Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
25-11-2019, 18:41
@pastwa Ty słuchałeś tych słuchawek? Z opisów wynika, że mogą się mierzyć z absolutnym topem np. Staxami, a przy tym nie grają chudo czy delikatnie.

Tylko prototypu, nie slyszalem wersji finalnej i szczerze powiedziawszy, jak nie kupisz i nie posluchasz w swoim systemie to sie nie dowiesz, na pewno nauszniki z potencjalem, warte uwagi i do tego wycenione sporo taniej niz konkurencja, widac najmniej zachlanni sa w tym HEDD, tak samo jak Pioneer. Reszcie odwalilo.

mirek10

  • 1210 / 4364
  • Ekspert
25-11-2019, 20:40
co myslisz o napedzeniu RAAL znanym wzm trazystorowym Hegel H190 Moc wyjściowa: 2 x 150W / 8Ohm, 2 x 250W / 4Ohm te 150/8Ohm tyle co producent RAAL zachwala,jak myslicie dobre polaczenie?

Nic nie mysle, bo to by trzeba posluchac, chociaz osobiscie wolalbym kupic do RAAL taniego Schiita J-R za 800$ niz tego czy innego Hegla.
Daj prosze jakis link do niego,bo widze wiele ale nie moge odnalesc J-R z tym symbolem...

mirek10

  • 1210 / 4364
  • Ekspert
25-11-2019, 20:44
Ten z ktorym sluchalem w Londynie byl zly?
https://www.schiit.com/products/vidar
brak mu do idealu  50Watow ale 100W/8ohm tez jest wmiare...

pastwa

  • 3815 / 5864
  • Ekspert
25-11-2019, 21:47
Daj prosze jakis link do niego,bo widze wiele ale nie moge odnalesc J-R z tym symbolem...

No to jest Mirek ten nowy model ktory wklejalem strone wczesniej, Schiit Jotunheim R, dedykowany wlasnie RAAL aby graly bezposrednio. Jego seryjna produkcja ma ruszyc jakos w grudniu.

Jak powaznie myslisz o RAAL to ja bym sie skontaktowal z nimi (RAAL) i zapytal o firmowy wzmacniacz, skoro opracowali juz prototyp, na bank bedzie jeszcze lepszy od Schiita, co prawda tez wyraznie drozszy, no ale jak sie mowi 'a' to trzeba isc za ciosem ;")

ps. Na wystawie sluchales 'klasycznie' poprzez adapter, wiec to inna para kaloszy.

mirek10

  • 1210 / 4364
  • Ekspert
25-11-2019, 21:57
Daj prosze jakis link do niego,bo widze wiele ale nie moge odnalesc J-R z tym symbolem...

No to jest Mirek ten nowy model ktory wklejalem strone wczesniej, Schiit Jotunheim R, dedykowany wlasnie RAAL aby graly bezposrednio. Jego seryjna produkcja ma ruszyc jakos w grudniu.

Jak powaznie myslisz o RAAL to ja bym sie skontaktowal z nimi (RAAL) i zapytal o firmowy wzmacniacz, skoro opracowali juz prototyp, na bank bedzie jeszcze lepszy od Schiita, co prawda tez wyraznie drozszy, no ale jak sie mowi 'a' to trzeba isc za ciosem ;")
mi wystarcza moje K-1000 dla kolegi dalem oferte kupna ich...

ps. Na wystawie sluchales 'klasycznie' poprzez adapter, wiec to inna para kaloszy.

whero2

  • 275 / 2030
  • Zaawansowany użytkownik
25-11-2019, 22:07
@pastwa Ty słuchałeś tych słuchawek? Z opisów wynika, że mogą się mierzyć z absolutnym topem np. Staxami, a przy tym nie grają chudo czy delikatnie.

Tylko prototypu, nie slyszalem wersji finalnej i szczerze powiedziawszy, jak nie kupisz i nie posluchasz w swoim systemie to sie nie dowiesz, na pewno nauszniki z potencjalem, warte uwagi i do tego wycenione sporo taniej niz konkurencja, widac najmniej zachlanni sa w tym HEDD, tak samo jak Pioneer. Reszcie odwalilo.
możesz się zawieść niestety - podobno pozmieniało się trochę za dużo i twórcy zdecydowali się dorzucić trochę 'powszechnie uważanej za miłą muzykalności' kosztem ogólnej dokładności reprodukcji

mirek10

  • 1210 / 4364
  • Ekspert
26-11-2019, 09:41

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
26-11-2019, 16:01
Wyglada na to ze na razie nikt a wielu by chcialo. Lacznie ze mna ;) Ryka mowil ze zrecenzuje ale teraz to na pewno nie bo nawiozl sprzetu z AVS. Moze w styczniu bedzie na jego portalu, kto wie.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
26-11-2019, 16:27
Ten z ktorym sluchalem w Londynie byl zly?
https://www.schiit.com/products/vidar
brak mu do idealu  50Watow ale 100W/8ohm tez jest wmiare...
Jako monobloki będzie 50W nadwyżki, więc można kupić dwie sztuki i mieć mocną końcówkę dual mono za rozsądne pieniądze.

Synthax

  • 2323 / 4083
  • Ekspert
26-11-2019, 16:28
Wyglada na to ze na razie nikt a wielu by chcialo. Lacznie ze mna ;) Ryka mowil ze zrecenzuje ale teraz to na pewno nie bo nawiozl sprzetu z AVS. Moze w styczniu bedzie na jego portalu, kto wie.

Kup Focal Clear i nie trać czasu  :)

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
26-11-2019, 18:43
Straszny hype na te Cleary. Co w nich takiego jest?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
26-11-2019, 18:45
Potrafią przekazać więcej niż topowe Grado. Tylko nie mają takiego powera jak Stellia, ale można zmienić pady i pojawi się bas i wykop ;-)

gruesome

  • 778 / 5802
  • Ekspert
26-11-2019, 18:53
Potrafią przekazać więcej niż topowe Grado. Tylko nie mają takiego powera jak Stellia, ale można zmienić pady i pojawi się bas i wykop ;-)

Tylko czy mają "to coś" w sobie? Mam wrażenie, że są bardzo dobre techniczne, ale grają zbyt oddalonym, mało angażującym dźwiękiem. Takie słuchawki które wygrywają w porównaniach, ale potem na co dzień nie ciągnie do ich słuchania.

Nie słuchałem, takie mam wrażenie z tego, co ludzie piszą.

Alucard

  • 2535 / 3572
  • Ekspert
26-11-2019, 19:01
Gruesome, smiechlem z Twojego komenta ;) Podobaly mi sie Utopie jak ich sluchalem ale mysle bardziej o Pioneerach Master. Stellie sa zamkniete, to jednak troche inna propoagacja dzwieku jako calosci, sam nie wiem. Clear nie bralem pod uwage w sumie, chociazby ze wzgledu na pady. W tej cenie wolalbym kupic slichawki przy ktorych juz nic nie trzeba poprawiac i kombinowac.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4720 / 5469
  • Ekspert
26-11-2019, 19:11
Nie słuchałem, takie mam wrażenie z tego, co ludzie piszą.
Słuchałem i trudno mi się nie zgodzić. Dlatego wolałem swoje RS1 w bezpośrednim porównaniu mimo, iż pokazywały mniej. Ale Stellia rozwiązuje problem neutralności Cleear, a angażuje jeszcze bardziej niż Grado. Jest życie i wykop. Dlatego wypomniałem o zmianie padów na skórzane, sam jeszcze nie słuchałem, ale Karol wspominał wcześniej, że taka konfiguracja rozwiązuje problem.