Audiohobby.pl

Ortodynamiczny świat

intuos

  • 1003 / 6062
  • Ekspert
11-04-2009, 14:14
Dzieki za zyczenia, zycze tego samego:) !


Co od wzmacniaczy i sansui.
Rafaell,
poprostu pozwole sobie z toba nie zgodzic, zarowno w zakresie wiedzy na temat znieksztalcen w sansui jak i tego ze rudi aasata to poziom wiecej niz dobry, ale nie bardzo dobry. Co slyszalem to slyszalem. Sansu tak samo jak fostexy w trakcie pracy "lamie" membrane by wydobyc dzwiek, yamaha dzieki ksztaltowi fali nie robi tego, z tego powodu przy dluzszym odsluchu sansui czy fostexy z plaska membrana maja wyczuwalny nerwowy tik nie zalezny od czestotliwosci. A jezeli chcesz sprawdzic jak dziala cewka w polu dwoch magnesow to prosze bardzo, tylo nie zdziw sie jak drut bedzie uciekal na zewnątrz talerzy a nie miedzy jeden a drugi jakby moglo sie wydawac, co oznacza ze plaska membrana poprostu sie marszy, a pofalowana yamahay pracuje w sposob kontrolowany. Rafaell przejrzalem patenty yamahy i fostexa dotepne na sieci i jezeli cos mowie to tylko dlatego ze wiem a nie ze sie domysam czy sprawdzam wykresy, bo szczegolnie te ostatnie maja sie tak do dzwieku koncowego jak nic.

pozrawiam I wesolego jajeczka

Rafaell

  • 5033 / 6059
  • Ekspert
11-04-2009, 15:13
To fajnie Tomku że masz jedyny bardzo dobry wzmacniacz i jeszcze lepsze żródło;troche to smutne ale szkoda że inni nie. Cóż zostało nam robaczkom cieszyć się tylko czytaniem patentów i Wesołymi Świątami.

Wesołych Świąt dla Wszystkich
 
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kryzysu nie ma, to tylko paru cwaniaczków sięga po naszą własność

                     

majkel

  • 7477 / 6062
  • Ekspert
11-04-2009, 16:10
E tam, ja mam do tego stopnia dobry zestaw, że się w ogóle nie interesuję ortodynamikami. :) Wszystkiego dobrego na Święta Wielkanocne Kolegom słuchawkowcom!

aasat

  • 2264 / 6045
  • Ekspert
12-04-2009, 15:36
Co do YH-100 to zauwazylem, ze to sa pierwsze słuchawki które idelanie dociskają do uszu, mocniejsze dociskanie nie zmienia dzwieku (bas jest zawse taki sam), jak to ma miejsce w kazdych innych sluchawkach.

Co do ortho-kasy to limit już wyczerpał się i nie zamierzam wymieniac Rudiego na inne wzmacniacze

Nie moge teraz ocenić dzwieku, bo od kiedy je kupilem mam katar i nie moge go wyleczyc wiec i sluch mam nieco przytepiony, ale ogolnie to podobają mi się i nie bede ich sprzedawaj dalej

szwagiero

  • 2240 / 6064
  • Ekspert
17-04-2009, 13:20
A ja właśnie słucham ukraińskich EXO (Echo) TDS-16 (egzemplarza który nie był rekablowany i z oryginalnymi - plastikowymi padami, bo mam jeszcze drugą parę rekablowaną i z innymi padami, które dawno temu wypożyczyłem koledze:) Słucham ich w pracy wprost z dziurki starego Sound Blastera (jakiś 2.0 albo coś takiego:) i pewne aspekty dźwięku mnie zadziwiły - szczególnie na Thriller wiadomo jakiego artysty... grają bardzo zwiewnie, delikatnie i detalicznie wszelkie niuanse, całe otoczenie, przeszkadzajki, tło którego w niektórych utworach jest tutaj sporo. Bas jest ale w bardzo wysublimowanej ilości jakby jest go tyle, żeby zwracać uwagę na tę mocniejszą stronę tych słuchawek czyli średnicę i górę. Nie mają takiego mocnego wypełnienia jak Yamahy, dlatego powinny być "od razu" bardziej strawne dla miłośników dynamików.
Muszę powiedzieć, że od prawie zawsze spychałem te słuchawki na dalszy plan (sporo przeleżały nieużywane w ogóle) ze względu na Yamahy (za dużo słuchawek, za mało czasu:) i muszę teraz je lepiej przesłuchać w domu i zweryfikować swój osąd :)

Pozdrawiam,

aasat

  • 2264 / 6045
  • Ekspert
17-04-2009, 13:23
hehe, widze, ze ten wątek stal sie oficjalnym o ortho :)

Ja się wlasnie zastanawiam czy reanimować swoje TDS-5m skoro juz mam YH-100
W TDS nie podbają mi się te plastikowe pady, moznaby je wymienic na cos innego, pewnie jakies mody tez przydałyby sie

W sumie to dość rzadki egzemplarz ten 5m wiec skoda sie go pozbywac

szwagiero

  • 2240 / 6064
  • Ekspert
17-04-2009, 13:36
Ja się właśnie pozbyłem TDS-5 :) Czy te pady są takie same w Twoich, jak w moich? Nie wiem czy pamiętasz, ale kiedy miałeś moje YH-1 one były wtedy z padami od TDS\'ów właśnie :) Na szczęście potem udało mi się doprowadzić oryginalne pady od Yamah do zadowalającego stanu no i faktycznie tych w Yamaszkach nie ma co porównywać do tych z Elektroniki TDS-5. Aczkolwiek z wszystkich rosyjskich kopii jakie miałem i tak TDS-5 mają najlepsze te pady, oryginalne pady w tych EXO są autentycznie plastikowo-plastikowe, w środku wypełnione powietrzem zamiast gąbką :) Także lekki hardcore ;) Pamiętam też Amfitony TDS-7 (Tomek masz jeszcze to co z nich zostało?;) i te słuchawki pomijając pady, w ogóle same z siebie nie nadawały się do założenia na głowę :) Nie wiem czy po włożeniu głowy do imadła jest gorzej czy lepiej :) Na moją głowę one się w ogóle nie mieściły, na posiadaczy mniejszych głów pewnie by weszły, ale i tak w uszy cisnęło co nie miara od tych padów i obudowy :) Kolejne EXO H16C40 - znowu "plastikowy plastik" :) Także aasat TDS-5 mają bardzo dobre pady ;) No i ogólnie w kwestii jakości np. obudowy są chyba najwierniejszą i najporządniejszą kopią Yamaszek. Dla mnie jedyna niewiadoma z ruskich kopii to nadal Amfitony TDS-15 i chciałbym je kiedyś przetestować.

Pozdrawiam,

aasat

  • 2264 / 6045
  • Ekspert
17-04-2009, 13:51
Niestety w TDS-5M jest full plastik, aż bolą uszy po 2 minutach, musze je rozebrać bo cos się zwiera w lewej słuchawce, aż ciekawy jestem jak grają

szwagiero

  • 2240 / 6064
  • Ekspert
17-04-2009, 14:08
Właśnie popatrzyłem sobie na pady w Amfitonach TDS-15 - tych, które sprzedawał ten gość od Twoich YH-100. Te pady wyglądają na podobne do tych, w TDS-7, czyli jak widać co firma to wszystkie swoje modele wyposażała w podobnej jakości pady (mowa o Amfiton, Elektronika, EXO). Wydaje mi się, że tutaj też są plastikowe ale sztywne, nie tak jak w EXO miękkie i wypełnione powietrzem :) Przydałoby się jakieś większe zamówienie na pady - widziałem jakiś czas temu różne zamienniki na ebay\'u w Chinach czy HK - można by wziąć na próbę, zapewne nie jest to nic specjalnego, ale też chyba nie ma się co rzucać na droższe pady niż słuchawki do których będą one przeznaczone? ;)

aasat

  • 2264 / 6045
  • Ekspert
17-04-2009, 14:12
Jakbyś zamawiał to pisałbym się na takie pady, pytanie tylko o ich jakość, ale na pewno beda lepsze niz te plastiki z TDS\'ow

szwagiero

  • 2240 / 6064
  • Ekspert
17-04-2009, 14:19
No raczej jest to wyrób skóropodobny, ale że będą lepsze nie mam wątpliwości :)

aasat

  • 2264 / 6045
  • Ekspert
17-04-2009, 14:24
Szkoda ze skóropodobny, ja na razie najlepszą skórę to widziałem w moich Pioneer Monitor 10

aasat

  • 2264 / 6045
  • Ekspert
17-04-2009, 14:26
Ciekawie wygladają tez pady z AKG 440, rozmiarowo pewnie podeszłyby

szwagiero

  • 2240 / 6064
  • Ekspert
17-04-2009, 14:41
A kto w Polsce sprzedaje pady do AKG?

aasat

  • 2264 / 6045
  • Ekspert
17-04-2009, 14:52
swoje pady do k271 zamówiłem w RMS.pl
Nalezaloby do nich napisać, nie powinny być drogie, bo takie niby skorzane do k271 chodziły po 15zł