Audiohobby.pl

Ortodynamiczny świat

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
02-07-2017, 22:46
Do t50rp 50mk3 oczywiście trzeba lepsze pady kupić, znajomy ma od shure i sobie  chwali.

no mam mam mk3, ale lepiej mi grały na zaplastrowanych padach od K712 (tych z efektem pamięci) - jakieś lepsze kontury skrajów pasma.

tymek

  • 187 / 5868
  • Aktywny użytkownik
03-07-2017, 19:22
Ta, u mnie T40 z padami od Braniwavz i obklejeniu plasteliną wnętrza zdeklasowały 2 krotnie droższą konkurencję. Irytuje mnie jedynie beznadziejne złącze potrafiące doprowadzać do trzasków itp.
« Ostatnia zmiana: 03-07-2017, 19:25 wysłana przez tymek »

atmeg

  • 1202 / 4829
  • Ekspert
19-07-2017, 17:51
Te Fostexy wygrzane juz sa ,około 100 godzin .Typ słuchawek które wybitnie potrzebują czasu tak zwanego "wygrzewania", wskazuje na ten fakt ponieważ czytałem w necie opinie o tych słuchawkach (t50 mk3) pisane przez osoby które miały nówki z sklepu przez kilka dni i wypowiadały  sie w "dziwny" sposób o nich . Obecnie swoje rekabluje na 4 przewodowe i dodaje do środka owczej wełny a dokładniej
dopasowany wielkością wycinek z starego korzucha ,wełną do przetworników .niewiem czy to coś da na plus ,zwykły test z tym wygłuszeniem bo jesli chodzi o te 4 przewody to dla mnie podstawa. .
Od kilku lat szukałem słuchawek w tak zwanej "niskiej i średniej cenie " które zadowoliły by mnie i były same niewypały .Może nie do końca ale zawsze coś tam im niedomagało w zasadniczych kwestiach .
W końcu padło na te Fostexy i po około 2 miesiącach odsłuchów moge powiedzieć że to nie drogie słuchawki które  spełniają moje minimum jakości odtwarzania muzyki .
Co moge jeszcze wspomnieć ,kabel. Miałem kupić kabel od Senkow , Około 80 zl z przesyłką .Przeglądnołem oferty sklepu gdzie kupuje cześci elektroniczne i kupilem tam po 10 metrów kabla 4 żyły o przekrojach pojedyńczej żyły  0.25 ,0.35,0.5  mm2 calosc wyszła na te samą kwote co jeden kabelek od senkow .
Dziś dotarła przesyłka , wybralem do rekablingu kabelek 0.25 przekoju żyły . Jest niezłej jakości ,linka , elastyczny ,czarny o średnicy zewnętrznej 3.6mm. W dotyku podobny do tego od niemieckich słuchawek ,ma troche grubsze druciki w żyle i gorszy materiał izolacyjny żyły ale elastyczność całości jest podobna .Wydaje mi sie że w tym zakupionym kabelku grubość żyły jest większa niż w takim od Senków .
Oczywiście jedynie pisze co wybrałem ,jestem elektronikiem a nie wysublimowanym audiofilem :) .

atmeg

  • 1202 / 4829
  • Ekspert
19-07-2017, 18:42
Co do padów w tych Fostexach to fakt że należałoby je zmienić na inne ale to sobie zostawiam na kiedyś tam .Narazie
zadawalam sie oryginalnymi choć po godzinie czuje je .Generalnie jeśli po 5 miesiącach bede nadal zadowolony z tych słuchawek kupie drugą pare do większych modyfikacji .Kojaże że piszecie o padach pod względem jakości dzwięku , dla mnievważny jest tez komfort słuchania np. jakieŚ uciski na uszy itp .pod tym wzgledem te Fokstexy nie są
doskonałe :) .
« Ostatnia zmiana: 19-07-2017, 19:07 wysłana przez atmeg »

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
20-07-2017, 19:19
Co do padów w tych Fostexach to fakt że należałoby je zmienić na inne ale to sobie zostawiam na kiedyś tam .Narazie
zadawalam sie oryginalnymi choć po godzinie czuje je .Generalnie jeśli po 5 miesiącach bede nadal zadowolony z tych słuchawek kupie drugą pare do większych modyfikacji .Kojaże że piszecie o padach pod względem jakości dzwięku , dla mnievważny jest tez komfort słuchania np. jakieŚ uciski na uszy itp .pod tym wzgledem te Fokstexy nie są
doskonałe :) .
Ja z Fostexów gram w pracy. Praca biurowa a one są półotwarte więc nie jestem zupełnie odizolowana od życia w firmie :)
Mam pady od Shure 1840, jest hiperwygodnie.

atmeg

  • 1202 / 4829
  • Ekspert
21-07-2017, 15:37
Jestem po kilkugodzinnch odsłuchach po zmianie kabla i po tym "kożuchowym" modzie .
Kabelki jak dla mnie sa OK . Natomiast to wygłuszenie środka słuchawek poprzez umieszczenie tam sporego kawałka owczego kożucha to niewypał .Czym to zaowocowało ? Zmniejszeniem głośności praktycznie w całym zakresie basów .O ile ? opisze to tak - jakby w wzmacniaczu z korekcją basów pokrecić galke w lewo o 1/4 calego zakresu regulacji .Czyli naprawde spore obniżenie poziomu , Natomiast pozostał zachowany balans pomiedzi niskimi a np. średnimi niskimi tonami .

atmeg

  • 1202 / 4829
  • Ekspert
21-07-2017, 15:46
Fotki . Uwaga - ważnie . Nie sugeruje aby ktokolwiek modyfikował swoje Fostexy kierując sie moją radosną "twórczością ".Na forum jest sporo osób bardziej doświadczonych w modyfikacjach niż ja .

atmeg

  • 1202 / 4829
  • Ekspert
21-07-2017, 15:47
.

atmeg

  • 1202 / 4829
  • Ekspert
21-07-2017, 16:10
Jeśli kogoś zaiteresowałoby jak umocowany jest nowy kabel to :
1 - oryginalne gniazdo wyciołem (jest bardzo trwale wklejone) .Potem to miejsce zalane klejem.
2 - zewnetrzna powloka nowego kabla usumieta na długości 2cm
3 - nałożona koszulka termokurczczliwa około 2,5 cm tak aby wystawały poa nią poszczególne żyły w izolacji i          termicznie  zaciśnieta .
4 - na ostanie 5mm tej koszulki termokurczliwej zacisnieta opaska plastikowa o szerokosci okolo 3mm
5 - wywiercony nowy otwór w obudowie słuchawek o średnicy przewodu plus ta koszulka termokurczliwa
6 - kabel przeciągniety przez otwor
6 - zalanie od wewnętrznej strony klejem termicznym .Takie zamocowanie czyli koszulka + opaska +klej
     powinno zapewnic trwałe zamocowanie nowego kabla .Tak myśle .
---------------------------------------------------------------------------------------------
oczywiście nie jest to profesjonalne . Jeśli miałoby być w pełni prof. To należałoby poprowadzić identyczne połączenia od lewej jak i prawej słuchawki (przetwornika ) .Także przypomne że rekabluje te słuchawki na 4 przewody nie dlatego iż oryginalne sa jakieś złe ale dlatego iż jestem zakochany w wzmacniaczach o zbalansowanym wysciu oraz dual mono a to wymaga niezależnego podłoczenia przetwornika kanału .
Sorki pisze te wyjasnienia dla tych powiedzmy niedzielnych bywalców forum .
« Ostatnia zmiana: 21-07-2017, 16:41 wysłana przez atmeg »

tymek

  • 187 / 5868
  • Aktywny użytkownik
21-07-2017, 21:17
Fajnie , cały czas myślałem o wstawieniu nowego gniazda słuchawkowego, ale lepiej połączyć przewody na stałe tak jak zrobiłeś.  Co do wypełnienia to widziałem, że zamiast wełny oklejają tylną ściankę gąbko gumą taką jak jest na packach do zacierania tynku. Jak pamiętam to Mad Dogi tak robią i kasują odpowiednio.

tymek

  • 187 / 5868
  • Aktywny użytkownik
21-07-2017, 21:20
Ewentualnie przerób je na 40 robiąc z nich zamknięte. Mam 40 i bas jest zacny, przynajmniej ja taki lubię. Szybki i szczegułowy bez pompy i błazenady.

atmeg

  • 1202 / 4829
  • Ekspert
23-07-2017, 12:43
@tymek -
jestem generalnie zapoznany z "dobrymi" modyfikacjami tych słuchawek Z tym że na teraz niechce ich wprowadzać .Z tą wkładką wyciętą z kożucha to był mój
eksperyment .Poprostu chciałem sprawdzić jak to wpłynie na dzwiek i sprawdziłem .co ważne byl to eksperyment nie inwazyjny w 100% do cofniecia .
Moje wnioski po tym :
Te przetworniki wymagają pewnego minimum przestrzeni "za sobą " aby uzyskać odpowiedni poziom niskich tonów .
jesli miałoby byc to takie wytłumienie jakie eksperymentalnie zastosowałem musiałbym wymienić "obudowe " przetwornika  na pojemniejsza , wiekszą.
Narazie poprostu wyjme ten kawalek kozucha .

« Ostatnia zmiana: 23-07-2017, 12:48 wysłana przez atmeg »

atmeg

  • 1202 / 4829
  • Ekspert
23-07-2017, 13:13
Co do padów .
@Synthax
Czy wspominałeś o tych padach ?   http://allegro.pl/shure-srh440-srh840-srh940-nauszniki-pady-gabki-i6891141157.html
 Są dość tanie wiec jeśli tak , zamówie .
Moją uwage zwróciły także te :
http://allegro.pl/nausznice-pady-brainwavz-super-soft-skora-hm5-itd-i6745280871.html
"NAUSZNICE PADY BRAINWAVZ SUPER SOFT SKÓRA HM5 ITD"
W ofercie podano że pasują do T50.
------------------------------------------------------------------------------
generalnie jeśli idzie o wygode ,komfort słuchania to mialem do czynienia z dwoma modelami słuchawek które
spełniały ten warunek dla mnie  .Chdzi mi teraz o fizyczny kontakt ucha z słuchawkami .
1 stare senki Hd 555 (innych produktów tej firmy nie miałem)
2 sony MDR 1R
Dwie zupełnie inne konstrukcje padów i tak rozważam czy te pady brainwavz mogą być podobne z tymi od tych sony ?
Jeśli tak to też kupiłbym je ale watpie w to.
--------------------------------------------------------------------------------------
na koniec fotka jak wyglada zamontowanie nowego kabla w moich fostexach od zewnetrznej strony :


« Ostatnia zmiana: 23-07-2017, 13:53 wysłana przez atmeg »

tymek

  • 187 / 5868
  • Aktywny użytkownik
23-07-2017, 15:53
Brainwavz pasują do Fostexa. Jak dla mnie wyjątkowo wygodne, można siedzieć godzinami ze słuchawkami na głowie. Z oryginalnymi padami po 30 minutach miałem dosyć.

Synthax

  • 2323 / 4084
  • Ekspert
24-07-2017, 07:27
Co do padów .
@Synthax
Czy wspominałeś o tych padach ?   http://allegro.pl/shure-srh440-srh840-srh940-nauszniki-pady-gabki-i6891141157.html
 Są dość tanie wiec jeśli tak , zamówie .
Moją uwage zwróciły także te :
http://allegro.pl/nausznice-pady-brainwavz-super-soft-skora-hm5-itd-i6745280871.html
"NAUSZNICE PADY BRAINWAVZ SUPER SOFT SKÓRA HM5 ITD"
W ofercie podano że pasują do T50.
------------------------------------------------------------------------------
generalnie jeśli idzie o wygode ,komfort słuchania to mialem do czynienia z dwoma modelami słuchawek które
spełniały ten warunek dla mnie  .Chdzi mi teraz o fizyczny kontakt ucha z słuchawkami .
1 stare senki Hd 555 (innych produktów tej firmy nie miałem)
2 sony MDR 1R
Dwie zupełnie inne konstrukcje padów i tak rozważam czy te pady brainwavz mogą być podobne z tymi od tych sony ?
Jeśli tak to też kupiłbym je ale watpie w to.
--------------------------------------------------------------------------------------
na koniec fotka jak wyglada zamontowanie nowego kabla w moich fostexach od zewnetrznej strony :

A tych pisałem, to welury https://www.thomann.de/pl/shure_hpaec1840_ear_pads.htm
sprzedawca a allegro coś pomieszał z opisem.