Audiohobby.pl

Wzmacniacz słuchawkowy SPL Phonitor

Rafaell

  • 5033 / 5889
  • Ekspert
14-12-2008, 11:23
Jak zwykle gratuluję radości w tworzeniu wyczerpującego opisu.Ze swojej strony muszę także się podzielić uwagami co do Phonitora który u Ciebie słyszałem. Urządzenie bardzo estetyczne co do czołówki te przełączniki i wskażniki utrzymane w stylu urządzeń PRO najwyższej klasy! Piękne zegarowe mierniki VU też mi się bardzo podobały-to jakiś inny świat dzisiaj przy diodowych wskażnikach. Trochę mnie przeraża ta podziurawiona jak sito obudowa. W sumie w studiach radiowych sprzęt ma ciężkie życie i po prostu mogło by tam wpaść sporo małych przedmiotów; choćby spinacz do papieru. Z drugiej strony Phonitor nie robi konstrukcyjnie tego błędu co w Lake People G99/2 tam po prostu trafa i elektronika proszą o litość 0 przyzwoitego chłodzeniai obudowa z nie najtwardszej polerowanej blachy nierdzewnej nagrzewa się do 40 stopni z małą górką wśrodku małe piekiełko dla elektroniki może być przyczyną że nie nacieszymy się tranzystorem długie lata.
Dżwięk moim zdaniem jest bardzo podobnej klasy co np Grace Design902 czy Lake People G99/2 nie można się nim rozczarować po prostu gra to dosyć beznamiętnie czego nie uświadczyłem w Piotrowym TH :) No cóż trzeba się zdecydować co bardziej lubimy. Phonitor miał ciężkie życie u Piotra po prostu zestawienie razem z jego Twin Headem i słuchawkami AKG K1000 po prostu było niesprawiedliwe ;) To co Piotr u siebie skompletował to zupełnie inna wyższa liga, po prostu tak nie wolno robić!!! Wracając do Ligi wzmacniaczy studyjnych na plus można powiedzieć że idzie delikatnie dżwięk w stronę brzmienia "kolumnowego" jak dla mnie trochę mało no ale jak się człowiek naczytał szumnej reklamy to czuje się trochę nabity w butelkę. Miał być wzmacniaczowy przełom ale nie nastąpił! Cały czas mnie jeszcze drąży jakby Phonitor zagrał na słuchawkach w wersji wysokoomowej np. BD DT880PRO 600 Ohm no ale tej możliwości nie mieliśmy.Również szkoda że nie miałem go okazji posuchać w torze zbalansowanym. Nie wiem to jakieś uprzedzenie, no ale chyba to producenci sprzętu temu winni, jest zupełna dowolność co do wyjść i wejść w gniazdach i z lenistwa i bezpieczeństwa człowiek obstaje przy zwykłych cinchach


Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

J L Borges

asmagus

  • 4439 / 5441
  • Ekspert
26-12-2009, 11:20
Piękna rzecz i wspaniały test. Miło czytać w tak niszowym portalu tak precyzyjne opisy. Wiadomo, nic nie zastąpi usłyszenia samemu jak dany sprzęt gra, ale dzięki takim jak Piotra opisom przynajmniej wiem/wiemy w jakim kierunku podąża "hajend" :)

asmagus

  • 4439 / 5441
  • Ekspert
26-12-2009, 11:23
:)

Tomeku

  • 16 / 5324
  • Nowy użytkownik
26-12-2009, 17:15
Na allegro dość ciekawa oferta się pojawiła: http://allegro.pl/item856655527_spl_phonitor.html