Audiohobby.pl

Ortodynamiczny świat

aasat

  • 2264 / 6040
  • Ekspert
25-10-2010, 23:32
>> jjurek, 2010-10-25 23:14:20
> Panowie- co kupić:
> 1. HE-6

Z tego co wiem, czy chyba jeszcze nie da się ich kupić, ale są jescze HE-5LE

> 2. YH-1000

Pytasz poważnie? znalazłeś osobę która byłaby chętna odprzedać?

> 3. Stax SR404

Pytaj w wątku z elektrostatami

Polecam rozważyć jeszcze Audeze LCD-2

jjurek

  • 2067 / 5988
  • Ekspert
25-10-2010, 23:44
Słuchał ktoś nowych orto (Audeze, Hifiman)?

Mimo posiadania kilku nienajgorszych słuchawek dynamicznych nieustająco wracam do T50RP.
Generalnie grają źle, ale jest w nich kilka smaczków, których nigdy nie słyszałem w żadnych dynamikach (dociążenie dzwięku, pięknie wybrzmiewające harmoniczne).

Chętnie bym posłuchał dobrych orto w starciu ze Staxami- chociaż skłaniam się bardziej ku orto- łatwiej i taniej można dopasować wzmacniacz do nich.

szwagiero

  • 2240 / 6059
  • Ekspert
26-10-2010, 12:11
Ja bym brał LCD-2, prawdopodobnie nie są jednoznacznie lepsze od YH-1000 (tudzież YH-1000 nie są jednoznacznie lepsze od LCD-2), ale te ostatnie są raczej ciężkie do upolowania. HE6 to chyba na razie niewiadoma?

Sim1

  • 1829 / 6021
  • Ekspert
26-10-2010, 12:46
Z tego co pamiętam jak jeszcze śledziłem loaner program HE-6 to ku oburzeniu części uczestników słuchawki były modyfikowane w trakcie.
Co do YH1000 i LCD2 to z zebranych dotychczas informacji wynika, że dla miłośników vintage ortho a w szczególności produktów Yamahy, których specyfika brzmienia urzekła, LCD2 nie dogoniły jednak yh1k. Przez tzw. pozostałą część społeczeństwa LCD2 odbierane są jako lepsze.

aasat

  • 2264 / 6040
  • Ekspert
26-10-2010, 12:50

Kabeer o YH-1000 pisał (jest też posiadaczem LCD-2)

"I will say it may not perform technically the best in the sense of extreme extentions of the freq spectrum, but what it does posess is an incredible emotional presentation, great timing and lively feeling to any song."

Użytkownik Mike w recenzji LCD-2

"I also auditioned the Yamaha YH-1000 headphone still in full stock condition. Quite similar sound signature to the LCD-2, but doesn\'t nearly have the technicalities of the LCD-2. Smaller soundstage, less transparent midrange, less bass, less treble, less extension, etc."

Sachu o LCD-2 oraz YH-1000

"Midrange is the stronghold of nearly all orthos. No, your dynamic headphone or stat headphone just don\'t do it like an ortho and that\'s a fact. The dynamics lack the emotion while stats sound thin to these ears. Perhaps the only stat to come close to otho like sound in the midrange is the Stax O2 MK1. To date the best midrange I have heard on any headphone has been the ultra rare and venerable Yamaha Yh-1000. It gave me the first eargasm ever listening to Margo sing Sweet Jane. It is very hard to describe the emotional involvement that one goes through when one listens to something so superlative, one that hasn\'t been experienced before and try to put words to describe the feeling. Its just something you have to hear for yourself. But then the YH1K is so rare a headphone that only a handful have had the privilege. I like my vocals just a bit upfront so I raised my eyebrow when i saw the freq curve on the LCD-2 prior to listening to it thinking, hmm that doesn\'t look good for the midrange. That 6-10dB drop from 1kHz onwards is significant i felt."

szwagiero

  • 2240 / 6059
  • Ekspert
26-10-2010, 15:45
aasat podziwiam Cię, sypiesz cytatami jak z rękawa :)

No to kto w końcu kupi te cholerne LCD-2??? (na mnie na razie nie macie co liczyć:)

Sim1

  • 1829 / 6021
  • Ekspert
26-10-2010, 16:54
Ja też się poddaję :/

Rafaell

  • 5033 / 6054
  • Ekspert
26-10-2010, 17:11
Ktoś tu sobie jaja robi albo nie ma dobrego źródła lub dębowe ucho i stąd te rewelacje.

"Perhaps the only stat to come close to otho like sound in the midrange is the Stax O2 MK1"

aasat

  • 2264 / 6040
  • Ekspert
26-10-2010, 20:45
>> Rafaell, 2010-10-26 17:11:08
Ktoś tu sobie jaja robi albo nie ma dobrego źródła lub dębowe ucho i stąd te rewelacje.

"Perhaps the only stat to come close to otho like sound in the midrange is the Stax O2 MK1"


Sachu przerabiał sporo słuchawek http://www.head-fi.org/user/sachu

AKG K1000
Koss ESP950
Stax Lambda Pro
Sennheiser HD650
Sennheiser HD580 (x2)
Grado GS1000
Grado SR-225
Beyerdynamic DT-770-80 pro
Beyerdynamic DT-990


Co do źródeł i wzmacniaczy to myślę, ze nie ma się czego powstydzić

Rafaell

  • 5033 / 6054
  • Ekspert
26-10-2010, 20:57
 A ja te prawie wszystkie słuchawki słuchałem i wiem że tak podpięte z biegu nie zagrają.

Liczy się NAJSŁABSZY ELEMENT W TORZE oraz KONFIGURACJA TORU

Skoro przerabiał AKG K1000 i nie wycisnął z nich wszystkich soków to Franek Pompka, polecam Sachu konsultacje laryngologiczne u Piotra Ryki
     

Sim1

  • 1829 / 6021
  • Ekspert
26-10-2010, 21:38
Rafaell przeczytaj jeszcze raz wypowiedź jjurka o T50. To "dociążenie dźwięku" to właśnie to coś co generuje ową klimatyczną średnicę o której właśnie w zanegowanym cytacie jest mowa. Ale nie każdy to usłyszy oczywiście ;). Jak to było? dębowe ucho? :D.

Rafaell

  • 5033 / 6054
  • Ekspert
26-10-2010, 21:49
>> Sim1, 2010-10-26 21:38:46

Klimatyczną średnicę to ja mam na DF76, kiedyś można było jeszcze kupić takie fajne średniotonowe 3" kopułki  u Dynaudio. W słuchawkach ciężko o coś takiego bo zamknięta przestrzeń robi nam za dużo bałaganu swoimi odbiciami i to w zakresie w którym ucho jest najbardziej czułe. No ale może ja się faktycznie nie znam bo na przykład na studyjnych Genelecach obcięło mi połowę kontrabasu który grał rejestrowany za ścianą; podobno one schodzą +,-2dB aż na 42Hz !                          

intuos

  • 1003 / 6057
  • Ekspert
26-10-2010, 21:57
niestety racje maja ci , ktorzy milcza...

Japonczycy wiekszosc swoich produktow nie wypuszczaja na rynek swiatowy. Maja gleboko w d..pie, co ktos sobie o ich produktach mysli i ciesze sie ze stan rzeczy jest wlasnie taki.
Kto dzis robi badania z orkiestrą badajac kazdy instrument i rzeczywisty jego dzwiek bez naglosnienia, kto bada i zastanawia sie nad tym jak membrana powinna sie marszczyc by dzwiek , a raczej wytworzona fala akustyczna miala wlasciwy ksztalt. Wszytko tak naprawde skoczylo sie na lini hp/yh 3,2,1,100 i 1000, które to maja pasmo akustyczne najblizsze idealowi. Praco doktorskie powstaly o tych sluchawkach, ale kogo to obchodzi. Szczegolnie dzis. Moze dlatego ze sa po japonsku?
Dzis kazdy ma to (juz mowilem wczesniej gdzie...), liczy sie zafalszowanie w oddaniu gory i dołu, tym sie ludzie podniecaja i masuja i to wlasie kupuja.

Najsmutniejsze jest to ze wiekszosc jest przyzwyczajona to technologii hipermarketowej, lecz prosze nie tlumaczyc tego wprost.  Jestesmy karmieni tym co jest najtansze w produkcji i daje wzglednie duzy zysk, boom , cyk cyk...

LCD-2 brzmiałoby lepiej, lecz prawdopodobnie konstruktorzy zdaja sobie sprawe, z ktorej yamaha zdawala sobie wiele lat temu. Folia jezeli ma miec nie zmienny ksztalt jako mebrana potrzebuje duzego cisnienia i temp. Wszystko inne poowduje nie trwaly efekt struktury, a tym samym zmiane charakterystyki. Plaska folia jest tania do wyprodukowania i latwa do "wyposazenia" w cewke. Zeby audeze moglo poeksperymentowac z dobrym zapleczem badawczym musialo by sprzedac nie 1000 ale 100000 lcd-2 i wszsytkie zarobki przeznaczyc na laboratorium. Wiadomo ze to sie nie stanie, wiec cieszmy sie ze wogole nowe ortho powstaje.

yh1000, bylo jest i bedzie fenomenem orthodynamicznym. Powstana kolejne modele nowych ortho, lecz puki Yamha nie wezmie sie do pracy, nic poza yh1000 jako ekspresja i emocja ludzkiego spiewanego glosu nie powstanie.
Wiele słuchawek jest niedocenionych, szczegolnie ortho z powodu kiepskiego zestawu muzycznego. Niestety jest to na tyle sliski temat, ze póki ktos nie usłyszy o co mi chodzi rozmowa moja bedzie jalowa jak rozmowa z daltonista o kolorach. W obu przypadkach intencje sa dobre, jednak daltonista nie moze pozbyc sie wrazenia, ze jest wysmiewany, co powoduje wzajemne ataki. I takie wlasnie jest forum. Wielu  z forum lubie, niektorych nawet bardzo. Coraz czesciej jednak zdaje sobie sprawe, ze po za poznaniem nowych ludzi nic dobrego nie wnosi. Powstaja wirtualne awersje , ktore maja tyle wspolnego z rzeczywsitoscią co człowiek z małpą.

Sory za oftopa na koncu ale to jak dla mnie takie forumowe clue.

Rafaell

  • 5033 / 6054
  • Ekspert
26-10-2010, 22:05
 >> intuos, 2010-10-26 21:57:12

Japończycy się już jako społeczeństwo naharowali i mają totalnie dość pracy, na dzień dzisiejszy są zainteresowani jak skonsumować owoce swojej pracy tak że Tomku dziś za bardzo nie licz na nich teraz popatrz na Chiny naród głodny sukcesu.

Tak OT kiedy spotykasz się z Piotrem Ryką miało to być najpierw na wiosnę, później w wakacje a niedługo już gwiazdka będzie?                    

Vinyloid

  • 2470 / 5272
  • Ekspert
26-10-2010, 22:13
>> intuos, 2010-10-26 21:57:12
Powstaja wirtualne awersje , ktore maja tyle wspolnego z rzeczywsitoscią co człowiek z małpą.

Moja żona twierdzi, że mam więcej wspólnego z małpami niż same małpy. Kończę bo skończyły mi się banany a  zaraz sklep zamykają.

Pozdro,
Magilla