Audiohobby.pl

Ortodynamiczny świat

Sim1

  • 1829 / 6022
  • Ekspert
18-06-2010, 19:41
Majkel jesteś zrzęda ;). Co do wymogów jest napisane:
" * We ask that only people with experience with higher end or Orthodynamic headphones apply
    * The HE-6 needs ample power to exhibit all of its attributes, so we ask that you have an amp that can be used via the speaker outputs, between 5 and 30 w.p.c.  (We will be sending you a cable with tinned terminations on it in order to use a solid state or tubed amps’ speaker outputs)
[...]
  * We reserve the right to deny requests that we feel don’t have the proper amp or experience using high end headphones"

Im głównie chodzi o przetestowanie i zwrotne wrażenia z używania ich ze wzmacniaczami kolumnowymi. Do tej pory ponoć bywąły jakieś problemy z HE-5(LE) i napędzaniem ich z terminali głośniowych... teraz chcą pokazać że to przeszłość i domyślam się że nie będzie dedykowanego wzmacniacza do tych słuchawek.

Sim1

  • 1829 / 6022
  • Ekspert
18-06-2010, 19:47
... a statystycznie rzecz ujmując więcej oficjalnych zgłoszeń od "nas" zwiększy szanse że tu w ogóle trafią.

aasat

  • 2264 / 6041
  • Ekspert
18-06-2010, 20:00
fajnie sformułowane :)

We ask that only people with experience with higher end or Orthodynamic headphones  

Czyli hi-end albo orthodynamic :)

Corvus5

  • 2596 / 5525
  • Ekspert
18-06-2010, 20:03
To jak słuchawki kierowane dla ludzi oraz audiofilów ;)

Sim1

  • 1829 / 6022
  • Ekspert
18-06-2010, 21:44
>> aasat, 2010-06-18 20:00:12

Szukają znawców... lub bogatych ;P.

szwagiero

  • 2240 / 6060
  • Ekspert
18-06-2010, 22:31
Ja nie wypowiedziałem się ani razu na head-fi, więc odpadam, fajnie byłoby faktycznie, żeby Tomek też się zgłosił, bo on co nieco się wypowiadał w wątku o ortho, był opisany jego mod yh-100, jest to również na wikiphonii... rzeczywiście fajnie byłoby tak jak zaproponował aasat, żeby słuchawki trafiły do Krakowa do sim1 i do Warszawy to Intuosa - mam nadzieję, że się jakoś dogadacie i będzie można ich posłuchać. Jako, że jestem również chętny na odsłuchy gdyby znalazły się w Warszawie, to mogę dorzucić się do kosztów związanych z ich "przyjęciem" i wysyłką dalej.

Pozdrawiam,

szwagiero

  • 2240 / 6060
  • Ekspert
18-06-2010, 22:33
Poza tym sim1 łącznie z Tomkiem posiadają w kolekcji wszystkie najwyższe ortho sprzed lat, jak dorzucić do tego aasata, mnie i innych to zbiór się robi jeszcze większy łącznie z nietypowymi słuchawkami - myślę, że akces jest zapewniony :)

Sim1

  • 1829 / 6022
  • Ekspert
18-06-2010, 22:51
Szwagiero, dokładnie tak to widzę ;). Poza tym to nie obraz Matki Boskiej tylko słuchawki, jak nie będą chcieli przysłać to trudno... i tyle. Uważam, że próbują jakoś podnieść się na rynku zamiecionym przez LCD2 jak na razie więc to nie my musimy się starać. Ja bardzo lubię to co mam ;).
Inna sprawa że przysłanie specjalnie słuchawek do Europy po to by np. 5 osób posłuchało a nie np. 10-15 to lekki bezsens i niepotrzebne koszty więc liczą się chyba z szerszym kółeczkiem zainteresowanych.

aasat

  • 2264 / 6041
  • Ekspert
06-07-2010, 17:44
HifiMAN HE-6

intuos

  • 1003 / 6058
  • Ekspert
06-07-2010, 19:54
Nie wiem czy dobrze pamietam ale warunkiem by wypozyczyc he-6 jest posiadanie vintagowego albo obecnego "hi fi" orthodynamic? wiec nie wiem czy Piotr Ryka cokolwiek zdziala. Troche osatnio zajety jestem, wiec prosze grono kolegow o ewentualny znak jezeli trzeba bedzie napisac cos osobiscie przez head fi.

tym czasem pozdrowienia

Sim1

  • 1829 / 6022
  • Ekspert
21-07-2010, 19:51
Jeśli ktoś jest zainteresowany odsłuchami HE-6 a nie śledzi dokładnie tego co się dzieje na h-f to tu (http://www.head-fi.org/forum/thread/497004/he-6-loaner-program/120#post_6767756) jest wzmianka do tym by akces do europejskiego programu zgłaszać użytkownikowi SievekingSound (http://www.head-fi.org/user/sievekingsound). Post jest sprzed tygodnia więc może lista już jest zamknięta.
Ja przez całe lato w rozjazdach odpadam z programu... nie będę miał ich kiedy uczciwie posłuchać.

piorut

  • 117 / 5690
  • Aktywny użytkownik
27-07-2010, 13:19
     Czy ktoś, kto modyfikował model HP-3, YH-3, HP-50 mógłby łopatologicznie napisać krok po kroku co trzeba zmienić? Kolega Sim1 napisał mi kiedyś na pw, ale nie mogę znaleźć tej wiadomości. Umieszczam zdjęcie rozebranego przetwornika i muszli.

aasat

  • 2264 / 6041
  • Ekspert
27-07-2010, 13:29
Kolega Sim1 modował HP-50 poprzez wyłożenie muszli patafiksem, po tym zabiegu należy jeszcze wytłumić gąbką.

piorut

  • 117 / 5690
  • Aktywny użytkownik
27-07-2010, 13:49
Dzięki Aasat, ale wydaje mi się, że Sim1 coś jeszcze pisał, może coś dopisze.

W każdym bądź razie patrząc na zdjęcie z pr str.- ściągam tę szaro-żółto gąbkę, wykładam dno patafixem (nigdy tego nie używałem, to jest jak kit samochodowy, modelina jakby?), czyli to brązowe zagłębienie i powiedzmy na płasko wyrównać do poziomu tych otworków wokół? Następnie z powrotem daję szaro-żółtą gąbkę i jeszcze dokładam trochę skoro napisałeś, że należy wytłumić gąbką? Pytania naiwne, dlatego napisałem łopatologicznie ;-). Zobaczymy czy Sim coś dopisze, nie wiem czy o tym krążku z papieru coś pisał, tak mi się wydaje.

Sim1

  • 1829 / 6022
  • Ekspert
27-07-2010, 14:04
Już nie pamiętam dokładnie ale główne źródło zmian to było oddzielenie drivera od przegrody (co widać na zdięciu w poprzednim wpisie) i usunięciu tego czarnego krążka (u mnie on był biały) tak by driver nie był niczym zasłonięty od strony ucha. Po umieszczeniu driver na miejscu okleiłem go dookoła patafixem tak by driver uzyskał szczelność w przegrodzie.
Pierwszy z zabiegów mocno uwalnia górę pasma (dla niektórych może być za mocno!). Drugi zabieg ogólnie poprawia wzmacniając dodatkowo dół - powinien schodzić po nim troszkę niżej i zyskać na sprężystości.
Co do dna muszli to chyba została mi cienka warstwa patafixa (z zaklejonym na równo dołkiem centralnym) i gąbka, ale już dokładnie nie pamiętam, bo na pewno próbowałem też kombinację puszka>patafix>krążek mikrofibry>gąbka>drvier. Tak czy inaczej w porównaniu do zmiany wyżej opisanych to już nie wprowadza rewolucji.