Audiohobby.pl

Ortodynamiczny świat

Brestinder

  • 222 / 5652
  • Aktywny użytkownik
05-07-2009, 21:05
Siedzę w nich już 3h, po tym jak pokusiłem się o wpięcie ich do audigy4 ... wkoncu mogłem opatrzec to co mam na kompie na nich. Na audigy dolna cześć pasma, robi taki pogrom, coś pięknego, ogólnie widzę ze Opa Sun w moim zero jest zajasny do tych słuchawek, one potrzebują ciepła. Perkusja, gitara basowa... dynamika całości, słucham teraz Master Of Puppets i mimo ze moje uszy cierpią już po tej długiej sesji, nie chce ściągać tych słuchawek. Wrażenia są takie jak przy kojących uderzeniach 100kg młota ;]. Słuchawki graja raczej na pałę, powietrza nie ma dużo, przestrzeń jest pi razy oko na poziomie esw9, lokalizacja instrumentów bardzo realistyczna... szta gitara basowa, coś pięknego.

Barwa z dźwiękówka jest bardzo przyjemna, ale czuć dużo niedociągnięć, góra jest gorzej słyszalna niż na zero, jest znacznie gorszej jakości, ale mimo to przyjemniej słucha mi się z dźwiękówki, muszę sprawdzić opa627, ono było bardzo mulące, pewnie się zejdą ładnie z tą odyseja kosmiczną.

Wielkość tych słuchawek, w szczególności padów myślę ze jest bardzo optymalna dla tych przetworników, pady nie są szerokie, maja 6,5mm grubości na głowie osiągają jakieś 3mm, a oczko miedzy nimi ma idealnie tyle samo cm co przetwornik sfi.

Mam do was pytanie Panowie doświadczeni wyjadacze, bardzo bylbym rad gdyby któryś z was był skłonny przyjąć odemnie na odsłuch te słuchawki i porównać je do yamaszek ;) najlepiej yh100, bo te ewentualnie by mnie interesowały w najbliższym czasie. Chciałbym wiedzieć gdzie stoję mniejwiecej.

intuos

  • 1003 / 6061
  • Ekspert
05-07-2009, 21:42
to podsylaj , sprawdze je z yh100 i yh1000 i powiem co mi gra a co nie :)

Brestinder

  • 222 / 5652
  • Aktywny użytkownik
05-07-2009, 23:36
Pm\'ka poszła.


btw. te slucahweczki wygladaja na dobrą bude ;) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=680697292 dla sfi,

trzeba by jeszcze zalatwic pałak od bayerów...

aasat

  • 2264 / 6044
  • Ekspert
07-07-2009, 14:34
>> wysiu, 2009-06-04 13:27:10
To, ze ktos mieszka w Anglii, to nie znaczy, ze nie czyta audiohobby..:)
To ja kupilem te yh-1000, kwota wyzej jest dokladnie trafiona, mam nadzieje, ze bylo warto..:)

No i było warto? coś tu cicho w tej sprawie

wysiu

  • 28 / 5608
  • Użytkownik
07-07-2009, 17:53
Jestem, jestem. Napisze moze tak - nie zaluje ani troche:) Choc nie moge napisac, ze sa to sluchawki idealne - szczegolnie jesli ktos uwaza, ze sluchawki musza byc uniwersalne, umiec zagrac kazdy utwor i gatunek muzyczny, i nadawac sie do wszystkiego - te takie nie sa. Graja bardzo dokladnie i czysto, bas schodzi strasznie nisko i jest miesisty i \'gesty\' - moze nawet troche zbyt, czasami zbytnio dominuje. Praktycznie wszystko brzmi tu cieplo - dlatego napisalem to co wyzej - jesli cos ma z zalozenia byc cieple, to bedzie brzmialo cudnie. Ale nie sa to sluchawki studyjne..:)
I druga sprawa - przestrzen. Jest wasko, slychac dokladnie co z jakiego kierunku gra, ale czasem wydaje sie, ze brakuje odleglosci. To moze byc problem tego, ze byc moze po prostu nie zgrywaja sie za dobrze z moim wzmacniaczem (Heed Canamp) - moze przy napedzeniu czyms innym nie krecilbym nosem - ale aktualnie nie mam nic innego do sprobowania..

No, jeszcze jedna sprawa - ciezko trzymac je na uszach dluzej niz godzine - poltora, po prostu zbyt cisna i grzeja uszy..

..ale mimo tych wad zostaly moimi glownymi sluchawkami do rocka i metalu (i pochodnych). Bo taki Dave Matthews czy Mike Oldfield lepiej jednak mi pasuja na K702.. I tak je sobie zmieniam w zaleznosci od tego co chce posluchac, i od nastroju..:)

intuos

  • 1003 / 6061
  • Ekspert
07-07-2009, 19:47
Brzmi jakbys mial skorzane Pady albo stary kabelek, ja w swoim wyczuwalem pogarszanie stereo
co do padow to jezeli masz je skorzane to z tad ta dominacja basu, z drugiej jednak strony k702 maja gorsze zejscie na dole

aasat

  • 2264 / 6044
  • Ekspert
08-07-2009, 10:01
Odpowiadasz na wpis
>> intuos, 2009-07-07 19:47:04
Brzmi jakbys mial skorzane Pady albo stary kabelek, ja w swoim wyczuwalem pogarszanie stereo
co do padow to jezeli masz je skorzane to z tad ta dominacja basu, z drugiej jednak strony k702 maja gorsze zejscie na dole

Z tego co pamietam na fotkach to one mają własnie pady z materiału

intuos

  • 1003 / 6061
  • Ekspert
08-07-2009, 11:07
aasat
 z tego copamietam to te yh1000 mialay czesciowo wytarte skyowe poszycie, tak  ze na zewnatrz jest cotton a od str drivera jest jeszcze skora
moje sa w 100% materialowe

szwagiero

  • 2240 / 6063
  • Ekspert
08-07-2009, 16:25
No i poszły wczoraj na ebay\'u YH-100 za bardzo dobrą cenę - 111$

Brestinder

  • 222 / 5652
  • Aktywny użytkownik
08-07-2009, 16:44
myslalem tak do 125$ licytowac, no ale sprzedawca tylko do usa skłonny wysłac był, zwreszta mysle ze jakby wszedzie wysyłal to cena by sie bardziej rozpędziła.

Sim1

  • 1829 / 6025
  • Ekspert
08-07-2009, 18:43
No to trochę wyjasnia z tą wysyłką... bo cena była conajmniej niezła.

Pozdrawiam

szwagiero

  • 2240 / 6063
  • Ekspert
08-07-2009, 21:34
Następnym razem warto popytać czy ktoś nie ma znajomych w Stanach, ja tak zdobyłem YH-1 - przysłał mi je kumpel, którego widziałem dwa razy w życiu, a który mieszka w NY :)

wysiu

  • 28 / 5608
  • Użytkownik
08-07-2009, 22:51
Pady mam calkowicie materialowe, ale jesli kabelek moze takie efekty wywolywac, to to moze byc to - wyglada rzeczywiscie staro i \'wiotko\' (choc ja zwykle wplywu kabli raczej nie slysze).
Zeby bylo jasne - to, co wyzej napisalem, to takie \'wady\' wyciagniete raczej na sile. Ale fakt jest faktem, tak to slysze - te sluchawki akcentuja dol pasma, tak jak K702 (czyli 701) akcentuja gore. Nie wynika to na pewno tylko z przyzwyczajenia do brzmienia tych AKG - posiadam i znam dokladnie troche innych modeli, akg jak i innych firm.
I nie przeszkadza mi to, bo nie szukam idealnie naturalnych sluchawek, chcac slyszec idealnie naturalny dzwiek, ide posluchac na zywo (do Londynu mam blisko, spory wybor). W K702 podoba mi sie wlasnie to, ze sluchajac np Dave\'a Matthewsa \'Live in Central Park\' sluchawki podaja mi jak na dloni to, co tam jest najlepsze - zabawy elektrycznymi skrzypcami, \'wysokie\' solowki gitarowe. Z kolei sluchajac starej Metalliki czy Monster Magnet - gdzie nie ma zbytnio zabaw na gorze pasma, jest za to mnostwo ciezkiego, tlustego, niskiego dzwieku - yamahy podaja mi wlasnie to, o co tam chodzi. I to mi sprawia radoche..:)


I jeszcze do szwagiero, odnosnie
"Następnym razem warto popytać czy ktoś nie ma znajomych w Stanach"
Kupuje sporo na eBay\'u, teraz glownie .co.uk, ale nie mam oporow zagladac na .com czy chocby .de (mieszkalem w Reichu pare lat) - nawet jesli sprzedajacy nie podaje ceny wysylki zagranicznej, to nic nie kosztuje zadanie pytania czy sie da wyslac za granice i jaki bylby koszt - BARDZO rzadko zdarza sie kategoryczne \'nie\'.

wysiu

  • 28 / 5608
  • Użytkownik
08-07-2009, 22:54
Sorry, to wyzej bylo oczywiscie glownie do intuosa, 2009-07-07 / 19:47
Zdawalo mi sie, ze silnik forum sam da o tym znac, skoro nad moim miejscem na odpowiedz pisze wyraznie \'Odpowiadasz na wpis XXX\'...:/

Brestinder

  • 222 / 5652
  • Aktywny użytkownik
08-07-2009, 23:35
"j, to nic nie kosztuje zadanie pytania czy sie da wyslac za granice i jaki bylby koszt - BARDZO rzadko zdarza sie kategoryczne \'nie\'."

no w tym wypadku to było kategoryczne nie niestety.. ja tam za wodą znajomych niestety nie mam, wiec słuchawek tez nie mam ;] zwreszta narazie wyhamuje, jeszcze do 20 par dobije i co będzie.