Audiohobby.pl

Kasety magnetofonowe -temat ogólny-

flyingcircus

  • 422 / 2759
  • Zaawansowany użytkownik
28-09-2016, 21:22
gotyk1:
Metal XR i Metal SR to jest ta sama kaseta, tylko SR była na rynek amerykański w innym opakowaniu.
« Ostatnia zmiana: 28-09-2016, 21:25 wysłana przez flyingcircus »

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
28-09-2016, 21:40
flyingcircus
Witaj. Ta GIG2 to jest to samo chyba co dostępne w europie SONY CDitII lub coś w tym stylu.... taka niebieska kaseta w plastikowym przeźroczystym slidzie . Sony XR był chyba najprostszym z metali nawet sama kaseta była już klejona bez możliwości rozebrania (brak śrubek)... A brzmienie przeciętne , lepiej już chodziła UX-ES moim zdaniem, a już UX-Pro biła metal XR na głowę. Pod każdym względem szumy własne i dynamika na niskich i wysokich. Taki metal dla ubogich...
« Ostatnia zmiana: 28-09-2016, 21:44 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

flyingcircus

  • 422 / 2759
  • Zaawansowany użytkownik
28-09-2016, 22:16
AUDIOTONE :)
Nie inaczej. U Sony ten sam typ kasety był wypuszczany na 3 rynki:
europejski, japoński oraz amerykański, w tym ze w innym opakowaniu i może ze zmieniona nazwa (pewnie chodzi o marketing).
Japońskie wersje jak zwykle najdziwniejsze, ta GIG2 jest w środku z brokatem :-)

Co do XR to nie będę jej porównywał do innych, bo jestem nowy i spalicie mnie na stosie za herezje ;)

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
28-09-2016, 23:44
Co do XR to nie będę jej porównywał do innych, bo jestem nowy i spalicie mnie na stosie za herezje ;)


Nie będziemy nikogo palić narazie hehe :)
Jeśli masz jakieś doświadczenia z tą kaseta (SONY XR) to pisz śmiało każdy pisze swoje odczucia i spostrzeżenia .
Bo piszę tak o tej XR ponieważ jak wychodziła na rynek w latach 90-tych to kupiłem jedną na sprawdzenie i nic mnie nie zaskoczyło nawet wręcz odwrotnie, po czym wolałem dodać więcej złotówek i kupić wtedy dostępne jeszcze SONY METAL-S i wtedy metal brzmiał jak metal. A nie jak zwykła żelazówka . Chyba że trafiła mi się jakaś wadliwa...
Teraz nawet chyba nie mam ani jednej SONY XR w swojej szafie.
Może kupię jakieś XR to opisze co ci jak wypadło...


Edycja....
Poszukałem jakiś metali SONY i z zapakowanych znalazłem  tylko te:
XR90 , SR100 , Metal-S 50 , 60

A poza tym znalazłem jednak jedną SONY METAL-XR i dalej twierdzę że to przeciętna taśma. Bo nawet niczym mnie nie zaciekawiła a nagrałem tam fajna płytkę :) Sądzę że zapomniałem o niej, bo nie przykuła uwagi brzmieniem .
« Ostatnia zmiana: 29-09-2016, 00:22 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

artekk

  • 1694 / 5871
  • Ekspert
02-10-2016, 13:12
A ja jutro idę na targ ... po kasety i winyle . Za markowe kasetki daję po 50gr do jednego zeta. Za winyle płacę po dwa zeta. Ostatnio zakupiłem zestawy z klasyką (np. z DG), osiem płyt zapakowanych jak bomboniera.

U mnie na pchlim targu kasety używane są po 1zł, ale ostatnio straszna lipa jest. Dziś tylko kilka stareńkich Basfów i Philipsów żelazówek znalazłem i ostatecznie nic nie wziąłem.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

paluch.

  • 277 / 2752
  • Zaawansowany użytkownik
06-10-2016, 15:52
A ja jutro idę na targ ... po kasety i winyle . Za markowe kasetki daję po 50gr do jednego zeta. Za winyle płacę po dwa zeta. Ostatnio zakupiłem zestawy z klasyką (np. z DG), osiem płyt zapakowanych jak bomboniera.
Trochę ryzyko słuchać takich kaset nie mówiąc o nagrywaniu można sobie zajeździć głowicę i rolki ,ale i tak zazdroszczę możliwości znalezienia ciekawych kaset na taki bazarku
Tomek

Rumcajs

  • Gość
06-10-2016, 21:36
A ja jutro idę na targ ... po kasety i winyle . Za markowe kasetki daję po 50gr do jednego zeta. Za winyle płacę po dwa zeta. Ostatnio zakupiłem zestawy z klasyką (np. z DG), osiem płyt zapakowanych jak bomboniera.
Trochę ryzyko słuchać takich kaset nie mówiąc o nagrywaniu można sobie zajeździć głowicę i rolki ,ale i tak zazdroszczę możliwości znalezienia ciekawych kaset na taki bazarku
Bierzesz zapałkę jako podstawowy instrument. Okulary jak musisz. Oglądam warunki, w których są sprzedawane. Prawie zawsze jest O.K. : duży karton na podwyższeniu, kasety poukładane w rzędach. Biorę kasetę do łapki i zapałeczką przewijam. Jeśli nie ma błyszczącej, gładkiej powierzchni to nie biorę. Przeważnie jest tak, że pudełko nosi ślady używania. Wiadomo - pudełko ociera o pudełko. Sama kaseta przeważnie wygląda świetnie. Niemcy szanują i nie rzucają kasetami jak młodziaki. Turcy też opanowali sztukę delikatnego obchodzenia się.

Poczyniłem pewne spostrzeżenia: na dobre czy bardzo dobre kasety Niemcy nagrywają czy też nagrywali sobie przeważnie gaworzenie dzieci na różnego rodzaju imprezach i domniemywam, że kaseta po nagraniu nie była brana więcej do ręki. Stąd wyglądają jak nowe i tylko kwestia czy z czasem nośnik nie uległ degradacji. biochemicznej. Często też zdarzają się ripy z winyli, głównie klasyka.

Turcy znowu nagrywali jakieś azjatyckie wycia, dające się jednak słuchać.

Powiem tak: kupuję te kasety w cenie do złotówki a na alledrogo spokojnie dostałbym za nie kilkanaście zeta. Biorę przeważnie chromy i dobre żelazówki.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
07-10-2016, 10:47
Rumcajs ma racje.
Ja także już kupuje kasety używane od wielu lat, i jakiś odsetek jest nie nadający się do użycia ale to jest małą ilość na 100 kaset 3 sztuki na części. Zresztą niedawno już pisałem o tym. (kilka stron wcześniej)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Rumcajs

  • Gość
08-10-2016, 13:20
Trochę ryzyko słuchać takich kaset nie mówiąc o nagrywaniu można sobie zajeździć głowicę i rolki
Ryzyko zafajdania głowicy i rolki w przypadku "sypania się" nośnika jest jednakowe i niezależne od tego czy odsłuchujemy czy nagrywamy. Liczy się przejście.

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
08-10-2016, 15:58
Nareszcie udało mi się dostać-kupić kasetę do pomiaru momentu obrotowego .
model: Cassette Torque Meter 811CTM PHILIPS.
Kaseta jak tylko się pojawi gdziekolwiek znika momentalnie ze względu na duże zainteresowanie ...
kilka zdjęć poniżej :
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Radmar

  • 1138 / 5888
  • Ekspert
08-10-2016, 18:29
Nooo, Wojtek, gratulacje. To już jest wybitny nabytek.

To może skopiujesz dla kolegów? ;-) :-D :-P
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

gotyk1

  • 1310 / 5872
  • Ekspert
08-10-2016, 19:29
A ja ostatnio właśnie kupiłem 2 metal XR 90. Już te klejone made in italy. Ja bardzo lubię te taśmy. Bardziej niż te szpetne tdk ma z ostatniego okresu produkcji. Ceny mają porównywalne.

sonic

  • 1 / 2748
  • Nowy użytkownik
09-10-2016, 12:54
Witam!
Jestem tu nowy. ale chciałem się podzielić moimi myślami.
To były złote czasy. Nikt się nie przejmował piractwem. Każdy nagrywał co chciął i kiedy chciał (z radia bądź z kasety na kasetę). Osobiście preferowałem kasety Sony Oraz TDK. Do dziś mam sporą kolekcję. Zarówno tych nagrywanych osobiście jak i gotowych nagranych. Mam sentyment do tego nośnika. Zrozumieją to tylko ludzie tacy jaka ja. Kaseta magnetofonowa ma swój urok. Chętnie bym nabył jeszcze coś. Jestem miłośnikiem kaset, ale płyty CD też nie są mi obce (choć nie tego dotyczy to forum). Jestem też posiadaczem dwóch magnetofonów (sony i technics) i często z nich korzystam.
Nie wiem czy Wy drodzy forumowicze też tak mieliście ( ale podejrzewam, że niektórzy tak), że w latach 80/90 na bazarach w waszych miastach z każdej strony słychać było muzykę właśnie z kaset. Od ludzi którzy takimi nośnikami handlowali. To też miało swój urok. Ileż to ja pieniędzy u tych panów zostawiłem. Tęsknie za tamtymi czasami.

Pozdrawiam wszystkich.

Rumcajs

  • Gość
09-10-2016, 13:29
Nareszcie udało mi się dostać-kupić kasetę do pomiaru momentu obrotowego .
model: Cassette Torque Meter 811CTM PHILIPS.
Kaseta jak tylko się pojawi gdziekolwiek znika momentalnie ze względu na duże zainteresowanie ...
kilka zdjęć poniżej :
Na jebaju jest trochę tych kaset, tylko bałbym się płacić 100$ gościowi z Chin. Zastanawiające, że Chińczycy mają w ofercie sporo kaset do pomiaru momentu, głównie produkcji SONY. Czyżby opanowali technologię produkcji tychże kaset?

AUDIOTONE

  • 9387 / 5825
  • Ekspert
09-10-2016, 13:33
Ja kupiłem na Ebay-u UK na innych nie sprawdzałem więc nie wiem szukam przeważnie na UK, DE,US... Kasety zapakowane może czasem z Chin lub całej Azji. Ale żeby były gdzieś te kasety do pomiary momentu to słyszę pierwszy raz możesz podrzucić mi link-a na PW...
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.