Audiohobby.pl

Monitory Studyjne

lancaster

  • Gość
31-08-2014, 15:45
Melo, rozumiem ze slyuchales tych kolumn i wiesz ze sprawa jest bezproblemowa ?

Kazdy niech robi jak uwaza ja bym wolal kupic za 2200 gdybym potrzebowal dla siebie.
Z grubsza liczac koszty/czas po prostu nie warto.

Sluchalem mniejszych za jakos ponad 1000zl za pare i jak na gotowy produkt gralo dobrze ( nawet lepiej od konkurencji ) to nadal uwazam, ze majac do wydania 1000zl, mozna je wydac lepiej budujac samemu.


melo jak zaplacisz za obudowy minimum 600zl (stolarka + tylni panel, galki, gniazda) to zostanie Ci 400zl na trafo, 4 koncowki mocy, pre, zwrotnice i ...glosniki.
Powodzenia.

lancaster

  • Gość
31-08-2014, 15:48
Jak do tego policzysz ze na projekt i montaz zuzyjesz 40 godzin, a jest to niemal pewne to nawet jakbys glosniki, trafo, wzmaki i klamoty na zwrotki i pre dostal za darmo (taki trick :-)) to godzine swojej pracy wycenic na 10zł...dosc skromnie.

lancaster

  • Gość
31-08-2014, 15:55
patrick, naprawde ?:-) cikawe rzeczy piszesz :-)))


z 40 godzinami rzeczywiscie przesadzilem, chcialem zeby wyszla jakakolwiek stawka godzinowa :-)

lancaster

  • Gość
31-08-2014, 16:09
komora bezechowa do projektu bliskiego pola uwazam zbedna.

ceny biora sie z czego innego. Mamy 2 modele :

1. producent-rzemieslnik poswieca czas i kase na opracowanie prototypu a nastepnie sklada wszystko sam kupujac podzespoly w ilosciach najczesciej detalicznych. Wtedy cena jest jak za produkcje rzemieslnicza. Spora czesc  manufaktur audio ma taki charakter.

2. producent skupia sie na projekcie a produkcje zleca w ilosci kontener w shuguang. Wtedy cena jest inna, oprawa tez. Dziala tak wiele znanych marek.

Kto co lubi, wiele osob zaplaci za unikatowosc.. Pomijam co kto o danym produkcie mysli.
W pewnym budzecie po prostu temat robienia samemu sie nie kalkuluje, mozna wykonac prace ze wzgledu na chec nauki itd. ale mowienie ze mozna taniej zrobic sobie samemu jest bez sensu moim zdaniem.
Przy takich budzetach liczac wlozona prace po prostu sie nie da....chyba ze ktos sobie liczy 2zl/h za swoja prace.

cadam

  • 4401 / 5866
  • Ekspert
31-08-2014, 16:42
Pod jakie zbalansowane źródło można podłączyć te monitory żeby mieć regulację głośności?

BOBSAPP

  • Gość
31-08-2014, 18:53
Pod jakie zbalansowane źródło można podłączyć te monitory żeby mieć regulację głośności?
........ dobrze i kompletnie.....

ASUS Xonar Essence One

barthuss1

  • 198 / 4778
  • Aktywny użytkownik
31-08-2014, 19:57
A propos monitorów studyjnych ;

Ja 2 dni temu uruchomiłem na nowo (ostatnie miesiące nie słuchane z przyczyn lokalowych) system GAT( Greg Audio Tunning) z aktywnymi monitorami philips mfb 544 (studyjnymi). Zestaw z CD z wyjściem regulowanym jest z połowy lat... 80tych. Oczywiście skrzętnie odnowiony i podrasowany przez Grega.

Nadmienię iż ostatnio z przyczyn wyżej wzmiankowanych głównie słuchałem na różnych słuchawkach (planary,staxy, dynamiki sennheiser, beyerdynamic).

I ten prawie 30-letni zestaw wrócił mi wiarę w audio :) Nie potrzebuję nic więcej w dźwięku.

meloV8

  • 1552 / 5833
  • Ekspert
31-08-2014, 20:44
Lan, zasadniczo zgodzilbym sie z wiekszoscia, ale punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia :)

Po pierwsze, ja nie mam dzialalnosci wiec nie przeliczam kazdej mojej godziny spedzonej nad diy na pieniadze. To jest moje hobby i wszystko robie sam. Od projektu do obudowy i pomiary. Oczywiscie aktywne zestawy mnie nie interesuja, wiec za jakas tam umowna kwote zbudowalbym system pasywny, ewentualnie polaktywny.

To nie jest tak, ze nie oplaca sie kupic kolumn gotowych jbl za tysiaka czy dwa. Na tle konkurencji to bardzo dobre glosniki. Dla kogos kto nie chce lub nie potrafi sam zbudowac zestawu glosnikowego od zera to moze byc swietny wybor. Nie posiadam wielkiego doswiadczenia ale na tyle ile slyszalem, ile zrobilem twierdze, ze dla siebie lepiej bym wydal tego powiedzmy tysiaka niz kupujac gotowy produkt.

Jbl sluchalem w niemieckim sklepie thomann, wraz z wieloma innymi monitorami w ich specjalnie zaaprojektowanym pomieszczeniu. Nic specjalnie pisac nie bede, poza tym, ze kazdy zestaw gral inaczej i nic mnie na kolana nie rzucilo. Stad moja osobista opinia na temat samodzielnej budowy.

lancaster

  • Gość
31-08-2014, 21:03
melo, do takiego podejscia nie mam żadnego "ale" :-)

cadam

  • 4401 / 5866
  • Ekspert
31-08-2014, 23:21
.

a_men

  • 746 / 5861
  • Ekspert
03-09-2014, 11:59
Ja od jakiegoś czasu mam drugi system No Audiophile Bullshit oparty o pasywną wersję "pogromców Orionów" Linkwitza, czyli Behringery B2031P za które dałem 800zł zł:)
Napędzam to wzmacniaczem na Tripathu tk2050 - Topping TP22. Wymieniłem w nim tylko zasilacz z laptopowego SMPS na porządny, liniowy.
Gra to zaskakująco dobrze, a w kwestii ceny, to w ogóle nie ma o czym mówić.

cadam

  • 4401 / 5866
  • Ekspert
03-09-2014, 12:09
Też się zastanawiam nad B2031P.  Gdzie można je kupić bez ryzyka oszukania przez sprzedawcę?

Ahmed

  • Gość
03-09-2014, 12:11
Ja od jakiegoś czasu mam drugi system No Audiophile Bullshit oparty o pasywną wersję "pogromców Orionów" Linkwitza, czyli Behringery B2031P za które dałem 800zł zł:)
Napędzam to wzmacniaczem na Tripathu tk2050 - Topping TP22. Wymieniłem w nim tylko zasilacz z laptopowego SMPS na porządny, liniowy.
Gra to zaskakująco dobrze, a w kwestii ceny, to w ogóle nie ma o czym mówić.

Ja ciągle mam swojego TP21. Na jaki zasilacz wymieniłeś?

a_men

  • 746 / 5861
  • Ekspert
03-09-2014, 13:04
>cadam
Kupowałem tutaj: http://www.dj-sklep.pl/
Świetna obsługa klienta i szybka wysyłka.

>ahmed
Sam zrobiłem sobie zasilacz niestabilizowany.
Miałem trafo 2x14V/6A 170VA. Użyłem dwu uzwojeń i zrobiłem prostownik dwupołówkowy na dwóch diodach Schottky, żeby uniknąć spadku napięcia i osiągnąć ok. 20V na wyjściu (tyle potrzebuje TP22).
Potem dałem równolegle 6 szt. 1000uF  kondensatorów filtrujących, które również miałem. Plusem połączenia kilku mniejszych kondensatorów zamiast jednego dużego, są lepsze parametry ESR. I tyle, gra:)

cadam

  • 4401 / 5866
  • Ekspert
03-09-2014, 16:19
>a_men

Czy modyfikowałeś te Behringery?