Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

pastwa

  • 3815 / 5883
  • Ekspert
24-11-2019, 16:18
Mirek,

Bezposrednio do Cary, nawet gdybys mial taka przejsciowke to zwyczajnie spalilbys te sluchawki, ich wlasna impedancja jest tak niska ze wlasnie potrzebuja owego adaptera albo odpowiednio zaprojektowanego wzmacniacza, ktory taka niska impedancje obsluzy.

Mozesz natomiast sluchac z Cary poprzez zalaczany adapter, jesli np. interesuje Cie glownie wokaliza i nie sluchasz glosno jakiejs symfoniki (maks 70dB) to i Twoj lampiak Ci pewnie tez wystarczy.

Shakhal

  • 616 / 5576
  • Ekspert
24-11-2019, 17:35
Ta wersja Jotunheim ma jeden przełącznik więcej, czy wie ktoś co to za funkcja? Ciekawe jaka jest różnica z tylu.
Ja swoim napędzam Audeze, daje rade i jest duży zapas mocy jeszcze.

Alucard

  • 2543 / 3591
  • Ekspert
24-11-2019, 20:16
Te Audeze chyba aż takiego potwora nie potrzebują ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

saudio

  • 724 / 5263
  • Ekspert
24-11-2019, 20:45
Cały problem z Raalami to to że one mają grubo poniżej 1 oma. Czytaj prawie zwarcie dla zwykłych wzmacniaczy czy to słuchawkowych czy głośnikowych.

Shakhal

  • 616 / 5576
  • Ekspert
24-11-2019, 21:08
Te Audeze chyba aż takiego potwora nie potrzebują ;)

Zagrają, ale ponoć dopiero gdy dostają mocy to pokazują swoje możliwości, mogę się mylić. 

Alucard

  • 2543 / 3591
  • Ekspert
24-11-2019, 22:38
LCD2 Classic ze strony Audeze:

Impedance
70 ohms

Sensitivity
101 dB/1mW (at Drum Reference Point)

Minimum power requirement
>100mW

Recommended power level
>250mW

Mi to wygląda na zadanie dla najzwyklejszego wzmacniacza.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

nsk

  • 549 / 4853
  • Ekspert
25-11-2019, 08:34
Jako ciekawostkę to na SBAF pisali, że dystrybutor RAALa w USA mówił, że powstaną niby jeszcze dwa modele w przyszłości, jeden tańszy otwarty typowo wokółuszny i jeden zamknięty. Przynajmniej takie są plany.

pastwa

  • 3815 / 5883
  • Ekspert
25-11-2019, 09:21
To gdzieś najwcześniej w 2022 pewnie, a tymczasem HEDDy maja być w sprzedaży już w grudniu. No i cena obiecana znacznie bliżej Ziemi :)

Alucard

  • 2543 / 3591
  • Ekspert
25-11-2019, 09:26
A ile za nie zawołają?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Road To Nowhere

  • 1033 / 5886
  • Ekspert
25-11-2019, 09:46
Miałem LCD3 teraz mam LCD2C ,wybrałem jednak te ostatnie bo lepiej wpasowały mi się brzmieniowo do
mojego wzmacniacza .
Wracając do tych ostatnich łatwo je "ruszyć" ale żeby je wysterować pod swój gust to trzeba jednak
trochę mocy ,sprawdziłem to własnousznie na swoim wzmacniaczu na tych samych kablach .
Moc z dziurki słuchawkowej w tym wzmacniaczu nie przekracza 400mW a przejściówka (reduktor)
podłączona do odczepów głośnikowych ma coś pow. 1W .
Porównanie,ocena nie jest taka jednoznaczna .
Większa moc daje trochę większego kopa ,utwardza ,poprawia kontrolę basu to z plusów ,z minusów
średnica mocnej "rzucona na uszy" co akurat w przypadku tego wzmacniacza i tych słuchawek nie jest
za bardzo pożądane ..Jest też mniejsza mikrodynamika i mniejsza tzw. przestrzeń.
Reasumując mocniejszego mocowo połączenia używam do słuchania rocka i elektroniki bez wokalów
a tego drugiego do całej reszty .

Jest to subiektywne porównanie na moim konkretnym wzmacniaczu lampowym ,na tranzystorze wypada
to trochę inaczej .
Na Questyle CMA600i mam podobne odczucie pomiędzy wejściami do słuchawek Jack 6,3mm a XLR,
ten sam kabel do słuchawek a gra trochę inaczej .Podejrzewam,że nie jest to tylko kwestia
Jack vs XLR ale raczej 1000mV z Jacka vs 1900mV z XLR .
Nie ma takiej różnicy w brzmieniu jak na tej lampie ale subiektywnie lepsze brzmienie z tego XLR .
Na iFi iCAN Pro mojego kolegi prowadzenie basu w Audeze LCD3/LCD2C jest jeszcze lepsze dlatego
niech każdy wybiera pod swoje preferencje .

To tyle mojej oceny jako laika elektronika ,może niech się wypowie ktoś na temat biasu we wzmacniaczu
bo z tego co wyczytałem to on ma tutaj decydujące znaczenie .


pastwa

  • 3815 / 5883
  • Ekspert
25-11-2019, 10:09
A ile za nie zawołają?

1600-1700 ojro czy coś koło tego.

mirek10

  • 1210 / 4383
  • Ekspert
25-11-2019, 16:54
Mirek,

Bezposrednio do Cary, nawet gdybys mial taka przejsciowke to zwyczajnie spalilbys te sluchawki, ich wlasna impedancja jest tak niska ze wlasnie potrzebuja owego adaptera albo odpowiednio zaprojektowanego wzmacniacza, ktory taka niska impedancje obsluzy.

Mozesz natomiast sluchac z Cary poprzez zalaczany adapter, jesli np. interesuje Cie glownie wokaliza i nie sluchasz glosno jakiejs symfoniki (maks 70dB) to i Twoj lampiak Ci pewnie tez wystarczy.
co myslisz o napedzeniu RAAL znanym wzm trazystorowym Hegel H190 Moc wyjściowa: 2 x 150W / 8Ohm, 2 x 250W / 4Ohm te 150/8Ohm tyle co producent RAAL zachwala,jak myslicie dobre polaczenie?

gruesome

  • 778 / 5821
  • Ekspert
25-11-2019, 17:05
Większa moc daje trochę większego kopa ,utwardza ,poprawia kontrolę basu to z plusów ,z minusów
średnica mocnej "rzucona na uszy" co akurat w przypadku tego wzmacniacza i tych słuchawek nie jest
za bardzo pożądane ..Jest też mniejsza mikrodynamika i mniejsza tzw. przestrzeń.
Reasumując mocniejszego mocowo połączenia używam do słuchania rocka i elektroniki bez wokalów
a tego drugiego do całej reszty .

Mam podobne wrażenia (Fostex T60RP, słabsze napędzenie Micromega Myzic, lepsze Earstream Earia z XLR). To słabsze napędzenie przykrywa dźwięk kołderką, co ma swój urok, dodaje muzykalności i przestrzeni. Akurat w przypadku tych Fosteksów utwardzenie nie przeszkadza za bardzo bo dźwięki mają miękkie kontury same w sobie. I jak się posłucha dłużej to jednak słychać, że nic w dźwięku nie ubywa (przestrzeń, dynamika), choć pierwsze wrażenie jest takie że muzykalność siada.

gruesome

  • 778 / 5821
  • Ekspert
25-11-2019, 17:41
To gdzieś najwcześniej w 2022 pewnie, a tymczasem HEDDy maja być w sprzedaży już w grudniu. No i cena obiecana znacznie bliżej Ziemi :)

Też czekam na te słuchawki. Mam kolumny od pana Heinza, zaawansowane technologicznie i ładnie dostrojone (brak sztucznego nalotu obecnego w wielu kolumnach pro).

Z tym że wymagają trochę mocniejszego wzmacniacza:

Efficiency: 90 dB SPL for 1 mW
Impedance: 38 Ω

@pastwa Ty słuchałeś tych słuchawek? Z opisów wynika, że mogą się mierzyć z absolutnym topem np. Staxami, a przy tym nie grają chudo czy delikatnie.

pastwa

  • 3815 / 5883
  • Ekspert
25-11-2019, 18:39
co myslisz o napedzeniu RAAL znanym wzm trazystorowym Hegel H190 Moc wyjściowa: 2 x 150W / 8Ohm, 2 x 250W / 4Ohm te 150/8Ohm tyle co producent RAAL zachwala,jak myslicie dobre polaczenie?

Nic nie mysle, bo to by trzeba posluchac, chociaz osobiscie wolalbym kupic do RAAL taniego Schiita J-R za 800$ niz tego czy innego Hegla.