Audiohobby.pl

Czy takie coś wygląda kiczowato?

__kot__

  • 724 / 5897
  • Ekspert
05-01-2009, 16:06
>> Detektyw Kwass, 2009-01-05 15:49:12
...
> A tu na forum są chyba normalni ludzie?

Chyba żartujesz ???
Zaraz się obrażę ;)

aasat

  • 2263 / 5878
  • Ekspert
05-01-2009, 16:30
Ta lampa przypomina świecące neony któremi modują komputery nastolatki

Chcesz być trendi kup tę lampę :)

fallow

  • 6457 / 5865
  • Ekspert
06-01-2009, 11:42
Tomant, o gustach sie podobno nie dyskutuje.

Widze w Twoim avatarze skuteczna analogie do tej lampy ze zdjecia. Podobna kolorystyka i nie tylko :)

Wnioskuje wiec, ze po prostu cos laczy Cie z Ta lampa - jezeli ona sie Tobie podoba - to co nam do tego.

Kupujesz ja dla siebie a nie dla nas :)

konto_usuniete

  • 56 / 5421
  • Użytkownik
07-01-2009, 10:22
Tomant,

Zamontuj te LED-y jeżeli się to Tobie podoba ale dodaj do tego jakiś wyłącznik aby się nie bawić w odlutowywanie jak zacznie denerwować.
Nie widzę całości konstrukcji i trudno mi ocenić ale.......... dla mnie np. podświetlanie LED lamp i talerza gramofonu, w sprzęcie pewnej amerykańskiej, szacownej, firmy to coś w rodzaju obrazu na ścianie pt. "Jelenie na rykowisku" lub napisu na obudowie boomboxa "Ultra Mega Bass Power 1500W" :-)



intuos

  • 1003 / 5895
  • Ekspert
07-01-2009, 20:41
chlopie drogi posluchaj mojej dobrej rady....zajmuje sie na codzien projektowaniem i tego typu zagranie to poprostu oszukiwanie samego siebie. Na codzien przekonuje klientow i staram sie ich ograniczac bo w tym konmkretnym przyadku piekno tkwi w samej lampie, rownie dobrze moglbys zrobic uklad bez niej a i tak ja zamontowac i podswietlic.
Jezeli chcesz dodatkowych efektow nie idz na latwizne i zrob pryzmat wieloplaszczyznowy ktory zalozysz na lampe. w ten spoosb wydobedziesz wiecej z niej swiatla.

Cashlack

  • 1566 / 5799
  • Ekspert
07-01-2009, 21:34
>> tomant, 2009-01-04 11:58:13
Dziękuję za wpisy.

tomant, wiesz czym sie różni taki np. Wielki Projektant Mody od zahukanego człowieczka? W sumie to niczym, ale ma odwagę sam zadecydować i powiedzieć że "to jest piękne". I jeżeli mówi to z wystarczającą pewnością siebie, to dziwna sprawa, ale ludzie mu często wierzą i zaczynają się śmiesznie ubierać. Jeżeli Ci się podoba, to tak zrób i nie pytaj nikogo o zdanie ;-)

A tak swoją drogą, ja też niby nie lubię diód i tym podobnych efektów na współczesnym audio, ale wpatrywałem się chwilę w to zdjęcie i muszę przyznć że ten niebieski jest faktycznie fascynujący. A pomysł Intuosa o zastosowaniu pryzmatów też może być ciekawy.

Jakiś czas temu kiedy wyobrażałem sobie "swój" wzmacniacz, miałem pomysł aby lampy były niby schowane na płasko w standardowej obudowie, ale... górna pokrywa to miało być lustro lub 2 lusterka podnoszone i stawiane pod kątem 45 st na "patyczkach", tak żeby kiedy sobie słucham i chcę pobudzić wyobraźnię "elektronową", popatrzeć sobie wygodnie z fotela co też się tam w tym wzmacniaczu dzieje... :-)

Inny jeszcze pomysł na słabo świecące lampy, to zrobienie wysokiej i wąskiej obudowy i wypuszczenie lamp z "przodu" na płasko w kierunku słuchającego.

Muzyka to stymulacja wyobraźni, delikatne refleksy światłą w lampię być może pomagają.
Lity drut, first watt, full range.

tomant

  • 71 / 5841
  • Użytkownik
08-01-2009, 18:59
Dziękuję za kolejne opinie.

>intuos
Wiesz, ja też zajmuję się zawodowo projektowaniem. Przynajmniej będę to robił do końca miesiąca i skończę moją "przygodę z architekturą". Przynajmniej na razie. Też jestem zwolennikiem umiaru. Jestem zwolennikiem przewagi funkcji nad formą.
A teraz do rzeczy bo to może być swego rodzaju ciekawostką. Wśród osób z którymi pracuję przeprowadziłem ankietę dotyczącą tego samego. Z tym że moje pytanie nie miało wydźwięku negatywnego i nie kierunkowało bezpośrednio odpowiedzi na słowo kicz.

Warunki ankiety:
- ilość osób: 30
- profil zawodowy i wykształcenie: architekt / wyższe
- z racji wykonywanego zawodu można przypuszczać że to grupa o wyższym od średniego poczuciu estetyki i smaku
- żadna z tych osób nie jest zainteresowana sprzętem audio (tzn. są przeciętnymi użytkownikami sprzętu audio/rtv), nie kojarzą podświetlenia z urządzeniami rodem z Chin.
- żadna z tych osób nie wiedziała że sprawa dotyczy sprzętu który buduję (mogłoby to wpłynąć na odpowiedź - ktoś mógłby powiedzieć że jest to ładne by mnie nie urazić).

Wynik: 4/26 z tym że odwrotnie jak tu na forum większość opowiedziała się za estetyką takiego rozwiązania. Padały określenia efektowne a nie efekciarskie.


Wynik ankiety uspokoił mnie wewnętrznie ;)


http://audionote.pl

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5856
  • Ekspert
08-01-2009, 20:30
Tomant, my tu mamy Swój Wewnętrzny Kodeks, Ryt.

Gardzimy profanami i ich opiniami.

Chabriowa Poświata to blasfemia a kara może być tylko jedna.

Buahahahaha.

--
There are 10 kinds of people: those who understand binary and those who don\'t.

Cervantes

  • 398 / 5898
  • Zaawansowany użytkownik
09-01-2009, 02:11
Ja mam nawet wszystkie diody z kompa odlączone, a jak skończy się gwarancja na monitor to też wypierdzielę. Po co ma mi świecić ? W moim starym pionierze pds 707 byl nawet wyświetlacz z opcją calkowitego jego wylączenia. oczywiście z opcji tej korzystalem : ) lampy świecą bardzo fajnie ale diody - akysz!!!!    

.............................
no box is best box
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money