Audiohobby.pl

Ortodynamiczny świat

szwagiero

  • 2239 / 5895
  • Ekspert
06-10-2014, 11:49

Chyba żartujesz?
A nie mówiłem, że komuś może się to połączenie bardziej spodobać? Pamiętaj - każdy słyszy inaczej, chociaż słuchamy tego samego :)

Miłosz to nie jest kwestia spodobania się czy nie.

Fatso

  • 290 / 4014
  • Zaawansowany użytkownik
06-10-2014, 11:57

Chyba żartujesz?
A nie mówiłem, że komuś może się to połączenie bardziej spodobać? Pamiętaj - każdy słyszy inaczej, chociaż słuchamy tego samego :)

Miłosz to nie jest kwestia spodobania się czy nie.
A ja uważam, że jest :P I co mi zrobisz?
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

szwagiero

  • 2239 / 5895
  • Ekspert
06-10-2014, 12:01

Chyba żartujesz?
A nie mówiłem, że komuś może się to połączenie bardziej spodobać? Pamiętaj - każdy słyszy inaczej, chociaż słuchamy tego samego :)


Miłosz to nie jest kwestia spodobania się czy nie.
A ja uważam, że jest :P I co mi zrobisz?

Nic. Ale to tak samo jak piszesz o świetnym połączeniu LCD-2F z Rapture, Mikołaj tez uważa, że jest świetne, a ja uważam, że nie jest, bo Rapture wg mnie się do planarów nie nadaje, do dynamików i owszem - jest świetny!

Nie od dzisiaj wiemy, że słyszymy inaczej.

Fatso

  • 290 / 4014
  • Zaawansowany użytkownik
06-10-2014, 12:05

Chyba żartujesz?
A nie mówiłem, że komuś może się to połączenie bardziej spodobać? Pamiętaj - każdy słyszy inaczej, chociaż słuchamy tego samego :)


Miłosz to nie jest kwestia spodobania się czy nie.
A ja uważam, że jest :P I co mi zrobisz?

Nic. Ale to tak samo jak piszesz o świetnym połączeniu LCD-2F z Rapture, Mikołaj tez uważa, że jest świetne, a ja uważam, że nie jest, bo Rapture wg mnie się do planarów nie nadaje, do dynamików i owszem - jest świetny!

Nie od dzisiaj wiemy, że słyszymy inaczej.
Walczę o zmianę wizerunku. Teraz jestem przyjacielem wszystkich. Jak piszę prawdę to zbyt często wrogiem wszystkich zostaję :P
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Fatso

  • 290 / 4014
  • Zaawansowany użytkownik
06-10-2014, 14:16
Interesuje mnie jak wypadają na tle poprzedników - HE500. Jak Pan napisze recenzję to proszę o link.

Jeśli mam być całkowicie szczery, to nie rezygnuj z HE-500. Serio.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

aasat

  • 2263 / 5876
  • Ekspert
06-10-2014, 14:18
Mam zmodowane YH-100 od Sim'a. Ten mod trafił w mój gust bardzo, chętnie wymieniłem się za setki stockowe (prawie NOS) . Ale jak to mówią każdy ma swój gust, no i każdy chwali swoje.

Alucard

  • 2551 / 3601
  • Ekspert
06-10-2014, 14:57
Interesuje mnie jak wypadają na tle poprzedników - HE500. Jak Pan napisze recenzję to proszę o link.

Jeśli mam być całkowicie szczery, to nie rezygnuj z HE-500. Serio.

Już dawno się ich pozbyłem. HE560 nie kupię bo nie lubię magnetostatycznych słuchawek, z ciekawości pytam. Interesuje mnie tylko jakie kroki do przodu poczynili w brzmieniu i jakie są zmiany w stosunku do starego modelu. Mogę ewentualnie odsłuchać.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Brestinder

  • 222 / 5484
  • Aktywny użytkownik
06-10-2014, 16:19
Nawet bym nie pomyślał ze takie oburzenie wprowadzę pisząc o klonie w połączeniu z YH100, ja sie domyślam ze można dużo lepiej :). Niemniej tak jak mówiłem ten mój klon na dłuższa metę ma mało wspólnego z pozostałymi klonami ( już samo pcb powinno go skreślać z takiego nazewnictwa ).

Wyciągniete wnioski, ile YH-100 tyle opini ;)

aasat

  • 2263 / 5876
  • Ekspert
17-10-2014, 10:05
Wersja zamknięta Oppo PM-3, premiera styczeń 2015, cena podobna do PM-2

szwagiero

  • 2239 / 5895
  • Ekspert
17-10-2014, 14:00
No i to jest dla mnie interesujące info :)

Synthax

  • 2323 / 4112
  • Ekspert
17-10-2014, 17:57
Piękna sprawa.
Wygląda na to że chyba je kupie :)
Ciekawe od kiedy będą dostępne w sprzedaży.
No i w jakiej cenie....

To podjadę z Tobą na odsłuch ;)

Perul

  • 246 / 4362
  • Aktywny użytkownik
17-10-2014, 23:01
Czy są gdzieś jeszcze do dostania ortodynamiczne przetworniki? Podobno kiedyś na ebayu można było kupić, tylko zapomniałem jak się nazywały. Trochę myślę nad zrobieniem jakichś ortho-DIY.

szwagiero

  • 2239 / 5895
  • Ekspert
17-10-2014, 23:49
SFI się zwały, 40mm średnicy, ale już ich raczej nie ma.

aasat

  • 2263 / 5876
  • Ekspert
22-10-2014, 15:07
Na stronie High Fidelity  jest artykuł o głośnikach szerokopasmowych które mają inna budowę niż konwencjonalne
link http://highfidelity.pl/@main-2222&lang=

Cytuj
P1 wyposażono we własny przetwornik Manger Sound Transducer. To przetwornik szerokopasmowy zdolny do odtwarzania pasma w zakresie od 80 Hz do 40 kHz! Jego membrana jest całkowicie płaska. Jest elastyczna (a nie sztywna, jak w większości driverów) i nie pracuje na zasadzie tłoka, jak w klasycznych głośnikach. Tu fala rozchodzi się od środka przetwornika do zewnętrznej krawędzi niczym fala powstająca na wodzie po wrzuceniu do niej kamyka. Dziewięcioramienna gwiazda nadająca temu przetwornikowi charakterystyczny wygląd ma za zadanie tłumić te fale na zewnętrznej krawędzi membrany.

Pytanie, czy przypadkiem nie na takiej zasadzie działa driver w słuchawkach Yamahy? chodzi o kierunek rozchodzenia się fali

headfun

  • 75 / 5838
  • Użytkownik
22-10-2014, 22:08
Na stronie High Fidelity  jest artykuł o głośnikach szerokopasmowych które mają inna budowę niż konwencjonalne
link http://highfidelity.pl/@main-2222&lang=

Pytanie, czy przypadkiem nie na takiej zasadzie działa driver w słuchawkach Yamahy? chodzi o kierunek rozchodzenia się fali

Hmm, może tak i jest.

Swoją drogą ten metalowy krążek wygląda jak tarcze hamulcowe :)