Audiohobby.pl

Kasety magnetofonowe -temat ogólny-

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
18-07-2020, 15:28
Niestety mam głowice Naka zajechaną , ale to model CR-1 z modem tylko jako odtwarzacz był i się zjechała . . . . .  teraz ma głowice od Kenwood 880 . . . gra sobie , ale czeka na skorygowanie charakterystyki . . .lekkie

Tak a propo, nie zauważyłeś że podkręcałem żart ?

AUDIOTONE

  • 9390 / 5831
  • Ekspert
18-07-2020, 20:16
Tak a propo, nie zauważyłeś że podkręcałem żart ?
Hamerze że tak napiszę :) Wybacz ale coś nie zatrybiłem... moja wina sorki. :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

JaKub92

  • 1822 / 5478
  • Ekspert
18-07-2020, 20:27
Może kiedyś stanę się posiadaczem jakiegoś "Stilona" :)

Masz jak w banku ;)
Analogowa Grupa Wywrotowa. JaKub

artekk

  • 1694 / 5878
  • Ekspert
18-07-2020, 23:29
Niestety mam głowice Naka zajechaną , ale to model CR-1


Tam jest zwykły niebieski ALPS, a nie głowica Nakamichi z Crystalloyu.
« Ostatnia zmiana: 18-07-2020, 23:34 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
18-07-2020, 23:52
Moze i tak , aj sie nei znam, tylko że zjechana.
Wiesz ja ma wersje radko spotykaną Golden Era Productions z modyfikacją do sampli i sterowania pedałem.
Sprzęt nigdy nie nagrywał, ale odtwarzał tylko .
Podmieniłem głowice na taką z Kenwooda 880 bo wytrzymalsza, trochę wysokie i średnie się podniosły, ale może Tomek kiedyś mi coś zaradzi i da się dopasować tą głowice do niego, bo to sympatyczny sprzęcik.

AUDIOTONE

  • 9390 / 5831
  • Ekspert
19-07-2020, 00:25
Wiesz ja ma wersje radko spotykaną Golden Era Productions z modyfikacją do sampli i sterowania pedałem.

Odnośnie.... "Golden Era Productions".... to organizacja prowadzona przez Kościół Scjentologii, która produkuje materiały promocyjne dla członków Kościoła. To wyczytałem na googlach... Więc sądzę że było to specjalnie przerobione (przygotowane) właśnie do obsługi "pedałem".  Pisałem o tym na innym forum :) I może, że był dość bardzo męczony czyli używany do odtwarzania, to głowica poszła w niebyt. Ale mi chodziło bardziej o głowice zespolone (odtwarzającą i nagrywającą ) czyli używane w wersjach trzy głowicowych. Te właśnie są bardzo dobrej trwałości. Ale ostatnio sporo zdarza się z przesłuchami pomiędzy stronami A i B. Więc proponuje uważać na Naki 3-głowicowe... bo można kupić zgniłka.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

artekk

  • 1694 / 5878
  • Ekspert
19-07-2020, 01:25
może Tomek kiedyś mi coś zaradzi i da się dopasować tą głowice do niego

Możesz spróbować wymontować z Szuflady i wstawić do Naka, dużo roboty nie ma. I to nie jest żart.
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

Hammer

  • 4685 / 2292
  • Ekspert
19-07-2020, 13:35
poważnie ? hahahahaha Nakamichi ze stożkiem z szuflady to brzmi dumnie hehehehehe.
Nie no wstawiłem bardzo dobrą amorficzną i tak zostanie ... na razie.

Chaos

  • 844 / 4984
  • Ekspert
26-07-2020, 00:23
Wkleję też tu żeby nikt nie przegapił tej cudownej maszyny:



Pilnie potrzebuję to urządzenie do moich klejących się MC. Jakby ktoś widział to niech da znać.

AUDIOTONE

  • 9390 / 5831
  • Ekspert
26-07-2020, 12:52
Podejrzewam że ta maszynka za bardzo nic nie daje. Wolałbym wyczyścić sam taśmę i nie ufać takim wynalazkom.
A co do Twojej "brudzącej" taśmy @Chaos to...
Tak się zastanawiam, może to jest głupie,  ale czy dało by się wpakować taką brudną taśmę w kasecie do myjki ultradźwiękowej...  Czy nie dało by to lepszego rezultatu? Jeśli to głupi pomysł to nie było pytania :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Chaos

  • 844 / 4984
  • Ekspert
26-07-2020, 20:52
No tak, tylko jak je czyścić? Moje próby nic nie dały.
Ultradźwiękami nigdy nic nie czyściłem. Nie za bardzo potrafię sobie jednak wyobrazić jak bym to miał zrobić z taśmą w kasecie. Podczas przewijania ołówkiem?

AUDIOTONE

  • 9390 / 5831
  • Ekspert
26-07-2020, 23:38
No tak, tylko jak je czyścić? Moje próby nic nie dały.
Jakiego typu są to zanieczyszczenia? Może po kawałku czyścić wacikami kosmetycznymi i zgrywać po jednym utworze na nową kasetę by pozbyć się "tej felernej". Jakoś nic nie przychodzi mi do głowy.

Ultradźwiękami nigdy nic nie czyściłem. Nie za bardzo potrafię sobie jednak wyobrazić jak bym to miał zrobić z taśmą w kasecie. Podczas przewijania ołówkiem?
Z tym to trzeba by popróbować na jakiś innych "zgniłkach" bo była to tylko idea. Która wymaga sprawdzania ale także może okazać się drogą donikąd.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Chaos

  • 844 / 4984
  • Ekspert
28-07-2020, 00:56
Na samej taśmie nic nie widać. Za to na głowicy pojawia się biały nalot. Najpierw tłumi jeden kanał a potem dwa. Jak mam przegrywać i czyścić po kawałku to wolę "sfałszować". Trzeba wtedy znaleźć cyfrę jak najbliższą wydania MC, podmienić taśmę na nową i nagrać. 

AUDIOTONE

  • 9390 / 5831
  • Ekspert
28-07-2020, 08:42
Kiedyś już chyba o tym problemie rozmawialiśmy, ale na innym forum. Moim zdaniem taśma i jej problem wytrącania środka smarnego jest nie do odzyskania, jako oryginał oczywiście. Taśmy do magnetofonów szpulowych się wypieka jak napwno wiesz, ale taśma CC nie jest aż tak wytrzymała i ten proces może jej tylko zaszkodzić.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Chaos

  • 844 / 4984
  • Ekspert
29-07-2020, 00:56
Kiedyś już chyba o tym problemie rozmawialiśmy, ale na innym forum. Moim zdaniem taśma i jej problem wytrącania środka smarnego jest nie do odzyskania, jako oryginał oczywiście. Taśmy do magnetofonów szpulowych się wypieka jak napwno wiesz, ale taśma CC nie jest aż tak wytrzymała i ten proces może jej tylko zaszkodzić.

Wypieka? Nigdy o tym nie słyszałem... Nigdy też nie miałem szpulaka. Co to za metoda?