Audiohobby.pl

Ortodynamiczny świat

wiktor

  • 2503 / 6057
  • Moderator Działu Słuchawki
22-09-2010, 22:05
Wymieniłem kabel w YH100, no grają. Nic nie spaprałem. Teraz słucham ich na oryginalnym kierunkowym kablu Stax z Omegi. Nie umiem powiedzieć czy coś się zmieniło. Na pewno ten yamahowski był taki sobie. Wtyczka też jest nowa Neutrika.

:)

Poniżej zdjęcia.

Radical

  • 721 / 5360
  • Ekspert
23-09-2010, 11:34
Czy ktoś miał styczność z dousznymi staxami? Zastanawiam się czy zagłębiać się w elektrostatyczny świat i ciekaw jestem czy te malutki słuchaweczki czy to w wersji ze stacjonarnym wzmakiem czy to z przenośnym mogą dać mi obraz czego mogę się spodziewać bo dorosłych wersjach? Cenowo można je kupić już od 200-300$ z drugiej ręki w zależności od wersji więc cena dosyć kusząca.

krisio06

  • 347 / 5886
  • Zaawansowany użytkownik
23-09-2010, 15:34
>> Radical, 2010-09-23 11:34:49

Posiada je kolega Sim1 i jest raczej zadowolony. :)

Sim1

  • 1829 / 6021
  • Ekspert
23-09-2010, 16:08
Właśnie wysłałem koledze info w temacie. Sorry za off-topa.

intuos

  • 1003 / 6057
  • Ekspert
23-09-2010, 16:13
Wiktor,

przetestuj prosze yamahy na wokalach, szczegolnie damskich.

szwagiero

  • 2240 / 6059
  • Ekspert
26-09-2010, 12:18
aasat skrzynka Ci się zapełniła :)

Rafaell

  • 5033 / 6054
  • Ekspert
26-09-2010, 12:38
 >> intuos, 2010-09-23 16:13:26
Wiktor,

>przetestuj prosze yamahy na wokalach, szczegolnie damskich.

a do męskich wokali zmieniasz słuchawki ? ;)                              

fallow

  • 6457 / 6027
  • Ekspert
28-09-2010, 09:34
Tutaj, mysle ciekawa pozycja dla othodoksow :)

http://www.headfonia.com/arianugrahas-ortho-esw-9/

nano

  • 9079 / 5149
  • Ekspert
28-09-2010, 10:00
witam jak juz ktos powiedzial na mnie " jestes ortodoksem  ????  "  :-) :-)

niby tak   i powiem  z doswiadczenie  chociaz znow moze  ktos mnie tu wysmiac ....  :-)  bo uszy i glowy mamy inne Jednak sie ale odwaze

najwiekszym mankamentem "ortodoksow"  jest BAS !!! nie ze go nie ma !  to trza slyszec

On  jest  calkowicie inny  !!!!

i probuje akurat caly czas jakies znalesc " ortodoksy " zeby byly porownywalne do membranowych sluchawek     na razie bez skutku

najlepsze  sluchawki z basem ktory mozna scierpiec i polubic to  "hifiman seria HE "   ( powtorze scierpiec  tolerowac polubiec ale nie zakochac sie!!!  )

ten link co podales  nawet na dole  pisze ten gosiu o tym   mankmencie

daltego  powiem na dzis  ze jak ktos lubi bas  , kopniecie , walniecie a reszta go nie intersuje  czyli

nie slucha muzy powaznej  lekkiego jazz-u    smolmusik   spokojnych babskich wokali   sluchowisk radiowych   itp    ---- to JA
( przy ortodoksach otwiera sie tzw  pomieszczenie  jest szerokosc i powietrze  one  oddychaja  nie mieszaja instrumentow, jak sie czlek skupi na jednym instrumencie to mozna go prowadzic jak po sznurku az do konca nie wymiesza sie nigdy z innym  TO WLASNIE " ORTODOKS"

a jesli ktos tylko slucha     hip hop  ,  rock , metal .  techno, szybki pop  a nawet Madonna znana z dobrego basu w pewnych momentach  -- to nie JA

TO LEPIEJ  NIE KUPOWAc "ORTODOKSOW" :-)

to moje zdanie  

tlumaczenie :      Ortodynamiczne sluchawki = "ORTODOKSY" :-)  :-)  :-)

Sim1

  • 1829 / 6021
  • Ekspert
28-09-2010, 10:16
Nano, w przypadku HE5 masz do czynienie z słuchawkami zbudowanymi o jeden z 2 rodzajów driverów ortho, umownie w ogromnym uproszczeniu można powiedzieć kwadratowych (stworzonych przez Wharfedale i używanych głownie przez Fostexa). Drugi rodzaj, drivery okrągłe ze względu na specyfikę budowy potrafią dać większy bas i rozwinąć skrzydła w muzyce z ciężką podstawą basową i rzeczy typu rock czy metal mają mięsko lepsze niż to co można usłyszeć na dynamikach.

nano

  • 9079 / 5149
  • Ekspert
28-09-2010, 10:38
Sim1

dzieki za odpowiedz
wiesz ja mowiac szczerze nie chce ( chociaz bede moze zmuszony ) wiedziec jak to jest zbudowane :-)

po prostu slucham i wiem ze cos nie tak w "ortodoksach" z basem  jest inny jak mowilem i na 100%  wiekszosci nie przypasuje daje glowe

bo wiekszosc ( tak mi sie wydaje )  slucha duzo na kolumnach w domciu cokolwiek  
muza leci wtedy po kosciach  do uszu a tu  w sluchawkowym swiecie wsio inaczej    i mi sie do tej pory wydaje ze

NIE orto .. sluchawki  maja bas lepszy  ...   nic poza tym   :-(
sorry jesli pisze glupoty  to moje odczucie

szwagiero

  • 2240 / 6059
  • Ekspert
28-09-2010, 10:51
>nano

Po pierwsze jakich słuchawek o tej konstrukcji słuchałeś poza HE-5?

Po drugie uprzedzając Twoją odpowiedź powiem, że nie ma sensu pisanie, że jeśli ktoś lubi bas niech nie kupuje ortho. Mogę się założyć, że już LCD-2 w tym względzie są znacznie lepsze od HE-5 patrząc po opiniach. Tak jak pisze kolega Sim1 konstrukcje z magnesami w kształcie koła czyli np. słuchawki Yamahy mają basu pod dostatkiem - YH1000, YH-100 czy nawet HP-1, w dodatku ten bas z reguły bardziej zróżnicowany niż w popularnych dynamikach.

Kolejna sprawa - proponuję posłuchać tych samych słuchawek na odpowiednim dla nich wzmocnieniu - na allegro w śmiesznie niskich cenach pojawiają się amplitunery Yamahy z serii CR o których wielokrotnie była tu mowa, jest to bardzo dobry napęd dla ortho i bezpieczny zakup z racji ich niskiej ceny (mowa o modelach od CR-820 i niższych, bo wyższe potrafią być dość drogie, choć w porównaniu z porządnymi wzmacniaczami do słuchawek dynamicznych i tak są tanie:)

nano po prostu wproś się na jakieś spotkanie do kogoś, kto posiada większą kolekcję ortho i skrojony pod nie system, posłuchaj sam, a potem doradzaj w kupowaniu czy nie kupowaniu tego typu słuchawek.

nano

  • 9079 / 5149
  • Ekspert
28-09-2010, 11:24
jak mowiel rozpetam wojne
dobra ja sluchalem to i tylko to moge porownac na tych sluchawkowych wzmacniaczach  


wzmacniacze ---  STAX SRM310, hifiman fe5    ,  hifiman fe2. matrix mini-i, lehmann cube lineal,

sluchawki   ---     Unipolar 2000 Sennheiser, STAX SR404 , hifimann he5 i nen tez ale na szybko nie wiem

porownanie mam tylko z ytmi normalnymi  Denon AH-D 7000 , Beyerdynamic T1  i nen AKG  ale numerow nie pamietam

i zawsze to samo:

pomiesczenie the best orto....  a  bas zawsze nie orto

ale jak mowie to moje odczucie

te co ty podajesz nie znam  musze posluchac
dzieki

Rafaell

  • 5033 / 6054
  • Ekspert
28-09-2010, 11:31
 >> nano, 2010-09-28 11:24:27
>pomiesczenie the best orto.... a bas zawsze nie orto

To jest efekt słuchania latami na kolumnach z przetwornikami dynamicznymi :) Po prostu ma być dupniecie znane od lat
                               

szwagiero

  • 2240 / 6059
  • Ekspert
28-09-2010, 11:38
>> nano, 2010-09-28 11:24:27

nano te wzmaki o których piszesz są może fajne, ale do dynamików. Ortho do napędzenia potrzebuje czegoś więcej, dlatego łatwo wydać błędną opinię, bo wszyscy teraz produkują wzmacniacze pod "łatwe" słuchawki, dopiero od pewnego momentu (zazwyczaj cenowego) zaczyna się konkret.

Napisz czy w elektrostatach których słuchałeś bas był lepszy niż w ortho?