Audiohobby.pl

Ortodynamiczny świat

szwagiero

  • 2239 / 5901
  • Ekspert
08-01-2009, 15:34
Co więcej ja bym nie usuwał, tylko przeniósł na pogaduchy do nowego wątku - co by był dowód na pewne zachowania uczestników forum ;)

lancaster

  • Gość
08-01-2009, 15:35
cir, n niestety. Ludzie cześtow ybierają chinskie konstrukcje  i z jednej strony nie ma sie co dziwic bo sa tansze czestokros a  z drugiej strony to rynek jest zdany na "chinską myśl techniczną"....choc w zasadzie w temacie lapy nie ma zadnych wielkich odkryc.
Pozostae kwestia zestrojenia całosci....a to juz sztuka uwazam....cos mimo wszytsko mogla by europa zrobic z tematem zalewu chinskich prosuktow ...zwłaszcza przy okazji obecnej sytuacji miedzynarodowej.

Sim1

  • 1829 / 5863
  • Ekspert
08-01-2009, 15:37
>> szwagiero, 2009-01-08 15:26:16\\
[...]
>Modyfikacja graafa polegała albo na podniesieniu padów z tego co pamiętam, albo w ogóle na ich zamianie zdaje >się na pady od DT-880.

Podniesienie padów przez włożenie dobrze przyciętych gąbek (ok 3 mm pod oryginalnymi padami) poprawiało brzmienie w zakresie wysokich tonów (góra stawała się delikataniejsza).
Welurowe pady od DT-880 "rozkompresowują" te słuchawki i w ogóle nie ma niskiego pasma... kto próbował ten wie, że tego w ogóle się nie da słuchać.
Skórzane pady od DT-880 w ogóle nie wejdą... bo generalnie pady od Beyerdynamica nie za bardzo pasują bo są za małe.
Pasują jak ulał od AKG271. Po odpowiednim spłaszczeniu welurowych słuchawki zyskują na niskim zakresie nie tracąc nic z góry... ale trzeba trochę spłaszczyć/rozgnieść pady bo inaczej robią efekt studni psując średnicę... Taka konfiguracja jest w/g mnie najlepsza z przetestowanych.

Pozdrawiam

tomekl3

  • 627 / 5902
  • Ekspert
08-01-2009, 15:53
lanciu, masz coś do chińskich konstrukcji:)
tomek

lancaster

  • Gość
08-01-2009, 16:06
Tomek, nie rozumiem pytania ?
CO takiego mam MIEĆ lub NIE MIEC do chińskich konstrukcji ?

szwagiero

  • 2239 / 5901
  • Ekspert
08-01-2009, 16:14
>> tomekl3, 2009-01-08 15:53:01
>lanciu, masz coś do chińskich konstrukcji:)

dussuny są spoko :))

szwagiero

  • 2239 / 5901
  • Ekspert
08-01-2009, 16:20
Sim1 skąd jesteś? Widzę, że masz te Fostexy i do tego zmodowane, może dałoby się gdzieś spotkać w przyszłości na jakimś meetingu i porównać?

Jak oceniasz je w stosunku do AKG K340? Miałem je okazję mieć u siebie (dzięki aasatowi) dwa tygodnie - bardzo dobre słuchawki, ale również specyficzne.

cir

  • 360 / 5902
  • Zaawansowany użytkownik
08-01-2009, 16:42
gagacek
cytat z watku mahlera
mahler
1 Kwi 2007, 11:22 ..Delta Studio, monobloki na triodzie 813. To co z nich się wydobywa mogłoby zakosić MPM..

coz to juz zmienił zdanie po rozmowie z toba?
nie wiem czy jego wzmacniacz był taki sam bo słyszałem ze nie chciał zbytnio płacic :))

wiem testowaliscie słynny wzmacniacz w chinskim pudełku
wolno wiedziec skad znasz moj wzmacniacz czy to tajemnica?uzasadniona jedynie dorazną potrzeba pitolenia
jeszcze jedno w watku  z Krakowa daliscie swoje zdjecia
jesli jakakolwiek wyroczna w audio miałyby byc te 3 młode spuchniete od promili leszcze to ja wysiadam z waszego pociagu
miłej jazdy zawsze do przodu
zakładajcie buty do zdjec tyle razy prosze

gagacek

  • 189 / 5817
  • Aktywny użytkownik
08-01-2009, 17:09
OK szwagiero, trzymaj się.
_________________
pozdrawiam gagacek

cir

  • 360 / 5902
  • Zaawansowany użytkownik
08-01-2009, 17:25
wzmacniacz w chinskim pudełku to tajemnicza cudowna bron mcgyvera i spółki ktora na AS wykosiła MPM, teraz Lorelei i z najnowszych moje 813
zdjecie konstruktorów masz w watku krakowskim
posiadanie tej cudownej bronii doprowadziło do masowej ofensywy na forach internetowych oczywiscie i pewnie w Krakowie :))

lancaster

  • Gość
08-01-2009, 17:25
Piotrze, mozna obie slac dowolne rymowanki, ale serio ja sie od gagacka nowych rzeczy o sobie dowiaduje.
Niektóre pasują mi do tego co on sam pisze wiec traktuję je jako brednie chorego człowieka.
Teraz sie okazuje ze ten bluzgacz jakaś ksiażkę o mnie pisze z cytatami :)))))

ponoc  wtym wątku widzi u mnie zazdrośc i nienawiśc....pewnie tak jest....w końcu go cytuję a któz lepiej od niego samego wie o czym pisze.
To co pisze jest naprawdę niskie, nieznaczace w sumei dla mnie ale wolalbym zeby takie jego zachowania sie tu nie powtarzaly.
Na audiostereo moze sobie wypisywać co tam mu sie podoba.
Najwyzej mu tą jego światłodrobiową twórczosc pousuwają....zreszta z tego wątku pewnie też wyleci.

Sim1

  • 1829 / 5863
  • Ekspert
08-01-2009, 17:29
>> szwagiero, 2009-01-08 16:20:08
>Sim1 skąd jesteś? [...]

Jestem z Krakowa. Pewnie w kiedyś się w końcu wybiorę na jakieś spotkanie :). Fostexy służą mi za słuchawki "do roboty" czyli słucham w pracy i de facto najwięcej na nich słucham... choć niestety z kompa. Ale one nie są zbytnio wymagające.
Co do porównania z AKG K340 to powiedziałbym, że grają jakby K340 trochę stonować na górze, dodać im średnicy i dołu i zredukować przestrzeń (grają w środku głowy w stosunku do AKG). W związku z tym o wiele mniej szczegółowe co ja odbieram jako bardziej muzykalne w przypadku muzyki jazzowej lub akustycznej.

Pozdrawiam

szwagiero

  • 2239 / 5901
  • Ekspert
08-01-2009, 21:53
Lan to kto tu zrobi teraz porządek i zrobi wytnij-wklej gdzieś na pogaduchy?

lancaster

  • Gość
09-01-2009, 08:27
szwagiero(lub ktorykolwiek z kolegów), jezeli we watku zobaczysz jeszcze cokolwiek go psującego prosze zgłosic do moderacji - zostanie usunięte.
Własnie zauwazylem jeszcze jeden wpis :)
Mam nauczkę po takiej "dyskusji".
Zamiast wdawac sie w rozmowy z użytkownikami ktorzy produkuja offtopowe wpisy opierajace sie na personalnych przytykach, epitetach itp będę te wpisy zwyczajnie usuwał, a jezeli temat bedzie sie powtarzał nie bedzie innego wyjscia jak tylko zlikwidować takie konto.
Czym innym jest nie zgadzać sie z kims w jakiejs sprawie a czym innym są chamskie personalne dowalanki.

To tak organizacyjnie i juz nie offtopuję.
Milej dyskusji.

szwagiero

  • 2239 / 5901
  • Ekspert
09-01-2009, 09:06
No i o to chodzi! Dzięki.

ps. jak coś znajdę to zgłoszę.

Pozdrawiam,