Audiohobby.pl

Sluchawki AudioTechnica

x500

  • 461 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
28-01-2009, 21:47
Panie i panowie , co sadzicie o AudioTechnica . Niestety z pewnych wzgledow bede musial uzywac przez pewien czas sluchawek zamknietych . AT wpadly mi w oko bo maja ciekawy design . Nie wiem tylko czy graja stosunkowo dobrze . Dotychczas slucham najczesciej na dt880pro , slucham glosno i sporo wylatuje na zewnatrz . Czy warto inwestowac w AT ?  Jak one graja ?
Moge wydac max 1000pln . Transport to DCD2000AE  a wzmacniacz to od paru dni Soha 2 ( konstrukcja DIY ) .
Mieliscie do czynienia z jakimis AudioTechnicami ?

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
28-01-2009, 23:09
Ja mialem do czynienia z ES7, ESW9, ESW10JPN oraz W1000,W5000,W10VTG w takim sensie, ze albo bylem wlascicielem albo moglem testowac w kilku systemach. Kilka innych tez sie przewinelo ale za malo by wyciagac wieksze wnioski.

Ta firma raczej "specjalizuje" sie w sluchawkach zamknietych i charakterystyczne sa dla niej pewne cechy wspolne dla zamknietych W:

- akustyka, ktora albo sie lubi - albo po prostu nie lubi. (mam na mysli szczegolnie serie W). Dla niektorych jest ona bardzo naturalna, dla innych sztuczna, ale o gustach sie podobno nie dyskutuje :)
- W1000 i W5000 mama troche podbita gorna srednice - podobnie jak Grado ponizej GS1000. Lubi sie - albo sie po prostu nie lubi :)
- W1000 i W5000 maja bardzo dobrze odwzorowany bas, przy odpowiednim napedzie jest swietnie teksturowany i bardzo dobrze rozciagniety w ilosci jaka uznalbym za konieczna, dla mnie ilosc "akuratna". Niestety W1000 i W5000 nie jest latwo dogodzic, stad czesto opinie o braku basu w W5000 - IMHO nieporozumienie - jeden z lepszych basow jakie slyszalem.
- spora przestrzen i dobra holografia jak na sluchawki zamkniete, ale np. D5000 moim zdaniem przestrzen maja jednak wieksza niz W5000.

Za 1.000 PLN mozna wyrwac uzywane W1000 z headfi - bardzo ciekawe sluchawki i powaznie sie zastanawialem nad nimi jako uzupelnienie dla GS1000 - przyjemniej sie na nich slucha jazzowych nagran w malych zadymionych klubikach jak na moj gust.

Dla mnie uciazliwe byly pady - moja skora zle na nie reagowala - co nie wystepowalo w przypadku Denonow np. lub Ultrasone.

Wiem, ze ludzie maja czesto problemy z uzyskaniem odpowiedniej izolacji przy W1000 i W5000 co efektuje zbyt mala iloscia basu.


W jednym zdaniu - wedlug mnie sluchawki efektowne, moga sie podobac, ale ryzykowne jak na zakup bez wczesniejszego odsluchu.

AudioTechniki moza posluchac w Wawie - Zlote Tarasy.

Aha, W10VTG znacznie bardziej wygodne za sprawa padow niz W1000 i W5000. Gorsze technicznie, cieplejsze i bardziej ogolnikowo mowiac "muzykalne".

Sorry, ze pisze chaotycznie, ale jakos juz tak zwyklem po prostu przelewac to co mysle, w real timie :)


Nie mialem kontaktu z ciekawa seria Art Monitor np.

pastwa

  • 3815 / 5886
  • Ekspert
28-01-2009, 23:20
Ja tylko krociutko o W5000, bo innych Audiotechnik nie dane mi bylo posluchac, jak sie je dobrze zestawi, to faktycznie bas jest wyjatkowy, przy czym ja go znajdowalem jako taki zbity, nieco zblizony charakterem (ale nie jakoscia, bo ta jest w W5000 duzo, duzo lepsza) do beyerow dt 150, chociaz o ile dobrze pamietam to i Ultrasone 9 mialy bas podobnie skomasowany, bo ten z GS-1000 jest bardziej przestrzenny, ze tak powiem.
Co do sceny, wyjatkowo szeroka, chociaz juz nie byla ona tak efektowna jesli chodzi o glebie, a zwlaszcza wymiar pionowy (ale to moze wina zestawienia w jakim sluchalem, a nie sluchawek), bardzo szczegolowe, ale potrafia zagrac wyjatkowo muzykalnie i bardzo pelnym i dynamicznym dzwiekiem. Tak pozytywne wrazenia z ich odsluchu mialem dopiero przy drugim podejsciu do nich.

fallow

  • 6457 / 5856
  • Ekspert
28-01-2009, 23:28
Ja w pelni sie zgadzam z odczuciami Pastwy.

Mysle tez - ze w sumie dopiero GS1000 pokazaly mi tak przestrzenny bas - wczesniej bylem przyzwyczajony wrecz do wlasniej takiej bardziej zbitej prezentacji - to pewnie tez jest przyczyna dla ktorej wiele osob uwaza bas GS1000 za nabrzmialy, tyle ze to zalezy od nagrania oraz niestety od realizacji na co GS1000 sa czule. Ich bas w sam sobie jest dobrze kontrolowany i kroki z dobrym impaktem.

Wiele osob pisalo o braku muzyakalnosci W5000, u siebie kompletnie ich tak nieodebralem.

W1000 sa mniej szczegolowe i jeszcze bardziej muzykalne.

x500

  • 461 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
29-01-2009, 00:32
Ogromne dziekuje za tak obszerne wpisy . Szkoda ze w1000 i w5000 musze wyeliminowac ( kasa ) . Widzialem jakies serie 700 czy 600 . Mozecie cos o nich powiedziec ? Szukam sluchawek na nocne odsluchy gdy zona spi . W dzien i tak bede sluchal z beyerdynamic\'ow .
Od pewnego czasu polowica coraz bardziej mi truje na to moje \'\'brzeczenie\'\' w nocy .
Nie musza grac na poziomie DT800pro . Mam jeszcze grado sr60 ale odpadaja na noc z wiadomych wzgledow . Dzwiek grado podoba mi sie bardzo wiec jesli AT maja ciut zblizona szkole dzwieku to bedzie to dodatkowy atut .

MS3

  • 38 / 5609
  • Użytkownik
29-01-2009, 01:19
Do tej pory miałem styczność z ATH-PRO700, ATH-PRO5 i ATH-A900 (z tymi ostatnimi na dłużej)
Dobre wykonanie jakościowe...większość modeli (poza najniższymi) jest produkowana w Japonii.
W Twoim budżecie znajdują się właśnie m.in. A900, ewentualnie A900Ti (ebay).
ATH-A900 - szeroka scena...grają czysto, dość otwarcie, nie są stłumione. Mocniej wyeksponowana góra (są dość jasne i chłodne), trochę wycofana średnica i nie przysadzisty bas (którego trochę mi brakowało...ale i czytałem w porównaniach, że jest go więcej niż w W5000/W1000/A900Ti). Swoje właśnie na dniach sprzedaję ;)

krisio06

  • 346 / 5715
  • Zaawansowany użytkownik
29-01-2009, 12:51
x500- piszesz, że dźwięk Grado Ci się podoba ale co najbardziej Ci sie w nim podoba? Ta bliskość do muzyków czy co? Bo ja tą bliskość, która dają sr60 odnalazłem również w RS1 ale jak to mają być słuchawki by nie przeszkadzać domownikom to odpadają..
A może nowe JVC Victor DX700?:)
 

x500

  • 461 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
29-01-2009, 16:55
Wiem ze nie powinienem tego tak porownywac ale w grado brakowalo mi przestrzeni . Podobala mi sie ich gra \'\'na twarz\'\' , z bliska , szczegolnie glosy .
w k701 brakuje odrobiny ciepla ( jak dla mnie ) . Dlatego ostatecznie wybralem dt880pro . Tyle ze teraz szukam czegos zamknietego o podobnym harakterze dzwieku jak dt .

Piccard

  • 81 / 1822
  • Użytkownik
06-06-2020, 00:39
Cześć,

Wątek trochę omijany, chociaż firma dość popularna i nawet kusi dobrymi ofertami.
Oczywiście, co innego folder reklamowy a co innego uczciwe zeznania użytkownika.

Po dłuższym zastanowieniu i kilku pozytywnych ocenach zdecydowałem się na zakup słuchawek zamkniętych AudioTechnica ATH-M50x. Cena około 550 zł, zamknięte jak wspominałem, dość niska impedancja, duża czułość i niska impedancjai co równie ważne podobają mi się z wyglądu. Duże muszle, dobre wyposażenie.
Ciekaw jestem, czy ktoś z kolegów użytkuje te słuchawki. Może model wyższy/niższy.
Jakieś odczucia, refleksje, ostrzeżenia?



Tytus1988

  • 148 / 1711
  • Aktywny użytkownik
30-07-2020, 21:46
Cześć Piccard!!! :)

dobrze, że dokonałeś wątek. Na początku gratuluję zakupu M50x! Osobiście mam przyjemność być posiadaczem modelu W5000, a Pastwa posiada rocznicowe L5000, które są jednymi z najlepszych słuchawek ostatnich latach.

W przypadku moich W5000 do nabycia przekonałem się za sprawą znajomego, który podesłał swoje, twierdząc, że brzmią całkiem nieźle. Miałem wtedy pożyczone Sonorousy X i bezpośrednio po nich... zabrzmiały gorzej technicznie, ale oczarowały mnie dużą, wysoką sceną, długim sustainem dźwięku, wręcz epickim jego narastaniem oraz całościową elegancją. Z każdym dniem coraz bardziej przekonywałem się do ich brzmienia, aż po odesłaniu W5000 znajomego, zakupiłem model dla siebie. W  jazzie, muzyce klasycznej, operowej (mój numer 1 w mojej kolekcji), dawnej oraz filmowej przy cieplejszym zestawie lamp w moim wzmacniaczu 2A3 satysfakcjonują mnie, chociaż są dość wybrane względem nagrań i wyciągają wszelkie nieczystości, które występują po 7-8khz do około 16khz. Jednak mimo wszystko bardzo je cenię :)

@fallow @Pastwa zgadzam się z tym, że W5000 są muzykalne. Inaczej nie zdołałyby mnie oczarować. Przy tak pięknym całościowo dźwięku nawet emfaza na wyższej średnicy mnie nie zraża ;)
« Ostatnia zmiana: 30-07-2020, 21:57 wysłana przez Tytus1988 »

gruesome

  • 778 / 5824
  • Ekspert
31-07-2020, 01:32
chociaż są dość wybrane względem nagrań i wyciągają wszelkie nieczystości, które występują po 7-8khz do około 16khz.

Ciekawe bo na wykresie tego nie widać, na podstawie wykresu wyglądają na ciepło grające słuchawki, z większym "kocykiem" nawet od HD650, zaskakuje też mocno obcięty bas jak na słuchawki zamknięte (choć wyglądają na typ konstrukcji TH900 ze szparą na obwodzie muszli?):



Oczywiście z wykresami są rozmaite problemy (różne wyniki w zależności od sprzętu pomiarowego, czy też wykres może nie oddawać subiektywnego wrażenia generowanego przez akustykę), jednak na podstawie kilku słuchawek o różnych poziomach jakości jestem zdania, że ogólną tonalność wykresy pokazują dość dobrze.

Może też dziwić że mając obiektywnie lepsze słuchawki kupujesz gorsze, ale sam też doszedłem do wniosku, że do audio bardziej niż model liniowego wzrostu jakości (czyli lepszy sprzęt jest lepszy we wszystkim i nie ma sensu słuchanie gorszego) bardziej pasuje model "kulinarny". Nawet, jak ktoś może sobie pozwolić, aby jeść wszyskie posiłki w dobrej restauracji, to też od czasu do czasu zje ze smakiem bułkę z dżemem :). I tutaj słuchawki okazują się dużo lepsze od głośników, bo jedna szuflada zmieści kilka sztuk sprzętów :).

nsk

  • 549 / 4856
  • Ekspert
31-07-2020, 08:13
Na tym wykresie to kolory przy opisie są pomylone, czerwony to hd650.

gruesome

  • 778 / 5824
  • Ekspert
31-07-2020, 20:35
Na tym wykresie to kolory przy opisie są pomylone, czerwony to hd650.

Kolory nie są pomylone, tak wyświetla ta strona: https://reference-audio-analyzer.pro/en/report/hp/sennheiser-hd-650.php#gsc.tab=0

Większość pomiarów z tej strony wygląda w miarę OK, poza tym, że za bardzo wygładzone, i pokazuje moim zdaniem za mały spadek basu w słuchawkach otwartych - tak jak w tym przypadku HD650.

Tytus1988

  • 148 / 1711
  • Aktywny użytkownik
01-08-2020, 00:30
@gruesome przyznaję, że na wykresie sprawiają wrażenie słuchawek z kocykiem, ale potrafią bardzo wyraźnie pokazać swoje dość agresywne sopranowo oblicze. Znajomy dokonywał pomiaru swojego egzemplarza i wyszły dość mocno zaznaczające się peaki przy 12khz oraz 15khz. W moim też zapewne występują, bo na płytach z boxu living stereo wszelkie szumy taśm są słyszalne aż nadto ;)

Zgadzam się, że wybór obiektywnie gorszego technicznie od reszty (poza Nighthawkami) może dziwić, ale w ich wypadku pewna egzotyka brzmieniowa sprawdzająca się w wielu przypadkach oraz ergonomia (leżą tak, jakby były projektowane na moje zamówienie, dużo lepiej przylegają do mojej głowy od AWAS), może też tęsknota za czymś zbliżomym do GS1000, potrafiła mnie do nich przekonać :) Posługując się modelem kulinarnym dźwięk W5000 określiłbym jako coś bardziej nietuzinkowego, jak np. takoyaki (kulki ciasta z ośmiornicą) z japońskiej kuchni na wynos, gdy ma się apetyt na coś nietypowego :)

nsk

  • 549 / 4856
  • Ekspert
01-08-2020, 04:06
No to jakiś dziwny ten wykres, hd650 mają lepsze zejście niż zamknięte w5000 i są jaśniejsze.