Audiohobby.pl

Kasety magnetofonowe -temat ogólny-

nano

  • 9079 / 4956
  • Ekspert
15-11-2016, 21:58
dosc ciekawy temat mam tez cos do powiedzenia z doswiadczeinia
..........
nie kasuje nigdy kaset !!!!!!!!!!!!
............
dlaczego
poniewaz zdazylo mi  sie ze
osci / modulator   czy jak mu tam leci  np  w dual 
spalilem !!

po prostu wydaj mi sie ze  non stop
nagrywanie  nie wyplywa dobrze na czesc  elktroniczne w srodku decka
ma tak na 100%  dual   844     byla wrzaca kostka
przy  4 kasecie
i odpuszczam sobie 
« Ostatnia zmiana: 16-11-2016, 13:53 wysłana przez nano »

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
16-11-2016, 22:12
Ten oscylator powinien wytrzymać tyle ile jest kaset. I nie powinien się tak mocno nagrzewać coś musiało być uszkodzone od początku w nim. Najlepsza do kasowania kaset by była kasowalnica taka prądu zmiennego, o dużym strumieniu kasowania. Ale takie ustrojstwa są drogie, i mało poręczne hehe. Magnetofoniarze szpulowi powinni wiedzieć więcej na ten temat, a ze u nas jest ich nie wielu to temat uważam za otwarty do dalszej dyskusji. Bo z tego co się zdążyłem zorientować kasowanie takim ustrojstwem kasety magnetofonowej lub samej taśmy (szpulowej) dobrze wpływa na pracę taśmy przed właściwym zapisem. Może Artur się wypowie on używa szpulowców na co dzień.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

gotyk1

  • 1310 / 5851
  • Ekspert
17-11-2016, 23:50
Ja dzisiaj potestowałem 2 kasety kupione w alegro jako używane - maxelle mx oraz mxs ze zdjęć. Oba miały być w stanie jak nowy i tak też jest. Mxs okazał się lepszą taśmą w porównaniu -na tyle lepszą, że warto dopłacić parę zł więcej za niego. Problem za niskiego rec level w mx, o ktorym juz pisalem wczesniej, nie wystepuje w mxs. Wyglądowo jednak bardziej podoba mi się mx.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
17-11-2016, 23:57
To gratuluje Maxell MX-S to bardzo dobra taśma. Ja posiadam takie MX i takie MX-S, już kiedyś wklejałem te zdjęcia, ale wkleję ponownie bo ładne kasety.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4956
  • Ekspert
18-11-2016, 11:49
ta ostatnia  fotka


maxell  mx-s
milem pare razy  z nimi  problem z jednym  kanalem 
dlatego je  miljam


to byl ale na pewno pech !!
i sie zrazilema
a ze ich wygklad  nie jest do tego powalajacy 


zostalem  przy ich "nie lubieniu "  he he
« Ostatnia zmiana: 18-11-2016, 11:51 wysłana przez nano »

gotyk1

  • 1310 / 5851
  • Ekspert
18-11-2016, 19:15
A mi się te mxs podobają. Nie są piękne ale są dużo brzydsze kasety. Najbardziej jednak podoba mi się maxell ze zdjęcia, które wkleiłem. Nie MXS tylko XL2S, ale MXS też w tych skorupach wychodziły. To wąskie okienko i złote prostokąty przypominają mi iluminator na statku kosmicznym. No i te czarne rolki - ogólnie ładne zestawienie kolorów. Jedna z ładniejszych kaset.

Radmar

  • 1138 / 5867
  • Ekspert
18-11-2016, 19:19
Mi bardziej odpowiadają "klepsydry". Ale to oczywiście wyłącznie wizualnie. :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

aulait

  • 1365 / 5524
  • Ekspert
18-11-2016, 21:26
Radmar klepsydry the best ;)

nano

  • 9079 / 4956
  • Ekspert
19-11-2016, 09:08
gotyk  radmar aoulit


a mnie sie nie podobaja takie maxelle 
optycznie oczywiscie


ale  o tym juz mowilem
kazdy ma inny gust


sorry

aulait

  • 1365 / 5524
  • Ekspert
19-11-2016, 11:35
Mi i tak, przeważnie najbardziej podobają się kasety w foliowych opakowaniach. Aż serce boli zrywać te błyszczące cudeńka :)))
Chcę sobie zrobić taką witrynkę/obraz/ekspozycje z zapakowanymi pięknymi kasetami za szybą.

flyingcircus

  • 422 / 2737
  • Zaawansowany użytkownik
19-11-2016, 12:18
Mi i tak, przeważnie najbardziej podobają się kasety w foliowych opakowaniach. Aż serce boli zrywać te błyszczące cudeńka :)))
Chcę sobie zrobić taką witrynkę/obraz/ekspozycje z zapakowanymi pięknymi kasetami za szybą.
aulait:  ja pracuje nad czymś takim... narazie sprawdzam ile kaset wejdzie. Do tego opis i mysle ze bedzie ok.

aulait

  • 1365 / 5524
  • Ekspert
19-11-2016, 13:55
Mi i tak, przeważnie najbardziej podobają się kasety w foliowych opakowaniach. Aż serce boli zrywać te błyszczące cudeńka :)))
Chcę sobie zrobić taką witrynkę/obraz/ekspozycje z zapakowanymi pięknymi kasetami za szybą.
aulait:  ja pracuje nad czymś takim... narazie sprawdzam ile kaset wejdzie. Do tego opis i mysle ze bedzie ok.

Właśnie o to chodzi, pięknie!

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
19-11-2016, 14:41
Mi i tak, przeważnie najbardziej podobają się kasety w foliowych opakowaniach. Aż serce boli zrywać te błyszczące cudeńka :)))
Chcę sobie zrobić taką witrynkę/obraz/ekspozycje z zapakowanymi pięknymi kasetami za szybą.
aulait:  ja pracuje nad czymś takim... narazie sprawdzam ile kaset wejdzie. Do tego opis i mysle ze bedzie ok.

Właśnie o to chodzi, pięknie!


No no bardzo ładnie to wygląda :)

Zaś u mnie jest coś takiego:
od lewej rynek USA, środek EUROPA, prawa strona JAPAN. Tylko TDK :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

gotyk1

  • 1310 / 5851
  • Ekspert
19-11-2016, 17:27
Chyba żaden z designerów kaset nigdy nie sądził, że ich dzieło będzie zbierane dla samego faktu posiadania ładnej kasety i że pozostanie w folii po wieczne czasy. Jak dla mnie można zbierać dla samego zbierania, ale ostateczne miejsce KAŻDEJ kasety jest w decku, a nie w witrynce ala "ołtarzyk". :D Ostatnio trochę sprzedawałem na aukcjach i parę osób miało pretensje, że folia gdzieś była zadrapana itd. - wcześniej wydawało mi się to nieistotne jako że folia z zasady była tylko po to, aby ochronić kasetę..

gotyk1

  • 1310 / 5851
  • Ekspert
19-11-2016, 17:28
Chyba żaden z designerów kaset nigdy nie sądził, że ich dzieło będzie zbierane dla samego faktu posiadania ładnej kasety i że pozostanie w folii po wieczne czasy. Jak dla mnie można zbierać dla samego zbierania, ale ostateczne miejsce KAŻDEJ kasety jest w decku, a nie w witrynce ala "ołtarzyk". :D Ostatnio trochę sprzedawałem na aukcjach i parę osób miało pretensje, że folia gdzieś była zadrapana itd. - wcześniej wydawało mi się to nieistotne jako że folia z zasady była tylko po to, aby ochronić kasetę..