Audiohobby.pl

Ortodynamiczny świat

intuos

  • 1003 / 5894
  • Ekspert
18-09-2014, 15:51
Ktoś powinien pomysleć nad nowym układem ścieżek i magnesów... czymś mocniej odjechanym. Nie wiem czy krzywa smoka by się nie nadawała (1 ciągła ścieżka z możliwością przetykania małymi magnesami i chyba dałoby się ogarnąć też biegunowość ale nie sprawdzałem).

Sim opracowałem taki driver. Trzeba by zrobić testy. Rozmawiałem o tym z Krzyśkiem, ale ja nie miałem czasu iść z tym  dalej. Przynajmniej na razie.
Opracowałem zarówno drivery jak i membrany. Trzeba by to doszlifować ale można by zdziałać. Jeżeli chciałbyś współuczestniczyć to wydaje mi się że jest szansa to łatwiej i szybciej ogarnąć. Patrząc na to że coraz więcej Polskim firm zaczyna wchodzić w audio jest szansa że jedna z nich zainteresowała by się projektem i wyłożyła większe pieniądze. Chciałbym by był to Polski produkt w dobrej cenie, to gwarancja że się w miarę szybko zwróci.

Brestinder

  • 222 / 5485
  • Aktywny użytkownik
04-10-2014, 16:14
Panowie, kupiłem bardzo ładne yh100, czy instrukcja Tomka umieszczona na faust3d jest aktualna ? Czy może wymyślono już coś lepszego. Chciałbym jak najmniej razy je otwierać, jaki w miarę budżetowy kabelek jest godny polecenia do nich? Już nie pamiętam od kogo z was b. dawno temu pożyczałem pięknie zmodowane yh100, stockowe mimo uroku wypadają bardzo biednie przy k340 ( z lekko zmodzonymi driverami z k140 )

Kuba

Fatso

  • 290 / 4015
  • Zaawansowany użytkownik
04-10-2014, 21:55
Panowie, kupiłem bardzo ładne yh100, czy instrukcja Tomka umieszczona na faust3d jest aktualna ? Czy może wymyślono już coś lepszego. Chciałbym jak najmniej razy je otwierać, jaki w miarę budżetowy kabelek jest godny polecenia do nich? Już nie pamiętam od kogo z was b. dawno temu pożyczałem pięknie zmodowane yh100, stockowe mimo uroku wypadają bardzo biednie przy k340 ( z lekko zmodzonymi driverami z k140 )

Kuba
Nie wiem co to znaczy w bardzo ładnym stanie, ale niedawno przyszedł do mnie kolega z YH100 w stanie NOS i moimi byłymi. Różnica w brzmieniu to była przepaść. Po podpięciu tych NOSów do wzmacniacza zbalansowanego i dowaleniu im sporego prądu (stopniowo, ale jednak) zaczęły zmieniać brzmienie w kierunku tych "używanych". Po około tygodniu zdrowego katowania obydwie pary grały już prawie tak samo.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Alucard

  • 2551 / 3602
  • Ekspert
05-10-2014, 14:10
Ktoś słuchał nowych HE560 od HiFiMan?
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Fatso

  • 290 / 4015
  • Zaawansowany użytkownik
05-10-2014, 15:30
Od poniedziałku piszę recenzję :)
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Alucard

  • 2551 / 3602
  • Ekspert
05-10-2014, 15:49
Interesuje mnie jak wypadają na tle poprzedników - HE500. Jak Pan napisze recenzję to proszę o link.
Największy słuchawkowy GURU w Polsce.

Brestinder

  • 222 / 5485
  • Aktywny użytkownik
05-10-2014, 19:42
Zabrałem sie za zbieranie materiałów do wytłumienia yh100, męczy mnie ta gąbka określona dumnie jako fiberglass, skąd to pozyskać ? ;)

Sim1

  • 1829 / 5858
  • Ekspert
05-10-2014, 19:47
Ja sugeruję zostawić yh100 nie modowane ;). Zmień im kabelek na Klotz TP414 (będzie trochę jaśniej) i daj im pograć by się membrany pogimnastykowały trochę. Powinno być dobrze.
« Ostatnia zmiana: 05-10-2014, 19:50 wysłana przez Sim1 »

Fatso

  • 290 / 4015
  • Zaawansowany użytkownik
05-10-2014, 20:50
Ja wywaliłem tylko tą sparciałą gąbkę, a na jej miejsce wsadziłem płatek kosmetyczny, który uprzednio delikatnie "odgęściłem" A potem już tylko katowanie słuchawek aż się ułożyły.
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Brestinder

  • 222 / 5485
  • Aktywny użytkownik
05-10-2014, 21:35
Z tym daniem pograć może być coś na rzeczy, jak je pierwszy raz odpaliłem to miały słyszalną dysproporcje miedzy kanałami. Pokombinuje z płatkami kosmetycznymi i kabelkiem :).  Sprawdzał ktoś z was te sluchawki z klonami lehmanna? od siebie mogę tylko powiedzieć ze jest zauważalnie lepiej niz z CR620'stki.

marcinz

  • 184 / 4692
  • Aktywny użytkownik
05-10-2014, 23:43
Zabrałem sie za zbieranie materiałów do wytłumienia yh100, męczy mnie ta gąbka określona dumnie jako fiberglass, skąd to pozyskać ? ;)
Wełna szklana, stosowana przy ocieplaniu budynków. Wytłumiałem tym T50RP  :P

szwagiero

  • 2239 / 5896
  • Ekspert
06-10-2014, 10:45
Ja sugeruję zostawić yh100 nie modowane ;). Zmień im kabelek na Klotz TP414 (będzie trochę jaśniej) i daj im pograć by się membrany pogimnastykowały trochę. Powinno być dobrze.

Czyli zrezygnowałeś z tego swojego wielowarstwowego modu ostatecznie? Chyba aasat miał je tak zmodowane?

szwagiero

  • 2239 / 5896
  • Ekspert
06-10-2014, 10:45
Z tym daniem pograć może być coś na rzeczy, jak je pierwszy raz odpaliłem to miały słyszalną dysproporcje miedzy kanałami. Pokombinuje z płatkami kosmetycznymi i kabelkiem :).  Sprawdzał ktoś z was te sluchawki z klonami lehmanna? od siebie mogę tylko powiedzieć ze jest zauważalnie lepiej niz z CR620'stki.

Chyba żartujesz?

Fatso

  • 290 / 4015
  • Zaawansowany użytkownik
06-10-2014, 11:11
Z tym daniem pograć może być coś na rzeczy, jak je pierwszy raz odpaliłem to miały słyszalną dysproporcje miedzy kanałami. Pokombinuje z płatkami kosmetycznymi i kabelkiem :).  Sprawdzał ktoś z was te sluchawki z klonami lehmanna? od siebie mogę tylko powiedzieć ze jest zauważalnie lepiej niz z CR620'stki.

Chyba żartujesz?
A nie mówiłem, że komuś może się to połączenie bardziej spodobać? Pamiętaj - każdy słyszy inaczej, chociaż słuchamy tego samego :)
To co powyżej napisałem to moje zdanie na dzień w którym je wygłosiłem. Dzisiaj mogę mieć już inne przekonania, zgodnie z zasadą, że tylko krowa się nie myli. I nie możesz mieć o to do mnie, drogi użytkowniku, pretensji. Jeśli zaś zawiodłeś się na moim braku stałości w przekonaniach, to trudno.

Sim1

  • 1829 / 5858
  • Ekspert
06-10-2014, 11:21
Czyli zrezygnowałeś z tego swojego wielowarstwowego modu ostatecznie? Chyba aasat miał je tak zmodowane?
Dokonaliśmy zamiany. Aasat ma je chyba nadal a ja od niego wziąłem i do dzisiaj graja nieruszone (czyli też na oryginalnym kablu).