Audiohobby.pl

Poznań - nowe miejsce spotkań audio.

fistulator

  • 348 / 5894
  • Zaawansowany użytkownik
11-12-2008, 14:11
>> chrees, 2008-12-11 14:03:33
fistulator ---> Sądziłem, że mówiąc o źródle, miałeś na myśli DcSa ;-)

Jakiego dCS\'a ?

chrees

  • 1653 / 5896
  • Ekspert
11-12-2008, 14:16
No już dziś od rana coś mi się rzuca na mózg ;P Pomyliłem Cię z innym kolegą, u którego miałem okazję swego czasu gościć na odsłuchach tego CDka. Oczywiście życzę serdecznie, żeby i do Ciebie zawitał tej klasy odtwarzaczyk, a tymczasem miłego życia z Primarem.
Pozdrawiam.

-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

iwok

  • 169 / 5895
  • Aktywny użytkownik
12-12-2008, 09:26
Będę z moimi głośnikami i wzmacniaczami o 16.00.  
Niestety ze względu na zobowiązania rodzinne mogę zostać tylko do godziny ok. 17.30 - 17.45.  
Zainteresowanych Dynaudio i ICEpower proszę o przybycie w tym czasie :-)

barthajb

  • 7 / 5835
  • Nowy użytkownik
12-12-2008, 15:41
Witam wszystkich!

Chętnie wpadnę posłuchać sprzętu innych. Ze swojego sprzętu oferuję monobloki na 300B produkcji znajomego oraz kondycjoner PAL POWERAC. Reszta nie nadaje się jeszcze do przeniesienia bo czeka na zamnknięcie w obudowy :-) Jeżeli będziecie zainteresowani - proszę o info to zapakuję do samochodu.

Pozdrawiam

Cashlack

  • 1566 / 5800
  • Ekspert
12-12-2008, 16:03
Chłopaki, ogromna prośba!

Bardzo proszę o włożenie odrobiny wysiłku i umieszczenie opinii zawierających nazwy odsłuchiwanych elementów na stronach audiohobby.pl! Ta strona jest dla ludzi, często takich co to nie mają "śmiałości" się udzielać, ale jak ja kiedyś chłoną informacje, o ile tylko takowe dostaną!
Lity drut, first watt, full range.

konto_usuniete

  • 56 / 5422
  • Użytkownik
12-12-2008, 19:21
>> barthajb, 2008-12-12 15:41:5

Cześć barthajb,

Wpadnij na razie posłuchać.
Spotkania mają mieć charakter cykliczny i dobrze nie wystrzelać całej "amunicji" na jeden raz.
Dlatego proponuję aby Twoje monobloki oraz PAL zostawić na następne spotkanie.

pozdrowionka
Gustaw

chrees

  • 1653 / 5896
  • Ekspert
13-12-2008, 00:02
Zabrałbym ze sobą "specjalne" lampy do swojego Yamamoto (NE-408A Northern Electric Canada NOS original boxes 1974 same date codes cryo-treated for 36 hrs) gdyby nie to, że te bajeranckie, bajerancko potraktowane i naprawdę ładnie brzmiące lampki mają jeden zasadniczy feler: jedna (mocno) szumi a druga (lekko) brumi, to tyle w temacie nabijania w butelkę naiwnych audiof... ;P
Wobec powyższego wezmę jedynie oryginalne Western Electric, chyba że ktokolwiek z zainteresowanych Yamamoto chciałby posłuchać lamp Philipsa (analityczne, suche, nieprzyjemne: zachęcam ;>)... :-)
Do jutra :-)

-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

konto_usuniete

  • 56 / 5422
  • Użytkownik
13-12-2008, 22:33
Wróciłem wcześniej inni jeszcze słuchają.
No ! Frekwencja dopisała :-) Chyba przeszło 10 osób. :)
Plan odsłuchowy wyrobiony i przekroczony chociaż w niektórych wypadkach tylko "po łebkach".

Na tapecie były Dynki i icePower
Aktywne małe i duże kolumn APC,
Kolumny DIY na Fostexach
Wzmacniczyk Trends (tripath)
DAC - Weiss, Mytec, Benchmark
Yamamoto+Grado

Jutro pełniejsza relacja bo odsłuchy trwają :)

chrees

  • 1653 / 5896
  • Ekspert
13-12-2008, 23:02
A to dajcie jeszcze potem znać jak wypadły trzy obecne na spotkanku przetworniki. Ten mój Yamamoto, to chyba żadnych głośników nie napędzi, a i spragnieni wrażeń ze słuchawek adekwatnych do jego urody pozostaną... dalej spragnieni. Super hiper wypaśne lampy Nothern Electric nadal wydają dźwięki przypominające co najwyżej świńskie gody (i najprawdopodobniej tak zostanie do czasu gdy zostaną rytualnie zmiażdżone obcasem) i to jeszcze zanim zagra jakakolwiek muzyka, zaś standardowe lampy WE to dwie różne bajki, które nie dość, że nie grały powalająco to w dodatku jedna głośniej a druga ciszej ;P Postaram się do następnego razu kupić coś uczciwie sparowanego i niewydającego własnych odgłosów :-)
Z innej beczki: do momentu mojego wyjścia dźwiękiem spotkania były aktywne APSy i bynajmniej NIE mówię tego z uwagi na uprzejmość wobec gospodarza :-) Okazuje się, że może być i tanio i (bardzo!) dobrze.
Słowa wielkiej wdzięczności dla arcymiłego gospodarza, który BARDZO ofiarnie czynił honory domu dostarczając coś dla ducha i dla ciała*
*ale jak uprzedzał Gustaw: hostess nie było :-)


-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

iwok

  • 169 / 5895
  • Aktywny użytkownik
13-12-2008, 23:33
Niestety muszę przyznać, że moje klocki zagrały jak kupa.  Może to kwestia kabli (gralismy na miedzi srebrzonej no name, bo nie zabrałem swoich kimberów), może niewygrzania sprzetu (wpadłem tylko na godzinę włączajac rozpakowania i spakowanie sprzętu), a może kwestia odpowiednio dobranych pozostałych komponentów systemu.  Myślę, że mój cały system gra znacznie lepiej niz to co zaprezentowały dynki z ice`ami w Swarzedzu :-)
Szkoda, że nie słyszłem APS`ów - musałem niestety wyjść zanim zostały "odpalone", ale licze na powtórke w przyszłości.

lancaster

  • Gość
13-12-2008, 23:37
iwo, nie takie sprzęciory sie kladly.
Wiesz ze nie jestem fanem Dynek, więc o nich sza :)
Wzmak jest bardzo OK. Powtórka na bank, ale to juz w przyszlym roku/po świetach.
Mysle ze nie bedzie problemow z wypozyczeniem monitorow a zagrały jak dla mnie bardzo dobrze po prostu.
Sluchabe obok monitory na Fotexie nie mialy startu a kolejne aktywne paczki(gdzies mi nazwa uciekla :)) zagrały rownież bardzo fajnie....ale co tu duzo mowic duze APS podobaly mi sie dzis najbardziej.
Po prostu kawał dobrego dźwieku.

iwok

  • 169 / 5895
  • Aktywny użytkownik
13-12-2008, 23:48
To czekam z niecierpliwościa na tę powtórkę.  Miejsce odsłuchowe jest super - dzieki dla Arka gospodarza.  Kurcze, moze czas na zmiany w moich klockach? :-)))

Rafaell

  • 5033 / 5893
  • Ekspert
13-12-2008, 23:58
No to co Dynki grały gorzej od APS-ów jestem zaskoczony bo słuchałem u josefa na jego Krelu50 i wypadły bardzo dobrze co nie przekreśla mojej opini ze APS AEON to rewelacyjny dżwięk za tak nieduże pieniądze
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges

  • Gość
14-12-2008, 01:11
 >> lancaster, 2008-12-13 23:37:19
iwo, nie takie sprzęciory sie kladly.
Wiesz ze nie jestem fanem Dynek, więc o nich sza :)

Ja też rzygam na dynki. To już wolę acoustic energy - mniej po nich rzygam.

konto_usuniete

  • 56 / 5422
  • Użytkownik
14-12-2008, 01:27
No to kilka fotek dla ciekawskich

1. Widok ogólny "sceny"
2. Dynki oraz APS-y
3. DIY z Fostexem