Audiohobby.pl

DAC WolfsonMINI XLR

netrol

  • 21 / 5493
  • Użytkownik
21-08-2009, 22:49
Waldi
Twoim zdaniem przy jakim ustawieniu zworek Wolfsonów i upsamplera DAC gra najlepiej ?

Waldi_06

  • 41 / 5873
  • Użytkownik
21-08-2009, 23:37
>> netrol, 2009-08-21 22:49:58
>Waldi
>Twoim zdaniem przy jakim ustawieniu zworek Wolfsonów i upsamplera DAC gra najlepiej ?

dobre pytanie
generalnie słychać różnicę usampler - bypas (czyli upsampler włączony/wyłączony) ale wolę z upsamplerem (min dlatego są w moich DACach), zdecydowanie wolę z upsamplerem,
co do ustawienia filtrów w 42jce to juz inna sprawa - pisząc krótko : jeszcze dokładnie nie testowałem,
Ale napewno słychać zmiane brzmienia w ustawieniach filtrów, wszelkich filtrów. Tak już jest od czasów Sony XA50ES.
W obecnym Wolfsonie najciekawiej się robi jak zmieniam filtr w jednym kanale , a drugi pozostawiam bez zmian, dzwiek zmienia lokalizację, lekko faze i minimalnie równowage tonalną.
Zanim na dobre przecwicze filtry, to na razie gram nonstop tym DACem aby sie ułożył, bo we wszelkich nowouruchamianych układach występuje to zjawisko, tak było z ugodami, DAC PCM1704, WM8741 i innych (pre, buf)

netrol

  • 21 / 5493
  • Użytkownik
22-08-2009, 14:02
Waldi
Czy jest możliwa podmiana WM8740 na WM8742 ?  Wydaje mi się. że rożna jest funkcja nóżki 22.
Czy możesz mi to opisać? Włanie uwaliem WM8740 i muszę coś kupić na podmianę. I tu dylemat czy nie kupić już WM8742.
Pozdr.

lancaster

  • Gość
22-08-2009, 16:27
Waldi, miaeś moze porównania do starych (1541/43) DAC Philipsa ?
Wolfsona jak wczesniej pisalem mialem okazje posluchac tylko w tuningowanym Cambridge...zdaje sie 640 czy coś takiego(nie pamiętam w tej chwili).
Tak czy inaczej wrażenie robil bardzo obiecujące. Dźwiek wyrżnia sie własnie brakiem efektu odfiltrowania/sterylności/"czystości"(w cudzysłowiu, bo oczywiscie był dźwięczny i klarowny ale nie sprawial wrażenia odfiltrowania ze składowych średnicy....takie fekt daja własnie Philipsiaki - tyle ze tam ten efekt byl bardziej sugestywny....za to dynamika Wolfsona byla bardzo satysfacjonująca, zeby nie powiedziec miejscami lepsza :)....przestrzeń również bardzo swobodna z ładną gradacja)
Miałem taki okres ostatnio że brałem sie za tyle rzeczy ze potem o większosci zapomniałem :)))
Teraz to juz kolejno i niemal z górki - z grubsza wreszcie wiem jaki system dla siebie skladam "na gotowo" ;)

Waldi_06

  • 41 / 5873
  • Użytkownik
22-08-2009, 21:21
>Czy jest możliwa podmiana WM8740 na WM8742 ?
w teorii tak , ale w praktyce obcina sie skrzydła WM8742 (mniejsze mozliwości z filtrami i chyba jedno robocze połączenie, ale nie pamietam),
ALE - wstaw 40ke bo rdzeń a taki sam jak 41ka (dopiero 42 jest inna), a kasę się płaci za lepsze filtry w 41ce, więc jak ich nie wykorzystasz to poco płacic 4 x wiecej za 41ke.

> lancaster
Starego TDA miałem na kilka dni w wersji od Petera (piękna robota) ale dzwięk ciemny bez góry , nie podszedł mi wogóle. Nowe DACe to całkiem co innego.
powiem Ci tak - powinieneś go posłuchać, ale dlatego, że co jakaś generację należy sobie coś nowego sprawić, Ciebie  o to nie podejżewam, ale nie przkonuje mnie zachowanie fundamentalistów , czyli odżegnywanie się od nowości ot tak dla idei ("nie słyszałem , ale nie lubię"),

ten DAC nie jest drogi, jest nowoczeny (w sensie upsmpling, zasilanie i elementy) i kończy się wyjściem wprost z DACa co daje sporą możliwość manewru

no i jeszcze jedno nie bardzo wierzę w robienie zestawu na gotowo, bo to jak z rybkami - zawsze chcesz mieć tą nową , kolorową , zapaleniec taki jak Ty nie spocznie na laurach i bedzie co jakiś czas otwierał obudowę i próbował coś poprawić ... myle się? :-)

lancaster

  • Gość
22-08-2009, 21:48
Waldi, bardzo chętnie poslucham, tak jak i wsztstrkich nowosci. Trafiają sie perełki.
DAC wg Petra tez mieliśmy i szalu nie było.
Ale ogólnie 1543 brzmi jako NOS dynamicznie z werwa i bezposrednio.
Można sie dowalac do pewnych uproszeń, ale ogolnie dobrze sie tego slucha.

Wiadomo ze zestaw nie na gotowo, stąd - ;)

:)

Waldi_06

  • 41 / 5873
  • Użytkownik
22-08-2009, 22:17
> lancaster
nie wiem, czy perełka, ale jak wiesz trochę sie tego przewaliło i ten polecam

netrol

  • 21 / 5493
  • Użytkownik
04-09-2009, 17:56
Witam.
Chętnie odkupię 2 szt WM8742. Korci mnie by spróbować. Może komuś zbywa.
Pozdr.