Audiohobby.pl

Ortodynamiczny świat

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
22-10-2014, 22:28
Ciiiii, wydasz tajny sekret producenta!

Sim1

  • 1829 / 5850
  • Ekspert
06-12-2014, 16:21
Mikołaj mi dzisiaj przyniósł maleństwa Yamahy YHE-50S :) Nie wiem skąd wytrzasnął tę sztukę ale wygląda na NOSa.
Miałem już kiedyś okazję słyszeć jak grają (jak również ich bliźniaczy model YHD-3 różniący się chyba poza kolorem tylko tym że ma inne pady) i muszę powiedzieć że jak na rozmiar grają potężnie.
Zapewne zastąpią HP50A których posiadam 2 pary ;) bo to moim zdaniem najlepsze ortho ogólnego zastosowania... od audiofilskich uniesień do słuchania audiobooków, nieduże, lekkie i dobrze grające (po nieznacznych modach).

YHE-50S chyba jednak je zastąpią, bo po wstępnym zapoznaniu się z nimi na własnym torze mam wrażenie, że dół mają nawet potężniejszy niż HP50A mimo mniejszych rozmiarów.
Wrażenia z porównania z YH1000, YH100 i HP50A (przekablowanych na stereo bo "A" to wersja mono dołączana do klawiszy Yamahy) opiszę za jakiś czas.
Załączam zdjęcie z YH-100, HP50A i YHE-50S by było widać jakie są drobne ;).

Karol

  • 2009 / 4316
  • Ekspert
06-12-2014, 16:43
Sim,
mam nadzielę, że porównanie zamieścisz w wątku: "Yamaha YH-1000 - legenda ortho"!?
Nie masz wrażenia, że trochę zaniedbaliśmy ten wątek? :)

aasat

  • 2263 / 5869
  • Ekspert
07-12-2014, 00:10
Sim, gratuluję! Czy do tych słuchawek w pudełku były jakieś papiery?

Sim1

  • 1829 / 5850
  • Ekspert
07-12-2014, 00:24
W pudełku były tylko słuchawki na tym kartonowym stelażu.

badi2

  • 2 / 3412
  • Nowy użytkownik
16-12-2014, 20:41
Czym różnią się HP-50 i HP-50A? O połączeniu szeregowym i skórze wiem, ale jak z brzmieniem? Tutaj na forum wśród tanich słuchawek chwali się najbardziej się HP-50A, głównie ze względu na średnicę. W moich HP-50 słyszę jakoby pasmo 300-400Hz było podbite. Ten midbas w nich przykrywa zarówno średnicę jak i wysokie. Brzmienie nie jest podobne do jamaszek NS-10M Studio.
« Ostatnia zmiana: 16-12-2014, 21:01 wysłana przez badi2 »

Sim1

  • 1829 / 5850
  • Ekspert
17-12-2014, 11:36
Ja miałem do czynienia tylko z HP50A więc nie jestem w stanie powiedzieć.
Szczerze powiedziawszy dopiero niedawno odkryłem, że wystąpują zarówno HP50S jak i HP50 :).
Bez posłuchania i bezpośredniego porównania (stockowych) można tylko przypuszczać, że powinno być to samo ale różnice brzmieniowe mogą występować choćby np. na jakieś różnice w materiałach użytych do wytłumienia lub ich układzie.
HP50 zapewne mają standardowe białe krążki na driverach od strony ucha tamujące lekko górę?

badi2

  • 2 / 3412
  • Nowy użytkownik
17-12-2014, 22:40
Przez dziurki niewiele widać, ale białych krążków raczej tam nie ma.

michauczok

  • 45 / 3447
  • Użytkownik
18-12-2014, 22:53
Witam wszystkich, bo to mój pierwszy post tutaj, melduję się jako sprawca, czyli takzwany konstruktor słuchawek SWS, czyli "Fatsowych Hifimanów"
Słuchawki wyewoluowały z pomysłu Fatso - odstawienia o konkretną odległość od ucha przetwornika, i zmiana dampingu, ja od siebie dodalem kilka sztuczek, w tym otwory wentylacyjne między uchem a membraną, które mają olbrzymi wpływ na brzmienie, poprzez dużą zmianę warunków pracy przetwornika, przede wszystkim przez zmniejszenie stratności, swobodniejszą pracę membrany.

Od powstania pierwszych upłyneło już trochę w wiśle wody, koncepcja lekko się zmieniła, jako że cały czas uczę się technik obróbki drewna - powstała nowa obudowa mojego projektu, sztywniejsza i bardziej dopracowana, o co ważne ze względów estetycznych mniejszej głębokości muszli.
Pierwszy prototyp i jego zdjęcia już krąży, to ten na zdjęciu 1

Zrobiony z mahoniu afrykańskiego acajou, i egzotycznego drewna wenge, wykończony olejem tungowym.
Powstał tez kolejny, który leży u mnie, i jest intensywnie używany, o troche innym zestawieniu materiałów (sucupira i klon falisty) Ma trochę jaśniejszą i bardziej przestrzenną sygnaturę dzwiękową. (zdj 2)

Na tą chwilę do szczęścia brakuje mi pałąka przystającego jakością do samych słuchawek, i waham się między suspension a tradycyjnym, mam nadzieję w nowym roku mieć wersję gotową.

PS. Wywołały mnie trochę wzmianki o tych słuchawkach w sąsiednim, "elektrostatycznym" wątku, więc jestem, i zapraszam do zadawania pytań, jeśli się jakieś pojawią :)

Soundman

  • 775 / 4010
  • Ekspert
18-12-2014, 23:32
Dobrze widzę że pady zastosowałeś od Audeze welurowe?

Fatso

  • 290 / 4007
  • Zaawansowany użytkownik
19-12-2014, 07:25
Dobrze widzę że pady zastosowałeś od Audeze welurowe?
Od Audeze są sporo za duże.
Te są od brainwavz HM5.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

-Pawel-

  • 4724 / 5491
  • Ekspert
19-12-2014, 08:46
Witaj Michale, fajnie, że wpadłeś. Mam małą sugestię, może wydzielę Twój post do odrębnego tematu? Obawiam się, że tutaj może zginąć po czasie, poza tym dobrze by było zebrać do kupy wiedzę o nich w jednym miejscu. Piszę to z perspektywy osoby, dla której istnienie tych słuchawek było niemałym zaskoczeniem. Sam również planuję wrzucić kilka przemyśleń, tym bardziej, że miałem okazję przez 3 dni porównywać te SWS'y z nie byle jakim przeciwnikiem ;)

szwagiero

  • 2239 / 5888
  • Ekspert
19-12-2014, 11:51
Słuchafony SWS Audio to kawał porządnego sprzętu - michauczok wykonał świetną robotę w tym miejscu, oczywiście fatso również. Dźwiękowo to moim zdaniem poziom LCD-3, trochę inne granie, ale od stockowych HE-5LE poczyniono bardzo duży postęp w SWS. Ja wolę LCD-3, ale to są kwestie indywidualne, a cena robi swoje.

A na fotce to, co gościłem przez chwilę wczoraj u siebie - Alpha Prime by MrSpeakers.

Soundman

  • 775 / 4010
  • Ekspert
19-12-2014, 12:23
Szwagiero, ciekawe wieści, widzę że już ludzie mają Alpha Prime.
Jak dźwiękowo, opisuj jak grają...w USA się nimi zachwycają a u nas mniej znane są.
Czy te pady nie powodują pocenia uszu?....wyglądają na hardkorowo wielkie.
Jak przeróbka Fostexa wypada na tle LCD2/3?

michauczok

  • 45 / 3447
  • Użytkownik
19-12-2014, 14:23
Osobny temat to niezły plan, nie założyłem go z tego powodu, że słuchawki nie są jeszcze w 100% gotowe. Ale właściwie masz rację, szczególnie opinie i porównania byłyby dla mnie cenne, nie mam tak rozległego porównania jak wielu użytkowników tutaj :)