Audiohobby.pl

Ortodynamiczny świat

gagacek

  • 189 / 5812
  • Aktywny użytkownik
08-01-2009, 11:55
Szwagiero, od razu lepiej! Bardzo mi miło że możesz pisać z sensem, nie tworzyć idiotycznych kalek z internetu. Poza tym nie ma idealnych przetworników a gonic króliczka każdy lubi.

>że dla Ciebie wszystko w świecie audio zostało już odkryte, zbadane i przesłuchane
Mogłeś sobie darować, bo doskonale wiesz co mam na myśli.

Intuos, mój ulubieńcu:))
>stek bzdur i klamstwa ,
A wyciągaj do woli, tylko proszę NIE WYRYWAJ Z KONTEKSTU!!! i zrzuć klapki z oczu. Ciebie boli tylko to, ze nie jesteś tym pierwszym, tym wybranym który poprowadzi trzódkę za sobą.
I dorośnij!
Amen.
_________________
pozdrawiam gagacek

intuos

  • 1003 / 5894
  • Ekspert
08-01-2009, 11:56
gagacek faktycznie z toba cos nie tak
tobie ten amen na droge chyba bardziej potrzebny :)
pozdrawiam

gagacek

  • 189 / 5812
  • Aktywny użytkownik
08-01-2009, 12:02
Szwagiero,
Zapomniałem dodać że bardzo mi sie podoba Twoje stanowisko, tak różne od nawiedzonego kolegi. Dlatego jeszcze raz "truję" i postaram się nie smiecić w wątku, bo nie o to mi chodzi.
Pozdrawiam!
_________________
pozdrawiam gagacek

intuos

  • 1003 / 5894
  • Ekspert
08-01-2009, 12:06
gagacek nadal wierze w to ze kiedys posluchasz mojego systemu,calego i zroumiesz czemu mam takie a nie inne zdanie o nim, a ze wole dzwiek planarow ortho od innych i ze zaprzestali go produkowac to juz inna sprawa, takze mam to co najlepsze z tych konstrukcji plusc ciekawy system towarzyszacy i sie ciesze. Jakbys tak przeanalizowal dokladnie moje wpisy na audiohobby to zdalbys sobie sprawe ze wypowiadam sie tylko w zakresie tego co znam i mam.

lancaster

  • Gość
08-01-2009, 12:15
intuos, jest sens z nim rozmawiac ?
Ludzie regularnie mu zwracają uwagę ze zieje jadem z tego co nawet calkiem niedawno czytałem.
 Przecież całe to jego pietruszenie to jakies urojenia. Przed kim/czym Ty sie tłumaczysz ?
Przed tym co się gagackowi wydaje ?:)))))
Najpierw nasyfi a potem przeprasza....raczej nie dorośnie.
Dziecko z problemami - dokladnie tak jak pisze.

gagacek

  • 189 / 5812
  • Aktywny użytkownik
08-01-2009, 12:19
Lanc, I kto to mówi? Jak zamknięto bocznicę to śmieciłeś 24h/dobę na AS. Jak ostatni kretyn, kilkadziesiąt wątków na dzień. Mieliśmy z Ciebie niezłą zabawę:)))
zaczynaj od siebie. Uważaj bo zawiść w takiej ilości Ciebie zabije.

żegnam trzymajacych się za łapki:) papa
_________________
pozdrawiam gagacek

lancaster

  • Gość
08-01-2009, 12:19
gagacek, jedno co sie zgadzam z tym co napisales to zeby zaufać wlasnym uszom.
Chłopaki zaufali i uznali orthodynamiki za najlepsze - co w tym dziwnego?
Czujesz jakaś presje ze dla Ciebie te słuchawki rowniez musza byc naj ?
Bo ja osobiscie najmniejszej, choć chętnie bym posluchal i jezeli faktycznie podobaly by mi sie najbardziej z tego co slyszalem napisałbym o tym.
W czym problem ?
Znow jakąś sektę i guru widzisz ?:))))))

gagacek

  • 189 / 5812
  • Aktywny użytkownik
08-01-2009, 12:22
lancaster czy jesteś juz tak zaślepionymj kretynem że nie umiesz ZE ZROZUMIENIEM przeczytać co napisałem do Szwagiero?
Pluj zawiścią dalej. Beze mnie.
_________________
pozdrawiam gagacek

lancaster

  • Gość
08-01-2009, 12:23
gagcek, no własnie moze Cię to zabić tak jak piszesz - ten jad i zion :))))
Obys sobie nie wykrakal. Pogody życzę.

szwagiero

  • 2239 / 5896
  • Ekspert
08-01-2009, 12:30
Co więcej ani ja ani Tomek nie namawiamy nikogo do kupna ortho, dzisiaj chyba pierwszy raz podałem link do aukcji z ortho, wcześniej tego nie robiłem, bo nie w Naszym interesie jest robienie z orthodynamików bóstwa którego cena rośnie w zastraszającym tempie. Powód jest prosty - sami chętnie kupilibyśmy te słuchawki orthodynamiczne, których nie mieliśmy.

A co kto lubi o tym mówi, w związku z tym piszemy o tym, co lubimy.

Aasatowi wysłałem 3 pary ortho jakiś czas temu, on zabrał je na odsłuch, na którym był również Fallow - nikogo do niczego nie namawiałem, nic nie miałem na sprzedaż - wymieniliśmy się słuchawkami w celach "doświadczalnych" (ja wziąłem od niego AKG K340 i Pionki Monitor10). Jak widać chłopakom się spodobało i chcą kupić jakiś wyższy model ortho - jaki ja mam w tym biznes? Nie rozumiem więc gagacek czemu tak Ci przeszkadzają te wpisy o orthodynamikach? Zrozum, że po przesłuchaniu różnych słuchawek ten typ prezentacji nam się podoba. Czemu nie czepiasz się Lutka, który lubi stare Tannoye DC? Przecież dzisiaj są podobno o wiele lepsze konstrukcje i wiele osób tego nie rozumie, wiele również po odsłuchach się jednak przekonuje do vintage.

A co do pierwszeństwa - niestety tutaj się trochę mylisz. Na polskich forach informacji o ortho jest jak na lekarstwo, nie mam pojęcia dlaczego ludzie, którzy słuchali ich w latach ich produkcji (w tym jak twierdzisz Ty sam) nie pisali nic na ich temat... czy na prawdę nie było warto? Chyba jednak nie do końca, bo jednak Yamahy cenisz. Więc powiedz mi, dlaczego nikt o nich nie pisał? Dopiero niedawno został "odkryty" nowy model Fostexów przez Graafa i opisany potem przez Piotra Rykę. Sporo o ortho pisał również Korwin na podstawie swoich doświadczeń z rosyjskimi kopiami typu wszelkie TDSy i to tak na prawdę dzięki niemu zdaje się tematem zainteresował się Tomek, a potem również ja. Bez niego nikt o tych słuchawkach nie wspominał, że słuchał ich wiele lat temu, że je posiadał itd. Dziwne!

Na dzień dzisiejszy to właśnie Tomek z ludzi udzielających się zarówno tutaj, jak i na AS ma największe doświadczenie w temacie czy to się komuś podoba czy też nie, niektóre modele przerobił na wiele sposobów (jeśli chodzi o modding), które nawet dla miłośników ortho z head-fi są nowatorskie i cenne. To samo dotyczy najwyższego modelu YH-1000 które posiada Intuos ze znanych mi osób, również na head-fi są one w zasadzie nieznane. Ceny na aukcjach YH-1000 są spore i znana jest mi jedna jedyna aukcja w Japonii, która skończyła się na tradycyjnej licytacji i wygrał ktoś, kto dał za nie najwięcej. W przeciągu powiedzmy 3 lat, kiedy te słuchawki pojawiały się gdziekolwiek, każda aukcja była kończona zaraz po jej wystawieniu. Powód jest prosty - te słuchawki są nadal bardzo cenione i jak widać, ludzie którzy je kupują nie mają ochoty dzielić się informacjami na ich temat z innymi - więc dlaczego nie ma to być Tomek? Jeśli Ty gagacek napiszesz coś ciekawego na ich temat, to chętnie na pewno poczytamy.

Pozdrawiam,

szwagiero

  • 2239 / 5896
  • Ekspert
08-01-2009, 12:37
>lancaster

Tutaj jest inny kłopot, o ile ludzie pokroju XYZPawla mają swoją dziwaczną misję i wypowiadają się na forum, próbując na swój ułomny sposób przekonać innych do swoich racji, o tyle są też tacy, którym zdaje się znudziło się już audio, a siedzą na forum z przyzwyczajenia i szukają miejsca, gdzie mogą wcisnąć kij w mrowisko - być może z nudów? Bo nie mam zielonego pojęcia, po cholerę taki Qubric produkuje się w temacie o kolumnach vintage... po jego wpisach można wywnioskować dwie rzeczy: albo jest niedorozwinięty, albo też jest to dla niego jakiś rodzaj ułomnej rozrywki - być może taka mu tylko pozostała. Być może swoich chorych zagrywek nie może przećwiczyć w realnym świecie, więc ucieka z tym do netu? A przecież muzyka podobno łagodzi obyczaje... :)

To tyle, radzę spojrzeć przez okno, może i u Was świeci słońce :)

gagacek

  • 189 / 5812
  • Aktywny użytkownik
08-01-2009, 12:41
Szwagiero
>Zrozum, że po przesłuchaniu różnych słuchawek ten typ prezentacji nam się podoba.
Przeciez już Tobie odpowiedziałem. Nie przeczytałes, tylko poświęciłes pół godziny na spłodzenie tego elaboratu zamiast odebrać sens tego co piszę. paranoja!

>i jak widać, ludzie którzy je kupują nie mają ochoty dzielić się informacjami
Nie mają ochoty, po prostu kupuja i słuchają. ja to rozumiem.

>Czemu nie czepiasz się Lutka, który lubi stare Tannoye DC?

A gzie na boga ja sie jego czepiam?! Odbiło Ci? Bardzo cenię jego pasję, godzinami rozmawialiśmy o audio. Nie przez internet. Myslałem że zaczynasz coś łapać, ale widzę że zaślepienie to straszna rzecz.
pzdr
_________________
pozdrawiam gagacek

lancaster

  • Gość
08-01-2009, 12:46
szwagiero, bardzo bym sie zdziwil, ale również by mi bylo milo gdyby gagacek zamiast sie dowalać do ludzi i pluć jadem na co mu niejedna osoba zwracała uwagę  zaczal pisac jak Ty czy Intuos.
Co widzę go w akcji jest niestety niereformowalny i do tego te jego opwiesci a to o tym ze ktoś chce byc guru sekty, a to ze ktoś jest zawistny, a to ze nie czytającym ze zrozumieniem kretynem....dopóki sam nie pozbędzie sie tych problemów raczej niewiele sie nie zmieni.

A swoja drogą jak graja te ortho i czy sa klopoty z wysterowaniem ?:)

szwagiero

  • 2239 / 5896
  • Ekspert
08-01-2009, 12:47
Gagacek zarzucasz mi, że nie czytam ze zrozumieniem. Nie łap mnie za powtórzenia, bo to co napisałem we wpisie, który cytujesz, było również rozwinięciem tego, co napisałem wcześniej.

Wkleiłeś tutaj wypowiedź:

>>Czemu nie czepiasz się Lutka, który lubi stare Tannoye DC?

>A gzie na boga ja sie jego czepiam?! Odbiło Ci? Bardzo cenię jego pasję, godzinami rozmawialiśmy o audio. Nie przez >internet. Myslałem że zaczynasz coś łapać, ale widzę że zaślepienie to straszna rzecz.

Czy przeczytałeś to, co ja napisałem, czy tylko to "przeleciałeś" ? Napisałem, dlaczego NIE (!!!) czepiasz się Lutka... bo wiem, że w kwestii kolumn jesteś po jego stronie. Chciałem jedynie odnieść przykład kolumn Lutka do ortho i odmienności Twojego stosunku w tych sprawach.

Radzę zarzucać komuś, że czegoś nie łapie lub nie rozumie, kiedy samemu jesteś "czysty". Reszta kwestii została wyjaśniona jak dla mnie, Ty znasz moje zdanie, ja znam swoje i może zamknijmy tę dyskusję.

Pozdrawiam,

szwagiero

  • 2239 / 5896
  • Ekspert
08-01-2009, 12:49
Ja znam Twoje oczywiście, a nie swoje - pomyłka.