Audiohobby.pl

Lampa czy tranzystor?

  • Gość
22-01-2009, 13:40
Może? Może was pogodzę ?

Albert Einstein walnął fajny tekst o minimalnej aczkolwiek niezbędnej ilości elementów w danym ustrojstwie.
Osobiście dostosowałem się do tej maksymy, chcąc niechcąc.
Obecne moje klamoty są dosyć proste i godzą dwa światy lampiarzy i kostkowców.
W ślepych testach trudno im określić w jakiej technologii to śmiga, i chyba o to chodzi.
Czego nie widać a tylko słychać sercu nie żal.
Weryfikacja prosta, gra lub nie.
Każdy inaczej słyszy, chce słyszeć , lubi słuchać itp.

W momencie gdy jegomość widzi klocki to często słucha ale oczami.

Conto Usuniente

  • 755 / 5573
  • Ekspert
22-01-2009, 13:40
aha i jeszcze jedno:

>Tim nie powinien byc wyrocznia w tym temacie

a kto? Shindo? Kondo? czy może jednak rozum i ucho?

jak napisał Greene: "Cultists may need deprogramming" ;)

-------------------------------------------------
hmmm...

  • Gość
22-01-2009, 13:42
Franio Glutek ma sieben tranzistor i gra !

vector

  • 321 / 5898
  • Zaawansowany użytkownik
22-01-2009, 14:05
conto,

aha i jeszcze jedno:

>Tim nie powinien byc wyrocznia w tym temacie

a kto? Shindo? Kondo? czy może jednak rozum i ucho?

jak napisał Greene: "Cultists may need deprogramming" ;)



z Twojego wpisu rozumiem, ze Tim jest wyrocznia dla Ciebie. No jesli tak jest to faktycznie dla Ciebie temat jest zamkniety.
Ale dla innych nie jest (np. dla mnie) i w zwiazku z tym dla nich temat jest otwarty.
Nie narzucaj zatem innym swojej wiary w "wyrocznie" Tima.
Ja osobiscie nie opieram sie tylko na tekstach poniewaz slyszalem w zyciu przynajmniej kilkadziesiat wzmacniaczy lampowych i tranowych i mam wyrobiona opinie (moze i kilkaset - nie liczylem) w oparciu o ta "probe".
Moze slyszalem nawet wiecej niz Tim....kto wie...???

PS A skad wiesz, ze nie mam DNMa? A moze mam tez jakies inne trany w domu....??? Kto wie...????    ;))


-------------------------------------------------
hmmm...


A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

  • Gość
22-01-2009, 14:07
>> ZAGRA, 2009-01-22 13:40:12
W momencie gdy jegomość widzi klocki to często słucha ale oczami.

W powyższym zdaniu należy usunąć wyraz "często" i mamy portret audiofila.


Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

Conto Usuniente

  • 755 / 5573
  • Ekspert
22-01-2009, 14:12
>> vector, 2009-01-22 14:05:45
>z Twojego wpisu rozumiem, ze Tim jest wyrocznia dla Ciebie

zdecydowanie nie rozumiesz mojego wpisu

ja nie jestem kultystą - ty jesteś

>PS A skad wiesz, ze nie mam DNMa? A moze mam tez jakies inne trany w domu....??? Kto wie...???? ;))

a masz? no i? Sun Audio zdeklasowało DNM bo "lampowe"? Rehde, Funk i inni upierali/upierają się przy DNM bo nie znają Sun Audio czy konstrukcji Kondo, Shindo albo Hiragi? (zdziwiłoby mnie gdyby nie znali)


-------------------------------------------------
hmmm...

vector

  • 321 / 5898
  • Zaawansowany użytkownik
22-01-2009, 14:25

Dzieki za komplement.......kulturystyczny....hihihi....

....a czy ja pisalem co lepsze...??? Ktory, ktorego zdeklasowal..???
Jeszcze nie pisalem.......
A swoje zdanie mam i juz. Przeciez, ktorys musi byc lepszy a ktorys gorszy - no nie?    ;)


A Ty co mozesz zrobic dla Vectora?

lancaster

  • Gość
22-01-2009, 14:26
Jarek, sluchalem sporo lamp(w tym np. AN) ktrych prezentacja mi sie nie podobaa i nie ma to dla mnie znaczenia ze grała lampa...o prostu byo tak sobie.
Słuchalem kilku tranzystorow ktore mis ie bodoba(w tym jeden calak - LM3875/1875)
Nie uprzedzam sie i szczerze moawiac wolalbym zeby tranzystory grały dla mnie lepiej bo mniej klopotow  wużytowaniu sprawiaą....fakt ze wzmacniacz lampowy wyglada jak dla mnie klimatowo....jak gra tak sobie(a nei raz sie spotkalem) to pierwsze wrazenie nia ma tu nic do rzeczy.

Conto Usuniente

  • 755 / 5573
  • Ekspert
22-01-2009, 15:19
>> vector, 2009-01-22 14:25:50
>A swoje zdanie mam i juz

no tak - to widzę! :)

>Przeciez, ktorys musi byc lepszy a ktorys gorszy - no nie? ;)

dobrze, że dodałeś ";)" :))


-------------------------------------------------
hmmm...

yolaos

  • 605 / 5896
  • Ekspert
22-01-2009, 15:56
Lancaster
Kiedyś mi pisałeś ze podobało Ci się jak grało An, to nie rozumiem jakiego wzmaka słuchałeś i z czym?
pozdro

Rafaell

  • 5033 / 5893
  • Ekspert
22-01-2009, 22:42

:)


Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

lancaster

  • Gość
23-01-2009, 00:45
yolaos, podobao mi sie OTO, podobał mi sie Quest a nie podoba mi sie ...nawet nie wiem dokadnie co to byo na AS...w kazdym razie jedna płyta -flamenco zabrzmiala tam super, a cala reszta  mocno tak sobie(w roli źrodla wystepowal również gramofon).
Wowczas z tego co kojarze rozmawialismy o Twoim wzmaku a to jak pamietam bylo Oto, lub Soro wlasnie.

lancaster

  • Gość
23-01-2009, 01:04
yolaos, zeby nie bylo:)

"..postanowiłeś to puścić mimo uszu...poza tym na Twoim systemie kilka rzeczy zagrało calkiem OK...na audioNote kilka rzeczy zagralo calkiem nie OK :) No i czy to jest problem ?..."
pokaż cały temat Czy klasa D to G?
   lancaster   16 Sty 2008, 17:58


"....WLM...w tym roku jak dla mnie chyba nr.1...ja chyba lubię tą odrobinę estrady w brzmieniu :) Kari Bremnes nie do pobicia jak la mnie, perkusja, dęciaki brzmiały jaky się ktos podpiął z kablami bezpośrednio w kolumny....zabrakło odrobinę "magic":) Jak w mbl, ale w zamian za to system zaoferował chyba jeszcze większą rozpiętość dynamiki i jak dla mnie był prawdziwszy...no i trzeciego miejsca jak dla mnie nie było....
....a teraz pozrzędze :)
...audio Note...co to jest ? Altusy nie zagrały przy tym co tam słyszałem źle - serio. Totalne nieporozumienie, gdyby jakiemuś audiofilowi postawić to za kotarą tak by nie widział co gra to by powiedział że to jakiś żart.
domyślam sie ze urzadzenia AN potrafia swietnie zabrzmiec, ale dystrybutor.... "
lancaster   12 Lis 2007, 09:51




sorki, ale pisalem o AN w ten sposob od zawsze, jak mi sie wysoki AN kiedys spoeoba to tez napisze, absolunie nie mam nic przeciwko, bo same urzadzenia bardzo mi sie podobaja(budowa/design)

  • Gość
23-01-2009, 10:31
>> lancaster, 2009-01-23 00:45:07

... hmmm ... ciekawy tekst, kawałek o kotarze prawie mnie powalił - i pomyśleć, źe banujesz ludzi za podobne rzeczy ....

   
Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

  • Gość
23-01-2009, 11:28
>Lanc
Chyba nie kumasz skandynawskiego? Kari Bremnes ma faktycznie świetnie zrobione realizacje, ale to o czym spiewa nadaje się pod kotleta w barze "Elegancki Bolo".