Audiohobby.pl

Ortodynamiczny świat

Dj

  • 1088 / 4831
  • Ekspert
11-10-2011, 10:49
przetwornikach orthdynamicznych gdzie jest - a gdzie +? intuicja podpowiada mi ze ten pierscien pomiedzy jest -, a z tylu przetwornika jest +

aasat

  • 2264 / 6039
  • Ekspert
11-10-2011, 11:19
W YH-100 od środka jest (+) a od zewnątrz jest (-)

http://wiki.faust3d.com/wiki/images/5/5a/YH-100-page2.jpg

Dj

  • 1088 / 4831
  • Ekspert
11-10-2011, 12:00
z tego co widze na dole zdjecia to jest na odwrot;-)

Dj

  • 1088 / 4831
  • Ekspert
11-10-2011, 12:37
kable na odwrot przylutowalem stad basu bylo malo;-) teraz jest lepiej ale i tak baja sporo mniej basu od 650. Sa te saby profesjonal 90 sa otwarte.
Jak sie z nich zrobi zamkniete to wtedy bas nabiera kopa.

Sim1

  • 1829 / 6020
  • Ekspert
11-10-2011, 13:20
Dj, jeśli chcesz mieć bas to uszczelnij dokładnie układ ucho-driver. Innymi słowy sprawdż czy pady dobrze przylegają, czy są szczelne (nie zeszła z nich warsta PCV czy to tam innego zastosowali) i nie wycieka gdzieś bokiem i uszczelnij driver w przegrodzie jakims blutakiem czy patafixem.
Te drivery powinny grać gęsto z mocnym dołem bo to konstrukcja pearlessa pokrewna yamahom.
Jeśli to nie przyniesie poprawy to dopiero wtedy spróbuj ich zamykania.

Dj

  • 1088 / 4831
  • Ekspert
11-10-2011, 13:31
bas jest ale ten najnizszy. Tego wyzszego nie ma za wiele. Pady dalem inne bo saba miala tylko materialowe i to bardzo plytkie. Graja ciemno.Ale chyba malo rozdzielczo.
Jak sie je zamknie to scena sie mocno zweza ale szczegolowosc tez chyba rosnie.
Teraz je uszczelniam.

Sim1

  • 1829 / 6020
  • Ekspert
11-10-2011, 13:42
Jeśli masz je rozebrane to zrób eksperyment polegający na tym by ich posłuchać bez obudowy... same przegrody z padami i driverami. Możesz sobie docisnąć do głowy mocniej lub słabiej i będziesz widział jak to może grać w całkowicie otwartej konfiguracji. W/g mnie to najlepszy dźwięk ale to tylko moje preferencje.
Jeśli je będziesz zamykać to zawężasz przestrzeń i powodujesz więcej odbić od obudowy w paśmie średnie - wysokie powodujących efektywnie wzmocnienie tego zakresu a pośrednio może owocować wrażeniem większej szczegółowości i precyzji sceny.

Dj

  • 1088 / 4831
  • Ekspert
11-10-2011, 14:08
za pozlo juz sie kleja;-)
pady beda ze skory.

Chyba wartalo bylo je kupic za 10zl;-)

aasat

  • 2264 / 6039
  • Ekspert
14-10-2011, 08:14
Audeze wypuszcza nowy model swoich słuchawek LCD-3, sprzedaż zaczyna się od 11 listopada cena startowa to $1945.00

Sim1

  • 1829 / 6020
  • Ekspert
14-10-2011, 13:59
Fju, ciekawe co dyktuje taką cenę. Dla mnie odjazd w kosmos. Rozumiem, że nowy driver itp, itd... ale jeśli aktualna cena LCD2 rev1/2 oscyluje wokół 1kUSD to ten następny 1000 dolarów to musi być wyłącznie koszt zmiany drewna i driverów. Drewno możemy zaniedbać... czyli po 500 USD (dodatkowo!) kosztuje przetwornik?
Większość potencjalnych klientów (target czy ładnie po polsku mówiąc - klient docelowy) już posiada LCD2 rev1 a niedawno albo się przesiadła albo dokupiła rev2.
Jeśli będzie popyt na LCD3 (czego oczywiście nie wykluczam choć wątpię) to znaczy że nie ma żadnego kryzysu na świecie ;).

aasat

  • 2264 / 6039
  • Ekspert
14-10-2011, 14:23
Pojechali z ceną, ale z drugiej strony cena LCD-3 jest równa cenie Stax Omega SR-007, jezeli poziomem nie będzie odbiegać od stax, to czemu nie żadać tyle co firma z Japonii? Niestety ceny słuchawek rosną, do niedawno była liga tysiąc dolarowców, teraz apetyt sprzedawców podwoił się

fallow

  • 6457 / 6026
  • Ekspert
14-10-2011, 14:35
Podczas kryzysy to wlasnie dobra luksusowe oraz tanie maja wziecie wiec IMHO droga jak najbardziej sluszna. Ja nie widze uzasadnienia dla ceny 1.000 USD jakichkolwiek sluchawek, o czym tu w ogole rozmawiac. Od progu kiedy przekracza sie low-end umowmy sie ceny sa juz "umowne" i ustalane tak zeby pozycjonowac produkt na rynku. Czy to bedzie 1.000 USD czy 2.000 czy 3.000 nie jest podytkowane ani technologia ani checia zwrotu kosztow lecz pozycjonowaniem produktu w odpowiedniej grupie cenowej.

Ja mysle, ze to jezeli ktos przekracza juz prog tysiacdolarowy i kupuje takie sluchawki bez grymasu to kolejne za 2.000 USD beda tylko atrakcyjna oferta i mozliwoscia wyroznienia sie - posiadania znow "najdrozszych sluchawek" :) lub jednych z najdrozszych.

Osobiscie dorzucilbym jeszcze model za 3.000 USD

majkel

  • 7477 / 6056
  • Ekspert
14-10-2011, 14:37
Jeśli poziom dorównuje topowym elektrostatom, to jest uzasadnienie dla ceny i dodatkowo fakt, że dobrać wysokiej klasy wzmacniacz do dynamików jest jednak łatwiej, a przynajmniej jest sporo większy wybór. Niestety wizualnie to wygląda tak, że cyferka 2 została zastąpiona cyferką 3, a z przodu ceny pojawiła się cyferka 1. Optycznie żadnych innych różnic nie stwierdzam.

Max

  • 2204 / 5553
  • Ekspert
14-10-2011, 14:44
To samo jest ze zrodlami czy wzmakami i calą reszta gadzetów. Wybór zródla za 15/30/80 kzł to kwestia indywidualnego kaprysu i audiofilskiej fanaberii. Dlatego przy wyborze drogiego zródła próbuje (okłamując samego siebie) racjonalizowac swoje postepowanie poprzez wybor "dobrego" sprzetu ale używanego, a ceną ponad 50% niższą od nominalnej uzasadnic brak rozsądku w szastaniu kasą :-))

Sim1

  • 1829 / 6020
  • Ekspert
14-10-2011, 14:58
Aasat, masz rację to obszar SR-007 i jeśli będą grały na podobnym poziomie nie ma co rwać włosów z głowy. Jednak ciekaw jestem jak wyglądała by cena elektrostatów poziomu (brzmienie +  proces technologiczny) omeg w wykonaniu Audeze ;). Nawet nie chcę zgadywać.

Fallow (chyba dzisiaj mam dobry dzień :D ) też masz rację. Dobra luksusowe praktycznie nie są wrażliwe na koniunkturę na rynku. Ale pozostaje pytanie ile z tego docelowego klienta jest rzeczywiście bogate i wyda kolejne tysie na nowe modele a ile już się spięło by nabyć LCD2. No chyba, że tu chodzi o zagarnięcie uwagi klienta wyżej pozycjonowanego niż ci dotychczasowi... czyli snoba (w znaczeniu ekonomicznym - efekt snoba) który popatrzy i powie "no to już nie jest \'tanie mieso\' więc sobie sprawię, nie będzie wstydu".

Pomimo faktu, że kibicuję tej firmie od samego począku, kiedy jeszcze wkładali b. dobre drivery w kupowane hurtem plastikowe obudowy coraz bardziej mnie zniechęcają. Ale co tam ;) jeśli mnie nos i historia ortho nie myli skończy się albo na tym że LCD3 będą rzeczywiście wyraźnie lepsze albo kiedyś będą rozchwytywać LCD2 rev1 jako te najlepsze. W jednym przypadku bym podkulił ogon i odszczekał wszystko - jeśli nowy driver jest konstrukcji jak w yamahah, ze spiralnymi ścieżkami i odpowiednio pofalowany promieniście... to byłby w ich wykonaniu z definicji duży krok do przodu.