Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

pastwa

  • 3815 / 5896
  • Ekspert
31-10-2019, 22:03
dla mnie bezposredniosc to jeden z najistotniejszych aspektow udanego odsluchu.

Alucard

  • 2552 / 3604
  • Ekspert
31-10-2019, 22:18
Pionki bardziej bezpośrednie od Finali pastwa? Sopran bardziej cofnięty w Pionkach?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

pastwa

  • 3815 / 5896
  • Ekspert
31-10-2019, 22:39
bardzo podobna bezposredniosc, sopran w Pionkach chyba bardziej wtopiony w tlo/instrumenty, zwlaszcza wzgledem Finali na srebrnym kablu.

mirek10

  • 1212 / 4396
  • Ekspert
31-10-2019, 23:38
Jakie wnioski z wystawy,najlepiej grajace sluchawki ktore tam byly wystawione to Audeze LCD-4z ponownie byly swietne,najgorsze sluchaki to MEZE E. ktore mozna bylo odsluchac na tej wystawie i to w czterech torach ,graly to jak zwykle slabo,tak ze po siedmiu odsluchach na roznych wystawach i to w roznych torach, tych sluchawek,koncze spotkania z tymi sluchawkami,szkoda bo najladniejsze,najlzejsze i nawygodniejsze sluchawki jakie odsluchiwalem,jak ktos pisze o nich dobrze to ma jakis ukryty cel,lepiej aby nie pisal o nich i sie nie osmieszal...
Wzmacniacz sluchakowy MANLEY cudo z wygladu,fantastyczny wzm byl w roznych kolorach,niesamowity w miedzi jak na moim zdjeciu,z tymi sluchawkami ze zdjecia,akurat przecietnie gral,nie wiem jakby podpia do nich inne sluchaki,cena to 4500$ jakby je sprzedawac z rownie pieknymi MEZE E. to bylby szok z wygladu...tylko co z jakoscia grania?
Byl tez wzm ze zdjecia Aries Cerat o wadze ok.60kg prawdziwe bydle, gral z ABYSS myslalem ze odfruna z glowy,ale jednak nic sie takiego nie stalo, graly normalnie na swoim poziomie wysokim, ale wzm 60kg nic nie zmienil,moze ktos z kolegow slyszal o tym wzm? ABYSS jak zwykle sluchawki twarde,niewygodne,fatalnie ciezkie nie chce ich....
Teraz za tydzien bede w Warszawie na AVS specjalnie przylatuje z Londynu i tez udam sie na stadion gdzie beda wystawione sluchawki,bo w UK nie ma nigdzie GRADO a mam pare nowych modeli tej firmy do odsluchania,,tak ze do zobaczenia w Warszawie na AVS...

Karol

  • 2011 / 4326
  • Ekspert
01-11-2019, 11:24
...najgorsze sluchaki to MEZE E. ktore mozna bylo odsluchac na tej wystawie i to w czterech torach ,graly to jak zwykle slabo,tak ze po siedmiu odsluchach na roznych wystawach i to w roznych torach, tych sluchawek,koncze spotkania z tymi sluchawkami,szkoda bo najladniejsze,najlzejsze i nawygodniejsze sluchawki jakie odsluchiwalem,jak ktos pisze o nich dobrze to ma jakis ukryty cel,lepiej aby nie pisal o nich i sie nie osmieszal...

@mirek10, to trochę za mało. Szczególnie, że opinia dosyć jednoznacznie negatywna.
Podobno to słuchawkowa ekstraklasa a ty o nich, jak ja o Meze 99 Classics za ok. 300 €. :)
Napisz dlaczego nie lubisz tych słuchawek? Czego w ich graniu Ci brakuje? Co w nich jest nie tak?

mirek10

  • 1212 / 4396
  • Ekspert
01-11-2019, 13:04
Znalazlem ta firme z Cypru  ,teraz sobie przypomnialem ze juz sluchalem tych wielkoludow na wystawach:
http://aries-cerat.eu/products/amplifiers/concero-65

pastwa

  • 3815 / 5896
  • Ekspert
01-11-2019, 13:07
Ja dla odmiany mam bardzo pozytywne doswiadczenie z Empyreanami, graly co prawda na innym niz fabryczny kablu i z dCS Bartok ale watpie aby roznica byla decydujaca na fabrycznym sznurku. Wierze jednak ze moga zagrac zbyt zwyczajnie w przechodnym odsluchu wystawowym bo one nie robia wielkiego 'szol', nokautujacego w pierwszych minutach np. bombastycznym basem itp. To sa nauszniki do dluzszych odsluchow.

mirek10

  • 1212 / 4396
  • Ekspert
01-11-2019, 13:27
...najgorsze sluchaki to MEZE E. ktore mozna bylo odsluchac na tej wystawie i to w czterech torach ,graly to jak zwykle slabo,tak ze po siedmiu odsluchach na roznych wystawach i to w roznych torach, tych sluchawek,koncze spotkania z tymi sluchawkami,szkoda bo najladniejsze,najlzejsze i nawygodniejsze sluchawki jakie odsluchiwalem,jak ktos pisze o nich dobrze to ma jakis ukryty cel,lepiej aby nie pisal o nich i sie nie osmieszal...

@mirek10, to trochę za mało. Szczególnie, że opinia dosyć jednoznacznie negatywna.
Podobno to słuchawkowa ekstraklasa a ty o nich, jak ja o Meze 99 Classics za ok. 300 €. :)
Napisz dlaczego nie lubisz tych słuchawek? Czego w ich graniu Ci brakuje? Co w nich jest nie tak?
Cholera podchodzilem do nich wielokrotnie tak jak pisalem,chcialem cos znalesc pozytywnego,sa wspaniale z wygladu i wygodnosci,najlepsze na swiecie,wykonanie klasa i tak sobie mowie to przeciez nie moze byc ze graja tak przecietnie w tej klasie sluchawek i podobnych cenach nie moze byc takiej przepasci,wiesz co jak ktos je pochwali to albo jest gluchy albo robi recenzje na zamowienie i jemu jeszcze trzeba zaplacic dobrze ,aby cos pozytywnego napisal.Wiesz jakim szacunkiem darze Piotra Ryke i jak on pisze ze one dobrze graja to rece az opadaja,pierwszy raz pisze banialuki,nie ma zakresu w ktorym dobrze graja,nie maja gory ani dolu a srednica jest cienka,wartosc kolekcjonerska jakies £1000 ja akurat nie dam funta za nie ,bo ich nie chce,dla mnie to tylko bizuteria,jak wymienia caly srodek a zostawia obudowe to wtedy posluchamy i zobaczymy.
Prosty przyklad, siedzimy w Ascot z audiofilami i sluchamy obok siebie tych sluchawek i taki starszy pan widac ze zawziety sluchawkowiec,rozmawiam z nim o sluchawkach MEZE E. i sluchal ze mna na zmiane i pytam sie co ladnie graja te piekne sluchawki i sie smieje a on bylem na trzech juz stanowiskach i w innych torach i dalej to nie gra a ja smieje sie i mowie ja je juz sluchalem w siedmiu torach i "dupa blada" a pisza o nich dobrze prawda...zaczal sie smiac.
Podchpdzi do nas znany diler z Birmincham,znam go osobiscie wystawia wszystkie najlepsze sluchawki na swiecie jakie produkuja i pyta sie nas jak podobaja sie a my tak ale z wygladu,ale z grania nikomu z tu odsluchujacych nie bardzo a on to sa niezle sluchawki a my jak ktos nie doslyszy to zajebiste,jak ktos kupuje na oczy i wychodzi z zalozenia ze cena wysoka to musza byc dobre to jak najbardziej trafna inwestycja...

Alucard

  • 2552 / 3604
  • Ekspert
01-11-2019, 15:26
Mirek zmieścił całe "szoł" w krótszym poście niż ja opisywałem ostatnio jedne słuchawki :)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

mirek10

  • 1212 / 4396
  • Ekspert
01-11-2019, 16:32
Mirek zmieścił całe "szoł" w krótszym poście niż ja opisywałem ostatnio jedne słuchawki :)
Ha ha...dobra niech bedzie,Focale graly jak zawsze na swoim wysokim poziomie nie mozna im cos zarzucic,reszta sluchawk znana i ciagle odsluchiwana,nie bylo nowosci ito nie duza powierzchnia przewidziana do odsluchow,poprzednia wystawa sluchawkowa ktora opisywalem, byla pod tym wzgledem super ,ale to przeciez specjalna wystawa poswiecona tyko sluchawkom...w przyszlym roku na 100% bede na niej i to jeszcze jest w centrum Londynu.
Moze ktos z kolegow bedzie w Warszawie na AVS to mozemy w piatek spotkac sie na sali sluchawkowej na stadionie i posluchac MENZE E. moze stanie sie jakis cud i zagra w jakims torze odsluchowym...

saudio

  • 724 / 5276
  • Ekspert
01-11-2019, 18:44
Dla mnie Meze to jedne z najlepszych słuchawek, są dla ludzi którzy słuchają muzyki a nie sampli.
W zeszłym roku na AVS podłączone do HA300 od Cayina grały tragicznie, ale wystarczyło je podłączyć do DAPa i już było bardzo dobrze. Grają znacznie lepiej ok K1000.
@Pastwa jak z wygodą L5000 grzeją mocno, ja np. 009 za długo nie mogę wysiedzieć, kombinowałem z innymi padami ale nie ma nic na rynku o odpowiednim rozmiarze, Audeze za duże a hhfimanowe za małe:(
« Ostatnia zmiana: 01-11-2019, 18:48 wysłana przez saudio »

Alucard

  • 2552 / 3604
  • Ekspert
01-11-2019, 21:30
pastwa, saudio, porównacie jakoś Meze Empyriean do LCD3? To jest podobne granie?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

mirek10

  • 1212 / 4396
  • Ekspert
01-11-2019, 23:24
Dla mnie Meze to jedne z najlepszych słuchawek, są dla ludzi którzy słuchają muzyki a nie sampli.
W zeszłym roku na AVS podłączone do HA300 od Cayina grały tragicznie, ale wystarczyło je podłączyć do DAPa i już było bardzo dobrze. Grają znacznie lepiej ok K1000.
@Pastwa jak z wygodą L5000 grzeją mocno, ja np. 009 za długo nie mogę wysiedzieć, kombinowałem z innymi padami ale nie ma nic na rynku o odpowiednim rozmiarze, Audeze za duże a hhfimanowe za małe:(
lepiej od k-1000....gratuluje sluchu,ale jaja,to jednak jedna para MEZE znalazla zadowolonego sluchacza....

saudio

  • 724 / 5276
  • Ekspert
02-11-2019, 09:07
Dla mnie Meze to jedne z najlepszych słuchawek, są dla ludzi którzy słuchają muzyki a nie sampli.
W zeszłym roku na AVS podłączone do HA300 od Cayina grały tragicznie, ale wystarczyło je podłączyć do DAPa i już było bardzo dobrze. Grają znacznie lepiej ok K1000.
@Pastwa jak z wygodą L5000 grzeją mocno, ja np. 009 za długo nie mogę wysiedzieć, kombinowałem z innymi padami ale nie ma nic na rynku o odpowiednim rozmiarze, Audeze za duże a hhfimanowe za małe:(
lepiej od k-1000....gratuluje sluchu,ale jaja,to jednak jedna para MEZE znalazla zadowolonego sluchacza....
No widzisz, mam obie pary i słucham na Meze, bo K1000 tak nie grają muzyki, dla mnie to tylko słuchawki na lato.
Ja też Ci gratuluje i od K1000 się nie ..... narazie są w komisie i nikt tego 7 cudu świata nie chce.

whero2

  • 275 / 2062
  • Zaawansowany użytkownik
02-11-2019, 10:56
Dla mnie Meze to jedne z najlepszych słuchawek, są dla ludzi którzy słuchają muzyki a nie sampli.
W zeszłym roku na AVS podłączone do HA300 od Cayina grały tragicznie, ale wystarczyło je podłączyć do DAPa i już było bardzo dobrze. Grają znacznie lepiej ok K1000.
@Pastwa jak z wygodą L5000 grzeją mocno, ja np. 009 za długo nie mogę wysiedzieć, kombinowałem z innymi padami ale nie ma nic na rynku o odpowiednim rozmiarze, Audeze za duże a hhfimanowe za małe:(
lepiej od k-1000....gratuluje sluchu,ale jaja,to jednak jedna para MEZE znalazla zadowolonego sluchacza....
No widzisz, mam obie pary i słucham na Meze, bo K1000 tak nie grają muzyki, dla mnie to tylko słuchawki na lato.
Ja też Ci gratuluje i od K1000 się nie ..... narazie są w komisie i nikt tego 7 cudu świata nie chce.
do k1000 trzeba wyszukać wymarzony numer seryjny ;) (i upewnić się co do aktualnego stanu) a następnie odesłać na odnowę żeby nie pojawiły się za szybko problemy i można się cieszyć