Audiohobby.pl

Płyty z klasyką - okazje

clo2

  • 1702 / 5886
  • Ekspert
05-03-2008, 18:59
.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

lenam

  • 531 / 5884
  • Ekspert
08-03-2008, 15:40
W EMPIKU zaczęli chyba zatrudniać melomanów :-) Ostatni best buy: "Legrenzi", Europa Galante - Fabio Biondi, seria Opus 111. Cena: 8,99 zł. Tak, tak, to nie pomyłka.
Do kompletu wziąłem jeszcze za 3,99 (!) Handla arie z Rinalda i Orlanda w wykonaniu Ewy Podleś. A co.
A wczoraj z kolei kupując córze nuty w księgarni PWM (Kraków), odkryłem, że mają też niewielki, ale ciekawie zaopatrzony dzialik płytowy. Oratoriom Bacha ("Weinen, Klagen...") w wykonaniu Collegium Vocale Gent z P. Gerreweghe za 58 zł nie umiałem się oprzeć, rzecz jasna.

lenam

  • 531 / 5884
  • Ekspert
08-03-2008, 15:41
Herreweghe, ma się rozumieć :-)

clo2

  • 1702 / 5886
  • Ekspert
09-03-2008, 10:48
Dostrzegłem jakąś obniżkę cen na niektóre wydawnictwa Deutsche Grammophon

przykładowo (sprawdzane w Gigancie):
Telemann - String concertos - Musica Antiqua Koln (DG Archiv, nagr. z 2000r) - 29,99zł
Handel - Dixit Dominus - Simon Preston, Archiv - 29,99zł
Handel - Dixit Dominus - Minkowski, M. Kozena, (DG Archiv 1999) - 29,99 zł

Niektóre stare płyty z cyklu Archiv były tańsze ale wydaje mi się, że te wymienione wyżej chodziły jeszcze chyba do niedawna w "standardowych" cenach (mogę się oczywiście mylić, bo przez jakiśczas mało płyt kupowałem i nie śledziłem sytuacji na bieżąco. Niemniej jednak warto pogrzebać w miejscach, gdzie ktoś kupuje płyty)
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5886
  • Ekspert
12-03-2008, 19:25
Zaszedlem dziś do sklepu i trafiłem m.in.:
Vivaldi - cello sonatas, J.T.Linden/Mortensen (2cd) - 29,99 zł (ciekawostka - nagranie z lipca 2007r. !!!, żaden przedruk)
Scarlatti A - Concertos and sinfonias (z fletem), Modo Antiquo/La Magnifica Comunita (2 cd) - 29,99 zł (lic. Tactus)
Bach C.P.E. - Sonatas for viola da gamba and basso continuo - 14,99 zł (1 cd, lic. Tactus)

Wszystkie płyty z Brilliant. Co ciekawe jakość edycji nie przypomina tanich płyt. Wykonawcy też nie a ceny rewelacyjne. Jaszcze nie słuchałem ale mam nadzieję, że pieniędzy w błoto nie wyrzuciłem. Może wydania Brillianta wpłyną w końcu na obniżki cen płyt które nie są nowościami a dalej potrafią kosztować i ponad 60zł za 1cd.
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5886
  • Ekspert
12-03-2008, 19:27
jedna nie weszła:
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5886
  • Ekspert
12-03-2008, 19:30
moja wina, próbowałem obrazek kilka mega wrzucić:)

i trzecia: wzmiankowany Bach w wyk. P. Pandolfo i R. Alessandriniego:
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!

clo2

  • 1702 / 5886
  • Ekspert
13-03-2008, 09:53
wpis uzupełniający:

Podane przeze mnie w postach wyżej płytki z Brilliant wrzuciłem wstępnie do cd. Przyznam, że zakupiłem je "oczyma" i po odsłuchach jakoś szczególnie zachwycony NIE JESTEM (szczególnie Scarlattim i szczególnie płytą w wyk Modo Antiquo). Na drugiej w zbiorze gra inny zespół). Sonaty Vivaldiego grane przez Lindena nieodparcie kojarzą mi się się
jeśli chodzi o wykonanie bardziej z muzyką Bacha. Spokojnie zagrany materiał. W wykonaniach dzieł Vivaldiego zawsze oczekuję chociaż odrobinę temperamentu a tutaj jest całkowity spokój:(.

Co do jakości nagrań - przeciętne. Scarlatti na pierwszej płycie uważam nawet za bardzo kiepską realizację.
Ale nie żałuję, głównie ze względu na cenę jaką przyszło zapłacić;). Piszę to tak tylko dla informacji, ponieważ ujęty wczoraj jakością edycji jak na tak tanie płyty wrzuciłem je w ten wątek. Po odsłuchach robię tylko małe sprostowanie, żeby ktoś nie zinterpretował pierwszego wpisu jako płyt godnych polecenia. Przed zakupem radzę posłuchać. Choć pieniądze tak małe, że jak zależy komuś także na tym aby same kompozycje zawarte na płytach mieć w zbiorach to znakomita ku temu okazja.  
 
audiostereo ? dziękuję, nie wchodzę!