Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

-Pawel-

  • 4724 / 5488
  • Ekspert
04-08-2019, 09:47
Czyżby zaczynały się na K?

Z początku tak typowaliśmy, ale niestety tego dnia nie zagrały na full swoich możliwości. Z Sansui Karola grają znacznie większym ciałem i nie tak sucho, u mnie nie podjęły walki. Zabrakło im wyraźnie watów dlatego też postanowiliśmy nie brać ich pod uwagę przy bezpośrednim porównywaniu.

Stare PS1000, stare RS1, K1000, ostro. A to w środku to co to?

Hybrydy Mitchell & Johnson MJ2. Z Grado były też RS2 buttonless. Mieliśmy tyle do osłuchania, że dnia prawie zabrakło, trudno to wszystko opisać, ale generalnie sprawdziliśmy każdą konfigurację na tyle wnikliwie, że wrażenia się pokrywają i obaj dowiedzieliśmy się dzięki tym porównaniom więcej niż mogliśmy przypuszczać. Odkryciem dnia były na pewno Focale Clear i to, że naprawdę realistyczny dźwięk można osiągnąć bez wydawania fortuny. Do tego wspólnymi siłami stworzyliśmy najlepszy tor pod Grado jaki kiedykolwiek słyszałem :-)  Na razie tyle wstępu, później dodam coś więcej.

@Karol raz jeszcze dzięki za wizytę i że chciało Ci się targać te wszystkie zabawki :-) Nie wspomnę już o pożyczonym ampie i Grado, dzisiaj wstałem wcześniej żeby tego posłuchać, po wczorajszym odlocie na tym systemie nie mogę się już doczekać. Musisz częściej do mnie zaglądać ;-)

Synthax

  • 2323 / 4102
  • Ekspert
04-08-2019, 09:51
HEAD-FI CANJAM 2019 LONDYN
O dzięki za zdjęcia. Wreszcie coś ze świata a nie tylko międlenie słowne :)

lok

  • 432 / 5886
  • Zaawansowany użytkownik
04-08-2019, 14:14
Paweł napisz coś więcej na temat toru Grado. Jestem bardzo ciekawy.
Miałem Grado Rs1 i ps1000. Miło je wspominam i tęsknie za nimi. Mam jeszcze k1000 ale coraz częściej myśle o powrocie do Grado.
Chyba czas poszukać gs1000.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Alucard

  • 2543 / 3591
  • Ekspert
04-08-2019, 15:08
Następny gradofan? A w fanklubie nie widać ;)
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

lok

  • 432 / 5886
  • Zaawansowany użytkownik
04-08-2019, 16:15
Nie mam aktualnie żadnych Grado to co to za fan. Chyba tylko wirtualny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

-Pawel-

  • 4724 / 5488
  • Ekspert
04-08-2019, 17:43
Paweł napisz coś więcej na temat toru Grado. Jestem bardzo ciekawy.

Spotkanie szczegółowo opisałem tutaj: http://audiohobby.pl/index.php?topic=1693.new#new

-Pawel-

  • 4724 / 5488
  • Ekspert
06-08-2019, 18:39
Moje pytanie jest następujące - czy zakup słuchawek z gornej półki ma w ogóle sens, jeśli nie posiadam wzmacniacza typowo słuchawkowego i będę i tak podłączał je tak jak te philipsy hp1000 - pod wzmacniacz głównie do napędzania kolumn? Drugie pytanie to takie, że jeżeli jest sens zmieniać to na jakie - scena może zostać jak w philipsach bo tutaj ładnie wypadają - byle zrobić coś z tą fatalną płaską i suchą górą.

Hmm... Bezpiecznym wyborem mogą być 32-ohmowe Beyerdynamic DT880 lub DT990, wybór zależy od tego czy wolisz równiejsze granie czy loudness. Jedne i drugie powinny mieć lepszą górę.

Karol

  • 2007 / 4313
  • Ekspert
06-08-2019, 20:16
Cześć.

 Potrzebuję pomocy w zakupie nowych słuchawek. Ogólnie nie jestem słuchawkowcem i słuchawek używam tylko od czasu do czasu. Obecnie posiadam philipsy hp1000 podłączone do wzmacniacza sony 770es. Z tego zestawu byłem nawet zadowolony, ale niestety słuchanie na monitorach (yamahy z pianocrafta) całkowicie miażdży dźwięk, który mam na słuchawkach - o ile sama scena jest porównywalna, to średnica na monitorach jest dużo cieplejsza i wypełniona, natomiast górne rejestry to w ogóle są 2 różne wszechświaty - na słuchawkach jest płasko i sucho - na monitorach wszystko wybrzmiewa, jest mega sprężyście.

Moje pytanie jest następujące - czy zakup słuchawek z gornej półki ma w ogóle sens, jeśli nie posiadam wzmacniacza typowo słuchawkowego i będę i tak podłączał je tak jak te philipsy hp1000 - pod wzmacniacz głównie do napędzania kolumn? Drugie pytanie to takie, że jeżeli jest sens zmieniać to na jakie - scena może zostać jak w philipsach bo tutaj ładnie wypadają - byle zrobić coś z tą fatalną płaską i suchą górą.

@gotyk1, jeżeli nie jesteś zadowolony, jasne że jest sens coś z tym zrobić.
Jeżeli padło na słuchawki , to może ...

...
iBasso SR1
... Bardzo dobrze wyważone, na całym paśmie grają uczciwie i równo. Nie mają wygórowanych wymagań, po prostu przyjemnie grają muzykę nie podbijając jednych cech dźwięku kosztem innych. Jeśli ktoś zaczyna swoją zabawę w lepsze audio - świetnie sprawdzą się jako bardzo dobry punkt i odniesienia, aby w trakcie zabawy nie utracić najważniejszego czynnika czyli przyjemności z obcowania z muzyką. Trudniejsze słuchawki w przypadkowym torze mogą wypaść przy nich jako udziwnione.
...

iBasso, mają to czego Ci brakuje i nie trzeba im niczego specjalnego do napędzenia.

-Pawel-

  • 4724 / 5488
  • Ekspert
06-08-2019, 20:30
iBasso, mają to czego Ci brakuje i nie trzeba im niczego specjalnego do napędzenia.


To jest tak oczywiste, że aż zapomniałem je polecić :-) Popieram propozycję!

Gustaw

  • 3852 / 3305
  • Administrator
08-08-2019, 17:17
Moderacja, możecie poodwracać zdjęcia tak żeby były ustawione jak trzeba? Dzięki.

Załatwione.

mirek10

  • 1210 / 4383
  • Ekspert
09-08-2019, 08:50
Moderacja, możecie poodwracać zdjęcia tak żeby były ustawione jak trzeba? Dzięki.

Załatwione.
Wielkie dzieki,teraz mozna dokladnie zobaczyc co sie dzialo na tej pieknej wystawie sluchawkowej w Londynie..

Alucard

  • 2543 / 3591
  • Ekspert
09-08-2019, 17:00
Mirek, słuchałeś nowych Stelli od Focala?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

mirek10

  • 1210 / 4383
  • Ekspert
11-08-2019, 12:04
Stelli od Focala
https://www.hifonix.co.uk/detail/focal-stellia-closed-back-high-end-headphone
tak sluchalem,piekne sluchawki i tylko tyle zapamietalem ha ha...,graly przecietnie i nie wyroznialy sie sonicznie na tle innych znanych sluchawek,trzeba ich posluchac w innych torach odsluchowych i w domu,bo to wystwa i tak samo jest, jak kupuje sie" perfumy po piatym zapachu czlowiek juz sie gubi co pachnie a co smierdzi"...

Alucard

  • 2543 / 3591
  • Ekspert

-Pawel-

  • 4724 / 5488
  • Ekspert
11-08-2019, 13:44
A to nie sprzedaje przypadkiem ten sam facet co kiedyś PS2000e wystawiał? Jakoś strasznie podobnie przebarwione zdjęcia i chyba ten sam stojak.