Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

Tytus1988

  • 148 / 1718
  • Aktywny użytkownik
04-09-2019, 09:08
Chyba pojawił się godny następca R10: https://hifiphilosophy.com/recenzja-audio-technica-ath-l5000-the-best᾽ia/

Vinyloid

  • 2470 / 5108
  • Ekspert
04-09-2019, 18:37
Tak czy owak najwyższe loty słuchawkowe mają miejsce na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

pastwa

  • 3815 / 5893
  • Ekspert
04-09-2019, 19:29
W pazdzierniku prawdopodobnie bede mial kolejna mozliwosc posluchania RAAL i nowyc Abyssow, plus Orfi, to zabiore z soba L5000 i porownam, bo sam jestem ciekaw konfontacji na obecnym etapie rozegrania sie Japonczykow. Pierwszy raz jak sluchalem owej trojki sluchawek to AT mialy moze z 15h na liczniku i nie mialem ich wowczas nawet z soba aby bezposrednio sie odniesc.

Tak na pamiec muzyczna ktora jest mocna zawodna, wydaje mi sie ze RAAL powinny (o ile sa przyzwoicie napedzone) pokazac najwiekszy realizm sceniczny, no ale to sa w sumie glosniki.

ps. Jak jestes Tytus zainteresowany szczegolami to dam zanc na PW.

Tytus1988

  • 148 / 1718
  • Aktywny użytkownik
04-09-2019, 20:00
@pastwa Jak najbardziej jestem zainteresowany szczegółami i byłbym bardzo wdzięczny za podzielenie się nimi :)

@Vinyloid też miałem kiedyś te słuchawki ze zdjęcia i brzmieniowo lepiej wypadały od następców w postaci BOSE QC25. 

mirek10

  • 1212 / 4393
  • Ekspert
04-09-2019, 23:46
W pazdzierniku prawdopodobnie bede mial kolejna mozliwosc posluchania RAAL i nowyc Abyssow, plus Orfi, to zabiore z soba L5000 i porownam, bo sam jestem ciekaw konfontacji na obecnym etapie rozegrania sie Japonczykow. Pierwszy raz jak sluchalem owej trojki sluchawek to AT mialy moze z 15h na liczniku i nie mialem ich wowczas nawet z soba aby bezposrednio sie odniesc.

Tak na pamiec muzyczna ktora jest mocna zawodna, wydaje mi sie ze RAAL powinny (o ile sa przyzwoicie napedzone) pokazac najwiekszy realizm sceniczny, no ale to sa w sumie glosniki.

ps. Jak jestes Tytus zainteresowany szczegolami to dam zanc na PW.
daj znac moze w koncu sie spotkamy w Londynie...

Alucard

  • 2551 / 3601
  • Ekspert
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Shakhal

  • 617 / 5586
  • Ekspert
09-09-2019, 11:00
Ja tam miło zaczynam poniedziałek od takiej przesyłki:)
Co do basowych wyczynów, jak np mają się LCD 2 Classic w porównaniu do Tribute 7?
Wiem, że Alucard nie przepadasz za Audeze, ale te 2C w dolnych partiach naprawdę potrafią dużo pokazać.

-Pawel-

  • 4724 / 5498
  • Ekspert
09-09-2019, 11:13
Moim zdaniem planary mają raczej kiepski dół, fakt, że robi się go więcej niż wszystkiego innego jak nie damy im kilku Watów mocy, ale tak ogólnie to jakiś fenomenalny on nie jest. Dobre dynamiki mają znacznie większe zróżnicowanie i zejście na tej części pasma. Nie słuchałem jeszcze D8000 ale z tych co do tej pory wychodzi mi na to, że najmocniejszą stroną orthodynamików jest dogrzana, magiczna średnica, a nie bas.

majkel

  • 7476 / 5893
  • Ekspert
09-09-2019, 11:49
Paweł, po prostu posłuchaj planarów. :) Z zejściem tam nie ma problemów, bardziej że ten bas często w nich bywa "gumowy". Co do średnicy - gęsta tak, magiczna? Tu nie widzę korelacji z konkretną technologią przetwornika. Chyba już w każdej słyszałem magiczny środek, oczywiście jak dla mnie, i pewnie nie było to zasługą samych słuchawek.

Synthax

  • 2323 / 4112
  • Ekspert
09-09-2019, 15:06
Tribute lepsze w basie od audeze.
Audeze są co tu dużo gadać: wolne.

Shakhal

  • 617 / 5586
  • Ekspert
09-09-2019, 15:49
Tribute lepsze w basie od audeze.
Audeze są co tu dużo gadać: wolne.

Gdy jest za dużo i za szybko, to się gubią, ale gdy jest wolniej i spokojniej to dają rade.

Alucard

  • 2551 / 3601
  • Ekspert
09-09-2019, 16:37
Bas planarny ze starych LCD2 widzię jako masę. Po prostu duża ciemna masa. Bas z HiFi Manów dla mnie to w ogóle nie bas, to jest coś jakbyś wziął dół pasma i nastroił go zupełnie płasko od dołu do góry a potem dodał do tego tylko trochę obciążenia, takie mruczenie ale cieńsze niż u Audeze, zejście  i nic więcej, u Audeze zejścia plus głębia i masa. Każdy kontakt z planarami dla mnie to był ciężki zawód. Oprócz D8000, to są jedyne słuchawki które łączą impakt i różnorodność, faktury dynamików z zejściem i ciężarem planarów.

Tribute 7 to jest specyfik, bas na nich to jest takie mordercze przeżycie ze ciężko słuchac na tym długo,to jak skumulowana energia całego dolnego pasma w jedno wielkie uderzenie, nic się nie ociąga, nic nie mruczy gdzieś tam w tle, jest moc w czystej postaci i każde uderzenie np w elektronice to jakbyś dostawał pięścią po głowie. Siła uderzenia jest z gatunku tektonicznych. Jeśli się słucha tego co ja, czyli głownie drum n basów teraz, to takich Tribute nie da się zastąpić żadnymi planarami. Szedłbym tylko w D8000. No chyba że Abyss są tak dobre jak mówi pastwa ale dla mnie to za dużo pieniędzy trochę.

Energia, wygar, skala dynamiki, zwarcie, fakturowanie, kontrola przy dużej szybkości, wszystko co musze mieć na dole pasma, tam jest w Tribute. Teraz chciałem zapolowac na Siganture PRO poświęcając na nie, jedne moje grado.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

-Pawel-

  • 4724 / 5498
  • Ekspert
09-09-2019, 17:02
Teraz chciałem zapolowac na Siganture PRO poświęcając na nie, jedne moje grado.

Egzemplarz, którego kiedyś słuchałem grał fajnie, ale bas był jego największą wadą. Zdecydowanie niższej jakości niż reszta pasma. Ogólnie słuchawki mi się podobały, ale nigdy bym nie szukał w nich super basu, chyba, że wystarczyłoby mi puste łupanie.

saudio

  • 724 / 5273
  • Ekspert
09-09-2019, 19:22
Trochę generalizujecie wrzucając wszystkie słuchawki jednego producenta do jednego worka, moim zdaniem jest spora różnica pomiędzy modelami zarówno u Audeze jak i Hihimana, zwłaszcza u tego drugiego. Na problemy z basem u Audeze odpowiada LCD-4, w hihimanie HE-6 i poniekąd HE-1000 tylko odpowiednio doprawione, aby nie były tylko krzykliwe.
« Ostatnia zmiana: 09-09-2019, 20:08 wysłana przez saudio »

Alucard

  • 2551 / 3601
  • Ekspert
13-10-2019, 14:07
https://www.ebay.com/itm/Audeze-LCD-3-Planar-Headphones-Zebrano-Wood-Lambskin-Leather-Fazor-Display-Case/143237272712?epid=2255992741&hash=item21599b5488%3Ag%3Aa-EAAOSwub1cy8gT&LH_ItemCondition=3000

Cholera można im wiele zarzucić ale ten wyglad ciężko przebić. Postawiłbym to na piedestale i zamiast słuchać to bym tylko patrzył ;) Cóż za piękność. Klasa. No spójrzcie na to. Takie Focale Utopia które tak chwalą za wygląd to przy nich brzydactwo.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.