Audiohobby.pl

Kasety magnetofonowe -temat ogólny-

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
12-11-2016, 18:16
Chodziło mi o nowe na kasetowym rynku wtórnym (troszkę źle to określiłem jako rynek wtórny bo teraz tylko taki pozostał, aukcje itp).
Bo rynkiem pierwotnym określiłbym daną kasetę nową w sklepie. Ale tego to już "prawie" nie uświadczysz...

A poza tym to nowe SONY Metal Master chodzą na ebay-u po 50 funtów za sztukę, czasem można trafić taniej.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

gotyk1

  • 1310 / 5851
  • Ekspert
12-11-2016, 19:10
Audiotone a jak porównasz MA-XG te szaro zielone do metal master? Ktore uwazasz za lepsze? Ma-XG mozna miec za mniej niz metal master. I czy uwazasz, ze te sztywne korpusy rzeczywiscie cos poprawiaja?

nano

  • 9079 / 4956
  • Ekspert
13-11-2016, 11:05
NAJGORSZA / NAJTRUDNIEJSZA  KASETA  JAKA MAM



o najlepszych juz rozmawialismy

czyli ja z innej beczki

nie chcialem o tym pisac ale  sie stalo

juz drugi raz  sie napaliem na paczke  nowek  tych kaset  jvc

kiedys myslalem ze mam jakies piwniczne zapocone zniszczone kasety
mowie o nowkach

a teraz drugi raz  kupilem  otwieram  i niestety
kalibracja katastrofa
a
dzwiek jeszcze gorszy
ciemny  piwniczny

przestrzegam wiec przed nimi
mysle ze to nie przypadek

nie mowie o szmerach !
« Ostatnia zmiana: 13-11-2016, 11:18 wysłana przez nano »

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
13-11-2016, 16:01
Gotyk co do MA-XG to bardzo dobra taśma i sama kaseta . A co do cen to fakt są troszkę tańsze od SONY Metal Master czemu nie wiem. Ale taśmy takie jak MA-XG i Metal Master postawił bym chyba w jednym szeregu, ze względu na jakość samej taśmy , obudowy co do dźwięku to nigdy nie porównywałem bezpośrednio dwóch taśm. Ale "sądzę" że brzmienie może być podobne...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4956
  • Ekspert
14-11-2016, 09:20
wpis do kasacji
nie bylo chetnych wymazalem
« Ostatnia zmiana: 14-11-2016, 13:46 wysłana przez nano »

nano

  • 9079 / 4956
  • Ekspert
14-11-2016, 19:04
Panowie zasypala mni lawina pomocy
jest tego tak duzo ze mam probemy wytlumaczyc ta katastrofe zonie
jest   zle
panowie moze coc wezmicie w wiekszej ilosci
teraz widziecie ze nie klamalem  itp
cos mi strzyklo  w plecach

to co   wiem
to

wszystko chromowki
wszystko 100%  OKI

sony ux-s     NIE MEKSYK

TDK  SA  chyba  bez X   te nowsze


nagrywane byly na revox

pare iinych chromowek tez jest ale trza wyszukac

basf nie wziolem wcale
nie bylo zainteresowania

bylo ich tyle ze kladlem  je na siedzenia
ale niestety przy zakretach sie przesunely

jutro zrobie pozadek
« Ostatnia zmiana: 14-11-2016, 20:56 wysłana przez nano »

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
14-11-2016, 22:00
To nie jest żadna reklama dla kolegi NANO. I nie jestem z Nim w zmowie hehe :) Tylko chęć pomocy w pozbyciu się sporej ilości kaset , a spodziewam się że Pani kolegi NANO jest niezbyt zadowolona z tego powodu że przybyły kolejne kasety... . A faktem jest że NANO na dobre kasety! Sam wziąłem 160 sztuk :) I teraz mam spokój na jakiś czas . Polecam.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

gotyk1

  • 1310 / 5851
  • Ekspert
14-11-2016, 23:13
Tyle to ja nie mam nawet wszystkich kaset nagranych i czekajacych na nagranie razem. A te UXS to jedne z ladniejszych kaset byly. Te tdk za to jedne z najbrzydszych

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
14-11-2016, 23:31
No fakt te TDK są takie jakieś nijakie wzorniczo, ale to jedna z ostatnich porządnie wykonanych chromów z pod znaku TDK.
Po tej TDK SA każda kolejna seria (rocznikowo) była już tylko raczej gorzej wykonana.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4956
  • Ekspert
15-11-2016, 00:43
audiotone

ooo  fajnie ze byly  oki
to ten sam gosc od ktorego mam pozostale
sprawa 100%
dlatego tak   zajechalem na calego
i powoli trochu zaluje
przeroslo mnie to

i mam  zgrzyt  domowy


nie wiem czy jutro sie wyrobie 
ale na 100%  odrobie zaleglosci i odpisze  na  skrzynke


DAJE OFICJALNE OGLOSZENIE NA FORUM
BEDZIE WAZNE AZ DO ODWOLANIA


http://audiohobby.pl/index.php?topic=12106.msg393017#new
« Ostatnia zmiana: 15-11-2016, 13:24 wysłana przez nano »

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
15-11-2016, 15:51
Ja bym jeszcze wziął więcej ale i tak moja Pani by mnie zaszlachtowała hehe... A teraz takim sposobem poprzewijałem wszystko i zabrałem się do kasowania. Jadę na 6 deków naraz będzie szybciej :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4956
  • Ekspert
15-11-2016, 18:42
no to rozumiesz  co sie dzieje u mnie w rodzinie  teraz !!!!!


ech nawet nie mowie
robie fotki  jedna osoba jest chetna   ale to na ogloszeniach zapodam

aulait

  • 1365 / 5524
  • Ekspert
15-11-2016, 20:36
Ja bym jeszcze wziął więcej ale i tak moja Pani by mnie zaszlachtowała hehe... A teraz takim sposobem poprzewijałem wszystko i zabrałem się do kasowania. Jadę na 6 deków naraz będzie szybciej :)

Nie lepiej ich nie kasować, tylko nagrać, jak będzie coś trzeba? Każde nagrywanie ponoć degraduje trochę taśmę a kasowanie to też nagrywanie... tylko ciszy ;)

Pamiętam, że kiedyś nie zalecało się nagrywać taśmy częściej niż dwa/trzy razy. Mi też zawsze wydawało się, że po kilku nagraniach, następne jakby słabsze były, ale doświadczeń laboratoryjnych nie przeprowadzałem :)
« Ostatnia zmiana: 15-11-2016, 20:50 wysłana przez aulait »

flyingcircus

  • 422 / 2738
  • Zaawansowany użytkownik
15-11-2016, 21:00
a co powiecie na takie urządzonko? Sony Cassette eraser Sony Be-7, kusiło mnie aby coś takiego zakupić ostatnio.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
15-11-2016, 21:18
Ja bym jeszcze wziął więcej ale i tak moja Pani by mnie zaszlachtowała hehe... A teraz takim sposobem poprzewijałem wszystko i zabrałem się do kasowania. Jadę na 6 deków naraz będzie szybciej :)

Nie lepiej ich nie kasować, tylko nagrać, jak będzie coś trzeba? Każde nagrywanie ponoć degraduje trochę taśmę a kasowanie to też nagrywanie... tylko ciszy ;)

Pamiętam, że kiedyś nie zalecało się nagrywać taśmy częściej niż dwa/trzy razy. Mi też zawsze wydawało się, że po kilku nagraniach, następne jakby słabsze były, ale doświadczeń laboratoryjnych nie przeprowadzałem :)


Wiesz że nigdy się nad tym nie zastanawiałem ....
Ale od zawsze jak kupowałem taśmy z "drugiej ręki" , lub z "niewiadomego źródła" to zawsze najpierw leżały u mnie jakieś kilka dni, potem przewijanie tam i z powrotem , a na końcu kasowanie. i na półeczkę do nagrania. Nigdy nie zaobserwowałem jakiegoś spadku dynamiki, lub podwyższenia się szumów lub czegoś podobnego. A bywa i tak że nagrywam na nowych kasetach ledwo co rozpakowanych i tak je zawsze przewijam i dopiero nagrywam...
A bywały taśmy naprawdę stare np. TDK SA z 1978 roku i taśma brzmi świetnie, a podejrzewam że była już nie raz, nie dwa tylko dziesiątki razy nagrywana. A dalej brzmi naprawdę dobrze. Może i masz rację tego nie kwestionuje , piszę tylko jak ja to robię i nie odczułem żadnej różnicy. :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.