Audiohobby.pl

Słuchawki zamknięte - ukłon w stronę pozostałych członków rodziny

majkel

  • 7476 / 5895
  • Ekspert
27-11-2008, 13:56
No cóż, to może GRADO__Fan się skusi na jakieś wnioski z wczorajszej "dogrywki" u mnie? Przyniosł już dobrze zrobionego Beresforda, a ja wymieniając tylko jeden kondensator w moim DACu zamieniłem źródło rzetelne i zasadnicze w bardziej muzykalnie-eteryczne. :) No i słuchaliśmy moich GS1000, które mi wczoraj oddał po kolejnej porcji wygrzewania u siebie. Muszę, przyznać, że Bartek jest geniuszem w kwestii rozpracowywania Grado. ;) W GS1000 pojawił się niski bas, otwarły się i doszło nieco aksamitu. Jest jaśniej i pełniej. Zapodałem im kurację zgodną z zaleceniami terapeuty i sobie plumkają na umiarkowanej głośności głębokie rytmy elektroniczne. Wieczorem zaglądnę do pacjenta.

fallow

  • 6457 / 5865
  • Ekspert
27-11-2008, 14:18
Kuracja elektroniczna to podstawa. Zwlaszcza z generowanym nisko schodzacym basem - tutaj nowa elektronika oraz eksperimental (Autechre, Venetian Snares, Plaid) jest jak znazal. :)

Ja Majkel akurat nie powiedzialbym, ze Twoj DAC gral rzetelnie i zasadniczo u Rolanda. Raczej kojarzyl mi sie z dosadnym murzynskim dobitnym impetem i temperamentem. Waga i gestosc i wypelnienie, takze barwa - tego na pewno mu nie brakowalo, no chyba iz ta zasadniczosc i rzetelnosc to wlasnie jest spowodowana ta waga, i to miales na mysli a ja nie zrozumialem :) Z reszta - wieczorem napisze dokladniej jak go odebralem. Jezeli mialoby byc bardziej kolorowo to mysle, ze mogloby byc tego za duzo :) A mowie to jako uzytkownik Westinghousow (ktore kiedy juz pograja solidniej - wcale nie sa takie landrynkowe, zadne z lamp ktore zmienialismy nie mialy za duzo czasu na dojscie do siebie na meetingu)

Osobiscie szedlbym raczej w strone wiekszej otwartosci, kultury i przestrzennosci ale kazdy ma inna droge i lubi co innego :) Ale wydaje mi sie, ze Ty lubisz wieksza dosadnosc, mnie bardziej pasuje spokojnosc i umiarkowanie/wywazenie. Z reszta - ja nie daze do osiagniecia maksymalnego realizmu, chociaz nie powiem ze nie jest milo kiedy muzyka brzmi realnie, wole kiedy jest tak wazona - aby nie podac wszystkie na tacy.

Chetnie posluchalbym Twojego DACa spokojnie na moim wzmaku, oraz Twojego wzmaka na moim DACu :)

aasat

  • 2263 / 5878
  • Ekspert
27-11-2008, 14:28
Co do wygrzewania sluchawek to na jednej plycie testowej był taki kawałem "headphones burn-in" trwajacy 3 minuty
Nie testowałem tego osobiscie, ale jak kiedys kupie nowe słuchawki to pewnie przetestuje

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
27-11-2008, 14:57
>> szwagiero, 2008-11-26 22:48:00
>Rafaell skoro system Senicza był dla Ciebie dobry tylko do granicy 1200 PLN to ja nie mam pytań

Jeśli chcesz wiedzieć to grał na poziomie nowych klocków w cenie 4-5kzł i Włodek chciał wtedy udowodnić że system Tuningowany przez niego w cenie 1200zł może dobrze zagrać-tak ze chyba się nie zrozumieliśmy ( Włodek deklarował ze nawet było taniej wszystko kupił na szrocie w granicach 600-800 zł [podzespoły nie audiofilskie]+ własna praca)

>Piszesz, że 10 lat temu kupiłeś AKG K300 Monitor - no i dobrze, tylko na jakim sprzęcie wtedy odsłuchiwałeś słuchawki?

Proszę Cię bardzo: sprzęt się uchował i teraz przeniósł się z nowym właścicielem na ulicę Skawińską 13 w Krakowie gdzie dalej handlują także słuchawkami. topowe wtedy Bayerdynamiki Sennheisery oraz AKG K300M,K400,K500 K240M były wtedy w sklepie odsłuchiwane na :dyżurnym CD NAD 510 tutaj recenzja http://www.hifi.pl/recenzje/cd/nad510.php oraz na wzmacniaczu Rotel RA 9608x .Mój stary tor jeszcze maja moje dzieciory tak że nie problem słuchawki wpiąć do dziurki i posłuchać. Aktualnie słucham teraz z Kenwooda DP-X9010 i pożyczonego DAC-a CEC DX51 wzmacnia to Lake People G99-2

>Mogę się założyć, że gdybyś teraz posłuchał tych samych słuchawek którymi zachwycałeś się 10 lat temu to Twoje >zachwyty by zapewne zmalały :)

No cóż nie kupił bym AKG K701 gdyby mi nie padły moje kochane WYGRZANE AKG K300Monitor które miały lepszy niżej schodzący bas i wysokie tony nie napieprzały mi po uszach.

>Ponadto ciekawe jest to co piszesz o K701, bo z opinii wielu osób to raczej słuchawki o łagodnym brzmieniu góry również (a może się mylę?)

Zgadzam się że K701 miały lepsza scenę i były bardziej selektywne od K300M a kiedyś moje K701 słuchane z niewygrzanymi Grado GS1000 miały lepiej poukładana scenę a i tak słuchającym się najbardziej podobały bardziej niż Ultrasone E9 i moich Sony MDR7509HD. Ale po ostatnich odsłuchach z kolegą fallowem muszę przyznać że jego WYGRZANE GS-1000 naprawdę grały z Rudistorem 33 ( zpowyższego CD i DAC-a) całą klasę lepiej niż AKG K701 które świetnie pamiętam bo je miałem pół roku i aż do 800 godzin wygrzewania.

>natomiast o Pioneerach Monitor 10 przynajmniej tych od aasata powiedzieć tego ja niestety nie mogę... wiem, >Twoje pewnie brzmią inaczej, ale w takim razie chyba nie można ich polecać, skoro dwa egzemplarze brzmią aż >tak diametralnie różnie? :)

Po drodze było aż 7 wersji Pioneer Monitor10 i podobno te starsze miodniej grają. Te kolegi aasata to różnica całej klasy w porównaniu z moimi tak że przy kupnie jest po prostu loteria. Z dobrym wzmakiem niskoomowe Monitor 10 np.z Lake People G99/2 zagrają bardzo dobrze a np. z Rudistorem jeszcze lepiej. Pamiętaj o tym że to słuchawki zamknięte i nie będzie tej rozbuchanej sceny co ją słyszałem w Grado GS-1000.Tamte ostatnie na szczęście grają ciemniej niż AKG K701 i dla tego są bardziej według mnie uniwersalne



Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

GRADO__Fan

  • 299 / 5867
  • Zaawansowany użytkownik
27-11-2008, 15:04
Majkel, Fallow to wyście się tutaj przenieśli z dyskusją :)

Ja napiszę napiszę coś więcej potem, ale w macierzystym wątku żeby nie robić bałaganu, bo a nóż ktoś to czyta? :P
GFmod Audio Research
www.gfmod.pl

majkel

  • 7476 / 5895
  • Ekspert
27-11-2008, 15:20
Nie, nie, ja będę kontynuował w starym wątku. :)

majkel

  • 7476 / 5895
  • Ekspert
28-11-2008, 00:27

szwagiero

  • 2239 / 5897
  • Ekspert
28-11-2008, 10:52
Majkel podawałem link do tych słuchawek ze 2 lata temu na AS z pytaniem, czy ktoś to słyszał - niestety bez echa. Kiedyś znalazłem nawet recenzję jakiegoś Czecha (niestety po Czesku:), który porównywał je do DT770Pro, ale jakie były wnioski to albo ich teraz nie pamiętam albo nie udało mi się rozszyfrować wtedy :)

Pozdrawiam,

szwagiero

  • 2239 / 5897
  • Ekspert
28-11-2008, 11:00
Co więcej takich egzotycznych słuchawek w obudowach-kopiach jest więcej, np. kiedyś spotkałem się z taką kopią AKG K55 bodajże.

aasat

  • 2263 / 5878
  • Ekspert
28-11-2008, 12:22
>> majkel, 2008-11-28 00:27:36
Niezły... Bajer. :)

http://www.artmusic.pl/offer/140/4444/superlux_hd660.html

Takie słuchawki opłaca się kupić nawet na częsci zamienne. Jakby się chciało je kupic od Beyerydnamic to sam pasek kosztowałby wiecej

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
28-11-2008, 12:51
Pewnie tłuka je w Chinach i nie chcą sobie psuć marki :)

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

freak

  • 23 / 5824
  • Użytkownik
03-12-2008, 01:30
Nikt nie wspomniał o DT150 jeśli chodzi o słuchawki zamknięte. Dobre słuchawki tylko potrzebują raczej jasnej reszty toru.

aasat

  • 2263 / 5878
  • Ekspert
05-12-2008, 09:12
Jako ciekawostke podaję takie słuchawki

http://tinyurl.com/62onkc

Rafaell

  • 5033 / 5892
  • Ekspert
05-12-2008, 09:58
Patrząc na ochronniki słuchu te z górnej półki predysponowane na dodatek do wyciszania niskich częstotliwości to tłumienie zewnętrznych hałasów kształtuje się następująco (dolne najsłabsze parametry niższe od średniej)
Jak widać niskie częstotliwości mimo podwójnych obudów najtrudniej wytłumić.


63Hz        14.6dB
125Hz      17,2dB
250Hz      21,8dB
500Hz      26,7dB
1000Hz    31,7dB
2000Hz    29,8dB
4000Hz    36,dB
800Hz      37,7dB

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

  • Gość
05-12-2008, 15:41
>> freak, 2008-12-03 01:30:51
Nikt nie wspomniał o DT150 jeśli chodzi o słuchawki zamknięte. Dobre słuchawki tylko potrzebują raczej jasnej reszty toru.

Mógłbyś napisać coś więcej na ich temat ? Czy są "ciche" na zewnątrz ? Jak mają sie do Audio Technica ATH-A900 ?

Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.