Audiohobby.pl

Kasety magnetofonowe -temat ogólny-

Hammer

  • 4654 / 2265
  • Ekspert
28-12-2021, 12:21
Chodziło tam o charakterystykę przenoszenia płaską, że w stosunku do żelaza jest bardziej opadjąca, musze to odszukać .
Też mi się wydaje że nie powinno mieć to miejsca.
Może chcesz wykonać experyment ?

No i jak tam wyniki jeśli robiłeś nagrania przed i po demagnetyzacji, bo nie pamiętam juź czy temat było rozwijany. ...

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
28-12-2021, 12:24
Nawet kabelek z telefonu będzie lepszym rozwiązaniem niż ten Ugreen ? A jeżeli podłączam kabelkiem to lepiej sygnał puścić od razu do decka czy do amplitunera i nagrywać przez amplituner ?

Kabel nie wprowadza żadnej dodatkowej zmiany w sygnale audio w Twoim wypadku. Czy do AMP-a czy bezpośrednio w tym wypadku także nie będzie słyszalnej różnicy.


Tutaj: https://audiochrome.blogspot.com/2018/   Można poszukać jest sporo żelazówek i chromów i metali.
Masz wykresy z dokładnymi pomiarami pasma przenoszenia. Kiedyś już o tym pisaliśmy w innym temacie.
« Ostatnia zmiana: 28-12-2021, 12:27 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

zepter

  • 254 / 824
  • Zaawansowany użytkownik
28-12-2021, 12:31
Dziękuję za podzielenie się wiedzą. Poczekam na ten demagnetyzer zobaczymy czy coś zmieni.
Jeszcze tylko krótkie pytanie . Może zamiast telefon podłączać lepszy dźwięk będzie jak podłączę decka kablem do komputera .
Tak mi się wydaje , że tam jest jednak lepsza karta dźwiękowa.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
28-12-2021, 12:45
Może zamiast telefon podłączać lepszy dźwięk będzie jak podłączę decka kablem do komputera .
Tak mi się wydaje , że tam jest jednak lepsza karta dźwiękowa.
Wcześniej w poprzednich wpisach pisałem o PC. Jeśli karta jest zintegrowana to nie spodziewałbym się polepszenia a może i nawet wręcz przeciwnie. Trzeba popróbować, niektóre PC "sieją " jak głupie w paśmie akustycznym i to słychać.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4654 / 2265
  • Ekspert
28-12-2021, 12:52
Spokojnie podłącz, ja tak mam podłączone, bo sporo magnetofonów się przewija u mnie i z kompa doskonale się nagrywa na szybko, na testy do walkmana do kuchni do auta, kuchni itd.

Mając nawet jakiś programowy korektor..... możesz coś se tam polepszyć albo spieprzyć...

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
28-12-2021, 13:24
Chodziło tam o charakterystykę przenoszenia płaską, że w stosunku do żelaza jest bardziej opadjąca, musze to odszukać .
Też mi się wydaje że nie powinno mieć to miejsca.
Może chcesz wykonać experyment ?
No i jak tam wyniki jeśli robiłeś nagrania przed i po demagnetyzacji, bo nie pamiętam juź czy temat było rozwijany. ...
Na kasetach mam tylko wykresy dynamiki w  zależności od  rodzaju taśmy. Co do demagnetyzacji robiłem kilka razy już i jest poprawa w nagrywaniu/odtwarzaniu oczywiście nie taka że uszy odpadają bo nagranie jest bombowe.
O jaki eksperyment chodzi?

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
30-12-2021, 20:34
To już chyba  ostatni zakup kaset magnetofonowych w tym roku 2021. Magnetofony już się cieszą i nie mogą doczekać aby nagrywać- to będą mieć zajęcie na 15godzin nagrywania:)))
« Ostatnia zmiana: 30-12-2021, 20:38 wysłana przez Wojciech7 »

chorazy3

  • 1460 / 1568
  • Ekspert
30-12-2021, 20:36
A tam ostatni. Jutro też jest dzień:)
Paweł

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
30-12-2021, 20:40
Faktycznie jeszcze mam jutro, też można coś jeszcze do 23.59godz zakupić...Na pewno nie będzie to magnetofon Nakamichi....

Hammer

  • 4654 / 2265
  • Ekspert
31-12-2021, 20:32

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
31-12-2021, 20:54
Tak jak mówi, limitowana edycja badająca rynek, co będzie dalej tego nie wiadomo . Ale pewne jest że to nowa formuła taśmy nic odgrzewanego. No tak, tylko rynek USA, kaseta jest wykonana z myślą do wykorzystania w "Tascam-owych portkach". Nie musi się wszędzie sprawdzić. Zobaczymy, jak się pojawi będzie trzeba zakupić i sprawdzić.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
02-01-2022, 11:42
Znalazłem taką ciekawostkę, otóż na stronie sklepu "thomann-a" pojawiły się nowe ATR-y TAK!
Oczywiście jakie????? "KOLBALTOWE". Czyli dokładnie taką samą formułę ma posiadać taśma asygnowana jako TASCAM Master Studio 424. I wniosek nasuwa się sam... będą to identyczne taśmy i nawet kasety są identyczne tylko w innym kolorze i z innym nadrukiem. Tak się robi wielkie hallo ze strony Tascam-a i ludzi w konia.
Oczywiście to tylko moja opina i nie trzeba się z nią zgadzać.

Link do strony z ATR-em: https://www.thomann.de/gb/atr_magnetics_cobalt_gold_type_ii_cassette.htm

Zdjęcie poniżej kasety ATR i dla porównania TASCAM-a. A producent trudno powiedzieć trzeba będzie kupić i sprawdzić. ale cena... no cóż, ale szpulki fajne tylko tyle. Tyle że jeszcze nie dostępne (In stock within 4-5 weeks). Jak będą dostępne to i na pewno pojawią się także kasety Tascam-a. Poczekamy- zobaczymy.
« Ostatnia zmiana: 02-01-2022, 14:11 wysłana przez AUDIOTONE »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Hammer

  • 4654 / 2265
  • Ekspert
02-01-2022, 13:38
normalka, tak się robi, ostatnio kupowałem czajnik i stały obok siebie 2 modele te same tylko inne nazwy firmowe, oczywiście kupiłem ten 30% tańszy......

a za tą cenę  to można auto wyremontować ....hehehehe

tu wersja bez szpulek
https://www.thomann.de/gb/atr_magnetics_cobalt_silver_type_ii_cassette.htm

i jeszcze jakieś Splicity są, normalnie szał !
« Ostatnia zmiana: 02-01-2022, 13:44 wysłana przez Hammer »

Wojciech7

  • 1465 / 1066
  • Ekspert
02-01-2022, 16:24
ATR Magnetics Cobalt Gold Type II Cassette- cena większa niż paczka papierosów lub tytoń do fajki ma się rozumieć w Zjednoczonym Królestwie.

pień

  • 2216 / 1002
  • Ekspert
02-01-2022, 19:45
Znalazłem taką ciekawostkę, otóż na stronie sklepu "thomann-a" pojawiły się nowe ATR-y TAK!
Oczywiście jakie????? "KOLBALTOWE". Czyli dokładnie taką samą formułę ma posiadać taśma asygnowana jako TASCAM Master Studio 424. I wniosek nasuwa się sam... będą to identyczne taśmy i nawet kasety są identyczne tylko w innym kolorze i z innym nadrukiem. Tak się robi wielkie hallo ze strony Tascam-a i ludzi w konia.
Oczywiście to tylko moja opina i nie trzeba się z nią zgadzać.


 A ja tam się zgadzam z tobą :)
    W zasadzie trzeba będzie się kopnąć do tego sklepu i pomacać co tam mają.   Trzeba i tak kupić gitarę basową i może jaką nową Yamahę.
  Taką co to ma może nowe programy wbite w memory żeby się nie pokrywało przypadkiem z aktualnymi przebojami z radia.
      Gdzie kto usłyszy i mnie o rasizm posądzą jak będzie przypominało:

Uuuuuuu-uuuuuu-łuuuuu-baby- i love youuu -uuuuuu-uuuuuu
   a w chórkach jakieś larwy odśpiewują
     Aaaaaaa-aaaaa-aaaauuuuaaaa-lick me -aaaaaa-aaaaa

ciekawe k.........   gdzie

A wszystko zagrane dokładnie tak jak moja stara yamaha robi chyba w czwartym programie.
   (jak się jej nie dotyka-hahahahaahahah)
« Ostatnia zmiana: 02-01-2022, 19:47 wysłana przez pień »