Audiohobby.pl

Lampa czy tranzystor?

  • Gość
23-01-2009, 11:29
Ciekawa płytą do molestowania odsłuchu technologii jest F.G.T.H." Welcome to the pleasuredome".
Ciekawie się wtedy dzieje.

lancaster

  • Gość
23-01-2009, 11:36
Zagra, "skandynawskiego" nie znam.....moze i to pod kotlety w barze, ale wiem ze realizacje sa bardzo dobre co oceny urzadzeń nie utrudnia :)
Nie slucham Kari Bremnes prywatnie, po prostu jest jakimś tam punktem odniesienia bo kilku ze znajomych ma ją w stalym repertuarze, lub jako "kawałki testowe".
Stąd chcąc nie chcąc znam niemal na pamiieć :))))

  • Gość
23-01-2009, 11:43
Dla mnie jej płyta "Krik" do dziś kojarzy się z jednymi z lepszych kolumn jakie w życiu słyszałem , a mianowicie prototypów [niestety tylko 1 para ] ESA, duże, wolno stojące speaki w układzie pełnym D\'appolito na bazie 2 x fi 25cm, 2 x fi ok.14 kevlar , 1 x wklęsły gwizdek wszystko Focal.
Niestety później zaczęły się zabawy ze srebrnym okablowaniem i dźwięk zrobił papa.

lancaster

  • Gość
23-01-2009, 11:53
Jarek, no nie wim co odpowiedziec na Twoja interesująca i tematyczną zagaduchę....

Przestaleś już bić żonę i dzieci ?

yolaos

  • 605 / 5865
  • Ekspert
23-01-2009, 16:12
Troszkę jakby zeszlismy z tematu.
Chciałbym się dowiedzieć czy wiedza lub  doświadczenia uczestników tego forum mogą obalić lub potwierdzić zawartośc tekstu przytoczonego na początku, który może nie przesądza sprawy , ale rzuca pewne światło dlaczego lampa może" brzmieć "lepiej niż tranzystor nie tylko w odsłuchach , ale i na oscyloskopach.
pozdrawiam
               

yolaos

  • 605 / 5865
  • Ekspert
23-01-2009, 16:18
Jeszcze do Vektora
Jeśli chodzi o fizykę kwantową to z tymi elektronami jest rzeczywiście dziwnie i nie ma co pokpiewać, poczytaj sobie Vektor o teori "Super Strun"
Jak mawiał Albert "widzimy dopiero ogon słonia"niestety nie wiele się znieniło od tej pory , chociaz polecam programy o teleskopie Hubbla, warto zrozumieć ze nie jesteśmy nawet pierdnieńciem we Wszechświecie i wszytkie wnioski jakie wyciągamy do tej pory przyszłośc weryfikuje jako błędne lub niepełne.

Rafaell

  • 5033 / 5862
  • Ekspert
23-01-2009, 16:20
>> yolaos, 2009-01-23 16:12:13
Brzmieć lepiej to nie znaczy że poprawniej, tak że problem chyba rozwiążą producenci lamp schodzący z ich jakością i ostatnie dobre lampy to będzie faktycznie luksus przez duże L

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

yolaos

  • 605 / 5865
  • Ekspert
23-01-2009, 16:22
Rafael
Lepiej to znaczy ze chce to mieć i to jest poprawniej
amen

lancaster

  • Gość
23-01-2009, 16:36
yolaos, z moego doswiadczenia :
- marketing rzondzi rulezem w audio. Ludzie po prostu nie ufają temu co sysza najczesciej.
- lampy (zwlaszcza SET) okazały sie w moich audioprzygodach wzmakami lepszymi sonicznie.
Moze nie każdy pod kazdymw wzgledem, ale biorac pod uwagę wgląd w muzyke i "to coś"(czyli mój gust:)) zdecydowanie....serio nei tęsknie za zadnym tranzystorem ktorego sluchalem....a trochę tego było.
- tranzystor w moim przekonaniu moze osiągnąć satysfakcjonujacy poziom, ale na duzszą mete przynajmniej póki co to zabawa nie dla mnie.
Mialem  lub słuchalem - wybrałem.
Tranzutory natomiast maja dwie cech użytkowe ktre stanowia o ich przewadze nad lampami :
1 Zuzycie i koniecznosć wymiany lamp
2 Koszty budowy czesto kilkukrotnie wyższe niż tranzystorowca nie sprzyjają dostepności dla szerszego grona dobrych lampowców.
Średnio koszt całego tranzystorowca to koszt traf wyjściowych w SET.

Samo życie...reszte weryfikuje portfel.

vector

  • 321 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
24-01-2009, 14:01
yolaos,
:)
...teoria strun jest obecnie troche \'demode".......
patrz- Lee Smolin "Klopoty z fizyka" czyli: powstanie i rozkwit teorii strun, upadek nauki i co dalej



A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?