Audiohobby.pl

Ortodynamiczny świat

saudio

  • 724 / 5272
  • Ekspert
09-12-2018, 23:51
Sporo zależy od słuchawek, takie HE1000 ze swoimi 35 omami i 90dB to spore wyzwanie, Meze to już co innego wprawdzie też nisko 31,6 ale już 100dB podobnie jak D8000 z 60 i 98dB.
A Bartok to chyba trzeba na spokojnie bo ma sporo ustawieńwpływających na brzmienie i podobno trzeba było trafić na właściwe, zresztą ustawienie czegoś takiego na korytarzu to nawet nie jest strzał w kolano.

Synthax

  • 2323 / 4111
  • Ekspert
10-12-2018, 08:01
Taka sytuacja ze sluchawki graja bez ograniczen z wyjscia sluchawkowego DACa to jest ideal, ja mialem takie oczekiwania wzgledem Bartoka, to jest najkrotsza sciezka, najbardziej transparentna, najmniej sie traci na rozdzielczosci, odpadaja tez dodatkowe laczowki, kable sieciowe i masa innych gratow, jest zgrabnie i chyba prosciej dla uzytkownika.
Moje Pioneery nie graja tak dobrze z wyjscia Hugo 2 jak z zewnetrzngo wzmacniacza, roznica jest niestety spora.
Szczerze powiedziawszy to nie znam zestawu gdzie combo napędza słuchawki i użytkownika nie korci do użycia osobnego wzmacniacza :-)

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
10-12-2018, 11:03
W 95% przypadkow solidny, zewnetrzny wzmacniacz wygra, jednak w przypadku Bartoka sekcja wzmacniajaca miala byc rownowaznym partnerem tego urzadzenia (to wyjscie jest opcjonalne, za dodatkowa, slona doplata), zaprojektowano ja od podstaw (zamiast gotowego modulu) wlasnie z mysla o wymagajacych sluchawkach, a nie jedynie uzyteczny dodatek, stad taka moja wizja idealnego swiata audio ;'))

Znowu sie rozmarzylem ;'))

nsk

  • 549 / 4862
  • Ekspert
10-12-2018, 11:38
Jak opcjonalna to nie jest pewnie pędzona z układu wyjściowego więc jaki tutaj niby potencjalny ideał? Masz różnicę kabla względem zewnętrznego wzmaka. Do tego dCS-owi bardziej bym ufał w kwestii cyfry niż analogu.

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
10-12-2018, 12:30
Zrobienie dobrego wzmacniacza sluchawkowego w tej kwocie to zadna sztuka, zwlaszcza dla dCS, najwiekszym wyzwaniem jest chciec to zrobic, czyli poswiecic temu elementowi troche uwagi, czyli zestroic go na sluch, to wszystko.

pastwa

  • 3815 / 5892
  • Ekspert
10-12-2018, 12:47
Prosze pamietac ze mowimy tutaj o opcjonalnym wzmacniaczu za dodatkowe 10kPLN, gdyby chcieli go sprzedawac w niezaleznej obudowie jego finalny koszt wynioslby zapewne gdzies 15-17kPLN.

Wrzuce jeszcze kawalek wywiadu z dCS:

On the headphone amplifier, when I contacted John Quick, the General manager for dCS Americas directly, he had this to say “The Class-A headphone amplifier is new for us, and it’s something we’re really excited about because it’s not simply a tick-box feature or afterthought; rather, the amplifier is a new ground-up discrete design we’re proud to put the dCS name on. We’ve been thinking about this design for some time, and considering the recent growth and quality of offerings in the head-fi space, we thought premiering our contribution in Bartók would be appropriate.”


I pressed Quick further on the headphone amplifier aspect of the new model:”Is the headphone amplifier inclusion a nod to the increased interest across the board, demographics-wise, of a high-end headphone resurgence?” I asked. “Does this signal a shift in how dCS perceives the high-end headphone market and can we expect a standalone headamp version to follow the Bartók?”

“There’s no question the level of innovation and quality has elevated substantially in the high-end headphone space over the last 5-10 years,” answered Quick. “We’ve also become aware of a growing number of dCS customers using their DACs in high-end headphone-based setups, some using headphones as their sole, primary source of musical enjoyment. That said, I’d have to say the answer is yes: our decision to invest the required resources to include a dedicated headphone amp in Bartók is definitely an acknowledgement we felt it was time to develop something that would speak more directly to that customer.

Mozna wiec oczekiwac ze odrobili zadanie domowe i porownali swoj wybor do kilku hi-endowych konstrukcji, a to juz bardzo duzo, bo wiekszosc tego nie robi wypuszczajac kombo DAC/AMP, zwlaszcza w tych 'tanszych' do 15kPLN.


Compton

  • 129 / 3347
  • Aktywny użytkownik
13-12-2018, 21:17
Powrót po czterech latach... ;)

Road To Nowhere

  • 1033 / 5895
  • Ekspert
13-12-2018, 21:33
A jaki to konkretnie model bo jestem lajkonikiem w tych HiFimanach

Compton

  • 129 / 3347
  • Aktywny użytkownik
13-12-2018, 21:42
To jest model HE-500.

blackromek

  • 39 / 3818
  • Użytkownik
13-12-2018, 21:57
No i jak ci się podobają u mnie w szufladzie też nadal leżą

Compton

  • 129 / 3347
  • Aktywny użytkownik
13-12-2018, 22:02
No i jak ci się podobają u mnie w szufladzie też nadal leżą
Grają całkiem ok. Kupiłem jako parę zastępczą.

To nie sprzedałeś ich?
A masz jeszcze ten FAW Hybrid do nich?
Może bym się uśmiechnął do Ciebie? :)

blackromek

  • 39 / 3818
  • Użytkownik
13-12-2018, 22:21
Za grosze sprzedać mi szkoda słucham od czasu do czasu więc zostają

blackromek

  • 39 / 3818
  • Użytkownik
13-12-2018, 22:23
Zresztą po balansie z Brystonem grają bardzo dobrze

Compton

  • 129 / 3347
  • Aktywny użytkownik
14-12-2018, 15:19
Za grosze sprzedać mi szkoda słucham od czasu do czasu więc zostają
No szkoda ;)

Mi pozostaje trochę w nie doinwestować - pady welurowe Dekoni (mam już HM5 kątowe) i kabelek XLR, bo narazie grają poprzez jacka.

umiarkowanyfil

  • 18 / 2024
  • Nowy użytkownik
17-12-2018, 22:19
Ktoś coś wie czy mp3store realizuje swoją promocję na D8000?...trochę czasu minęło