Audiohobby.pl

Ortodynamiczny świat

szwagiero

  • 2240 / 6059
  • Ekspert
28-02-2011, 20:34
Jajo coś tam chyba o tym pisali na head-fi. Również nie pogniewałbym się, gdyby LCD-2 i HE6 staniały, ale wątpię, żeby tak się stało. Myślę, że te nowe słuchawki będą po prostu jeszcze droższe. Poza tym Audeze i HD raczej nie obniżą ceny za dostępne modele, bo kiepsko by to wglądało w stosunku do tych, którzy już je kupili po wyższej. Co najwyżej pewnie pojawi się również od nich coś nowego w odpowiedzi.

Co by nie było to sporo się dzieje i to jest dobra wiadomość, po latach zapomnienia ortho wraca na należne tej technologii miejsce w słuchawkowym świecie.

Na head-fi pisali również o tym, że dobrze byłoby później zająć się konkurencją wśród nowych ortho dla słuchawek klasy średniej typu HD650, DT880/990/770 czy K701 - takiej konkurencji na razie brakuje, bo myślę, że T50RPmk2 jej nie zapełniają.

Pozdrawiam ortomaniaków :)

Sim1

  • 1829 / 6021
  • Ekspert
28-02-2011, 20:54
Korekta :) Macie racje nowe nie stanieją... ja już chyba mam skrzywienie vintage. Miałem na myśli słuchawki używane... bo jak na razie to kupić LCD-2 z drugiej ręki to można za więcej niż nowe kosztują...

intuos

  • 1003 / 6057
  • Ekspert
28-02-2011, 21:28
Witam kolegow :)

Nie zeby mnie nie bylo na AH ale zagladam i pisze jak jest o czym.
Nawiązując do nowych ortho to jest to kula w plot jakich swiat nie widzial.

Projekt wyglda jakby dziecko go projektowalo, albo jakby ktos z gory chcial wladowac im uposledzenie THD...
Zapewne ksztalt jest podygtowany tym ze komus sie wydawalo ze jak upodobni sie do ludzkiego ucha- korzystajac z pomyslu  ksztaltu membran lambd badz orfeuszy, przebije je pomyslem. Szkoda ze gosciu ktorego jest to  zamysl nie rozumie praw fizyki. Jak by te prawa byly niejednolite i niejednostajne natura jest nalepszym miejscem poszukiwan wszelakich, tak jak najlepsze filmy to te, ktorych scenariusz napisalo zycie...kazda fala posiada swoje zrodło, które jest symetrycznym ośrodkiem , wszlekie zmiany tworzą się do,lub od srodkowo posiadajac ten sam hipotetyczny promien. No chyba ze pan Eureka z WA chce wykorzystac zjawisko zmiennego momentu...
A wiec bombardujac ten pomysl, ciag dalszy- Sim poczynil bardzo wazna uwage na temat samej mebrany. Jezeli ma byc plaska to nic nowego nie uzyska, ba ,bedzie gorzej niz w najgorszych ortho, a jak dolozymy do tego brak osiowosci membrany to calos bedzie sie zachowywala jak chciala, cos jak dziecko miedzy pulkami sklepu z zabawkami...

Albo wiec zaprojektowal to geniusz albo kompletny debil.
Ale ze firma nie ma jakichkolwiek osiagniec w termacie jakim kolwiek poza uzywaniem termokurczki na ich kablach smiem twierdzic ze jest to pomysl debila.

intuos

  • 1003 / 6057
  • Ekspert
28-02-2011, 21:31
przepraszam za ewentualne błędy natury polonistycznej, acz moje podekscytowanie wzrastało z każdym następnym napisanym słowem...:)

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5516
  • Ekspert
28-02-2011, 22:20
>> intuos, 2011-02-28 21:28:04
>Zapewne ksztalt jest podygtowany tym ze komus sie wydawalo ze jak upodobni sie do ludzkiego ucha- korzystajac z pomyslu ksztaltu membran lambd badz orfeuszy, przebije je pomyslem. Szkoda ze gosciu ktorego jest to zamysl nie rozumie praw fizyki.

Jak na wielbiciela firmy Yamaha to jestem zdziwiony ignorancją kolegi? Jedne z fajniejszych i trudno dostępnych kolumn NS-18 miały własnie tego kształtu membranę i własnie miało to za zadanie redukowanie rezonansów własnych membrany, które jak wiemy w obiektach symetrycznych lubią być uciążliwe!!! Polecam też obejrzenie topowego mikrofonu VIOLET DESIGN THE FLAMINGO ME mającego super cienką membranę.
Tak więc chyba jednak projektował to jakiś zdolny człowiek i nie koniecznie po naszej architekturze.

intuos

  • 1003 / 6057
  • Ekspert
28-02-2011, 23:11
Jezeli zna sie ronice w dzialaniu drivera dynamicznego a orthodynamicznego(szczegolnie yamahy) to nie dywaguje sie nad rzeczami oczywistymi. Co do wyksztalcenia, to zbyt malo wiesz na jego temat by mnie oceniac. Polecam lekture Napoleona, moze nauczy Cie dobierac argumenty w zakresie znanej Ci wiedzy.

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5516
  • Ekspert
28-02-2011, 23:18
oczywista oczywistość a uczyli Was tam MES

almagra

  • 11516 / 5712
  • Ekspert
28-02-2011, 23:40
A może jajowatość jednak korzystnie wpływa np.na rozkład pasożytniczych drgań membrany?

Sim1

  • 1829 / 6021
  • Ekspert
01-03-2011, 00:34
Doczytałem trochę szczegółów wypowiedzi gościa na w wątku ortho. Wygląda, że membrana bedzie pofalowana a jajowatość podpowiedzieli mu 2 forumowicze by się wyzbyć fal stojących an membranie. I z tego co rozumiem gościu już jakiś prototyp (tylko chyba okrągły rozmiaru driver yh100) juz sprawdzał.
Ale mimo wszystko nie wygląda żeby do końca wiedział co robi.... cenę kalkuluje na przedział 400-500 USD.
Jeśli mu się uda coś dobrego zrobić to raczej bedzie jak dowcipie z trzmielem, co mu naukowcy policzyli, że stosunek powierzchni skrzydeł do masy nie pozwala latać ale on o tym nie wie i tylko dla tego lata.

aasat

  • 2264 / 6040
  • Ekspert
01-03-2011, 09:34
Ja myślę, ze sprawa jest prosta, zrobią prototypy posłuchają jak to gra i wszystko będzie jasne. Jeżeli jajo okaże się niewypałem to pozostaną na okrągłym driverze, próba nie strzelba :)

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5516
  • Ekspert
01-03-2011, 10:24
Szanowni koledzy dla tego do tej pory robiono okrągłe membrany bo było to prostsze w produkcji (klasyczna tokarka, frezarka i wio!), aktualnie technologia poszła naprzód i obrabiarki CNC mogą znacznie więcej. Popatrzcie choćby na rozwój pudeł w kolumnach głośnikowych.W innym wątku np. można sobie  poczytać jak dokładniej zrobić tubę niż kiedyś. W sumie to grzech nie wykorzystywać nowych narzędzi i technologii żeby dopieścić produkt.

lancaster

  • Gość
01-03-2011, 10:26
...albo przynajmniej zbajerować :-)

szwagiero

  • 2240 / 6059
  • Ekspert
01-03-2011, 10:40
>> rafaell.s.cable, 2011-03-01 10:24:37
>Szanowni koledzy dla tego do tej pory robiono okrągłe membrany bo było to prostsze w produkcji (klasyczna tokarka, frezarka i wio!), >aktualnie technologia poszła naprzód i obrabiarki CNC mogą znacznie więcej. Popatrzcie choćby na rozwój pudeł w kolumnach głośnikowych.W >innym wątku np. można sobie poczytać jak dokładniej zrobić tubę niż kiedyś. W sumie to grzech nie wykorzystywać nowych narzędzi i >technologii żeby dopieścić produkt.

Rafaell daj już sobie spokój z takimi argumentami. Chyba patrzysz na sprawę z poziomu tego co "kiedyś" ale w PRLu było można osiągnąć. My tu mówimy o japońskich korporacjach, a Ty o manufakturze np. Grado.

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5516
  • Ekspert
01-03-2011, 10:43
Szanowny kolego już nawet u nas są takie niszowe firmy w których na widok ich parku maszynowego spadają kapcie  

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5516
  • Ekspert
01-03-2011, 10:47
A i te stare, np. Radmor nabywają takie cudeńka. Od dwóch lat mają supernowoczesna duńską prasę krawędziową do wykonywania obudów. Taki wyrób to aż przyjemnie wziąć do reki.