Audiohobby.pl

Kasety magnetofonowe -temat ogólny-

gotyk1

  • 1310 / 5851
  • Ekspert
05-06-2016, 23:42
Ostatnio sporo nagrywałem muzyki po długiej przerwie i odpakowałem właśnie takie 2 UXsy made in italy. Ogólnie w porządku, jednak ostre punktowe talerze perkusji n bardziej wymagających nagraniach nie są odwzorowane na nich tak jak powinny. Dźwięk rozłaził się. Rozżalony nagrałem sobie ww. materiał na TDK SA-X z pocz. lat 90tych i talerz był odzworowany prawidłowo. A to w sumie chyba odpowiednik UXsa w tdk

gotyk1

  • 1310 / 5851
  • Ekspert
05-06-2016, 23:44
O właśnie o tej mówię. A kupiłem ją już używaną. Szkoda, że mam tylko jedną.

gotyk1

  • 1310 / 5851
  • Ekspert
05-06-2016, 23:48
Ja mam tą FUJI FR-II dobra kaseta , ale jak mam być szczery to wolę FR Metal bo są wybitne, a kilka ich mam . Nowsze JP Metal nawet do pięt im nie dorastają , ale i tak są dobre.

Kupiłem sobie dzisiaj ten Fuji FR metal wraz z paroma innymi metalami bo jak diabli mi brakowało metali o długości 90. Cena niestety znaczna, no ale raz na jakiś czas można zaszaleć. Na razie będzie sobie leżeć w folii, ale kiedyś na pewno rozpakuję.

gotyk1

  • 1310 / 5851
  • Ekspert
05-06-2016, 23:58
Nagrywałem jeszcze w weekend na japoński maxell UD1 i taśma okazała się dużym zaskoczeniem. Dobrze radzi sobie na trudnych nagraniach. Szumi może nieco więcej niż chromowe, ale za to luzem wytrzymuje bicie do +6 bez deformacji dźwięku. Na pewno lepsza niż wspomniany UXs

kendail

  • Gość
06-06-2016, 00:16
O właśnie o tej mówię. A kupiłem ją już używaną. Szkoda, że mam tylko jedną.
Ja swoje kupiłem daaawno temu "za kawalera" jeszcze. Pierwsza chyba starszym jest modelem.

kendail

  • Gość
06-06-2016, 00:24
Nagrywałem jeszcze w weekend na japoński maxell UD1 i taśma okazała się dużym zaskoczeniem. Dobrze radzi sobie na trudnych nagraniach. Szumi może nieco więcej niż chromowe, ale za to luzem wytrzymuje bicie do +6 bez deformacji dźwięku. Na pewno lepsza niż wspomniany UXs
Kolega ma na myśli kasetę jak z fotki zamieszczonej poniżej? Tu w towarzystwie UDII.

gotyk1

  • 1310 / 5851
  • Ekspert
06-06-2016, 00:29
Nie, mam inne UD1 typowo na rynek japoński. Ale kto wie, może taśma była ta sama.

kendail

  • Gość
06-06-2016, 00:35
Nie, mam inne UD1 typowo na rynek japoński. Ale kto wie, może taśma była ta sama.
Tego pewnie nie dowiemy się nigdy. Logicznie rzecz biorąc firma nie stawiałaby dwóch linii do produkcji tej samej taśmy. Jeśli faktycznie taśma na rynek japoński była inna to z pewnością była lepsza - na rynek wewnętrzny Japończycy pchali towar lepszej jakości, często "dedykowany" bo i klient wewnętrzny był bardziej wymagający i miał zasobniejszy portfel. Być może trafiały tam partie taśmy, które wyjątkowo przekraczały ustalone dla typu parametry, być może pakowano taśmy z segmentu pro. W sumie to wszystko tylko gdybanie.

kendail

  • Gość
06-06-2016, 08:59
Z kaset FUJI to mam tylko JP-II. Jakoś kojarzy mi się z naszym świętym papieżem. W testach jednak słabsza od UX czy UX-S.
nie mam ani jednej   JP
Parenaście się uzbierało. W sumie nie było wtedy jakiegoś wyboru: były nie za drogie i dostępne. Ciekawostką jest pakowanie do pudełka: kasetę wkładamy odwrotnie. Pudełko dzięki temu jest węższe i w miejsce 10 standardowych pudełek mieścimy 12 wąskich FUJI.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
06-06-2016, 19:15
Wieczorkiem będę to pokaże troszku nowych nabytków . Nowych i używanych oczywiście .

Już jestem więc napiszę troszku i powklejam zdjęcia co by nudno nie było :)
Najnowsze nabytki jak zwykle TDK , jedna bardzo ciekawa...
Na początku trochę japońszczyzny z okresu schyłku kaset... rok 2000 do 2001
Dziwaczny maxell-ek 10 minutowy .
I TDK na koniec COLITAS 46 prawdopodobnie na rynek Japoński rocznikowo nigdzie jej nie mogę znaleźć ale chyba sądząc po obudowie kasety rok okolica 1983-86...

cdn...
« Ostatnia zmiana: 06-06-2016, 21:40 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
06-06-2016, 21:46
cd....
I troszkę soniaków , od UX, UCX,UX-S,UX-ES,UX-PRO do UX turbo rocznikowo niestety nie siedzę w sony więc nie będę strzelał .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

AUDIOTONE

  • 9375 / 5803
  • Ekspert
06-06-2016, 21:59
cd... soniaki i paczka która doszła dziś znów troszkę TDK AR 60 w stanie super :) Zgraje taśmociągów trzeba czymś karmić...

Co do Sony (gotyk1) pytałeś UX, UX-S, Metal SR.
UX starsze lata 80 nic specjalnego przeciętne granie, dość niski szum własny lepsze były UCX niższy szum i lepsza dynamika . UX-S te takie z lat 90 Z szerokim oknem tak między szpulkami poziom TDK SF... może lepsze troszkę na wysokich nie takie otępiałe jak SF i mniej szumiące . Ale UX-ES to już ciekawa kaseta może lepsza od TDK SA chodzi mi liniowość charakterystyki . I mniejszy szum własny aczkolwiek TDK SA i tak miała bardzo mały szum własny.
TDK UX-pro hm... porównywalna do SA-X ?............ sa-x bardziej podbijała zawsze trzeba było dobrego deka z kalibracją by ją okiełznać ale odpłacała się dobra dynamiką... Zaś UX-pro dobrze się sprawuje nawet na dekach bez kalibracji. Ale ostatnie wersje UX, UX-S, katastrofa, szum i szum....i taśma już nie taka jak kiedyś...
Jedynie te ostatnie UX-Pro klejone jeszcze trzymały wysoki poziom. Metala SR chyba nawet nie mam musiałbym poszukać...
Potem była już tylko przepaśc.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

kendail

  • Gość
06-06-2016, 23:00
Audio Magnetics (Cr02). Produkcja amerykańska? Kupiłem kiedyś dwie w "nagłej potrzebie" a nic innego w sklepie nie było. Słaba taśma. Sam wygląd już jakiś odpustowy.

kendail

  • Gość
06-06-2016, 23:02
Palladium. Źle kojarzona przeze mnie marka. Dostałem ją. Nie wiem co wpakowali do środka ale musi to być coś naprawdę dobrego. Równa, dynamiczna taśma. Sam bym nie kupił - za duże ryzyko niewiadomej.

kendail

  • Gość
06-06-2016, 23:06
SKC. Koreańska. Specjalnie niczym się nie wyróżnia. Taki "średniak".