Audiohobby.pl

Kasety magnetofonowe -temat ogólny-

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
28-06-2016, 11:33
ja protesuje
wywal te zdjecie i postaraj sie o lepsze

ja to krece
ta piekna kaseta nie zasluzyla no to
ech ty  :-) 


nie ale na serio zrob toszeczku lepsza fotke

fajna kaseta super by sie u mnie prezentowala  :-) szkoda ze u ciebie tez  he he he he
« Ostatnia zmiana: 28-06-2016, 11:36 wysłana przez nano »

eMandDe

  • 2204 / 2945
  • Ekspert
28-06-2016, 14:51
cd...
Trzeba przyznać że szaty graficzne kaset z Japońskiego rynku były zawsze bardzo kolorowe . I Bardzo odmienne od innych rynków . W późniejszych latach produkcji kaset.

Zajefajne te japońskie kasety. Aż żal rozpakowywać.

..........................

Te maxelle które pokazałeś wcześniej na fotkach mam ale tyko type II - Maxell XL II S. I tak jak pisze gotyk1 cytuję: 'mają świetne skorupy - jakby nie plastikowe tylko ceramiczne - są ciężkie i wydają się bardzo solidne". Podzielam to zdanie. Też zastanawiałem się dlaczego sa takie cieżkie ? Czyżby miały cos z ceramiki ?

..........................

Apropo Sony Metal Master - nigdy nie widziałem ich live. Jednak kuszą - mało ich w sprzedaży a jak sie pokazują to cena jest jak niejednego decka !!!

Tu dowód -

http://allegro.pl/kaseta-metal-sony-metal-master-46-ceramic-folia-i6298637136.html

http://www.ebay.pl/itm/Sony-SUPER-METAL-MASTER-60-min-Reference-Audio-Cassette-Tape-NUIOVA-NEW-BLANK-/182096370867?hash=item2a65ca1cb3:g:pkUAAOSwKfVXE3a~

A tu fajne foty - zapożyczone
« Ostatnia zmiana: 29-06-2016, 10:19 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 2945
  • Ekspert
28-06-2016, 14:55
W zestawie z kasetami z Japonii kupiłem również widocznego na poniższym zdjęciu maxella UDIIs 60min. Jeszcze takiego nie miałem, jedynie podobnego, ale z większymi rolkami typu wentylator. Nie wiem który jest ładniejszy - dla mnie chyba jednak minimalnie ten z większymi rolkami
Gdybym miał wybierać tez wskazałbym na tę dolną 46-tke z dużymi rolkami.
Wygląda super !
Ja nie jestem w posiadaniu żadnej takiej. Może kiedyś ?
« Ostatnia zmiana: 28-06-2016, 15:13 wysłana przez eMandDe »

gotyk1

  • 1310 / 5851
  • Ekspert
28-06-2016, 20:33
Emande ten metal master z drugiej aukcji w metalowym pudełku jest dużo więcej wart niż ten z pierwszej aukcji, który jest dużo bardziej popularny. Z tego co pamiętam ten w metalowym pudełku był jeszcze lepszy niż ten w plastikowym. Choć wygląd bardziej mi podchodzi tej w plastikowym.

Jak na moje skromne potrzeby taśmy jak sony master lub ma-xg to za dużo. Starczają mi HF-ES, Sa-Xy oraz podstawowe taśmy metal, a na nagraniach, na których szum nie jest problemem nawet sony HF, ale z tych dobrych lat produkcji.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
28-06-2016, 22:13
ja protesuje
wywal te zdjecie i postaraj sie o lepsze

Niech i tak będzie :)
I stało się jest zrobione w doborowym towarzystwie.
Emande ten metal master z drugiej aukcji w metalowym pudełku jest dużo więcej wart niż ten z pierwszej aukcji, który jest dużo bardziej popularny. Z tego co pamiętam ten w metalowym pudełku był jeszcze lepszy niż ten w plastikowym. Choć wygląd bardziej mi podchodzi tej w plastikowym.

Jak na moje skromne potrzeby taśmy jak sony master lub ma-xg to za dużo. Starczają mi HF-ES, Sa-Xy oraz podstawowe taśmy metal, a na nagraniach, na których szum nie jest problemem nawet sony HF, ale z tych dobrych lat produkcji.


Masz zupełną rację ja także nagrywam na :
1. żelazo TDK AD AD-X AR i SONY HF-S  to podstawowe co kupuje z drugiej ręki , reszta co wpadnie w dobrym stanie.
2. Chrom TDK SF, SA, (SA-X rzadziej), (Sony UX-S, starsze) i co wpadnie w ręce .
3. Metale to już sporadycznie musi być bardzo dobry materiał do nagrania a tutaj to już sobie dobieram taśmę do materiału bo metali mam trochę różnych i mogę poszaleć  .

Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
28-06-2016, 22:32
i jeszcze jedno na koniec ładniutkie Soniaki i do tego bardzo dobre :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

gotyk1

  • 1310 / 5851
  • Ekspert
28-06-2016, 23:06

Kupilem kiedys 2 uzywane metal s takie jak ten na fotce z nieznanego zrodla... niestety  w obu tasma maksymalnie walnieta dlatego bez zalu sie ich pozbylem. Mimo to nadal wygladam z optymizmem w strone kupowania uzywanych tasm.

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
28-06-2016, 23:36
b b b   bardz dziekuje za fotki

porobie tet kiedys moje zbiorowsko
ale do zimy sie nie wyrobie

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
28-06-2016, 23:45
nano poczekam :)
Nigdzie mi nie śpieszno .

Kupilem kiedys 2 uzywane metal s takie jak ten na fotce z nieznanego zrodla... niestety  w obu tasma maksymalnie walnieta dlatego bez zalu sie ich pozbylem. Mimo to nadal wygladam z optymizmem w strone kupowania uzywanych tasm.


Ja zawsze kupuje duże ilości jakieś 50 do 100 sztuk chromów metali żelazówek razem od różnych osób (ebay.co.uk) to zawsze na 100 kaset 10 jest tylko na części zamienne :)
A zawsze się trafi coś dobrego w takim zbiorze . A koszty no różne , jakiś czas temu kupiłem 130 sztuk TDK AD stan dobry z roku 1982 do 1986. Zaś taśma super. za 30 funtów. za 25 funtów kupiłem 50sztuk TDK AR co pokazywałem niedawno.

Ale ryzyko zawsze jest . :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4957
  • Ekspert
30-06-2016, 10:06
kto nie ryzykuje ten nie ma  :-)
jak tak ozywiam  decki z piwnic   
i nie zawsze wychodzi ...  ryzyko

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
26-07-2016, 21:34
Doszła dziś do mnie kaseta TDK D -C60  True Mechanism kaeta z 1979 roku stan oceniam na dostateczny z plusem folia dość zmęczona ale ciężko już znaleść starsze roczniki by były idealne.
Kaseta wychodziła na rynki europejskie i Amerykańskie w takiej szacie graficznej .
http://vintagecassettes.com/tdk/tdk_files/tdk_year/tdk_79.htm

Poniżej aktualne zdjęcia tej kasety i tego co udało mi się nazbierać z tego rocznika.
Brakuje mi TDK MA-R i  TDK AV-D (high reliability) . I będzie rocznik do zamknięcia :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

gotyk1

  • 1310 / 5851
  • Ekspert
26-07-2016, 22:01
A w komputerze najlepsze forum audio świata :)

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
26-07-2016, 22:15
A w komputerze najlepsze forum audio świata :)

Jakoś tak wyszło :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5804
  • Ekspert
27-07-2016, 21:16
Wklejam tutaj bo to kaseta ale .... testowa czyli wypadało by w temacie magnetofon hm....
Kaseta firmy Matsushita model QZZCFM  zdjęcia poniżej taśma w stanie średnim. Ale częstotliwości poprawne i pokazuje równo u mnie na magnetofonach tak jak ma być :)

Zobaczę może uda mi się zrobić dobrą kopię i pomierzę wtedy i porównam. Wtedy będzie można kopiami (obdarować) cały temat magnetofonowy :) jeśli ktoś będzie chciał ,służę pomocą.

Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

realkrzysiek

  • 6 / 3041
  • Nowy użytkownik
08-08-2016, 00:47
jeśli ktoś będzie chciał ,służę pomocą.
Byłbym wdzięczny. Mam kilka magnetofonów, a każdy gra, jak chce.