenie uznalem za calkiem satysfakcjonujace.
« Ostatnia zmiana: 18-12-2019, 20:27 wysłana przez pastwa »

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
18-12-2019, 20:32
Jak juz sobie dyskutujemy od DACach, to warto dodac do listy mniejszego i tanszego Naima ND5 XS2 (DAC/streamer), niewiarygodnie muzykalny, ale tutaj i tak trzeba jakis sensowny wzmacniacz zewnetrzny. Tylko uwaga na bas, ten Naim nie zaluje go i moze byc za duzo dobrego, ale tez i niekoniecznie ;')

Alucard

  • 2551 / 3600
  • Ekspert
18-12-2019, 20:59
Te podziękowania to dla pastwy się należą właśnie bo gdyby nie on to byśmy obaj błądzili dalej w poszukiwaniu słuchawek, i byśmy na te Pioneery pewnie nie zwrócili uwagi bo piszą ludzie takie wypociny o nich na internecie że szkoda gadać. Omijać Vlada Savova szczególnie szerokim łukiem. Sam Hugo 2 to fajna rzecz ale do takich mega soczystych i płynnych słuchawek które się nie silą na technicznie popisy, tak go odebrałem. Z HE1000 HiFiman to była tragedia jakich mało.

Ja mam tor pod te słuchawki już gotowy wstępnie i niedługo będę je miał, w sensie Pionki, zaraz po nowym roku chyba jakoś, tylko pogonie kupcowi Audeze. Później coś tam moze jeszcze będę zmieniał w torze, najpierw będę słuchał co tu wyjdzie z tego co mam na dłuższą metę.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.