Audiohobby.pl

Kasety magnetofonowe -temat ogólny-

Hammer

  • 4685 / 2293
  • Ekspert
14-08-2021, 23:34
masz tu katalogi, może cosik znajdziesz
http://www.hifi-archiv.info/

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
14-08-2021, 23:43
Dzięki :)

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
15-08-2021, 00:03
Teoretycznie głowice ferrytowe są nie do zdarcia. Ale mają także swoje ograniczenia. Założę "temat z głowicami" za jakiś czas, to tam będzie więcej wiadomości o różnych rodzajach. Ponieważ tego nam brakuje u nas na forum, tematu tylko o samych głowicach.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
15-08-2021, 00:42
Gdyby był taki temat to już bym tam siedział :)  Oczywiście nic mądrego tam bym nie napisał bo wiedza żadna u mnie w tym temacie. 
Tymczasem wpadł mi w oko magnetofon z taką głowicą. Paskudny, napisy ma za duże, klawisze wystające i czekające żeby im założyć szpangę jak na krzywe zęby- ale ma coś w sobie co mnie pociąga.
Nie kupiłem go jeszcze- pójdę spać a rano pomyślę

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
15-08-2021, 01:00
Gdyby był taki temat to już bym tam siedział :)  Oczywiście nic mądrego tam bym nie napisał bo wiedza żadna u mnie w tym temacie. 

Coś pomyślimy, tylko muszę pozbierać troszkę materiałów do publikacji. Ponieważ prawa autorskie są wszech obecne i trzeba mieć się na baczności... :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
24-08-2021, 20:24
Wiecie co, trafiłem na kopalnię- można powiedzieć że prawie złota :)
  Przynajmniej w moich oczach.
Dzisiaj- zupełnie przypadkiem- całkowicie nieoczekiwanie-podczas przerwy w pracy- jak grom z jasnego nieba.
  Podchodzi do mnie miło uśmiechnięta babcia i pyta się gdzie można wynająć taki samochód jak mój.  Bo ona ma dużo bambetli i jej wnuki powiedziały że nie chce im się wozić przez miesiąc babkę na nowy adres.
   Spoko babciu mówię- firm od groma i ciut-ciut, wystarczy zadzwonić.
Babka dalej ciągnie>  a czy ty byś nie mógł kiedy podjechać?
 A ja na to:  że jak jej tak pilnie to gdyby poczekała jeszcze z godzinę to ja mogę pojechać.  Gorzej gdyby trzeba było graty nosić.
A nie nie- gratów nie trzeba dużo nosić, dzisiaj wystarczy ze dwa krzesła i stół- żeby chatę już >zaklepać<  i żeby ten drań najemca już się nie rozmyślił. A resztę to ja tych darmozjadów swoich jakiego innego dnia zagonię do roboty.
No OK, babcia zaczeka- weźmiemy dwie palety od chińczyków z tej firmy obok i pojedziemy.
  Uzgodniliśmy przy okazji drugi kurs na piątek- chociaż babka wolała na sobotę ale zrozumiała że bez extra pozwolenia ciężarówką jeździć w dni wole nie można.
Miała przy okazji radochę nieziemską bo pierwszy raz jechała ciężarówką  :)
Okazało się że do babci jest jaki kilometr drogi a na jej chatę z 5 km.
    Babka ciągnie mnie do piwnicy po krzesła, drugie podejście po stolik i może jeszcze tą szafkę weźmiemy- ale wywalić zawartość trzeba.
Otwieram szafkę a ona cała zabita taśmami.  Jak się dowiedziałem to jej chłop św. pamięci zanim odwalił kitę to babkę zamęczał dźwiękami i ona na te taśmy już patrzeć nie może nawet.
   Pytam się czy mogę je wziąść a przeprowadzkę ma z głowy :)
Noooo  itd..
Zawiozłem babkę na nowy adres, wstawiłem krzesła i szafkę do chałupy, odwiozłem do domu.
Kazała poczekać;  Czekam.
Przychodzi z siatką z tymi taśmami,    to co tak na prędce złapała żebym nie zapomniał przyjechać w piątek. 
 To jest jakie na oko 5% z całości.

Raczej nie zapomnę :)

Wojciech7

  • 1497 / 1095
  • Ekspert
24-08-2021, 21:03
Wiecie co, trafiłem na kopalnię- można powiedzieć że prawie złota :)
  Przynajmniej w moich oczach.....
Super, to lepsze niż fikcyjna  6 w lotto....
Nagrywać, nagrywać:))))

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
24-08-2021, 21:26
Nie mam pytań, takie "okazje" się nie zdarzają ;) Sporo dobrych taśm, gratuluję !
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
24-08-2021, 22:00
Trzeba babcię przetransportować na nową chatę.
   Prawdę mówiąc to nie wytrzymałem i zapytałem na czym dziadek nagrywał taśmy.
Babka wspominała-wspominała i mówi jakiś wox- czy coś.
Podpowiedziałem>
Revox może?
   O noo tak tak.  Ta  środkowa literka była większa.   Ale jego już nie ma- dosyć dawno temu ten pasożyt wnuczek go zabrał.
 

AUDIOTONE

  • 9391 / 5833
  • Ekspert
24-08-2021, 22:26
Ale jego już nie ma- dosyć dawno temu ten pasożyt wnuczek go zabrał.
hahahaahahahah :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

m701

  • 357 / 2574
  • Zaawansowany użytkownik
24-08-2021, 22:29
Gratulacje Pień, kasetki super, już wiem co moja zrobi z moimi jak nogi wyciągnę :)
Mirek

Wojciech7

  • 1497 / 1095
  • Ekspert
24-08-2021, 22:41
Ale jego już nie ma- dosyć dawno temu ten pasożyt wnuczek go zabrał.
Trzeba  zorganizować akcje poszukiwania "pasożyt wnuczek"...

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
24-08-2021, 22:44
Sprawdzałem wyrywkowo co dziadek nagrywał.  Bo żadna taśma nie ma wyłamanych ząbków ani nie ma jakichkolwiek notatek- tak jakby wyjęte z folii dopiero.
Wynik:
Połowa taśm nie ma zapisu wcale- druga połowa to nagrane audycje z radia - pogadanki o poezji i ogólnie o pisarstwie.

ed:  Babka była jawnie wk......   na swoje wnuczęta.  W sumie to ją rozumiem i żal mi jej było że tak ją spławili w/g jej opowieści.
Zastanawiam się czy babkę nie napuścić na pasożyta (to jej słowa) żeby Revoxa oddał
:)
« Ostatnia zmiana: 24-08-2021, 22:49 wysłana przez pień »

JaKub92

  • 1822 / 5480
  • Ekspert
24-08-2021, 23:03
No niezła historia! Jednak czasami opłaca się być dobrym dla innych ;) Też bym się zadeklarował do pomocy przy przeprowadzce za takie wynagrodzenie - i jeszcze bym babce dopłacił! :D Gratuluję! :)

już wiem co moja zrobi z moimi jak nogi wyciągnę :)

Hehe ja powiedziałem rodzicom, że gdybym zginął w wypadku, albo okazało się, że miałem tętniaka, który pękł przez sen itp. itd; to żeby mi z miejsca obiecali, że ŻADNA z moich kaset, ŻADEN taśmociąg ani inny sprzęt, nie zostanie wyrzucony/zniszczony, tylko trafi w dobre ręce.
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

pień

  • 2238 / 1031
  • Ekspert
29-08-2021, 21:56
Z innej beczki.
   Taśmy serwisowe, kalibracyjne.

Mam rozdłubane aktualnie 3 magnetofony.  Jak mi się zdaje to tylko w jednym z nich nikt nie kręcił śrubokrętem w regulacjach.  Wszystko zaplombowane jak fabryka dała.  No ale magnet ma już swoje lata i wiadomo że już coś mogło podupaść na kondycji.
  Chyba dobrze główkuję?  Żeby przeprowadzić kalibrację zgodnie ze sztuką to powinienem się w takie serwisowe taśmy zaopatrzyć.
Bo takie coś jak nagranie swoich próbek na tym oplombowanym sprzęcie niewiele mi pomoże.