Audiohobby.pl

Ortodynamiczny świat

intuos

  • 1003 / 6059
  • Ekspert
15-12-2009, 00:13
aasat
nawet teraz kiedy patrze sie na te zdjecia z katalogow mam czasami uczucie jakbym ich nie mial , a to tylko fatamorgana :)

intuos

  • 1003 / 6059
  • Ekspert
15-12-2009, 00:15
Sim
, to mocowanie malo kto sombie tlumaczy ale jego zadaniem nie jest tlumienie. W kazdym modelu jest to sferyczna soczewka z metalu ktora ma za zadanie odbijac wysokie. Na HF robili jakies DOT-y papierowe itp ale nawet kaaber powiedzial ze brzmialo to z tym dziwnie...
Wydaje mi sie ze jest to calkiem dojrzaly i swiadomy projekt.

intuos

  • 1003 / 6059
  • Ekspert
15-12-2009, 00:19
Chlopaki udalo mi sie reanimowac moja yamahe cdx 1060, Oczko wyzej niz 1050, czyli to czego sluchawliscie.
Po ponad roku ponownie zagrala. Gra niby ciemniej ale bardziej szczegolowo. Narazie daje jej dojsc do siebie po tak dlugim okresie niechodzenia. Niech wszystko sobie popracuje. To co jest lepsze od razu to stereofonia, jest duzo szersza. Nie wiem ktory dzwiek mi sie podoba bardziej. Moze uda mi sie skusic szwagiero by wpadl ze swoja 1050 i porownamy face to face.
Nadal uwazam ze 1050 jest bardziej analogowa, 1060 jakby obdziera dzwiek z poduchy(nie chodzi tu o zmulenie) i daje bardziej suchy, moze bardziej prawdziwy ale mniej muzykalny przekaz, ktory posiada bardzociekawe zjawiska 3d, no ciekawe naprawde. Przebadacie na nastepnym meetingu :)

pozdrawiam

szwagiero

  • 2240 / 6061
  • Ekspert
15-12-2009, 00:26
Hehehe no widzę Tomek, że po tym, jak popełniłeś małego moda na mojej i jest tak duża zmiana, zawziąłeś się i odpaliłeś 1060 :) Chyba nie dawały Ci spokoju te "szczegóły" ;) Cieszę się bardzo!

ps. Ty wiesz, że nie musisz mnie kusić, żebym do Ciebie wpadł - podaj tylko termin :))

Sim1

  • 1829 / 6023
  • Ekspert
15-12-2009, 00:36
No to gratuluję uruchomienia kolejnego fajnego klocka :). Ja cierpię, bo porzuciłem płytki na rzecz plików + DAC... i rozwiązanie z CD wymagałoby mentalnego przestawienia się "wstecz" na kŧóre na razie nie zbiorę się. Tak czy inaczej nie polecam innym tych modeli Yamahy... by ceny nie podskoczyły zbytnio jak się wszyscy rzucą ;P.

Co do tej soczewki z metalu w YH-1000... to właśnie tak kombinowałem :). O tłumieniu wspomniałem bo cały driver o ile widze, jest pokryty z tyłu wytłumieniem natomiast wewnętrzny pierwszy pierścień otworów od tyłu trafia na ten reflektor i odbija się do ucha a reszta drivera pracuje już bezpośrednio jako otwarta.
Efekt jest pewnie delikatny ale na pewno jest słyszalny.

szwagiero

  • 2240 / 6061
  • Ekspert
15-12-2009, 00:44
>> Sim1, 2009-12-15 00:36:42

>No to gratuluję uruchomienia kolejnego fajnego klocka :). Ja cierpię, bo porzuciłem płytki na rzecz plików + DAC... i >rozwiązanie z CD wymagałoby mentalnego przestawienia się "wstecz" na kŧóre na razie nie zbiorę się. Tak >czy inaczej nie polecam innym tych modeli Yamahy... by ceny nie podskoczyły zbytnio jak się wszyscy rzucą ;P.

A ja się przerzuciłem z plików i E-MU (kolejno 0404, 1212m) na CD, czyli krótko mówiąc - uwsteczniłem :) No i całkiem mi z tym dobrze. W moim przypadku zawsze nie skupiałem się na słuchaniu, tylko na przewertowywaniu całej masy plików, do tego dochodziły różne inne rzeczy, które akurat robiłem... w pewnym momencie doszedłem do wniosku, że chyba raczej chodzi mi o to, żeby się skupić na płytce i wysłuchać ją raz czy drugi bez ciągłego przerzucania, przeskakiwania itd. Do tego doszedł fakt, że po iluś godzinach pracy przy komputerze zawodowo, wolałbym kolejnego po pracy nie odpalać, jeśli nie jest to niezbędne... to wszystko skłoniło mnie do pójścia "pod prąd" i kupienia CD, w dodatku takiego, do którego nie można już znaleźć lasera - istne szaleństwo ;))

intuos

  • 1003 / 6059
  • Ekspert
15-12-2009, 00:54
Krzysiek,
dokladnie tak, szczegoly ktore u ciebie sa tak oczywiste u mnie sa raczej niesmiale, i choc sa, i wszystko jest podobnie to nie tak samo. Musialbym chyba dluzej ich posluchac by wybrac, a tak mam innego rumaka :)
Sim,
swiat ciale wraca do starych rozwiazan, bo im dalej od natury to tym bardziej nas do niej ciagnie :)
takze podejrzewam ze kazdy wraca do maciezy, kwestia tylko kiedy, w jaki sposob, i na ile :)))

Co do samych cd yamahy z tej serii to rzadko sa, za nim sie o nich uslyszy ponownie, zapomina sie o nich :)

a co do lasera to jeszcze da rade dostac, tylko cena to okolo 250$ i tylko ze stanow.

aasat

  • 2264 / 6042
  • Ekspert
24-12-2009, 12:25
Wszystkim ortofanom (i nie tylko) chciałem życzyć wesołych Swiąt Bożego Narodzenia oraz nowych ortoprezentów pod choinkę :)

szwagiero

  • 2240 / 6061
  • Ekspert
24-12-2009, 13:12
No to i ja przyłączam się do życzeń - zdrowych, spokojnych Świąt w rodzinnej atmosferze i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, do tego dużo pieniędzy na nowe "zabawki" i skutecznych strzałów na wszelakich serwisach aukcyjnych :)

Sim1

  • 1829 / 6023
  • Ekspert
26-12-2009, 23:24
Szwagiero jak tam T20, dotarły już?
Natchniony pytaniami Asmagusa o słuchawki widoczne na zdjęciach przypomniał mi się clip podesłany kiedyś przez kumpla :).
Popatrzcie na poprawnych politycznie wykonawców. Poznać od razu, że artyści!
&feature=player_embedded#

Pozdrawiam Bożonarodzeniowo i Noworocznie

szwagiero

  • 2240 / 6061
  • Ekspert
27-12-2009, 13:11
>> Sim1, 2009-12-26 23:24:09

Niestety jeszcze nie, mam nadzieję, że do końca roku dotrą :)

Pozdrawiam,

fallow

  • 6457 / 6029
  • Ekspert
02-01-2010, 13:30
To Was powinno zainteresowac :) http://sonove.angry.jp/HiFiMAN_HE_5.html

aasat

  • 2264 / 6042
  • Ekspert
02-01-2010, 14:21
fallow dzieki! mam nadzieje, ze nie tylko nas :)

Sim1

  • 1829 / 6023
  • Ekspert
06-01-2010, 11:13
Chciałbym wrócić do pytania które tu padło kiedyś odnośnie gniazda słuchawkowego dedykowanego do słuchawek orto w sprzętach Yamahy.
Ostatnio doszukałem się manuala do receivera CR-2020. Na samym końcu jest diagram blokowy i schemat. Wygląda, że oba gniazda są zasilane identycznym sygnałem ale nie jestem pewien. Nie znam się też na tyle by ocenić czy to połączenie bezpośrednio z końcówki, jakiś mostek rezystorowy po drodze, czy też dedykowana sekcja wzmacniacza słuchawkowego pozwalajacego tak wyśmienicie napędzać orto.
Tu jest link do manuala... jesli jest ktoś dla kogo rzut oka na schemat szybko rozjaśni wszystko to please, napiszcie co tam tak na prawdę siedzi :)
http://www2.yamaha.co.jp/manual/pdf/av/english/AFR/CR-2020.pdf

Garp

  • 9 / 5469
  • Nowy użytkownik
06-01-2010, 12:27
A ja chciałbym spytać jakie są zewnętrzne różnice pomiędzy Elektroniką TDS-5 a TDS-5M? Każdy model ma inny napis na pałąku? Ktoś sprzedaje na allegro, oznaczenie na pałąku TDS-5 a pudełko od TDS-5M. Myślałem żeby ojcu na prezent kupić, ale nie mam pewności co to za model dokładnie. Jak to jest dokładnie?