Audiohobby.pl

Zapytanie o dobór odtwarzacza.

Piciu2000

  • 37 / 5771
  • Użytkownik
30-04-2009, 20:56
Mam dylemat. Obecnie mój sprzęt wygląda następująco:
- słuchawki Beyerdynamic dt880 2005
- wzmacniacz Holdegron FMB mkIII Dual-Mono
- Interkonekt RCA 1 Ag Sonus Oliwa
- odtwarzacz NAD C515BEE

Zastanawiam się nad zmianą odtwarzacza na jakiś lepszy. Założenie ma być takie że ten cd ma starczyć "na lata", docelowo ma służyć jako baza do zakupu wzmacniacza i kolumn. Zastanawiam się nad cd YAMAHA CD-S 1000. Sprzęt podoba mi się wizualnie a także współczynnik tolerancji żony jest wysoki (znaczy się jej też się podoba). Pytanie czy w tym zestawie ten odtwarzacz coś pokaże, czy różnica pomiędzy nim a Nad`em będzie powalająca na kolana, słyszalna. Yamaha odtwarza SACD, czy to istotne podczas słuchania na słuchawkach? Kolumny które mam zamiar za pewien czas zakupić to MONITOR AUDIO RS1 lub MONITOR AUDIO RS5 .
A może jakieś inne propozycje? W odtwarzacz zamierzam zainwestować maksymalnie 4000. Ale jeśli znajdziecie coś godnego uwagi poniżej tej kwoty to chętnie to rozważę.
"Nigdy nie dyskutuj z kimś, kto ma nad Tobą pół litra przewagi."

AdamWysokinski

  • 358 / 5882
  • Zaawansowany użytkownik
01-05-2009, 08:46
> Założenie ma być takie że ten cd ma starczyć "na lata", docelowo ma służyć jako baza do zakupu wzmacniacza i kolumn.

Skoro masz już odtwarzacz, to czy nie lepiej zainwestować całość posiadanej kwoty w DACa?
Niezależnie od decyzji, powinieneś określić co w brzmieniu NADa Ci nie odpowiada, jakiego brzmienia szukasz i jakiej muzyki słuchasz.


______________________
What a fine day for science!
Pozdrawiam,
Adam

Piciu2000

  • 37 / 5771
  • Użytkownik
01-05-2009, 10:16
Słucham gównie muzyki dawnej. Zastanawiam się nad większą szczegółowością. Poza tym część płytoteki mam w postaci hybryd sacd więc może to wykorzystać w przyszłości? Czy różnice płyt sacd od zwykłych cd będą słyszalne i poważne na słuchawkach? Co do zmiany z Nad. Hmmm zaczyna mnie szuflada wkurzać, po otwarciu się samoczynnie zamyka i żeby włożyć płytę trzeba to zrobić bardzo szybko lub też parokrotnie otwierać szufladę żeby w końcu stanęła w pozycji otwartej a nie ciągle się chowała. A poza tym, to dość niski model nad i zapewne różnice w dźwięku są w stosunku do droższych modeli znaczne? Co do DAC, niestety nie miałem nigdy z tym do czynienia i jest to sprawa absolutnie dla mnie nowa, może trochę się boję stawiania kolejnej skrzynki zamiast 1 porządnego odtwarzacza.


"Nigdy nie dyskutuj z kimś, kto ma nad Tobą pół litra przewagi."
"Nigdy nie dyskutuj z kimś, kto ma nad Tobą pół litra przewagi."

AdamWysokinski

  • 358 / 5882
  • Zaawansowany użytkownik
01-05-2009, 11:15
> Piciu2000, 2009-05-01 10:16:59
> Słucham gównie muzyki dawnej. Zastanawiam się nad większą szczegółowością.

Nie wiem, czy w podanym przez Ciebie budżecie kupisz dobry (tzn. taki, który pokaże przewagę warstwy SACD nad CD) odtwarzacz SACD. Kupno DACa ma tę zaletę, że w przyszłości możesz dokupić dobry transport (np. CECa) albo podłączyć się do niego odtwarzacz plikowy (co jest moim zdaniem rozwiązaniem, które w przyszłości wyprze odtwarzacze CD, a jak napisaleś - zależy Ci na kupnie sprzętu na lata).


______________________
What a fine day for science!
Pozdrawiam,
Adam

lenar_87

  • 108 / 5607
  • Aktywny użytkownik
01-05-2009, 11:28
>> AdamWysokinski, 2009-05-01 11:15:45
>Kupno DACa ma tę zaletę, że w przyszłości możesz dokupić dobry transport (np. CECa) albo podłączyć się do niego >odtwarzacz plikowy (co jest moim zdaniem rozwiązaniem, które w przyszłości wyprze odtwarzacze CD, a jak >napisaleś - zależy Ci na kupnie sprzętu na lata).

Dobrze kolega prawi. DAC + jakis rodzaj serwera multimedialnego to chyba najrozsadniejsze rozwiazanie na lata. Co do konkretnych modeli wypowiadac sie nie bede bo za cienki w uszach jestem ale juz na innym forum Ci dobrze poradzili :). Choc wybor jest taki, ze nic tylko przebierac.

AdamWysokinski

  • 358 / 5882
  • Zaawansowany użytkownik
01-05-2009, 17:50
> Piotr Ryka, 2009-05-01 14:41:08
> Różnice między płytami CD i SACD są słyszalne wyraźnie. Zapewne na słuchawkach nawet wyraźniej. W każdym razie ja je słyszałem na odtwarzaczu Accuphase DP-700.

Z całym szacunkiem Panie Piotrze, ale DP-700 kosztuje ~70 kzł, a my mówimy o kwocie 4 tysięcy. Obawiam się, że na tym poziomie cen nie sposób jest w jednym urządzeniu umieścić dobry tor CD i SACD.


______________________
What a fine day for science!
Pozdrawiam,
Adam

Rolandsinger

  • 2894 / 5895
  • Ekspert
01-05-2009, 19:01
Zgadzam się z Piotrem Ryką różnica na GS1000i w stosunku do DT-ków będzie porażająca, oczywiście na korzyść DT-ków :)

_____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

lenar_87

  • 108 / 5607
  • Aktywny użytkownik
01-05-2009, 19:07
My tu mielismy pomoc autorowi watku w wyborze zrodla czy sluchawek? :)

Piciu2000

  • 37 / 5771
  • Użytkownik
01-05-2009, 20:09
Więc tak chodzi mi o odtwarzacz płyt cd ewentualnie o ile naprawdę warto sacd. Mo może to moje stwierdzenie "na lata" trochę zamotało wypowiedź. Zdecydowanie nie interesują mnie serwery i tego typu kombajny multimedialne. Słuchawki tez zostają, jestem z nich zadowolony, są wygodne i cenowo to maksimum na co mogę sobie obecnie pozwolić. Przeglądałem dokładnie parametry tej Yamahy i trochę niestety za głęboka 44cm głębokości to sporo (nie wejdzie na półkę, a na stolik dedykowany jeszcze nie czas. Więc może jakaś inna propozycja sacd, ewentualnie jakiegoś ciekawego cd (raczej nowy) do tej kwoty 4000 (ale jak pisałem jak będzie mniej to jeszcze lepiej).

"Nigdy nie dyskutuj z kimś, kto ma nad Tobą pół litra przewagi."
"Nigdy nie dyskutuj z kimś, kto ma nad Tobą pół litra przewagi."

AdamWysokinski

  • 358 / 5882
  • Zaawansowany użytkownik
01-05-2009, 20:50
W podanym przedziale cenowym posłuchałbym (z nowych) Cyrusa CD6 SE (będzie szczegółowo, ale i muzykalnie). W przyszłości możesz zrobic upgrade do CD8 SE, a potem dokupić dedykowany zasilacz. Na Allegro jest w tej chwili nowy CD8 SE za 4600 zł.

http://www.cyrusaudio.com/product.asp?ProductID=94&text=overview


______________________
What a fine day for science!
Pozdrawiam,
Adam

pastwa

  • 3815 / 5894
  • Ekspert
01-05-2009, 21:29
Piciu,

Zdecydowanie wolalbym doskladac jeszcze tysiaka i wziasc takiego Electrocompanieta za 5 (mysle, ze sprzedawca powinien spuscic do tej kwoty):

http://www.hifi.pl/gielda/cdponad5000/35786.php